Šta je novo?

Državna stanogradnja - Naselje u Bloku 72 (Dr Ivana Ribara)

Biljana_Dj":2ii6y0u1 je napisao(la):
anabella":2ii6y0u1 je napisao(la):
Upravo sam se uclanila na forum i molim za pomoc ...ako ko ima neku informaciju neka mi javi sto pre ..da li neko zna koliko se ceka resenje iz katastra jer sam predala za upis stana u bloku br.1 naselje dr. Ivan Ribar, sve izjave predala sam katastru na nobom beogradu krajem maja tacnije 27. maja a resenje mi josh uvek nije stiglo...koliko sam shvatila jedan primerak ide banci a drugi meni...nadam se da banka obavestavai kada joj stigne resenje( kod mene je u pitanju komercijalna banka). Zasto sve ovo pitam jer je rok za istek vremena za pustanje kredita jos tacno deset dana a resenja nema to je jedino sto mi fali da bih potpisala isplatu kredita ...kome da se obratim? hvala unapred na odgovorima.. ako je neko imao slicnu situaciju cekanja neka mi bar objasni sta da radim ...jer imam samo josh desetak dana do isteka roka.
hvalaaaa

Zdravo Anabella, ja sam bila u slicnoj situaciji. Cekala sam da mi posalju resenje, ali sam na kraju otisla sama u katastar i podigla licno. Oni urade brzo ta resenja ali za slanje nisu bas tako azurni. Moja preporuka je da odete licno u katastar, ponesete onaj broj predmeta koji su vam dali, gotovo sam sigurna da je to vec uradjeno samo nije poslato. Inace, mislim da oni ne salju banci nego vi to nosite, bar je tako bilo u mom slucaju.
Hej hvala tako sam i uradila i to je to zavrsila sam svu papirologiju i dobila kredit ..najzaaddd :D :D :D :D
ali sad treba da trcim oko tog povracaja pdva znas li mozda kakva je tu procedura mislim gde trebam ici iz banke su mi dali te potvrde ...cak su mi i rekli gde trebam ici ali ja sam bila toliko happy sto sam sve zavrsila da sam sa pola paznje to i cula istro tako odmah i zaboravila :( :? :bash: pa ako znate sta gde kako ?? plizzz pishite .... :kk:
 
anabella":17oh9spn je napisao(la):
Biljana_Dj":17oh9spn je napisao(la):
anabella":17oh9spn je napisao(la):
Upravo sam se uclanila na forum i molim za pomoc ...ako ko ima neku informaciju neka mi javi sto pre ..da li neko zna koliko se ceka resenje iz katastra jer sam predala za upis stana u bloku br.1 naselje dr. Ivan Ribar, sve izjave predala sam katastru na nobom beogradu krajem maja tacnije 27. maja a resenje mi josh uvek nije stiglo...koliko sam shvatila jedan primerak ide banci a drugi meni...nadam se da banka obavestavai kada joj stigne resenje( kod mene je u pitanju komercijalna banka). Zasto sve ovo pitam jer je rok za istek vremena za pustanje kredita jos tacno deset dana a resenja nema to je jedino sto mi fali da bih potpisala isplatu kredita ...kome da se obratim? hvala unapred na odgovorima.. ako je neko imao slicnu situaciju cekanja neka mi bar objasni sta da radim ...jer imam samo josh desetak dana do isteka roka.
hvalaaaa

Zdravo Anabella, ja sam bila u slicnoj situaciji. Cekala sam da mi posalju resenje, ali sam na kraju otisla sama u katastar i podigla licno. Oni urade brzo ta resenja ali za slanje nisu bas tako azurni. Moja preporuka je da odete licno u katastar, ponesete onaj broj predmeta koji su vam dali, gotovo sam sigurna da je to vec uradjeno samo nije poslato. Inace, mislim da oni ne salju banci nego vi to nosite, bar je tako bilo u mom slucaju.
Hej hvala tako sam i uradila i to je to zavrsila sam svu papirologiju i dobila kredit ..najzaaddd :D :D :D :D
ali sad treba da trcim oko tog povracaja pdva znas li mozda kakva je tu procedura mislim gde trebam ici iz banke su mi dali te potvrde ...cak su mi i rekli gde trebam ici ali ja sam bila toliko happy sto sam sve zavrsila da sam sa pola paznje to i cula istro tako odmah i zaboravila :( :? :bash: pa ako znate sta gde kako ?? plizzz pishite .... :kk:

Cestitam na uspesnoj kupovini :) Ako imas sve potrebne papire (banka, GDS, drzavljansto, izvod Iz mkr http://www.poreskauprava.gov.rs/index.j ... ndPDV.html ) onda sve to treba da odneses u poresku upravu, ulica Tosin bunar, I predas gore na prvom spratu mislim da je kancelarija 15, uputice te tamo gde tacno. Posle toga sacekas neko vreme, manje od 3 nedelje u proseku I dobijes nazadd svoj novac :)
p.s. obrati paznju da moras od banke imati izvestaj da si uplatila PDV I na ucesce (meni su ovaj papir zaboravili da daju prvi put!!!)
 
објекат 1

P6280108.jpg

P6280109.jpg
 
Da li ste videli kako sestica brzo napreduje? Vec omalterisana, valjda ce sada krenuti sa fasadom....jupiiiiiiii
 
Da li neko zna da li dobijamo neku vremensku garanciju na stan? U ugovorima nema ni reci o tome? Cim dobijem kljuceve, rusio bi deo po meni nepotrebnog zida iznad pulta u kuhinji? (stan41.48kvm)..i da li takvi radovi ponistavaju eventualnu garanciju?
 
Pozdrav svima. Sa interesovanjem sam čitao vaše informacije i korisne savete.

Da li neko ima informaciju (ili bar može da proceni) koliko je još neprodatih stanova ostalo u naselju dr Ivan Ribar, i da li među njima ima dvosobnih (40-41 m2).
 
vladanko":3d9jd8b1 je napisao(la):
Da li neko zna da li dobijamo neku vremensku garanciju na stan? U ugovorima nema ni reci o tome? Cim dobijem kljuceve, rusio bi deo po meni nepotrebnog zida iznad pulta u kuhinji? (stan41.48kvm)..i da li takvi radovi ponistavaju eventualnu garanciju?

Ako mislis na ono parce zida koje se spusta od plafona dole ka pultu, znaj da ti to bas nije najpametnije da rusis jer se u tom zidu nalazi vodovodna cev od sudopere stana iznad tebe.
 
Mislim na parce zida levo od okvira vrata kuhinje u smeru ulaska u nju,(deo iznad pulta),pa i deo iznad samih vrata Sigurna si da tuda prolazi?nemam informacije oko toga,tek treba da se raspitam..
 
Sad videh da je to nekima i desno od vrata kuhinje zid zavisi kako je orjentisan stan,ali svakako onaj deo zida koji sa pultom zaklapa prav ugao ,preko puta kupatila.ako prolazi cev sudopere,onda od rusenja verovatno nema nista.:(
 
Nismo se razumeli. Mislio sam da govoris o necemu potpuno drugom. Kroz zid o kome ti pricas ne prolaze nikakve vodovodne cevi, samo ima strujnih kablova koje ces morati da izmestis. U to sam sigurAN
 
Da,na strujne kablove sam i racunao,to se da srediti...moja je ideja da ga srusim kao i deo iznad samih vrata kuhinje,ostavio bi samo jedno krilo zida u cijoj dubini treba da se nadje frizider.Time bi se dobio skoro jedinstven prostor kuhinje i hodnika,sa vise svetla,manevarskog prostora...sank ne bi dirao,svidja mi se,a ni vrata ka dnevnoj sobi ne bi ugradjivao,po meni je to je maximum dobijenog prostora u stanu 41.48kvm
 
@Markus 1
Veliki pozdrav i tebi. Koliko ja znam, ali opet me ne drži za reč, nego proveri, nije ostalo tzv. dvosobnih stanova, odnosno kvadrature za koju se interesuješ, osim možda pokoji stan u prizemlju. Inače su stanovi skoro rasprodati, ali je svakako najbolje da pozoveš GDS, oni će ti precizno reći.
 
Andja":2a5u0ici je napisao(la):
@Markus 1
Veliki pozdrav i tebi. Koliko ja znam, ali opet me ne drži za reč, nego proveri, nije ostalo tzv. dvosobnih stanova, odnosno kvadrature za koju se interesuješ, osim možda pokoji stan u prizemlju. Inače su stanovi skoro rasprodati, ali je svakako najbolje da pozoveš GDS, oni će ti precizno reći.

Hvala Anđo. :cry:
 
Da li je neko mozda merio povrsinu svog stana,posto sada vec mahom moze da se udje i pogleda svoj stan?i da li je primetio neka odstupanja +- u odnosu na ugovorenu povrsinu,(mislim na P nakom odbitka 3%) ?
 
Malo sam iscitavao Jugosovenski standard (JUS)U.C2.100.iz 2002 god u odeljku "izracunavanje povrsina objekata u oblasti visokogradnje" gde u stavu 4.4.7. kaze "u povrsinu stana se ne uracunavaju podne povrsine tj pragovi u otvorima vrata, kako ulaznih tako i unutar stana i terase....
 
e danas kad se nisam slogirao,treba da radim po stanovima na lameli A,na trecem spratu,kad ono izlakirali parket,strasno,a dosta toga nije uradjeno po stanovima,a skoro cela lamela A je odradjena sa lakiranjem parketa,barem da zastite,al tesko,prva ruka je uradjena
a sto se tice struje mi posla jos imamo do sredine avgusta
 
pa zgrada broj 3,a na B lameli je za sada ok,skoro je sve montirano,bojleri,sad se montiraju sanitarije po kupatilima,i samo ostaje lakiranje parketa
 
Koliko dugo se ceka da katastar izda resenje o upisu hipoteke i da li nam oni javljaju na mobilni da je resenje gotovo ili mi njih moramo da zovemo?
 
Squidward":29vfkc4v je napisao(la):
Koliko dugo se ceka da katastar izda resenje o upisu hipoteke i da li nam oni javljaju na mobilni da je resenje gotovo ili mi njih moramo da zovemo?

Ako ne stigne postom resenje za 2 nedelje, idite sami u katastar. Nece vas zvati. Pisalo se o ovome pre 5-6 postova!
 
Procitao sam prethodne postove, ali nisu svi imali ista iskustva, neko je dobio resenje za 7 dana, nekog su zvali da ga pitaju da li zeli da dodje licno po resenje, a nekome su odmah slali postom (sto ja ne bih voleo da se desi u mom slucaju).
 
Vrh