Šta je novo?

Državna stanogradnja(naselje Stepa Stepanovic na Vozdovcu)

faramir5":13r8dwq8 je napisao(la):
Za to vreme normalni ljudi ce da otplate svoje stanove, bas zahvaljujuci subvencijama

Ja ne smatram sebe nenormalnim, kao sto ne vidim ni najmanju mogucnost da ce moja deca u zivotu imati neke psihicke (ili kakve si vec mislio) nedostatke zato sto bih ostao podstanar.

Kad vec pominjes decu, znas koliko njih nema lecenje jer drzava nema novca. To vidis svaki dan na TV-u. Ja ne smatram za dobro da se nekom zdravom i pravom u takvoj situaciji subvencionise kamata da bi lepse ziveo. Mogu da razumem da to radi drzava koja ima za sve ostalo.

Istina je da ti ne mislis nista posebno dobro za mlade sa decom, nego cisto branis svoj interes.

I ja branim svoj. Ja sebe smatram imucnijim od drugih jer imam mogucnost da se realno zaduzim za nekretninu u Beogradu dok vecina u Srbiji gladuje. Ako cemo fer, nije fer da me drzava jos i nagradjuje dodatno, mogao bih da uzmem manji stan za to. Pravde nema. Ovo je surovi kapitalizam.

Ja ne zelim da me drzava nekim ovakvim cinom uslovljava da kupim nesto basnoslovno skupo, da mi da novac iz budzeta svih gradjana Srbije, a onda od placenog novca krade za hranjenje imaginarnih papagaja i zmija i ko zna cega vec.

Ja sam za to da stan platim realno koliko vredi na trzistu bez pomoci drzave i njenog uslovljavanja.
 
Čoveče, ja sam potpuno zaboravio. Ti si onaj indijanac koji bi radije živeo u garsonjeri u centru grada nego u 100 kvadrata u Stepi, ili imaš neki problem sa penthouse-om. Toliko si se raspisao ovde da si potpuno ugušio ceo forum. Slobodno zaboravi moj prethodni post jer nema svrhe da sa tobom ulazim u raspravu. Sad se lepo ti nama raspiši jer očigledno nemaš pametnijeg posla.
Have a nice life!
 
Za one koji se useljavaju a nisu jos sve kupili...



cbt.jpg


http://www.cbt.rs/vesti/209/cbt-shopping-day-24-aprila,-veliki-popusti!
 
Verujem da je za sve kriva Direkcija, a ne EDB!
Meni se desilo da me mesec dana nisu zvali da preuzmem overenu založnu izjavu. Kada sam otišla u Direkciju rekli su mi da im banka nije poslala. Besna sam otišla u banku, da bi mi tamo pokazali mail koji su poslali istog dana kada mi je kredit odobren.
Stvarno mi nije jasno odakla tolika neprofesionalnost i nezainteresovanost!
Ništa im više ne verujem.
 
Nada":18laiani je napisao(la):
Stvarno mi nije jasno odakla tolika neprofesionalnost i nezainteresovanost!

Niko nikada nije ni ocekivao vise od njih. To je obicna drzavna sluzba poput suda, opstine, bolnice. GDS je deo istog sistema. Samo ih je jako lose trziste nekretnina u Beogradu i fenomenalan marketing stavio na mesto gde zapravo nikad nisu ni bili. Stavljao sam linkove gde oni vec godinama svasta rade po Srbiji i kasne godinama.

Veruj mi da je Stepa ispala super s obzirom kakvi su oni zapravo.
 
@ nikola 011

Ja sam prvi koji je za to da se umesto telekoma u naselje uvede jos neki provajder bez obzira koji to bio samo da ima konkurentnu ponudu.

U ovom slucaju mi se svidja i to sto Targo razmislja o prikupljanju saglasnosti za razliku od recimo IKOM-a koji jos uvek nema niti nudi bilo kakvu informaciju, ali mi je prosto cudno da se na sajtu Targa ne moze videti koji su to TV kanali koje nude, koje pakete nude za net, cenu KTV, neta ili duo ponude...

Mislim da bi morali malo da porade i na tim pitanjima.
 
@Martin Mystere

Nisam ni ja puno toga cuo o njima, kazu da su cenovno i kvalitetom slicni SBB-u tamo gde ih ima, uglavnom na Novom Beogradu za sada. Ja sam u nekom njihovom reklamnom materijalu procitao da samo traze saglasnost 50%+1 stanara da u zgradi postave mrezu, a da nikog ne obavezuju da se prikljuci, vec ce to narod vremenom sam raditi jer sebe smatraju najkvalitetnijim i najpovoljnijim. To je sve sto znam, prilicno su nesto novo na trzistu, pa sam ih okacio cisto iz razloga jer ih niko ne pominje.
Kontaktirao sam ih sinoc posle ponoci mail-om cisto da vidim za koliko cu dobiti odgovor. Ono sto sam okacio dobio sam u roku od 15 minuta :)

Konkurencije nikad dosta.
 
nikola011":1lyybkpr je napisao(la):
Ja sam u nekom njihovom reklamnom materijalu procitao da samo traze saglasnost 50%+1 stanara da u zgradi postave mrezu, a da nikog ne obavezuju da se prikljuci, vec ce to narod vremenom sam raditi jer sebe smatraju najkvalitetnijim i najpovoljnijim.

Ja jos uvek samo ne mogu da provalim da li Telekonj ima tapiju na postavljenu optiki i niko drugi ne moze da je koristi, pa ako mi zelimo novog provajdera moracemo da se pomirimo sa tim da ce oni da moraju da uvode potpuno novu infrastrukturu ili ce eventualni drugi provajder moci da koristi vec postojecu infrastrukturu!?
 
To ni ja nikako da provalim kod vas. Ti imas infrastrukturu u stanu i to jeste tvoje, znaci u samom stanu nikad neces imati dodatne radove osim ako zelis vise provajdera istovremeno :)

Meni nije jasno da li je potpisano da su zajednicki kablovi kroz zgradu vasi ili Telekomovi, to je vec pitanje za GDS. Mada i da su vasi opet postoji problem saglasnosti svih u zgradi da imate istog provajdera. Ja bi ih u svoju zgradu pustio pa neka provlace sta hoce i kuda hoce, samo da znam da sutra mogu da okrenem 2 telefona, prvo onaj kojim cu otkazati starog provajdera koji mi se vise ne svidja, a zatim da pozovem onog drugog da dodje da me prikljuci.
 
Apsolutno saglasan sa tim razmisljanjem.

Ja sam za to da se saglasimo da se u zgradu pusti i 10 razlicitih provajdera pa nek svako bira za sebe sta mu i kod koga mu najvise odgovara.

Sto se tice zajednickih kablova ne bih se uopste zacudio da je lopovski GDS sredio da jos jedna slicna monopolisticka drzavna firma kao sto je Telekonj bude ekskluzivac i da sve izvan stanova bude u vlasnistvu Telekoma kako bi nam sto vise otezali pokusaj da se izvucemo iz monopolistickih kandzi drzavne firme i dovedemo drugog i daleko povoljnijeg provajdera!
 
Martin Mystere":28lt17zy je napisao(la):
Ja sam za to da se saglasimo

Svi su za to, ali svako bi da bude kako njemu odgovara.
Ja ti garantujem da 90% ljudi nece hteti da se busi zgrada iz razloga sto je novo, pa onda sta fali Telekomu to je i onako nase srpsko,...

Mnogi ce pre uzeti Telekom i da je 10 puta gori a da se u zgradi nista ne dira, nego da se ima konkurencija. Gledaj da vecinu ubedis u nekog provajdera koji nije Telekom ako uspes. Mislim da ti saglasnost za dodatno busenje nece dati skoro niko.
 
Zato se najiskrenije nadam da ce u zgradi, kao uostalom i u celom naselju, da budu pretezno mladi i obrazovani ljudi kojima je u interesu da imaju kvalitetan net, KTV etc. a ne kao sto je sada slucaj u mojoj zgradi da to budu penzosi koje bas boli uvo cak i da neta uopste i nema! On ne koristi net i sto bi dao potpis iako njemu ni u dzep (mozda je to problem) ni iz dzepa...
 
Martin Mystere":6q8z8m20 je napisao(la):
Zato se najiskrenije nadam da ce u zgradi, kao uostalom i u celom naselju, da budu pretezno mladi i obrazovani ljudi kojima je u interesu da imaju kvalitetan net, KTV etc. a ne kao sto je sada slucaj u mojoj zgradi da to budu penzosi koje bas boli uvo cak i da neta uopste i nema! On ne koristi net i sto bi dao potpis iako njemu ni u dzep (mozda je to problem) ni iz dzepa...
Koliko sam ja razumeo infrastruktura se iznajmljuje, zasad je jedino Telekom zakupio, ostali imaju mogucnost ako su zainteresovani, jos nisam ukapirao ko je vlasnik infrastrukture, GDS ili neko drugi...generalno ce biti jedino naselje u gradu gde optika ide do stana, kod Targo ide do ulaza u zgradu i potom koaksijala do samog stana, to je nesto izmedju. Targo ima ponudu od 20eur za 10/5 optike(znaci nema oscilovanja brzine) za pravno lice, za fizicka ne znam.
 
Na sledeca dva sajta se moze videti ponuda Targo Telekoma kao i ostali uslovi:

http://www.umrezen.in.rs/networking/ftth-u-srbiji-by-targo-telekom/
http://www.targotelekom.rs/privatni-korisnici/targo/korosnicka-zona/korisnicka-dokumentacija/

Drugi sajt je postavio podatke danas pa zato nisam ni video ranije ponudu.

Drugim recima - ponuda TT od 2.399 din za paket 20/10, ili 3.099 din za paket 20/10 + KTV mi je sasvim OK cena za paket sa sprovedenom optikom.
A i ostali paketi su mi dosta povoljniji nego Telekomova ponuda.
 
Evo i malo poredjenje. Cene su manje vise ujednacene. Prednost SBB-a je sto nudi kracu ugovornu obavezu, a prednost Targo telekoma je sto daje neuporedivo veci upload. Kod SBB-a odnos download/upload je 10:1, a kod Targo telekoma 2:1.

Da li vam vise odgovara 10mb/1mb ili 10mb/5mb za istu cenu uz duzu ugovornu obavezu odaberite sami.

poredjenje.jpg
 
Ima mala fora, optiku ne mozes porediti sa ADSL ili kablovskim internetom, odes na speedtest.net i proveris, kod optike imas placenis 10/5 dok kod svih ostalih platis 10/1, a uglavnom imas 2/0,7
 
Ne znam da li je kod svih tako. Ja sam na SBB prepaid, 2mb, kad god sam proverio na speedtest izlazi 1.95. Jednom su promotivno, da bi navukli ljude sa prepaid-a na postpaid pustili brzinu 6mb, toliko je bilo i na speedtestu. SBB je fenomenalan, download prakticno konstantan na oko 220-240kB/s. Ja druge opcije gledam iskljucivo zbog cene, a da bude dostojan konkurent SBB-u.

Ja nisam jedini, ko god ima SBB u bilo kom delu grada podjednako je zadovoljan kao i ja, nema razlike.
Znam da su mnogi na bilo kom ADSL-u nezadovoljni.

Ja placam ovaj najosnovniji model S-prepaid 2048/256 i uvek je ovakav rezultat

test.jpg
 
OK, moje iskustvo je drugacije sa SBB, ali ne mora da bude pravilo, verovatno mnogo zavisi od cvorista, odnosno lokacije.
 
niki":234qqyr0 je napisao(la):
Ima mala fora, optiku ne mozes porediti sa ADSL ili kablovskim internetom, odes na speedtest.net i proveris, kod optike imas placenis 10/5 dok kod svih ostalih platis 10/1, a uglavnom imas 2/0,7

Pa nije bas tako kako kazes - ja kod IKOM-a imam paket 15/1 (nisam zeleo da menjam modem da bih imao 20/1,5 posto se ionako nadam se vrlo brzo selim) i evo testova tog paketa:
1971374604.png


1808373946.png


Znaci gubitak postoji ali je gotovo neznatan.

Naravno to da je optika daleko bolja apsolutno stoji, samo hocu da kazem da kablovski net nije bas takav kao sto si rekao a to je da dobijes vise puta manje nego sto platis.
 
Malopre razgovarao operaterom Targo Telekoma - U prvoj fazi koja jos traje rade Novi Beograd, Zemun i Staru Pazovu. Za sada u prvoj fazi jos uvek nisu planirali pružanje usluga na Voždovcu ali im je u narednim fazama u planu i ostatak Beograda jer su vec dosta razgranali njihovu magistralnu mrežu po samom gradu. Nakon toga ce raditi metro mrezu po manjim ulicama sa privodima do svake zgrade, i na kraju ce postavljati vertikale po zgradama.
Za postavljanje optičko-kablovskog distributivnog sistema u zgradi je potrebno 51% saglasnosti stanara, sto je kao i kod ostalih operatera.
Po njihovim recima posto poseduju magistralne vodove duž svih većih putnih pravaca u Srbiji kao i metro mrežu razgranatu po Beogradu ne koristimo tudju infrastrukturu, vec koriste iskljucivo svoju infrastrukturu, sto je s jedne strane OK ali je sa druge strane malo i bez veze ako optika vec postoji...
Za to kad bi mogli da udju u naselje prakticno jos uvek o tome nema ni pocetnih naznaka.
 
Vrh