Šta je novo?

Državna stanogradnja - Naselje u Bloku 72 (Dr Ivana Ribara)

U Ivana Ribara 707 stanova



Prema rečima Katarine Konc, i u drugom naselju koje država gradi u Beogradu radovi teku prema planu.
"U naselju u ulici 'Ivana Ribara' na Novom Beogradu gradi se 707 stanova u šest objekata. U ovom trenutku na dva objekta završeno pobijanje šipova i već se izlivaju temeljne ploče, a do kraja jula biće uvedeni u posao i preostali izvođači radova", rekla je saradnica GDS za odnose sa javnošću Katarina Konc.
Kvadratni metar u naselju "Stepa Stepanović" i u ulici "Ivana Ribara", koje gradi Građevinska direkcija Srbije, košta 1.290 evra, sa uračunatim porezom na dodatu vrednost.

Vest sa blic.rs
 
Pocinje prodaja od ponedeljka. Poceli su da pozivaju.
I sta sad kad nema subvencija :)
 
Kakva budalaština! Pa neće 10-oro ljudi sad da kupi, pogotovo posle iskustva sa komšijskim naseljem i Stepom.
A budimo realni, za 1300 evra može da se nađe stan na NBG u staroj gradnji, jedino što bi moglo da prodaje ovo naselje je subvencija, ništa drugo.
 
ja i da sam zainteresovan da ovo kupim sačekao bih da se izgradi i onda kupio.


siguran sam da stanova neće nestati.
 
Zamolila bih sve one koji budu bili na tom "prodajnom" razgovoru da nam se jave i prenesu utiske o svemu.
 
Na sajtu još nisu objavili strukturu stanova koja će biti u ponudi.
 
ivan01.jpg


ivan02.jpg


ivan03.jpg


ivan04.jpg
 
Da, samo objekat 2.
Obistinili su se strahovi da će oni glupi rasporedi biti i realizovani.
Trosoban stan sa ogromonom terasom i kuhinjom bez prozora, ili dvosoban stan od cirka 40 kvm. Slabo.

I to sve pod uslovom da bude subvencija, inače poptuni fijasko.
 
Stanovi isti po rasporedu kao u Stepi sa puno losih resenja, poput kuhinje bez prozora cak i u velikim stanovima, spavaca soba uska a dugacka.

Jel ova zgrada 2 ova prva sto se radi do socijalnih stanova?
Izgleda da nemaju novca za celo naselje nego ce graditi samo onoliko koliko se proda. Kad prodaju zgradu 2 onda ce graditi dalje.

Naravno, bez subvencije cena nije isplativa na kredit.
 
Da, zgrada dva bi trebalo da je prva do kolega iz susedne teme. :)
 
Super za slike!

Mene su zvali iz GDS-a da pogledam kataloge, pa idem u sredu. Prethodno sam ih pitala da li znaju nešto o subvencionisanim kreditima i da li će se ponovo odobravati, pošto bismo kupili stan, samo uz tu vrstu kredita, ali je gospođa koja me je pozvala rekla da nemaju nikakve informacije, a da u svakom slučaju dođemo da pogledamo kako sve to izgleda i da li ima nešto što je nama interesantno. Preneću vam utiske ;)
 
Pogledao sam planove na sajtu i nije mi jasno zašto je ukupno 16 stanova na prodaju?
Meni je struktura OK jer se za relativno malu kvadraturu može dobiti trosoban stan, što ja planiram da uzmem. Naravno, bez subvencija (čitaj. rebalansa budžeta) sumnjam da će im iko normalan kupiti šta, a ja svakako ne bih ušao ni u kakav aranžman dok radovi ne budu bar 50% gotovi.

Ovo mi deluje kao opipavanje pulsa od strane GDS-a.
 
Pozdrav svima . Novi sam na forumu ali sam chitao prethodne postove u vezi ovog naselja. Zainteresovan sam da kupim stan pa bih hteo da prokomentarishem i chujem druga mishljenja u vezi jedne stvari. Naime koliko znam tik iznad ovog naselja prelecu avioni prilikom sletanja, pa me zanima shta vi mislite da li to treba uzimati u obzir prilikom odluke o kupovini. Da li je taj vazdushni put bash iznad samog naselja ili malo pomeren levo ili desno? To pitam jer moja porodica stanuje u jednoj od novih soc-neprofitnih zgrada u Vojvodjanskoj, kod 61 bloka i tamo nema smetnji zbog aviona ali ne znam kakva je situacija na ovoj lokaciji. Video sam da je spomenuto to pitanje negde ranije ali nije bilo komentara na tu temu.
 
Katastrofa planovi 41.5m2 pa 63.9m2 . Ne znam na sta su mislili oni koji su projektovali ovo. A jos i ovu minijaturu od 41.5m2 sa terasom zovu dvosoban.
Danas smo bili na razgovoru, sve je prilicno neorganizovano jos. Zakazuju razgovor po 10tak ljudi u isto vreme pa vas uvedu u salu za sastanke gde gospodljice iz prodaje obilaze i odgovaraju na pitanja i za dr Ivana Ribara i za Stepu. Koliko sam shvatio iz razgovora, ljudi uglavnom odustaju od kupovine dok ne pocnu subvencije ili dok ne krenu neki drugi objekti da se prodaju.
Za sad su u prodaji ova dva objekta koja su zapoceta (zgrade 2 i 3). U svim zgradama je ista struktura stanova.
Ja sam se konkretno interesovao za ovaj od 63.9m2 posto nema nista oko 50m2. Ovi stanovi su na poslednjem spratu ispod ploce a ovo Ps im znaci povuceni sprat. Ima ih ukupno 2 po svakoj zgradi.
Ukoliko se potpise ugovor i uplati 5% nema vise odustajanja, tj ne vracaju 5 % u slucaju da npr. ne dobijete subvenciju.
Kao sto neko rece u prethodnom postu i meni deluje da je ovo samo opipavanje jer niko normalan nece da kupi stan po ovoj ceni bez subvencije i jos da ceka 14+ meseci da se useli.
Nevezano za ovo naselje, cuo sam da stanovi koje gradi Neimar u bloku 61, na uglu Vukasoviceve i Jurija Gagarina mogu da se kupe za 1450e/m2 ako se dobro cenjkate. Da li neko ima informaciju vezano za ovaj objekat?
 
shke":2844skxg je napisao(la):
Naime koliko znam tik iznad ovog naselja prelecu avioni prilikom sletanja, pa me zanima shta vi mislite da li to treba uzimati u obzir prilikom odluke o kupovini.

Naravno da treba ako mislis da ce to da ti smeta. Narod placa Banovo Brdo 2.000 evra/m2, a avion samo sto im ne sleti u sobu. To je samo buka.
Meni vise smeta nesto drugo. Skoro uhvatih samo delic neke emisije na RTS 2 oko uticaja dalekovoda na leukemiju. Samo sam cuo deo da se u inostranstvu uticaj na manje od 100m od dalekovoda ne ispituje, vec iznad toga. Kazu da se zna da je uticaj na manje od 100m veliki. Ako uopste budem zainteresovan za ovo naselje, a ne svidja mi se sto vec u startu vidim da moze da se desi da bude polovicno, mislim da ce prica o dalekovodima biti glavna kod mene.

Golub":2844skxg je napisao(la):
Nevezano za ovo naselje, cuo sam da stanovi koje gradi Neimar u bloku 61, na uglu Vukasoviceve i Jurija Gagarina mogu da se kupe za 1450e/m2 ako se dobro cenjkate. Da li neko ima informaciju vezano za ovaj objekat?

Ja sam zvao za njihove stanove na Bezanijskoj kosi, 1.700evra/m2 sa PDV-om i sve ono sto mene interesuje je navodno prodato (oko 50m2)
Svuda mozes da se opasno cenkas za vece stanove, narocito ako si na prizemlju ili potkrovlju. Za neki lep stancic od 45-60m2 nece da spustaju cenu, osim ako je PR ili potkrovlje.

Mozda se situacija menja jer je Veljo dosao na celo ministarstva, a ako mu se Dinkic ne bude mesao u posao, moze da se desi da padne cena kvadrata jer je on bas u dobrom dilu uvek bio sa gradjevinarima, a njima treba posla. Cena gradnje je uvek ista i gradjevinarima nista ne znaci cena nekretnine u prodaji.
Dulic je pravio kriminalne dilove, npr. sa Vojskom u Stepi gde je Sutanovcu platio zemljiste skoro duplo od trzisne vrednosti. Zato je ovaj imao za sebe da kupi onaj pasnjak na Vracaru.
Ako se ta mafijaska posla prekinu bar u nekoj meri, moze se ocekivati snizenje cene nekretnina. Ona je sad u Stepi prilicno visoko za ono mesto, a i ovo je skupo. Ljudi kupuju samo zbog subvencije, ni zbog cega drugog.
 
e, ja se vratila sa odmora i imam šta i da vidim na sajtu gds-a.

golub, hvala na informacijama sa sastanka.

baš sam razočarana ovim strukturama koje su izbacili na sajtu...

mene u svakom slučaju ne zanima zgrada 2 jer smo već pominjali da je ona najbliže dalekovodima.

mislite da je to to za sve zgrade, sve će biti sa istim stanovima?
 
Ja mislim da su zgrade potpuno identicne, kao sto u Stepi u 44 zgrade imas skoro iste stanove.

Ni meni se to ne dopada. Jos sam video na sajtu Stepe da su u gradnji neki spavacu sobu od katastrofalne sirine od 206 dobili 203cm, pa vi vidite sta cete sa njom. Jos je novo da su na Stepi zapravo tek sada krenuli neki ozbiljni problemi oko kasnjenja, pa nikom ne preporucujem "zaletanje" u ovaj projekat. Razmislite, ja vec jesam, dok ne vidim skoro kraj, nemam razloga da zurim.
 
ja gledam unakrsno i "Sv. Stepu Stepanovica" (TM :) ), i ovo naselje, al ovo je potpuno konfuzno odradjeno....ogroman parking ko ispred Rodica i stanovi i kvadratura stanova...ili za 1.5 coveka ili za 5...

ne kazem da su u Stepi bolji rasporedi, al mislim da ipak ima vise da se "probere"...

takodje, ono sto smo naucili sa Stepe vezano za stanove i ponudu... nista nije prodato na nevidjeno (ko bi to radio uopste), vec ljudi samo rezervisu, i moguce je da imaju i veci tip stanova (razlicitih kvadratura) na prodaju a da ne nude, kao sto je i bio slucaj sa Stepom.
 
nikola011":fc6etlf9 je napisao(la):
Ja mislim da su zgrade potpuno identicne, kao sto u Stepi u 44 zgrade imas skoro iste stanove.

Ni meni se to ne dopada. Jos sam video na sajtu Stepe da su u gradnji neki spavacu sobu od katastrofalne sirine od 206 dobili 203cm, pa vi vidite sta cete sa njom. Jos je novo da su na Stepi zapravo tek sada krenuli neki ozbiljni problemi oko kasnjenja, pa nikom ne preporucujem "zaletanje" u ovaj projekat. Razmislite, ja vec jesam, dok ne vidim skoro kraj, nemam razloga da zurim.


@nikola011,

mali off-topic al iznenadio bi se koliko ima razlicitosti u naizgled istim stanovima u Stepi..., pozicija sanka, pozicija vrata od spavace sobe, velicina parapeta, dimenzije... to je to u principu, al isti stan moze raspored naizgled moze biti uzivo ili krsh ili vrhunski...
 
Golub":36ct3lxn je napisao(la):
Nevezano za ovo naselje, cuo sam da stanovi koje gradi Neimar u bloku 61, na uglu Vukasoviceve i Jurija Gagarina mogu da se kupe za 1450e/m2 ako se dobro cenjkate. Da li neko ima informaciju vezano za ovaj objekat?

Izgleda da je informacija dobra, investitori nemaju novca da vracaju kredite.

Sekretar Odbora Privredne komore Srbije za građevinu Goran Rodić najavljuje dalji pad cena nekretnina.
Ljudi sada samo strpljivo, nemojte se zaletati za ovo naselje kao sto su se ljudi zaleteli za Stepu. Em sto stanovi po strukturi nisu nista posebno, em sto se trziste znacajno menja.
Razmislite.

padanje.jpg


http://www.b92.net/biz/vesti/srbija.php?yyyy=2012&mm=07&dd=24&nav_id=629118
 
lelly":11afqorn je napisao(la):
mislite da je to to za sve zgrade, sve će biti sa istim stanovima?
Ja sam ih bas to i pitao na sastanku i odgovor je da, sve zgrade su identicne, tj imaju isti raspored stanova

Lebanon":11afqorn je napisao(la):
i moguce je da imaju i veci tip stanova (razlicitih kvadratura) na prodaju a da ne nude, kao sto je i bio slucaj sa Stepom.

Jel hoces da kazes da za Stepu nisu izbacili sve tipove stanova u prvoj turi nego tek kasnije? Koliko je ovo tacno?
Ako se pojave kasnije stanovi od 50 kv znaci da su me lagali u oci posto sam pitao kako to da nema nista oko 50 - 55kv.

shke":11afqorn je napisao(la):
Naime koliko znam tik iznad ovog naselja prelecu avioni prilikom sletanja, pa me zanima shta vi mislite da li to treba uzimati u obzir prilikom odluke o kupovini.

Avioni se cuju ali mislim da se posle nekog vremena naviknes pa vise ne primecujes. Pitao sam neke ljude sto zive u dr Ivana Ribara i svi kazu da im ne smeta. Ja sam u ulici dr Ivana Ribara trenutno ali u bloku 45 i sad dok ovo pisem prolece mi avion iznad zgrade. Hocu da kazem sad kad sam obratio paznju cuo sam ga inace se ni ne primecuje.

Sve u svemu, malo sam se ohladio povodom ovih stanova. Supruga i ja vec gledamo kako bi mogli da skupimo 20% pa da kupimo stari stan negde u bloku 45. Ipak je to pored Save. Imam utisak da cene lagano padaju (bar ovo sto ja gledam u oglasima poslednjih pola godine).
 
Golub":rnpypanz je napisao(la):
Jel hoces da kazes da za Stepu nisu izbacili sve tipove stanova u prvoj turi nego tek kasnije? Koliko je ovo tacno?

Potpuno je tacno.
Ima stanova kojih nema u katalogu na sajtu.
Ljudi kad odu nema skoro nista, kupe onako razocarani prizemlje, potkrovlje, neki sa losim rasporedom i onda neko posle 3 nedelje kupi super stan. Uvek imaju neke izgovore, bilo rezervisano, otkazano, nije izbacio kompjuter i sl.

Sada kada je proslo dosta vremena ljudi jos uvek kupuju neke lepe stanove kojih navodno nije bilo pre pola godine. Kao i sve ostalo sto je drzavno, ko se snadje za njega ce da bude ono sto zeli.
 
Ja sam polagao nade u ovaj projekat, dok nisam pre par meseci shvati oda su to definitivno ti rasporedi, i paralelno s tim se informisao o ceni kvadrata stare gradnje na NBG.

Jedina prepreka za kupovinu stare gradnje sada mi je nedovoljno novca za učešće, ali mi je bolje da 2-3 godine žešće prištedim, i onda kupim stan gde hoću (hotel Jugoslavija ili 4-spratnice u bloku 45).

Ali kapiram i da nisu svi u istoj situaciji.
 
Vrh