Šta je novo?

Državna stanogradnja - Naselje u Bloku 72 (Dr Ivana Ribara)

stf":2dhhwgan je napisao(la):
ranko999":2dhhwgan je napisao(la):
n3mke":2dhhwgan je napisao(la):
Pozdrav!

Da li neko zna kako napreduje gradnja u Dr. Ivana Ribara. Zanima me s obzirom da sam jedan od kupaca pomenutih stanova..
hvala
Ne znam dokle je stiglo, ali znam da se gradi i danju i nocu! Izvodjaci placaju velike penale gradu za kasnjenje i jure da bi zavrsili. Vremenske neprilike (mrazevi i sl) nece biti opravdanje.
Au al ce to biti kvalitet za natalitet.....
nije tacno da jure i zure. radi se normalnim tempom. sve prema predvidjenom roku. grubi radovi su zavrseni na 4 zgrade. u medjuvremenu su pocele da se grade i ostale. bice to lepo naselje
 
Hvala na odgovoru, nikako da nadjem vremena da skocim do blokova.. :)
 
Sad sam se vratio sa ručka u tvom budućem komšiluku- lepo napreduju, za par dana će i poslednja da dobije sve spoljne zidove.
 
evo jedna slika :p
slika0590.jpg
 
АВНИ ПОЗИВ
ЗА ПОДНОШЕЊЕ ПОНУДА У ОТВОРЕНОМ ПОСТУПКУ ЗА ЈАВНУ НАБАВКУ УСЛУГА: ВРШЕЊЕ УСЛУГА СТРУЧНОГ НАДЗОРА У ТОКУ ИЗВОЂЕЊА РАДОВА НА ПАРТЕРНОМ УРЕЂЕЊУ ПРОСТОРА СА ИНФРАСТРУКТУРОМ И САОБРАЋАЈНИЦАМА У ОКВИРУ КОМПЛЕКСА ЗАПАДНО ОД УЛИЦЕ ДР ИВАНА РИБАРА, НОВИ БЕОГРАД (VIII/2 ФАЗА).
(јавна набавка број 83/2010)

http://www.beograd.rs/cms/view.php?id=1427064
 
Preliminarna rang lista za dodelu socijalnih stanova 4. februara »

Preliminarna rang lista prijavljenih za dodelu socijalnih stanova biće utvrđena 4. februara, kaže za Studio B član gradskog veća Zoran Kostić.


Još oko 300 Beograđana prijavilo se za te stanove, posle poništavanja prethodne liste i preporuka gradonačelnika i zaštitnika prava građana da treba brinuti pre svega o socijalno i stambeno ugroženima građanima.
Po objavljivanju preliminarne liste, prijavljeni imaju pravo prigovora, pa će konačna lista biti objavljena u martu.

http://www.studiob.rs/info/vest.php?id=60732
 
Kako im napreduju radovi zadnjih mesec dva ,jel prati neko?
 
Dulić je obilazeći to gradilište na Voždovcu najavio da će u saradnji sa Gradom Beogradom, u okviru programa stanogradnje koji subvencioniše država, na leto početi izgradnja 1.100 stanova u naselju Dr Ivan Ribar na Novom Beogradu.

http://www.naslovi.net/izvor/beta/2324636
 
Da vec je najavljena gradnja u Ivana Ribara, bice zanimljivo koja cena ce biti za taj kraj grada. Inace tamo se vec gradi dosta zgrada sa cini mi se preko 1000stanova vec i gradnja napreduje neverovatno velikom brzinom,prolazio sam tuda pre neki dan i bash bio prijatno iznenadjen.

Kvalitet gradnje ce biti cini mi se nesto iznad kvaliteta Belvila, a nesto ispod Imperijal gradnje u B63 i najavljenog W65 ali uz mnogo mnogo konkuretniju cenu...
 
a gde će se graditi tih dulićevih novih 1.100 stanova u dr ivana ribara?
 
Pretpostavljam u istoj ravni gde se i grade trenutno ovi "gradski stanovi" ali nize ka reci...
 
Pegasus":83sojo3f je napisao(la):
Da vec je najavljena gradnja u Ivana Ribara, bice zanimljivo koja cena ce biti za taj kraj grada. Inace tamo se vec gradi dosta zgrada sa cini mi se preko 1000stanova vec i gradnja napreduje neverovatno velikom brzinom,prolazio sam tuda pre neki dan i bash bio prijatno iznenadjen.
Cena bi trebala biti oko 1000 evra, kažu da je to cena bez zarade.
 
Pegasus":qpjmjedt je napisao(la):
Pretpostavljam u istoj ravni gde se i grade trenutno ovi "gradski stanovi" ali nize ka reci...
Koliko razumeh nize ka reci treba biti djokovicev sportski centar
 
La Grange":1ifwmw5z je napisao(la):
MilisaV":1ifwmw5z je napisao(la):
a gde će se graditi tih dulićevih novih 1.100 stanova u dr ivana ribara?
Kada ce konkurs za tih novih 1,100 stanova?
Tu nece biti konkursa ,vec se graditi po principu koji se primenjuje na Vozdovcu kod vojnih kasarni...
 
Samo se bojim da naselje dr ivana ribara ne postane geto sa tolikim stanovima na toj lokaciji. trebalo bi tu ubaciti i neke druge sadržaje osim stanova......

dalje sa tolikim brojem stanovnika trebalo bi razmisliti o spajanju ulice dr ivana ribara i ibarske magistrale.
 
MilisaV":g071kzgt je napisao(la):
dalje sa tolikim brojem stanovnika trebalo bi razmisliti o spajanju ulice dr ivana ribara i ibarske magistrale.
То је планирано пре много година када је било далеко мање становника. Од тога се одустало, јер је локација тог моста померена на друго место. То ти је данашња Игла (мост на Ади).
 
Pegasus":3m82r7ts je napisao(la):
La Grange":3m82r7ts je napisao(la):
MilisaV":3m82r7ts je napisao(la):
a gde će se graditi tih dulićevih novih 1.100 stanova u dr ivana ribara?
Kada ce konkurs za tih novih 1,100 stanova?
Tu nece biti konkursa ,vec se graditi po principu koji se primenjuje na Vozdovcu kod vojnih kasarni...
Mislim da grešiš nema to veze sa Stepinim naseljem , tu trebaju da budu neprofitni stanovi za komunalne službe, gradsku upravu, zdravstvo, prosvetu, invalide i mali broj stanova za mlade bračne parove. Konkurs je već više puta odlagan ali se priča da će biti do kraja ove godine
 
shumar":1eok4l7c je napisao(la):
Pegasus":1eok4l7c je napisao(la):
La Grange":1eok4l7c je napisao(la):
Kada ce konkurs za tih novih 1,100 stanova?
Tu nece biti konkursa ,vec se graditi po principu koji se primenjuje na Vozdovcu kod vojnih kasarni...
Mislim da grešiš nema to veze sa Stepinim naseljem , tu trebaju da budu neprofitni stanovi za komunalne službe, gradsku upravu, zdravstvo, prosvetu, invalide i mali broj stanova za mlade bračne parove. Konkurs je već više puta odlagan ali se priča da će biti do kraja ove godine
Milsim da to o cemu ti pricash je ovo sto se vec uveliko gradi ,a ovo novo sto je najavio Dulic to nije ni zaboden ashov da se temelj pocne.
Posle toga bi u najavi trebalo da bude veliko naselje na mestu IMTa...
 
Pegasus":1fh5zesk je napisao(la):
shumar":1fh5zesk je napisao(la):
Pegasus":1fh5zesk je napisao(la):
Tu nece biti konkursa ,vec se graditi po principu koji se primenjuje na Vozdovcu kod vojnih kasarni...
Mislim da grešiš nema to veze sa Stepinim naseljem , tu trebaju da budu neprofitni stanovi za komunalne službe, gradsku upravu, zdravstvo, prosvetu, invalide i mali broj stanova za mlade bračne parove. Konkurs je već više puta odlagan ali se priča da će biti do kraja ove godine
Milsim da to o cemu ti pricash je ovo sto se vec uveliko gradi ,a ovo novo sto je najavio Dulic to nije ni zaboden ashov da se temelj pocne.
Posle toga bi u najavi trebalo da bude veliko naselje na mestu IMTa...
Grad je najavio gradnju novih neprofitnih stanova s tim da je promenio broj stanova za odredjene grupe i povećao broj sa 1000 na 1100 stanova uz pomoć države. E sad ne znam koja će biti lokacija tih stanova, ali cifra od 1100 stanova se (moguće slučajno) poklapa sa brojem stanova u naselju Ribar koje je Dulić najavio.
 
da li neko zna kada ce se te zgrade zavrsiti, mislim ono na tabli sto pise je za smejanje
 
dejanaa":gcf3hkz3 je napisao(la):
da li neko zna kada ce se te zgrade zavrsiti, mislim ono na tabli sto pise je za smejanje
Sta pishe na tabli prenesi nam ovde? Ja koliko sam video,dosta se brzo gradi...
 
Vrh