Šta je novo?

Državna stanogradnja - Naselje u Bloku 72 (Dr Ivana Ribara)

Au koliko dezinformacija od ljudi koji su usli u proces kupovine. Kako ljudi ulazite u tako nesto sa tako losim informacijama?
-To sto su radnici rekli koja ce biti cena nema veze sa mozgom, moze da bude ta i ne mora.
-Kako su to stanovi dodeljivani? Stanovi su birani a svako je imao dozvoljeni maksimum sto se tice strukture na osnovu broja clanova domacinstva.
-Kamata nece biti 1% nego odes u nekoliko banaka pa izaberes najpovoljniju, znaci 5.3-10%.

Molim vas drugovi :| !
 
n3mke":5xdb205a je napisao(la):
Od sledece godine neprofitni stanovi ce biti skuplji od profitnih.. A koliko sam cuo i kamatu su digli sa 0.5% na 1%, ali siguran sam da ce i to rasti nevidjenom brzinom.


Ma to nama Dulic vredja intaligenciju koriscenjem termina JEFTINI i NEPROFITNI, lepo kazi koliko kosta a mi cemo sami proceniti da li je "JEFTINO".

Zakonom o Zastiti potrosaca je zabranjeno koriscenje takvih termina u oglasavanju nekog proizvoda, usluge i sl. i to se zove "STVARANJE LAZNOG UTISKA O CENI" i to se po zakonu kaznjava. Ne možes dovoditi u zabludu potrošača u pogledu visine cene, odnosno stvarati utisak - da je cena niža nego što jeste, sta smo mi, budale!?


PS Sad svi grade jeftinije od drzave, pa tako Dulic moze da promeni naziv iz "JEFTINIH" u SKUPI stanovi.
 
Mislim da su ovde izmešani projekti zbog kamata. Na prvom konkursu za 1000 stanova kamata je 0.5 % i to finansira grad Beograd, na drugom konkursu (tek završenom) za 1000 stanova grad neće da finansira kredite i tu je komercijalna kamata tj. zavisi od banke. Zato se na drugi konkurs ovako malo ljudi i prijavilo. Tako da su ovi sa prvog konkursa super prošli u odnosu na ove sa drugog.
Nadam se da sam pojasnio.
 
da li neko ima informacije kada bi se mogao očekivati završetak radova za B3.B.1.2. i ko je izvođač radova :/
 
mislim da ce pojedini kupci odustati od avanture zvane kupovina "i neprofitnih i jeftinih stanova"
 
makicaci":32e6sf59 je napisao(la):
mislim da ce pojedini kupci odustati od avanture zvane kupovina "i neprofitnih i jeftinih stanova"
mnogi su vec odustali...pogledajte samo koliko je stanova jos uvek neuseljeno u zgradi u Vojvodjanskoj preko puta crkve...inace,ta zgrada je trebalo da bude useljena krajem 2010.
 
Ocekivac,
nisu ovo dezinformacije.
Lepo sam rekla da sam bila na gradilištu i informacije prenela odatle.
Za sada pouzdanih informacija o ceni i nemože da bude, to znamo svi!
Formira se na kraju kad ukalkulišu sve troškove + njihova zarada.
Ovo je procena na osnovu rasta cena stanova predhodno završenih grupa.

Takođe, nisu se svi članovi domaćinstva računali u proceni potrebne kvadrature!
.... itd (da ne dužim) :grand:

Poenta moje poruke je:
Ukoliko je neko po raspodeli dobio veći stan, a ne može da prikupi potrebnih 20% učešća za stan, mi smo radi da se menjamo. Naš je 40m2.
Pitali smo - to može!

Govorim o stanovima koji se rade u ulici Ivana Ribara na Novom Beogradu!
 
Lela, pitali ste gradsku komisiju i rekli su vam da moze???
sto se tice Vojvodjanske, ne verujem da je ne useljena jer su ljudi odustali, nego verovatno se mnogima ne zuri, pa, ....
 
dejanaa":bdgji1jw je napisao(la):
Lela, pitali ste gradsku komisiju i rekli su vam da moze???
sto se tice Vojvodjanske, ne verujem da je ne useljena jer su ljudi odustali, nego verovatno se mnogima ne zuri, pa, ....
pa nije bas da im se ne zuri. mnogi su iznenadjeni cenom,pa jos uvek nisu skupili pare za ucesce i PDV. znam nekoliko ljudi koji imaju taj problem
 
zar nije rok 8 dana (od momenta kada se utvrdi cena i dobije upotrebna dozvola) za uplatu ucesca ili odustajanje od stana?
 
Mislim da su u prošloj raspodeli (2003. godine) dozvoljavali razmenu stanova, pa ukoliko ima neko ko bi menjao veći stan za 1.5-sobni od 53 kvadrata neka se javi.
 
Zna li se nesto novo? Koliko se secam rok zavrsetka gradnje je istekao za vecinu zgrada..
Mozda neka fotkica gotovih stanova? :)
 
:violina: Nista izgleda od useljena ove godine, posto moraju biti zavrsene sve zgrade u dr. Ivana ribara, da bi se asvaltirale ulice prilazi, i ostalo i moraju svi kranovi biti demontirani pre prvog stananara ovog naselja, to su moja saznanja, inace cesto odem na gradiliste..
 
@dakis
Dobro dosao :)
ne sikiraj se vecini treba malo da se uhoda... :)
 
Nova slika Pavle sa Skyscrapercity foruma

img0071f.png


P.S.Prebacih i post dakisa koji je nov/nova na forumu pa je na pogresnoj temi postovao.Dobrodosao/dobrodosla :)
 
Postoji li neko istrazivanje o uticaju buke zbog aerodroma u toj sredini? To naselje je skoro pa ispod putanje aviona.

I zna li neko gde ce biti locirano to novo naselje koje Dulic planira da pravi? Iza ovog sto sad prave ili u njegovom nastavku prema Savi?
 
Istraživanje? Jok... Živeo tu skoro 20 godina i navikao na avione koliko odmah. Koridor za sletanje "30" ide preko zgrada u "donjem" delu bloka (kod savskog nasipa i okretnice tramvaja). Ali kada duva vetar, umeju da sleću veoma čudnim putevima. :)
Sve aviokompanije (osim Ruskih - koje se slepo drže procedure) idu na "izbegavanje" stambene zone odmah po poletanju i "skreću" desno čim se odvoje od zemlje i izbegavaju let preko blokova. Ruski transportni avioni su naročito ostali upamćeni po količini buke koju stvaraju pri poletanju (vibriraju stakla, prozori, vrata u stanu, staklarija u vitrinama, ...) samo zbog procedure o "nemenjanju" azimuta letenja dok ne postignu neku određenu visinu. :(
Dulićevo naselje? U produžetku ka Savi...
 
Jednom sam bio kod druga iz srednje u onim zgradama ispred ovih sto sad grade u Ivana Ribara kad je proleteo avion iznad zgrade. Ja sav zbunjen, ne znam da li da bezim ili da pocnem da se molim Bogu da me postedi, a on mrtav ladan i ne primecuje.
Znam da se covek navikne, ali mi tad bas i nije bilo svejedno.

Zanima me da li postoji neka ovakva mapa sa krivuljama koje oznacavaju buku u dB oko aerodroma?

QvoRQ.jpg


Ili neko opste pravilo u odnosu na osnovu kog se to moze odrediti?

Zanimljiva mi je ta lokacija ako se tu bude gradilo, ali nisam siguran zbog buke, jer to novo naselje, ako je prema Savi, ce biti tacno ispod tog azimuta* letenja.

*- nisu mi poznati ti avio termini. Jel azimut pravac poletanja? I posto nikad nisam isao preko ANT-a da li se preko blokova i slece i polece i da li to ima neke veze sa bukom, tj da li je avion bucniji na odredenoj visini kad polece ili kad slece? Mislio sam da se samo polece u smeru blokova. I ako mozes da mi malo pojasnis o tim koridorima(rekao si 30).
 
Vrh