Šta je novo?

Državna stanogradnja - Naselje u Bloku 72 (Dr Ivana Ribara)

Djokovicev plac je uz Savu. Ono sto je grad planirao kao stambenu zonu je malo severnije.
 
Evo bas sam bio da vidim sta je to tamo i evo rezultata:
kod okretnice tramvaja i autobusa je verovatno planiran teren, ono sto je meni bilo mnogo zanimljivije je da je iza bloka u Ivana Ribara (prema kruznom toku i Vinogradskoj) pocela gradnja dve stambene zgrade (PO+PR+6spr+potkrovlje).
Malo ce zakloniti pogled, ali mislim da je bolje i to nego dosadasnja namena :cool:
 
Tu će se graditi ukupno 9 objekata, a projekat je podeljen u tri faze (prva faza je izgradnja 3 objekta, druga faza je izgradnja 2 objekta i treća faza je izgradnja 4 objekta).
 
shmeksi":bew4q3c9 je napisao(la):
Tu će se graditi ukupno 9 objekata, a projekat je podeljen u tri faze (prva faza je izgradnja 3 objekta, druga faza je izgradnja 2 objekta i treća faza je izgradnja 4 objekta).
Upravo tako... Mislim da je i Deneza M dobila da radi deo u fazi 3...
 
i dokle se stiglo sa izgradnjom tih zgrada? prolazio sam pre mesec dana kroz taj kraj i tada se jos uvek pripremao teren za gradnju. ne pitam ovo samo da tema ne bi zamrla, vec me direktno dotice izgradnja te prve 3 zgrade s obzirom da je moj "neprofitni stan" u jednoj od njih. ako bi neko od mojih buducih komsija iz Ivana Ribara mogao da postavi neku sliku gradilista bio bih mu zahvalan:) da trenutno ne zivim na drugom kraju grada ne bih se ni ukljucivao u ovaj forum. ipak je lakse kuckati nego prelaziti Gazelu:)
 
Je li ima neko render tih 9 objekata i tačnu lokaciju u naselju tj, da li se nastavljaju od Djokovićevog placa prema severu ili ima izmedju praznog prostora?
 
Pošto ovde više ne zna ko o čemu priča - da li svi mislite na gradilište u Vojvođanskoj ulici, do kružnog toka u kojem se spajaju Vojvođanska i Dr. Ivana Ribara, ili na neko drugo, novo, gradilište?
 
Relja tako si me nasmejao da ne mogu da prestanem sa smejanjem. Ne znam koliko gradilišta stvarno postoji zato sam i pitao za tačnu lokaciju, bilo bi stvarno dobro kad bi neko rastumačio ovo.
 
ne mislimo na gradiliste na uglu Vojvodjanske i Ivana Ribara. to je takodje zgrada iz programa neprofitnih stanova,ali objekat PFC 29,ako se ne varam. Ovde govorimo o zgradama koje ce se nalaziti iza limenih garaza uz Vojvodjansku ulicu. lamele B1, B2 i B3. Postavicu sliku da svima bude jasnije:)
 
cyberserb":1kjens3p je napisao(la):
Ovde govorimo o zgradama koje ce se nalaziti iza limenih garaza uz Vojvodjansku ulicu. lamele B1, B2 i B3. Postavicu sliku da svima bude jasnije:)
Da, najbolje bi bilo da postaviš sliku. Ovo je ipak tema o Đokovićevim (nesuđenim) terenima.
Vojvođanska ulica i neprofitni stanovi se nalaze bukvalno na drugom kraju Dr. Ivana Ribara, i na suprotnoj strani ulice.
Osim ako nije lapsus i ako nisi mislio na limene garaže iza zgrada u Dr. Ivana Ribara, tamo gde se praktično završava naseljeni novi Beograd.

Postavi sliku, a i cela ova prepiska slobodno može da se prebaci u "Neprofitne stanove" ili u "Gradnju u Vojvođanskoj", pošto nema neke veze sa teniskim terenima.
 
Relja, postoji tema za Đokovićeve terene, ova je upravo namenjena onim zgradama koje pomenuh.

Znam da je malo konfuzno pošto je tema započela onako kako ti reče, ali nekako naslov i stanje na terenu nas nagoni da ovde nastavimo tu raspravu. Setimo se samo da je tema "Novi most na Dunavu" počela u diskusiji i raspravi oko mosta kod Vinče, a evo sad smo došli do toga da je to tema za msot Zemun-Borča.
 
ova tema se zove "Gradnja u Dr. Ivana Ribara". IPAK nije o Djokovicevim terenima. I da, mislio sam na limene garaze u Ivana Ribara kojih vise nema, jer su sklonjene upravo zbog gradnje tih zgrada. I te zgrade i Djokovicevi nesudjeni tereni se nalaze s iste strane ulice, ali na suprotnim krajevima. Ako ni sada nije jasno na sta se misli onda ni slika nije od bilo kakve pomoci:)
 
Aaaaa...Šmeksi, pa ja sam otvorio topic (11.sept.2008), a pre četiri dana je novi član foruma prvi ovde počeo da piše o tim stanovima....
....i niko još nije o tome išta konkretno napisao.
 
Mislim da je realno očekivati da u ovoj temi nastavimo o tim zgradama, a njihova odrednica i jeste zapadno od Ivana Ribara, sad da li je bliže ili dalje Savi, manje je bitno.

:cool:
 
izgleda da cemo ipak pisati o tim zgradama:) gledano od Vojvodjanske ka Savi: zgrade s neprofitnim stanovima,pa neki komercijalni objekat (verovatno nesto Miskovicevo),pa nesudjeni atletski stadion, pa tek onda Djokovicevi tereni.
 
cyberserb":2vbzgksk je napisao(la):
izgleda da cemo ipak pisati o tim zgradama:) gledano od Vojvodjanske ka Savi: zgrade s neprofitnim stanovima,pa neki komercijalni objekat (verovatno nesto Miskovicevo),pa nesudjeni atletski stadion, pa tek onda Djokovicevi tereni.
Pretopostavka, ili nešto drugo?
 
na sta mislis? pretpostavka je samo da ce komercijalni objekat biti Miskov. neprofitni stanovi se grade i bice svi gotovi za godinu ipo dana,a atletski stadion i Djokovicev kompleks vise u vazduhu, ali je to zemljiste predvidjeno iskljucivo za spotrske terene. Inace, najvise su se spominjali bas ti projekti. Pogledaj GUP.
 
Mislim da treba da razdvojimo priču na ono što je počelo da se gradi, i na sve ostalo o čemu se priča da se tamo negde eventualno planira da će se ući u projektovanje.
Ovako se stiče pograšan utisak.


Znam za DUP. Isto tako znam da se ovde planovi poštuju uvek, osim ako se kaže da će da se menjaju.
 
Ako ti nije problem, jel možeš da postaviš neku skicu, npr sa Google Earth-a, gde se tačno nalazi to gradilište?
 
Znači u tom crvenom pravougaoniku će da naprave 9 zgrada, ali mi onda nešto malo ostaje prostora za te buduće komercijalne prostore i atletski stadion pošto je Djokovićev plac do Save
 
Hvala, baciću pogled prvom prilikom.
 
slika0206.jpg


Hajde da budem optimista i da kažem da ovim se Novi Beograd proširuje na nove terene.
Dosta je bilo izgradnje na zelenim površinama, ljudima tik uz prozor.
 
Vrh