Šta je novo?

Državni put IB, deonica: Novi Sad – Ruma – Šabac – Loznica

Izvini ako je ovo glupo pitanje, ali da li je ugovoren projekat za autoput od Rume do Novog Sada?
 
Potpisan je ugovor. A to za projekat niko ne može biti siguran. Vidiš na Preljina-Požega kakvo je stanje. Ugovor je davno potpisan a projekat se još uvek prepravlja.
I neće biti autoput već brza cesta. Sa kružnim tokovima!!!
 
Zaista kružni tokovi?

Šteta. Pa to je možda svega 4-5 potencijalnih denivelisanih petlji, nejasno koliko i BG raskrpetlja, u odnosu na sveukupno ulaganje.
 
Biće dobar deo denivelisanih petlji, nisu baš sve raskrsnice sa kružnim tokovima. Dobar primer je nova petlja Vrdnik kod Iriga.
 
Pa baš tu se planira kružni tok. Bilo je reči o tome. Iskreno se nadam da će promeniti projekat i praviti denivelisane raskrsnice
 
Највећи идиотизам је стављање глупих кружних токова на брзе саобраћајнице као што су мотопутеви.
 
Inače, na mostu kod Šapca se radi baš, baš udarnički. Informacija od poznanika koji dovozi beton. Betoniraji čak i noću.
 
To је лепо чути, поред обилзнице да се негде ради!
 
Moglo bi da to bude to.

20201211_211216.jpg
20201211_211232.jpg
 
Da, baš sam prijatno iznenađen. Nisam odavno išao da slikam jer svako malo ima neki izveštaj. Ako bi na proleće započeli ostatak trase ili barem petlje možda bi ovo mogao da bude jedan od retkih projekata koji je završen u roku ili barem sa razumnim kašnjenjem. Eksproprijacija ne bi trebala biti problem jer većinom ide preko obradivih površina. Brine me što projekat još nije gotov, kako spomenuše u izveštaju.
 
Ево мало данашњих слика са градилишта моста, ради се пуном паром и на Сремској и на Мачванској страни као и на самој Сави :) Чини ми се да је око 70% стубова комплетирано.
 

Prilozi

  • IMG_0273.JPG
    IMG_0273.JPG
    770,4 KB · Pregleda: 2.387
  • IMG_0295.JPG
    IMG_0295.JPG
    818,1 KB · Pregleda: 2.396
  • IMG_0298.JPG
    IMG_0298.JPG
    774,1 KB · Pregleda: 2.395
  • IMG_0312.JPG
    IMG_0312.JPG
    855,8 KB · Pregleda: 2.396
  • IMG_0316.JPG
    IMG_0316.JPG
    963,5 KB · Pregleda: 2.394
E a ja baš jutros razmišljam da se provozam. Bilo sunčano međutim posle podne se naoblačilo pa dam odustao.
Svaka čast za slike. Baš guraju dobro. Zanimljivo da oplata za prvi segment već dugo stoji. Pitam se šta se čeka...
 
Хвала. Можда желе да одраде све мостовске конструкције у низу па чекају завршетак стубова на обали.
 
Pa u svakom slučaju dobro guraju. Nego, da li se to meni čini ili su stubovi bliže Savi širi i samo je jedan dok su ovi dalje dupli tj. za svaku traku po jedan?
 
Да, и тако је са обе стране реке. Вероватно због главних распона моста преко реке.
 
Dobro rade. Most, ostalo ništa jelda? Kolko će biti stubova u Savi? Dva na slici, onaj jedan na nasipu i onaj u reci što treba popune betonom?
 
Kako rece Antic radovi na trasi bi trebalo da krenu u Martu
 
Rekli su da ih ima 6. Mozda je ovako jasnije.

stubovi 1-4.jpg


stubovi 5 i 6.jpg
 
Vrh