Šta je novo?

Državna stanogradnja - Naselje u Bloku 72 (Dr Ivana Ribara)

shumar":1sd879z7 je napisao(la):
Ako dobro vidim ovde većina stanova neće imati terase?
I ne treba da ih ima. Zasto? Da bi ih provincijalci zastaklili i dobili pola metra kvadratnog dnevne sobe. Za nas mentalitet ne trebaju terase.
 
Upravo sam to hteo da kazem,samo pogledaj temu belville i videces koliko ljudi je u tom "elitnom naselju" od 2000+ eura za kvadrat zastaklilo svoje terase.
 
Projektovati stambenu gradnju do 6 spratova bez terasa za mene je katastrofa, pogotovo što je planiran baš stambeni blok.

Zastakljivanje terasa je druga stvar, ako se ne varam regulisana zakonom koji se ne primenjuje.
 
Kao buduci arhitekta, moram ti napomenuti da svako sakacenje gradjevine zaista boli onoga ko je njen stvaralac. Tacno, postoji zakon, koji se ne primenjuje, kao i za mnogo cega drugog. Jednostavno, arhitekta pokusava na neki nacin, i argumentovano da zastiti svoje delo. Tako sto nece projektovati terase.
 
stf":2t3xz87d je napisao(la):
Kao buduci arhitekta, moram ti napomenuti da svako sakacenje gradjevine zaista boli onoga ko je njen stvaralac. Tacno, postoji zakon, koji se ne primenjuje, kao i za mnogo cega drugog. Jednostavno, arhitekta pokusava na neki nacin, i argumentovano da zastiti svoje delo. Tako sto nece projektovati terase.
Upravo tako,to je jedini nacin da zna da njegov stambeni objekat nece biti unakazen dok kazes keks
 
stanovi ce imati terase. tj. imace lodje,sto u neku ruku dodje na isto. u svakom slusaju bice zastakljivanja sto je zaista strasno. inace,projekte stanova mozete videti na ovoj strani. link se moze otvoriti samo u internet exploreru. bar meni nije poslo za rukom u nekom drugom programu. stanovi su savrseni za razliku od stanova u belvilu,koji su vecinom, blago receno,uzasni. toliko neiskorscenog i uzalud potrosenog prostora u "elitnom naselju" nisam ocekivao. kao da ih projektovao neki propali student arhitekture. elem evo linka

http://www.beograd.rs/cms/view.php?id=1341234
 
@stf
Pretpostavljam da je ružan osećaj svakog arhitekte kad mu se dela upropaštavaju, ali to treba zakonski regulisati i ono što je kod nas teže taj zakon i primenjivati. Divlja gradnja i naknadna prepravljanja zgrada su najviše i "poružnili" BG, ali zbog toga prestati praviti terase i hvaliti takve projekte je glupost. Lično nikad ne bih kupio stan bez terase.
 
shumar":16q1uwr4 je napisao(la):
@stf
Pretpostavljam da je ružan osećaj svakog arhitekte kad mu se dela upropaštavaju, ali to treba zakonski regulisati i ono što je kod nas teže taj zakon i primenjivati. Divlja gradnja i naknadna prepravljanja zgrada su najviše i "poružnili" BG, ali zbog toga prestati praviti terase i hvaliti takve projekte je glupost. Lično nikad ne bih kupio stan bez terase.
STANOVI IMAJU TERASE!!!
 
cyberserb":2lv1oh26 je napisao(la):
shumar":2lv1oh26 je napisao(la):
@stf
Pretpostavljam da je ružan osećaj svakog arhitekte kad mu se dela upropaštavaju, ali to treba zakonski regulisati i ono što je kod nas teže taj zakon i primenjivati. Divlja gradnja i naknadna prepravljanja zgrada su najviše i "poružnili" BG, ali zbog toga prestati praviti terase i hvaliti takve projekte je glupost. Lično nikad ne bih kupio stan bez terase.
STANOVI IMAJU TERASE!!!
Hvala, da se ne nerviras vise. :)
 
shumar":3l5k39fv je napisao(la):
cyberserb":3l5k39fv je napisao(la):
shumar":3l5k39fv je napisao(la):
@stf
Pretpostavljam da je ružan osećaj svakog arhitekte kad mu se dela upropaštavaju, ali to treba zakonski regulisati i ono što je kod nas teže taj zakon i primenjivati. Divlja gradnja i naknadna prepravljanja zgrada su najviše i "poružnili" BG, ali zbog toga prestati praviti terase i hvaliti takve projekte je glupost. Lično nikad ne bih kupio stan bez terase.
STANOVI IMAJU TERASE!!!
Hvala, da se ne nerviras vise. :)
nema na cemu:) inace,slazem se sa svime sto si napisao. trebalo bi uvoditi dodatni porez na zastakljene terase i klime koje vise sa fasade
 
Solidno ide izgradnja,videh pre neki dan...Radove izvodi interkop sabac,oni su nam poznati po tome sto su bili pod izvodjac balkan gradnje u bulevaru,a koliko videh najbolje uradise posao.Zavrsice sigurno radove do juna 2011 kako pise na tabli.I neku poslovo-stambenu zgradicu u vojvodjanskoj isto pravi interkop.
 
cyberserb":3sx4886c je napisao(la):
shumar":3sx4886c je napisao(la):
cyberserb":3sx4886c je napisao(la):
STANOVI IMAJU TERASE!!!
Hvala, da se ne nerviras vise. :)
nema na cemu:) inace,slazem se sa svime sto si napisao. trebalo bi uvoditi dodatni porez na zastakljene terase i klime koje vise sa fasade
Slazem se da stan bez terase ne bih nikad ni ja kupio. Ali zar nije samo zastakljivanje, zapravo gubitak te iste terase. Ako pogledas po BG-u, koliko je zastakljenih terasa, dobijas jasnu cinjenicu da su terase bespotrebne i ne treba ih graditi. Zar ne?
 
stf":fqywjpgr je napisao(la):
cyberserb":fqywjpgr je napisao(la):
shumar":fqywjpgr je napisao(la):
Hvala, da se ne nerviras vise. :)
nema na cemu:) inace,slazem se sa svime sto si napisao. trebalo bi uvoditi dodatni porez na zastakljene terase i klime koje vise sa fasade
Slazem se da stan bez terase ne bih nikad ni ja kupio. Ali zar nije samo zastakljivanje, zapravo gubitak te iste terase. Ako pogledas po BG-u, koliko je zastakljenih terasa, dobijas jasnu cinjenicu da su terase bespotrebne i ne treba ih graditi. Zar ne?
terase jesu potrebne,ali su potrebni i veci stanovi. naravno da ce neko zastakliti terasu ako zivi sa cetvoroclanom porodicom u stanu od 50 kvadrata. tesko je biti pametan.
 
cyberserb":3bwqnjul je napisao(la):
terase jesu potrebne,ali su potrebni i veci stanovi. naravno da ce neko zastakliti terasu ako zivi sa cetvoroclanom porodicom u stanu od 50 kvadrata. tesko je biti pametan.
Imam ja razumevanja za to, ali neke stvari su ipak vaznije od necijih individualnih potreba. A ta neka stvar je recimo red. Da se zna red. Da ako zivis u zgradi, da je sve van tvog stana - ukljucujuci i fasadu i spoljni izgled zgrade na sta, jelte, utice terasa - zajednicki prostor prea kom ti imas odredjene obaveze i koji ne mozes tek tako da menjas, kako ti se cefne. Uvodjenje reda je ipak vaznije od toga da li ce neko kome je tesno u 50 kvadrata dodati jos 2 kvadrata na svoj zivotni prostor. Zalim slucaj.

Da sam arhitekta, izveo bi mali eksperiment: projektovao bih niz zgrada gde bi terase imali samo stanovi od 80 kvadrata i vise. Na manje stanove ne bi kacio terase, nego bi gledao da taj prostor uglavim u stan. Mogu da se kladim da bi se masovno zastakljivale terase i na tim stanovima od 80, 90 i 100 kvadrata - ne zato sto fali prostora nego zato sto bi prosecan Srbin video mogucnost da tu nesto "ucari" - "vidi, kupio sam stan od 80 kvadrata, ali cu da dobijem jos 4 ako zastakim terasu! sto sam pametan, sto sam ih zaje*******o!" Mislim, mozda gresim, ali bi voleo da vidim jedan takav eksperiment u praksi...
 
@ Hazzarde, nema potrebe, jer sam imao priliku da se uverim u to sto pricas. Devojka mi zivi u jednom od solitera na Vozdovcu. Prva 3 sprata (oni kaskadni), su dupleksi od po 120 kvadrata, a koliko sam imao priliku da vidim, dosta tih prelepih terasa je, ne samo zastakljeno, vec u nekim slucajevima i zazidano. Sramotno.
Poenta je u tome da je vecina stanara pohlepna , i da izvines *ebala bi se za svaki centimatar. Postoji i primer u Djusinoj ulici, gde je lik, radio toplotnu izolaciju zida, ali nije stirodur stavljao iznutra, da zaboga izgubi 3sm stana!!! Stavio je izolaciju spolja, i sada je jedino fasada njegovog stanja ``starija`` od ostalog dela fasade, i izgleda nakaradno da je svaki opis nemoguc.
Pohlepa, pohlepa, i pohlepa.
Da sam arhitekta, tako bi ih tuzio, da bih im dupe odro na sudu. Ionako arhitekte na to imaju pravo.
 
stf":ukaba4md je napisao(la):
@ Hazzarde, nema potrebe, jer sam imao priliku da se uverim u to sto pricas. Devojka mi zivi u jednom od solitera na Vozdovcu. Prva 3 sprata (oni kaskadni), su dupleksi od po 120 kvadrata, a koliko sam imao priliku da vidim, dosta tih prelepih terasa je, ne samo zastakljeno, vec u nekim slucajevima i zazidano. Sramotno.
Poenta je u tome da je vecina stanara pohlepna , i da izvines *ebala bi se za svaki centimatar. Postoji i primer u Djusinoj ulici, gde je lik, radio toplotnu izolaciju zida, ali nije stirodur stavljao iznutra, da zaboga izgubi 3sm stana!!! Stavio je izolaciju spolja, i sada je jedino fasada njegovog stanja ``starija`` od ostalog dela fasade, i izgleda nakaradno da je svaki opis nemoguc.
Pohlepa, pohlepa, i pohlepa.
Da sam arhitekta, tako bi ih tuzio, da bih im dupe odro na sudu. Ionako arhitekte na to imaju pravo.
ima milion slicnih primera. to samo govori kakva nam je drzava i koliko se sprovode zakoni. mislim da se ne mora niko tuziti,ali treba dodatno oporezovati slicne stvari. to je najefikasniji oblik ispravljanja slicnih devijacija.
 
stf":36guhmng je napisao(la):
Postoji i primer u Djusinoj ulici, gde je lik, radio toplotnu izolaciju zida, ali nije stirodur stavljao iznutra, da zaboga izgubi 3sm stana!!! Stavio je izolaciju spolja, i sada je jedino fasada njegovog stanja ``starija`` od ostalog dela fasade, i izgleda nakaradno da je svaki opis nemoguc.
Termo izolacija je znatno efikasnija kad se stavlja spolja, tj. to je njena prirodna pozicija. A to sto je samo on uradio spolja, je po meni jednako zlo kao zastakljivanje terase, ili postavljanje klime na spoljnu fasadu, stim da ima makar neko ekolosko opravdanje. Ima jos jedan primer slican u onoj ulici (parkingu) sto iza genexa vodi prema studenjaku. tu su valjda 1, 3. i 4. sprat uradili izolaciju a 2. nije.
 
img0638c.jpg
 
Danas na sednici Skupštine grada i o neprofitnim stanovima BEOGRAD - Skupština grada održaće danas sednicu na kojoj će, između ostalog, biti razmatrana odluka o otplati duga u funkciji podsticanja građevinske industrije po projektima Grada, kao i dopuna Odluke o uslovima prodaje 2.000 socijalnih neprofitnih stanova.
Na sednici zakazanoj za 10 sati odbornici će razmatrati i Predlog dopuna programa uređivanja i davanja u zakup građevinskog zemljišta za 2010. godinu, kao i Predlog plana za detaljnu regulaciju Ibarske magistrale u delu teritorije opština Čukarica i Rakovica.
Na dnevnom redu biće i veći broj predloga odluka o izradi planova detaljne regulacije saobraćajnica, trgova, delova naselja i pijačnih prostora u Starom gradu, Lazarevcu, Zvezdari i Zemunu, kao i planova regulacije privrednog parka u Surčinu i planova za generalno uređenje naselja Ugrinovci u opštini Zemun.
Najavljena je i rasprava o uniformi i oznakama komunalnih policajaca, kao i predlozi rešenja o promeni naziva ulica u opštinama Voždovac, Čukarica i Savski venac.

http://www.glas-javnosti.rs/clanak/...ici-skupstine-grada-i-o-neprofitnim-stanovima
 
Среда, 22. септембар 2010.

Уведене нове категорије лица у допуни одлуке o условима продаје 2.000 социјално непрофитних станова

Одборници Скупштине града усвојили су вечерас измену и допуну одлуке o условима продаје 2.000 социјално непрофитних станова, којом се уводе и нове категорије лица, а број станова повећава на 2.050.

Те категорије се односе на запослена лица у Војсци Србије, као и избегле и прогнане особе са простора бивше Југославије, истакла је, образлажући предложене измене и допуне, Звездана Рајовић из Секретаријата за имовинско-правне послове, грађевинску и урбанистичку инспекцију.

– Предлаже се, такође, и другачији распоред опредељеног броја станова предвиђеном кругу лица, јер је препознато да постоје „рањиве” категорије, као и категорије које немогу на други начин да реше своју стамбену потребу, тако да се њима значајно увећава број опредељеног броја станова. Најзначајније увећање је предвиђено за младе брачне парове, који ће имати на распалагању 330 станова, уместо досадашњих 45, док ће ратни војни инвалиди, уместо 25 имати на распалагању 60 станова, родитељи, усвојиоци, старатељи, лица са психофизичком ометеношћу моћи ће да конкуришу за 10 станова уместо предвиђених пет. Остале одлуке суштински не мењају већ постојеће одлуке, већ јасније прецирају и ближе дефинишу постојеће одредбе – истакла је Рајовићева и додала да ће сви они који нису закључили уговоре моћи да их закључе према условима који су важили у време расписивања конкурса.

http://www.beograd.rs/cms/view.php?id=1411498
 
Pozdrav!

Da li neko zna kako napreduje gradnja u Dr. Ivana Ribara. Zanima me s obzirom da sam jedan od kupaca pomenutih stanova..
hvala
 
U petak sam prošao tuda, nisam obraćao pažnju na detalje, ali nekoliko zgrada je stavljeno pod krov, spoljni zidovi su pri kraju....
 
n3mke":2nk1kr1g je napisao(la):
Pozdrav!

Da li neko zna kako napreduje gradnja u Dr. Ivana Ribara. Zanima me s obzirom da sam jedan od kupaca pomenutih stanova..
hvala
Ne znam dokle je stiglo, ali znam da se gradi i danju i nocu! Izvodjaci placaju velike penale gradu za kasnjenje i jure da bi zavrsili. Vremenske neprilike (mrazevi i sl) nece biti opravdanje.
 
ranko999":28leavz7 je napisao(la):
n3mke":28leavz7 je napisao(la):
Pozdrav!

Da li neko zna kako napreduje gradnja u Dr. Ivana Ribara. Zanima me s obzirom da sam jedan od kupaca pomenutih stanova..
hvala
Ne znam dokle je stiglo, ali znam da se gradi i danju i nocu! Izvodjaci placaju velike penale gradu za kasnjenje i jure da bi zavrsili. Vremenske neprilike (mrazevi i sl) nece biti opravdanje.
Au al ce to biti kvalitet za natalitet.....
 
Vrh