Šta je novo?

Državna stanogradnja - Naselje u Bloku 72 (Dr Ivana Ribara)

Evo iz prve ruke, iz bloka 45. Mnogo zavisi kako je stan okrenut. Deo stana koji gleda ka istoku znatno manje je izložen buci aviona od onog koji gleda ka zapadu. Svojevremeno su zgrade u bloku 71 i 72 jedva dobile dozvolu upravo zbog velike buke aviona. Danas se dozvole izdaju preko veze tako da bar oko toga nema problema. Ako možete da birate, gledajte da vam stan gleda na istok ili još bolje na jug pa ćete sa terase gledati Đokovića, a umesto aviona slušati cvrkut ptica i udisati miris pokošenog sena sa susednih polja :)
Što se tiče Cigana, Đilas bi njih najradije poravnao momentalno, ali ne sme jer je njihov dobar tretman uslov za podizanje kredita, a ova vlada i država samo na kreditima i opstaju. Cigani su snalažljivi i ponašaju se preduzimljivo - gde god čuju da se priprema parcela za nešto, bilo šta što se finansira iz evropskih kredita, oni odmah pojure i zauzmu položaje za što bolje pregovaračke pozicije. Jednostavno, to je biznis. Neko fizikališe, neko programira, a neko ucenjuje i trguje svojim navodnim pravima. Ovo poslednje je najlakše i ništa ne košta.
 
Ne bi bogami bilo tako kad bi recimo mene angazovali da vodim racuna o tim parcelama ..... :) zasto se ne postavi obezbedjenje da nadgleda te parcele, bas kao sto se nadgledaju banke, trzni centri, razne firme, zatim postavi jaka ograda itd. Na taj nacin bi grad zastitio svoje interese. Kad vide ogradu i radnike obezbedjenja nece im pasti na pamet da je preskacu, ovako vide slobodan prostor, nigde nikog nema, nista se ne desava i ajmo ... (belvil). Drzava je kriva svojim svesnim neangazovanjem, ne samo ova ucenjivacka bag** sa svojim kreditima.
 
Čula sam neke priče da postoji problem s priključkom naših zgrada na vodovodnu i kanalizacionu mrežu, kao i toplovodom.
Da li vi znate nešto o tome?
Jel' neko bio skoro, privode li radove kraju?
 
Nadam se da toplana u ovom kraju ima kapacitete za dodatnih 700 stanova... kakav je uopšte kvalitet grejanja u kraju, da li ste u stanu u maicama ili u džemperima sa ćebetom pri ruci?

mimmy":37fq8whn je napisao(la):
Čula sam neke priče da postoji problem s priključkom naših zgrada na vodovodnu i kanalizacionu mrežu, kao i toplovodom.
Da li vi znate nešto o tome?
Jel' neko bio skoro, privode li radove kraju?
 
Grejanje je odlicno u svim blokovima u nasem kraju, problem moze jedino biti u dotrajalosti prozora i vrata pa da dobro ne dihtuju sto kod vas nece biti slucaj jer su zgrade nove, tako da nema potrebe da brinete.
 
Nebojsa":elsihss2 je napisao(la):
Uopste ne razumem sta je tu sramno i ponizavajuce


Iseljeni Romi će biti zbrinuti
IZVOR: TANJUG
Beograd -- Stanovnici romskog naselja u Ulici doktora Ivana Ribara koji su nedavno dobili nalog za iseljenje biće zbrinuti, kaže zamenik zaštitnika građana Goran Bašić.


Romi bi mogli da budu raseljeni u kolektivne centre i kontejnere, a postoji i mogućnost da dobiju pomoć za kupovinu neke "skromne" kuće, kaže on.

Bašić kaže da se ne zna kada će biti rešeno pitanje iseljavanja, ali je istakao da Komesarijat za izbeglice i Vlada Srbije moraju da ponude tim Romima isto što i drugim građanima koji su bili u sličnoj situaciji.

Prema njegovim rečima, verovatno je da će svi oni koji imaju prebivalište u Beogradu dobiti kontejnere za stanovanje, kao i u slučaju raseljavanja Roma ispod mosta Gazela, dok će oni koji su raseljeni sa Kosova i Metohije dobiti smeštaj u kolektivnim centrima u unutrašnjosti Srbije.

Još jedna mogućnost je kupovina neke "skromne" kuće na periferiji ili u nekom selu, kazao je Bašić, podsećajući da je Komesarijat za izbeglice tako nešto ranije nudio raseljenima sa Kosova i izbeglima iz Hrvatske i Bosne.

On je istakao da je zaštitnik građana poveo postupak prema svim nadležnim državnim organima koji bi trebalo da brinu o ovakvim situacijama.

"Rešenje se ne može doneti brzo, jer nije u pitanju samo ovo naselje, već mnogo sličnih u Beogradu, ali trudićemo se da svako naredno raseljavanje bude bez većih potresa i da protekne dostojanstveno", rekao je Bašić novinarima prilikom obilaska naselja.

Važno je da na rešavanju ovog pitanja, osim zaštitnika i Komesarijata, rade nevladine organizacije, ali da su uključeni i stanovnici naselja u Ulici doktora Ivana Ribara, napomenuo je Bašić.

Pravni savetnik nevladine organizacije "Praksis" Danilo Ćurčić rekao je da će na predstojećim konsultacijama sa stanovnicima, koje bi trebalo da se održe u četvrtak, 24. novembra, biti predočene mogućnosti za iseljenje.

Ćurčić je ukazao na to da prinudna iseljenja tokom zime nisu dozvoljenja po Međunarodnom paktu o ekonomskim, socijalnim i kulturnim pravima, te da bi iseljenje trebalo odložiti za proleće, ali je problem što se Građevinskoj direkciji Srbije žuri sa izgradnjom objekata u Ulici doktora Ivana Ribara.

U naselju u Ulici doktora Ivana Ribara stanuju 33 romske porodice i oni su 16. novembra primili rešenja od Odeljenja za inspekcijske poslove opštine Novi Beograd, u kojima im je naloženo da u roku od jednog dana poruše objekte u kojima žive.

http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2011&mm=11&dd=21&nav_id=559497
 
La Grange":1o51fbij je napisao(la):


da, na katalog sam naisao preko goranovog bloga na koji odem cesto i uvek nadjem nesto zanimljivo i vredno paznje i koji svima preporucujem za bukmark. a kad vec insistiras onda evo ovog linka http://gioranoangelo.blogspot.com/2011_11_01_archive.html
 
@ La Grange @ razgradjevinar

Momci svaka cast na linkovima.
 
La Grange":2ol7j91z je napisao(la):
Nebojsa":2ol7j91z je napisao(la):
Uopste ne razumem sta je tu sramno i ponizavajuce


Iseljeni Romi će biti zbrinuti
IZVOR: TANJUG
Beograd -- Stanovnici romskog naselja u Ulici doktora Ivana Ribara koji su nedavno dobili nalog za iseljenje biće zbrinuti, kaže zamenik zaštitnika građana Goran Bašić.


Romi bi mogli da budu raseljeni u kolektivne centre i kontejnere, a postoji i mogućnost da dobiju pomoć za kupovinu neke "skromne" kuće, kaže on.

Bašić kaže da se ne zna kada će biti rešeno pitanje iseljavanja, ali je istakao da Komesarijat za izbeglice i Vlada Srbije moraju da ponude tim Romima isto što i drugim građanima koji su bili u sličnoj situaciji.

Prema njegovim rečima, verovatno je da će svi oni koji imaju prebivalište u Beogradu dobiti kontejnere za stanovanje, kao i u slučaju raseljavanja Roma ispod mosta Gazela, dok će oni koji su raseljeni sa Kosova i Metohije dobiti smeštaj u kolektivnim centrima u unutrašnjosti Srbije.

Još jedna mogućnost je kupovina neke "skromne" kuće na periferiji ili u nekom selu, kazao je Bašić, podsećajući da je Komesarijat za izbeglice tako nešto ranije nudio raseljenima sa Kosova i izbeglima iz Hrvatske i Bosne.

On je istakao da je zaštitnik građana poveo postupak prema svim nadležnim državnim organima koji bi trebalo da brinu o ovakvim situacijama.

"Rešenje se ne može doneti brzo, jer nije u pitanju samo ovo naselje, već mnogo sličnih u Beogradu, ali trudićemo se da svako naredno raseljavanje bude bez većih potresa i da protekne dostojanstveno", rekao je Bašić novinarima prilikom obilaska naselja.

Važno je da na rešavanju ovog pitanja, osim zaštitnika i Komesarijata, rade nevladine organizacije, ali da su uključeni i stanovnici naselja u Ulici doktora Ivana Ribara, napomenuo je Bašić.

Pravni savetnik nevladine organizacije "Praksis" Danilo Ćurčić rekao je da će na predstojećim konsultacijama sa stanovnicima, koje bi trebalo da se održe u četvrtak, 24. novembra, biti predočene mogućnosti za iseljenje.

Ćurčić je ukazao na to da prinudna iseljenja tokom zime nisu dozvoljenja po Međunarodnom paktu o ekonomskim, socijalnim i kulturnim pravima, te da bi iseljenje trebalo odložiti za proleće, ali je problem što se Građevinskoj direkciji Srbije žuri sa izgradnjom objekata u Ulici doktora Ivana Ribara.

U naselju u Ulici doktora Ivana Ribara stanuju 33 romske porodice i oni su 16. novembra primili rešenja od Odeljenja za inspekcijske poslove opštine Novi Beograd, u kojima im je naloženo da u roku od jednog dana poruše objekte u kojima žive.

http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2011&mm=11&dd=21&nav_id=559497

Hvala Bogu, ovo je OK, kad se hoce, onda se i moze!
 
Ja nisam ni pricala o fizici nego ti, ja sam od pocetka pricala o tome da su to budalastine da nece moci deca da se igraju napolju i slicne price jer avioni uopste nisu toliko bucni. A uopste se nisam bacala u istrazivanje koliku buku prave i kako to utice na zdravlje, vec sam gledajuci sebe tvrdila i i dalje tvrdim da nikom nista nece biti od preletanja aviona...
 
NBG Dulvil:

phoca_thumb_l_1st_ir_1.jpg

phoca_thumb_l_1st_ir_2.jpg

phoca_thumb_l_1st_ir_3.jpg

phoca_thumb_l_1st_ir_4.jpg

phoca_thumb_l_1st_ir_5.jpg

phoca_thumb_l_1st_ir_6.jpg

phoca_thumb_l_1st_ir_7.jpg

phoca_thumb_l_1st_ir_8.jpg

phoca_thumb_l_1st_ir_9.jpg

phoca_thumb_l_1st_ir_10.jpg

phoca_thumb_l_1st_ir_11.jpg

phoca_thumb_l_1st_ir_12.jpg

phoca_thumb_l_1st_ir_21.jpg


Osnove etaza i planovi stanova i lokala:

phoca_thumb_l_1st_ir_13.jpg

phoca_thumb_l_1st_ir_14.jpg

phoca_thumb_l_1st_ir_15.jpg

phoca_thumb_l_1st_ir_16.jpg

phoca_thumb_l_1st_ir_17.jpg

phoca_thumb_l_1st_ir_18.jpg

phoca_thumb_l_1st_ir_19.jpg

phoca_thumb_l_1st_ir_20.jpg



PRVA NAGRADA
u iznosu od 1.000.000,00 neto dinаrа dodeljenа je rаdu sа аutorskom

šifrom „28783“ – rаdnа šifrа 24

Arhitektonski biro RAUM

Autori:
Aleksаndrа Rаonić, dipl.inž.аrh.
Brаnislаv Ristović, dipl.inž.аrh.
Alen Spаhić, dipl.inž.аrh.

Projektаnt: Jelenа Petrov, dipl.inž.аrh.

Komentar žirija

Rаd koji je ispunio kriterijume zаdаte konkursnim uslovimа, nаročito u pogledu očekivаne strukture, kvаdrаture i orgаnizаcije stаmbenih jedinicа u objektimа. Prednost ovog rešenjа u odnosu nа ostаle je i postignut optimаlаn broj stаnovа u odnosu nа zаdаte urbаnističke pаrаmetre, а noročito u odnosu nа normаtive zа pаrkirаnje. Time je dobijeno dа je pаrkirаnje rešeno u okviru grаđevinske linije pаrcele, delom u okviru podzemne gаrаže, а delom nа pаrceli. Stаmbene jedinice su orgаnizovаne u šest identičnih objekаtа dvotrаktnog tipа, što predstаvljа rаcionаlno rešenje sа аspektа reаlizаcije projektа.
Formirаnjem dvа tipа unutrаšnjih dvorištа postignut je visok kvаlitet stаnovаnjа u nаselju, to su zelene površine sа prostorimа zа odmor i modifikovаnim brežuljkаstim reljefom koji reguliše vizure i obezbeđuje privаtnost i mir. Slobodnа površinа nа zаpаdnom delu pаrcele, kojа je nepovoljnа zа izgrаdnju je uređenа kаo zelenа pаrkovskа površinа nа kojoj su smešteni sportsko-rekreаtivni sаdržаji sа sportskim terenimа. Ritmičkim smicаnjem pozicijа terаsа i otvorа nа fаsаdi, kаo i igrom bojа (sivа, žutа i belа ), formirаn je likovni izrаz kojim su formulisаnа 4 rаzličitа tipа fаsаde - 2 dinаmične podužne fаsаde, i 2 svedenije vedro žute bočne fаsаde. Dispozicijom objekаtа nа pаrceli smenjuju se vizure i kаdrovi objekаtа sа svom dinаmikom fаsаdа i dvorištimа sа izobiljem zelenilа, čineći doživljаj grаdskog stаmbenog prostorа kаrаkterističаn zа ovаj deo grаdа.

Izvor Drustvo arhitekata Beograda
 
Ovakav koncept naselja ili forma stvara osecaj getoizacije, tu pre svega mislim na stanove koji su orijentisani unutar bloka. Pogledajte dobro, mali je razmak izmedju lamela, ljudi jedni drugima gledaju u stanove kad izadju na terasu. To su mogli da izbegnu drugacijim rasporedom i smanjivanjem duzine samih lamela. Sama arhitektura zgrada nije losa, pogotovu mi se svidja kombinacija zute boje i boje betona, da nebude skroz sivilo kao u 60-im, hvala Bogu da su vodili o tome racuna.
 
Belville, Dulville, sve to podseca na 60te i modernizam.

Pilicarski kavezi su i dalje u modi kod nas na zalost... :rolleyes:
 
da li je moguće da će biti čist beton, da mi gradimo brutalističko naselje u 2011. godini???

PA PRELEPO!
 
koming":234siyf2 je napisao(la):
Izvinite, novi sam na forumu, al' sam "stari" u Ivana Ribara.

Naime, ziveo sam u tamno zutim zgradama sa braon krovom, preko puta objekata koji se ovde pominju.
Ne bih da nekome kvarim "srecu", ali dati NOVAC za stan u ovakvom kraju je totalna ludost. Druga je prica kad ti to dobijes od firme u smislu stanarskog prava, pa jos usput postanes preko noci vlasnik stana otkupljenog za vrednost mopeda - Tomos automatic.... Naravno, posle prodas i bezis koliko te noge nose!

Za 16 godina stanovanja mogu da konstatujem da su jedine dve prednosti ovog naselja Savsko setaliste i dostupnost parkinga(to se odnosi smo za ovaj kraj bloka, jer vec kod 200m prema Savi nema gde da se parkira. Sve ostalo je UZAS!!

- 14 puta su mi obili auto(sta su sve ukrali vise nije ni vazno)

- 3-4 puta, srecom, nisam bio kod kuce, kad je bilo "kolektivno" lupanje po parkingu(uce da voze, pijani zalutaju sa 150km/h, motoristi probaju kocnice, policija juri lopove...

- okupljanje lokalnih narkomana po coskovima, dreka, muzika iz kola do daske, srca od pivskih flasa(naravno, pozovete policiju, oni dodju 2-3 puta i nikad vise - pa to naselje je, ipak, kraj sveta.

- okupljanje potpuno nepoznatih ljudi u ulazu zgrade(interfon, uglavnom, radi) - sede na stepenicama, piju, drogiraju se, ne mozes da prodjes hodnikom(njih 7-8, a ti 1?), nece da se pomere, a zamislite zene ili deca koja se vracaju iz skole!??

- komsiluk - katastrofa! Puno socijalnih stanova za raseljavanje seljaka iz stare Bezanije (a oni su umislili da smo svi mi "uljezi" i da je njihovo sve do "Beograda"), radnicka klasa IMT-a (koja ne zna da je Tito umro) i kojekakva gadija koja je svoju sansu videla u jeftinim stanovima, a u liftu(hodniku) ne zna da kaze "cao, zdravo, dobar dan, klimne glavom... nista! djubre po hodniku, smrdljiv i prljav lift, usisivac tresu kroz prozor... pa gde su rasli? Uvek ima neki ludak koji po celu noc slusa gusle na prozoru(naravno, svi kazu: "pusti ga, on je lud, siroma'". Super, a ja sam umoran, siroma'!

- E sad kad sav taj komsiluk nahrli u postu, MAXI, pekaru ili dom zdravlja - nadrljali ste! Redovna svadja u posti - ko je prvi(a nije ni cudo, jer mora da se ceka bar sat i po), u MAXI-ju su svi hlebovi ispipani, a na kasi(posto je to zabaceno naselje) stavili sve neke penzose da rade, tako da vam i tu "ne gine" skoro sat. Pekare su dobre, al' mi NIKAD nisu izdali fiskalni, a kad insistiram, oni kazu da je kasa u kvaru!?(boli ih briga, ko kontrolise kraj sveta!). Dom zdravlja je duuuga prica(toliki N.Beograd, a samo dva DZ!?).

- priroda - pa nema je! lazem, od prirode samo zabe, buba-svabe, buba-rusi, misevi, psi lutalice koji "prevrcu" kontejnere, pacovi ko macke, macke, mravi svih boja i na kraju, kao poslastica, nesnosna MAGLA (takva da ne znate gde vam je ulaz).

- naravno, dnevnih lopova koji ulaze u stanove ima svakodnevno( godinama sam ostavljao kvaku ulaznih vrata u "odredjenom" polozaju i nikad nije ostala u tom polozaju kad se vratim s posla-naravno, uvek neko proverava da li ste kod kuce i da niste slucajno zaboravili da zakljucate). ovoga ima svuda, pa i ovde.
- zaboravih da kazem da se kola, farovi, migavci, tockovi, gorivo, kasetofoni, antene, brisaci i dalje aktivno kradu.

Dosta je bilo, ne smem sve da vam otkrijem, inace, propade namera drzave.
Dakle, ni malo fin i miran kraj i potpuno nezdrav za zivot, kako pojedinca, tako i porodice.

Pozdrav.


Devojku napao razbojnik ispred ulaza u zgradu

Devojku (23) ispred ulaza u zgradu u Ulici dr Ivana Ribara u Novom Beogradu napao je razbojnik koji je pokušao da joj otme tašnu, i naneo joj povrede nožem.

Devojka je sa ubodnom ranom i povredom šake prebačena u KBC "Bežanijska kosa".

http://www.blic.rs/Vesti/Beograd/290695/Devojku-napao-razbojnik-ispred-ulaza-u-zgradu
 
La Grange dosadio si, sto bi rekli ameri: Get a life.
Ima li neko novih fotki sa gradilista? Ja cu ici ovih dana pa cu da uslikam.
 
n3mke":1ox9xfu5 je napisao(la):
La Grange dosadio si, sto bi rekli ameri: Get a life.
Ima li neko novih fotki sa gradilista? Ja cu ici ovih dana pa cu da uslikam.



I ti si meni, ima vas dvoje samo trazite fotke sa gradilista i to svaki drugi dan, pa sta moze da se izgradi za dva dana... Otvorite temu slike sa gradilista. Ako se moje misljenje ne slaze sa tvojim pa to ti nije razlog za napadanje, ovo su forumi, sta cu ja kada novine pisu samo crno o dr. Ivana Ribara. Ja nisam od onih sto ulepsavju stvarnost, ako ima buke necu da lupam i kazem nema buka i slicne gluposti tipa buka ne smeta... ili ma nema veze za decu sto ce im avioni nadletati 200m iznad glave... jos traze da se tu napravi park za decu, ma vazi...
 
pa najbolje da nista ne naprave. ne moras da ulepsavas stvarnost,ali probaj da napises i nesto lepo. u svakom slucaju...get a life
La Grange":3597kmf2 je napisao(la):
n3mke":3597kmf2 je napisao(la):
La Grange dosadio si, sto bi rekli ameri: Get a life.
Ima li neko novih fotki sa gradilista? Ja cu ici ovih dana pa cu da uslikam.



I ti si meni, ima vas dvoje samo trazite fotke sa gradilista i to svaki drugi dan, pa sta moze da se izgradi za dva dana... Otvorite temu slike sa gradilista. Ako se moje misljenje ne slaze sa tvojim pa to ti nije razlog za napadanje, ovo su forumi, sta cu ja kada novine pisu samo crno o dr. Ivana Ribara. Ja nisam od onih sto ulepsavju stvarnost, ako ima buke necu da lupam i kazem nema buka i slicne gluposti tipa buka ne smeta... ili ma nema veze za decu sto ce im avioni nadletati 200m iznad glave... jos traze da se tu napravi park za decu, ma vazi...
 
cyberserb":14aacwh1 je napisao(la):
pa najbolje da nista ne naprave. ne moras da ulepsavas stvarnost,ali probaj da napises i nesto lepo. u svakom slucaju...get a life

Sto je tebi lepo, meni nije i obratno, npr. meni nije lepo sto Djilas hoce da seli cigane u zimu i ako to zabranjeno po svim normama evropskog prava... nije lepo i sto tu prave zgrade i ako je po svim normama tu prevelika buka... ako ti kazes da ti je lepo, ja necu jer nije tako. Necu da ulazim da li si ti ili neko ovde u DS-u pa branite parijske saborce bez realnih argumenata i sl. jednostavno iznisim svoje misljene potkrepljeno argumentima i delovima iz novinskih clanaka (tipa i zakoni fizike a ne neka subjetivna i ovrlje izjave koje nemaju veze sa vezom).
 
Jesi ti La Grange ikada bio u blokovima kad si zapeo za te avione toliko? Mislim stiče se utisak da si blokove video samo na slici kad se gađaš tako ofrlje kojekakvim izjavama da zbog aviona ne treba praviti park za decu :laugh:

Ah, da, zima počinje 22.decembra, znači grad ima još metar dana fore da liferuju cigane odavde :lol:
 
Ja te uopste ne napadam samo kazem da si dosadio. Ko o cemu ti vrtis jednu pricu non stop, i to pricu o kojoj nemas pojma. Kao prvo avioni ne lete na 200 metara od ivana ribara nego mnogo dalje, i buka iz aviona je sasvim podnosljiva. Ako ljudi u svetu mogu da zive u zgradama preko kojih avioni prelecu na par metara visine, prezivecemo i mi nekako.
Kao drugo to sto seli rome (a ne cigane kao sto ti kazes) u zimu je nebitno. S obzirom da je sve sto imaju i sto su izgradili, uradjeno bespravno. Hoces da kazes da ja sada mogu na nekom gradskom zemljistu da podignem vikendicu, i da grad ne sme da me iseli ili je srusi? I jos posle treba da mi obezbedi mesto stanovanja. Naravno da sme, i naravno da ne treba.
O tome da deca nece moci da se igraju u parkovima zbog aviona necu ni da raspravljam, jer vecu glupost nisam cuo.

A fotke sam trazio dva puta cini mi se.
 
e ovako...kao prvo: nisam iz DS niti iz bilo koje druge stranke. to me ne zanima. samo mislim svojom glavom,a ne onako kako mi drugi kazu da bi trebalo da mislim.
kao drugo: ti si verovatno jedan od onih sto misle da treba "prihvatiti realnost",pa je zato prihvati i ti. ne znam da li si nekad bio u nekom drugom gradu koji ima aerodrom,ali verovatno nisi,jer mi se cini da ni u blokovima nisi boravio osim kad si isao kod Kineza da kupis neku glupost. necu da ti navodim Sarajevo, Zagreb,Dubrovnik...jer ces reci da komunisti nisu vodili racuna bubnim opnama i psihickom zdravlju stanovnistva,ali ti mogu navesti primere Londona,Milana, NY, Hong Konga... ljudi zive oko aerodroma...cak ima i dece. zamisli. da li je prijatno slusati avione svakih 20min? naravno da nije...ali da li je prijatno ziveti na Bulevaru i slusati tramvaj svakih 5 minuta ili mozda pored zeleznicke pruge? sta tek reci za zgrade pored autoputa? ne mozemo svi ziveti na Dedinju ili u nekoj ususkanoj ulici na Vracaru. uostalom, ako nekome smetaju zvuci velegrada onda najbolje da proda svoje kvadrate,pa neka ode na Goliju i tamo kupi neki plac gde ce uzivati u cvrkutu ptica i mirisu planinskih trava.
...a sada trece i najvaznije...molim te, nemoj da pricas o medjunarodnim konvencijama i ljudsim pravima. ovde se samo prica o pravima doticnih graditelja nehigijenskih naselja, a niko nikad nije postavio pitanje njihovih obaveza. navedi samo jednu obavezu prema drustvu u kome zive koju oni imaju i koju ispunjavaju. samo jednu! a kad je rec o medjunarodnom pravu samo me zanima gde je ono bilo kad su ti isti, koji nam ga danas nabijaju na nos , bacali kasetne bombe, bombe sa osiromasenim uranijumom, kada nisu dozvoljavali transport kiseonika za BL gde je 12 beba umrlo zbog toga....ima toga jos,ali stao bih ovde. dovoljno je. ko ima ista u glavi shvatice...
inace, sve ovo sto vidim na ovim renderima izgleda sjajno. pre svega mislim na parkove i zelene povrsine. mislim da ce naselje biti savrseno i da ce oziveti ovo sto je sada kraj grada...ili pocetak grada. zavisi sa koje strane se gleda:)
P.S. La Grange, pozdravi svoje nalogodavce,jer se iskreno nadam da ti neko govori sta da napises,jer ako tvoja glava zaista misli kao sto pises ovde onda ti spasa nema. sve najbolje
 
Vrh