Šta je novo?

Državna stanogradnja - Naselje u Bloku 72 (Dr Ivana Ribara)

Ja znam samo za Banku Intesu da ne daje kredte za naselje Dr.Ivana Ribara, a velika vecina je zakljucila ugovor i daje kredite i za ove stanove pod istim uslovima kao i za Stepu. Ja sam uzela subvencionisani kredit za ovo naselje u Unicredit banci bez problema jos u oktobru.
 
Kuhinjski šank


Super su slike. A jel u svakom stanu ima kuhinjski šank? :)
 
Jel moze neko da mi malo pojasni tu munjevitu prodaju stanova i nacin da se sazna kada ce 5, i 6. zgrada krenuti u prodaju.Npr. kada se puste u prodaju koliko vremena imam da rezervisem dvosoban stan koji nije u prizemlju 1,2,3,4,5 dana?
 
@zile037

Nema svaki stan sank. Negde je kuhinja sastavni deo trpezarije/dnevnog boravka a negde je ovako odvojena sankom. Iskreno oduvek sam hteo sank i po meni jako lepo izgleda.

@situacija sa vodovodnim cevima

Siguran sam da ce ovakvih "sitnica" biti jos dosta. Sada mi se sve cini kao strasno i katastrofa i nece to moci tako... Ali posle nekog vremena iskuliram i skapiram da je ipak to moj stan i nece mi smetati tako nesto svakako. Koliko vidim sve slavine ce biti nakacene direktno na zid. Ne znam sta da mislim o tome, estetski mi iskreno nema neke razlike, razumem prakticnu primenu slavina na lavabou ali iskreno, OK mi je. U svakom slucaju hvala na razjasnjenjima.
 
panda":hddwm4wx je napisao(la):
Jel moze neko da mi malo pojasni tu munjevitu prodaju stanova i nacin da se sazna kada ce 5, i 6. zgrada krenuti u prodaju.Npr. kada se puste u prodaju koliko vremena imam da rezervisem dvosoban stan koji nije u prizemlju 1,2,3,4,5 dana?

Jedini nacin na koji se to moze objasniti jeste da ima puno ljudi koji su u potpuno istoj situaciji kao ti. Moja preporuka je, iako razumem da je za vecinu to gotovo nemoguce, je nacrtati se svaki dan u osam nula nula u direkciji i smarati ih "da li je pustena zgrada, da li je pustena zgrada".

Ja radim nocu, i to na 200 metara od direkcije, smena mi se zavrsava u pola 8 pa mi nije bilo tesko da dolazim svaki dan do njih i uspeo sam, pukom slucajnoscu, da ubodem prvi dan prodaje zgrade 4 iako sam mislio da ce se tada pustiti peticu. Sta da ti kazem druze, posto je stan u pitanju vredi se cimati svaki dan, pa sve i da si u krnjaci.
 
SixtySix

Hvala na odgovoru. :) Ja sam kupio stan u zgradi 3, dvosoban. Tako da mi se svidja što je ovako urađeno.
 
Знам да на сајту пише да је рок за куповину стана кешом 30 дана али негде сам прочитао да рок може да се продужи до 90 дана. Да ли неко зна нешто више о овоме?
 
Pa to sam i mislio ali me zeza radno vreme pa jedino preostaje da kasnim svaki dan na posao dok nepuste 5 i 6 ali bi mi bilo lakse kada bih znao okvirno datum pustanja zgrada u prodaju.
 
@panda

Verovatno sve, kao i tebe, zeza radno vreme. je*******iga, vidi da li moze neko mesto tebe da ode svakog dana pa neka te zvrcne a ti istrci sa posla.

Elem, imamo jos jedno pitanje vezano za kupatilo a opet uzrokovano slikom koja je postavljena. Na strani kade ne vidim cevi koje bi isle do bojlera. Posto na slici cevi se gube na desnoj ivici (gde bi trebalo da bude prevdidjeno mesto za ves masinu) znaci li to da je planirano mesto za bojler odmah iznad ves masine? Zna li neko uopste planirano mesto za bojler, i eventualno bojler u kuhinji.


Ma dzaba, moram ja da odem do gradilista, umrecu od ovolike znatizelje :)
 
Na planu stana u kuhinji gde ima šank, piše par 110,00 cm, i to je visina šanka. Mi u svakom slučaju planiramo da ga srušimo, to jest da ih zamolimo da ga ne sazidaju:)
 
Zdravo, ja sam vec par puta bila na gradilistu, u svom stanu posto zelim par izmena. U dvosobnom stanu sa slike, bojler je planiran iznad ves masine. Na samom sanku u kuhinji je postavljena sudopera tako da je malo teze to srusiti, sto sam inace i ja inicijalno planirala ali sam odustala i resila da sank ostavim kako je isprojektovan.
Ja u nedelju ponovo idem na gradiliste i bas cu da vidim to za slavine u kupatilu. Zasto idu u zid slavina nad lavaboom, to je nije bas najsrecnije resenje.
 
ssandra":88toolbn je napisao(la):
Na planu stana u kuhinji gde ima šank, piše par 110,00 cm, i to je visina šanka. Mi u svakom slučaju planiramo da ga srušimo, to jest da ih zamolimo da ga ne sazidaju:)
Hvala puno! Mi bismo najviše voleli da ga prepolovimo, ali to verovatno spada u domen besnih glista. :-D
 
Da li neko zna da li ce biti montirane susilice u kupatilu i koji ce biti polozaj bojlera u kupatilima u trosobnim stanovima?
 
Andja":3mgvvag4 je napisao(la):
ssandra":3mgvvag4 je napisao(la):
Na planu stana u kuhinji gde ima šank, piše par 110,00 cm, i to je visina šanka. Mi u svakom slučaju planiramo da ga srušimo, to jest da ih zamolimo da ga ne sazidaju:)
Hvala puno! Mi bismo najviše voleli da ga prepolovimo, ali to verovatno spada u domen besnih glista. :-D

Veliki problem u bilo kakvim planovima menjanja sanka ce vam predstavljati cinjenica da se u njemu nalaze cevi za dovod vode do baterije iznad sudopere kao i odvod za sudoperu. Uzimajuci u obzir relativno malu velicinu kuhinje jedino moguce resenje za postavku sudopere bi bilo na trenutno zamisljeno mesto za masinu za sudove, jer jedino tu postoji dodatan prokljucak za vodu. Naravno onda ne biste imali gde masinu za sudove. Meni licno se sank svidja, a masina za sudove mi je imperativ tako da ne menjam nista.

@calcio

Svako kupatilo imace ugradjen susac. Za tacnu poziciju za trosobne stanove zaista ne bih znao reci. Sto se tice dvosobnih, susac ce se nalaziti na zidu izmedju lavaboa i vrata kupatila a bojler direktno nasuprot susaca (iznad ves masine)
 
SixtySix":28u5cty6 je napisao(la):
jedino moguce resenje za postavku sudopere bi bilo na trenutno zamisljeno mesto za masinu za sudove, jer jedino tu postoji dodatan prokljucak za vodu. Naravno onda ne biste imali gde masinu za sudove. Meni licno se sank svidja, a masina za sudove mi je imperativ tako da ne menjam nista.

Hvala za informacije. Meni šank pomalo liči na šalter, ali pošto je takvo stanje stvari, sad zasad se nećemo upuštati u prepravke. Pozdrav!
 
Da li je neko kupac stana tako sto uzima deo kredita koji nije stambeni ili komercijalni, vec kredit na recimo 8.000-9.000e?
Zanima me da li me posmatraju kao kreditnog kupca i da li imam rok od 120 dana za isplatu?
:lool:
Pozdrav
 
Neko zatisje pred buru, tako mi se cini....
Niko se ne javlja u GDS-e a ni ovde, vidim ljudi se utisali...
Zna li neko bilo sta o petici i sestici????
 
zvezdica":38wxd5p3 je napisao(la):
Da li je neko kupac stana tako sto uzima deo kredita koji nije stambeni ili komercijalni, vec kredit na recimo 8.000-9.000e?
Zanima me da li me posmatraju kao kreditnog kupca i da li imam rok od 120 dana za isplatu?
:lool:
Pozdrav

Mozes da kazes da ces da uzmes preko krede, dobices 120 dana po ugovoru, pa podneses zahtev za kesh kredit i kad ti odobre odes kod njih i trazis da ti aneksiraju ugovor na kesh i uplatis im u keshu, ne vidim zasto bi to bio problem.
Sta ako ti ne odobre kredit, pa odes kod nekog i "pozajmis" pare, to je slicna situacija.
 
Za one koji su cekali, pocela je prodaja stanova u objektima 5 i 6.
 
Srecno svima!

Ja sam inace rezervisao trosobni stan u 4ci, tako da pozdrav za sve buduce komsije :)
 
RejZ":3bptfmh8 je napisao(la):
Srecno svima!

Ja sam inace rezervisao trosobni stan u 4ci, tako da pozdrav za sve buduce komsije :)

Svaka cast. Koji je stan i kad si rezervisao? Jel ima i dalje slobodnih stanova u 4tvorci?
 
Juce sam bio u GDS-u. Stan je 71m2 na trecem spratu, mislim da je bio jos jedan na sestom, kao i stanovi slicne kvadrature u drugim objektima na razlicim spratovima, ne znam detalje posto sam pikirao 4ku.

Ono sto znam je da su otisli svi 64 i 65m2 koji su na potkrovlju, doduse sada ih verovatno ima u prodaji u objektima 5 i 6.
 
Je li to sigurno za prodaju 5ce i 6ce??
Juce sam zvala i nije bilo, a kada je pocelo? danas? Kada u koje vreme?
 
Vrh