Šta je novo?

Državna stanogradnja(naselje Stepa Stepanovic na Vozdovcu)

Martin Mystere":jomqyqxu je napisao(la):
Stan je iznutra verovatno uredjen u francusko-spanskoj kombinaciji (francuski lezaj i spanska keramika) pa otud verovatno i naziv Le Hacienda... :cool:
hahahahaha :)

Ne stvarno, stan je super odradjen, i za sve koji sumnjaju u arhitektu, savet prestanite...
Tek kada sam spakovao stvari kako je po planu shvatio sam zasto je tako i da svaka druga zamisao bi bila diskutabilna..
Jos jednom, ko god zeli da pogleda stan ( ne da bih se ja hvalio, nego da skine sve sumnje :p ) dobrodosao je!
 
Sumnje da su ti stanovi na vrhu dobri i pre svega prostrani uopste nema ali sumnje da su arhitekte generalno gledano u naselju odradile dobar posao itekako ima i to pre svega govorim zbog nekih silnih bisernih resenja koja sam video u svom stanu/zgradi a onda i kod dosta drugih (svetlarnik, krovovi pojedinih zgrada, plocice koje nisu do vrha, vrata - svaka razlicita od drugih itd.) i posle svega kako da ne sumnjam!? Iznenadilo bi me da po useljenju ne naletim na jos neko ingeniozno resenje tih nazovi ih arhitekata...
 
Ja na to gledam ovako.
Arhitekte, sve i da pogrese u projektovanju nekih detalja, u stanu od 130m2 ces to tesko i primetiti.
Ako ti neko cose i nije ok, ti se pomeris par metara dalje i tu ti je sve super :D .
Ja kad se pomerim par metara dalje, mogu samo da ispadnem kroz prozor :lol: .

Sa tolikim prostorom u kojem mozes svasta da iskombinujes, svaki previd i eventualni propust, to i ne mora da bude (ako ko razume sta zelim kasti :lol: ).
 
Ma ja te razumem komsinice - ja se jednom okrenem oko svoje ose i iz momenta snimim sve probleme i nedostatke... :D
 
Kapiram da za pare koje dajemo hocemo najbolje, ali ne mislim da su uradili los posao.
Sto se tih plocica tice pa nisam bas siguran. Ja npr ne dohvatim vrh njih kada stojim u kadi, niti se zid prska (posto postoji sumnja da voda ide iza plocica.
Ako je to problem, onda se jednostavno stave lajsne (drvene tamno braon) i eto resenja (inace mi to majstor rekao, da se ne hvalim). Stim moze super da izgleda. Ako se oko lavaboa uradi u istom materijalu polica (za kozmetiku) idealno :)
Za krovove to da.
Inace sam se raspitao, izvodjaci su ponudili idejna resenja (do kojih pokusavam doci) kako se natkriti ti otvori (budalastina ziva). GDS JE ODBIO jer nisu hteli da daju pare. Znaci nisu arhitekte nego GDS i drzava koja pljacka, zajedno sa Veljom seljom, koji dolazi sa tvrdnjama da drzava jos izdvaja pare a znamo svi da ovo ide iz kredita koji svi gradjani placaju porezom...Da ne pricam o profitu koji ce ostvariti drzava prodajom "neprofitnih" stanova
Ne zelim da izvodjaci ispadnu krivi.
Imali smo problem sa automatom za svetla u hodniku, prijavili, par dana dosao covek i sredio. Bez ijedne reci/rasprave
Isto za zidove u hodniku koji su na nekim mestima popucali jer su oblozeni vatrostalnim materijalom koji sada zna da "radi"(jer se sleze materijal). Obecali su da ce za par meseci sve srediti (da sacekaju da sve to slezanje prodje, jer je to normalno, i cak je obavesten nadzor GDSa o tome, a ne GDS da inicira)...
 
I da, samo da ponovim gde su "kriticne tacke" administracije. Katastar i telekom (za telefon).
Katastar je opste poznat a Telekom jer se prave blesavi. Oni su investitori i znaju da, nakon zahteva za uvodjenje, odbiju jer investitor nije predao zahtev. Cim dobijete ovaj odgovor pocnite da ih davite da su oni investitori i da su ljudi vec uveli telefone ...
Jos jedna stvar, infostan prijavljuje GDS po preuzimanju kljuceva (stim nemate nista) dok struju sami prijavljujete
 
E evo setila sam se password-a konacno :D A i vidim ovde mrtvo da pokusam da reanimiram :)
Prvo da kazem da su me @kokica i @Martin bas nasmejali u poslednjih nekoliko postova :lol:

@kica85

e bas sam se obradovala kad sam videla tvoj link, a onda sam ti uzduz i popreko odgledala sve albume, gde si bio, sta si radio... htela da nadjem jos neku sliku tvog stana ali sipak! :)
Inace nemam veze ni sa francuskim niti sa spanskim tako da bi plocica kod mene prosla 'ladno :D

Divan si sto zoves u posetu, ali ne znam da li ti je to pametno, da ti se previse nepoznatih ljudi ne nakaci bez potrebe. Evo ja sam prva koja sam radoznala bas bas :) .
Ako mozes neku slicicu da zakacis unutrasnjosti tvog stana bilo bi super :D
Pozzzzz!
 
Borovnica":1yl7az6s je napisao(la):
E evo setila sam se password-a konacno :D A i vidim ovde mrtvo da pokusam da reanimiram :)
Prvo da kazem da su me @kokica i @Martin bas nasmejali u poslednjih nekoliko postova :lol:

TaKi smo ti mi iz 4A :lol: . Od muke nam preostaje samo da se sprdamo :lol: Zgrada nam gotova, koliko da se uselimo, al' jedino nekim terencem da dodjemo do ulaza, i onda , opalaaaa, lagano se uz merdevine popnemo u zgradu...Joooooj, muke... :p
 
Borovnica":2w10192c je napisao(la):
@kica85

e bas sam se obradovala kad sam videla tvoj link, a onda sam ti uzduz i popreko odgledala sve albume, gde si bio, sta si radio... htela da nadjem jos neku sliku tvog stana ali sipak! :)
Inace nemam veze ni sa francuskim niti sa spanskim tako da bi plocica kod mene prosla 'ladno :D

Divan si sto zoves u posetu, ali ne znam da li ti je to pametno, da ti se previse nepoznatih ljudi ne nakaci bez potrebe. Evo ja sam prva koja sam radoznala bas bas :) .
Ako mozes neku slicicu da zakacis unutrasnjosti tvog stana bilo bi super :D
Pozzzzz!

Nema veze, ako ljudi imaju sumnje neka dodju da pogledaju.
Sad sam okacio slike ali su malo mutne jer sam snimao telefonom (koji ima budjavu kameru...)Ali dobro
I slike su bez decije i spavace sobe, cim dodjem do fotoaparata uradicu bolje slike...
Imas tamo u mobile upload (bas posle le gradne hacienda...)
I sinoc sam se peo na krov, da vidim kako ti otvori na terasi mogu da se zatvore i snimim da je celokupna ventilacija dosla iz Slovenije...
 
Jel danas Banka zvala nekog od vas koji čekate odobrenje ili isplatu da vas obavesti o konačnom odobrenju, odnosno o terminu isplate?
 
Pozdrav svima,

Zainteresovani smo za kupovinu nekog od stanova u stepi. Posebno nam se svideo ovaj stan http://gds.rs/naseljess/stan.php?id=88.

Izlistasmo celu temu i stvarno ima zanimljivih podataka. Najvise nas je zabrinuo podatak o trafoima. Da li se zna ili moze da se sazna koja zgrada ima trafo stanicu a koja nema? Mozda ne bi bilo lose da ih oznacimo na mapi?

Nadamo se da nisu bas svi ovi stanovi od 45kv rasprodati.

Zna li se uopste da li ce i sledece godine biti subvencija za one koji bi kupovali stan u stepi?

Kakav je kvalitet izolacije i zidova? Npr. ne bismo bas voleli da se slusamo komsijski tv :)
 
Re:besnaglista

To sa trafoima morate proveriti u gradjevinskoj. I to da im trazite planove (ne verujte na rec, nisu bas totalno iskreni)
Sto se izolacije zidova, verujte, ali verujte da su odlicno odradjeni.
Cak se ni u samom stanu iz sobe u sobu ne cuje (naravno ako se zatvore vrata :D )
E sad, to moze zavisiti od izvodjaca do izvodjaca (mada bi GDS kontrola trebala vrsiti nadzor)
Moja preporuka, idite u gradjevinsku i trazite stan u 3A. On je vrlo slican, u tu je te kvadrature, a izvodi ga PMC (jugoimport SDPR) koji je radio 4E gde sam ja kupio stan, tako da bi trebalo biti istog kvaliteta...
 
pa nisam siguran bash. Velika akcija u toku...Polepljeno pola naselja a plan je i da se kontaktiraju komsije iz Kumodraza...
 
IDEA ili Maxi (biće pre da su ovi drugi) će ići na prostor nekadašnje fabrike "Montaža" na uglu Kumodraške i Voždovačkog kružnog puta. Prve sedmice septembra kreću pregovori sa stečajnim upravnikom oko prodaje.
 
to je onaj deo bukvalno ispod stepe? gde su sada masine i neka vozila?

to znaci da se nista onda nece desiti na potezu kod stepe... iako bi bilo super da stepa ima supermarket ko sto fali u tom kraju, s druge strane dobro je da ostave tu ledinu da imaju deca gde da se sankaju kad napada sneg...

@kica85 - skroz se slazem s predlogom i podrzavam. Mislim da bi to trebalo da se odnese pravo u Djilasovu kancelariju, on je u fazonu skola i obdanista.
 
Uvek sam se pitao gde su nestale tolike pare iz Stepe jer su prema prodatim stanovima i uzetim kreditima troskovi celokupne izgradnje morali biti pokriveni.

lavovi.jpg
 
Bio sam juce u GDS-u, pripremaju se i promene u rukovodstvu, aktivnost na gradilistu po principu "stala gradnja" :)
 
Pa ocekivano je da ce sve Duliceve da smene, on je u principu najvise skidao kajmak zajedno sa Sutanovcem u prethodnoj vladi. Steta je sto je Stepa povezana sa obojicom. Ja sam vec rekao da ukoliko se vlast promeni, sledeci Insajder bice naselje Stepa Stepanovic.

Mene vise zanima kako ce se sada sve regulisati. Niko u okruzenju vise ne daje subvencije na kamate jer se odustaje od principa "potrosnje po svaku cenu". Mislim da se pare ne mogu naci za to.
Ja se nadam da se subvencije ukinu, odnosno da para vise nema za takve stvari, a da se Vlast okrene trzistu i spusti cene tako da stan isto kosta onoga ko bi ga kupio sa subvencijom po ovoj ceni, odnosno bez subvencije po novoj nizoj ceni.

Kupac ne bi izgubio nista, cak bi i dobio jer vise ne bi bio uslovljen kupovinom Stepe, a i zvanicno obaranje cene drzavnih stanova povuklo bi i brzi pad polovnih stanova. Drzava bi i dalje gradila, lepo zaradjivala. Ovde je samo problem zastite tajkuna koji poseduju jeftino kupljeno zemljiste i zele da ga prodaju po basnoslovnim cenama. Jedino njima ne odgovara pad cena nekretnina, apsolutno to nikog drugog ne dotice u negativnom smislu. Pa sad cemo da vidimo da li ce to biti borba protiv kriminala. Ja u ovo sto se najavljuje uopste ne verujem, ali hajde neka me iznenade i obraduju.

Bar neka ima novca za pleksiglas na onim rupama na krovu, a ne da se hrane neke mambe i papagaji.
 
Zanimljivo istrazivanje u vezi liftova sa susednog foruma...

tatica":2ohfnxw3 je napisao(la):
Што се тиче лифтова, у питању је још једна превара Града. Писмено сам се обратио градоначелнику са захтевом да се лифтови одмах активирају и да то тог момента НЕЋУ да се уселим у стан и НЕЋУ да плаћам рате кредита. Наиме, употребна дозвола и технички преглед подразумевају и ФУНКЦИОНАЛНОСТ лифтова, а по прописима све зграде висине преко четири спрата морају да их имају.

Добио сам одговор градске управе, Агенције за инвестиције и становање (М. Благојевић), у коме се наводи да по Закону о одржавању стамбених зграда и Уредби о одржавању стамбених зграда ''лифт не може да се прикључи док се не формира скупштина станара, која потом треба да закључи уговор о одржавању истог...''.

Наравно, пронашао сам и проучио поменуте прописе, и, гле чуда, у њима пише управо супротно! Законодавац, свестан реалности да у Србији више од половине зграда нема скупштину станара (или оне не функционишу) у члану 29 прописује ОБАВЕЗУ ОПШТИНЕ ИЛИ ГРАДА да без одлагања и без обзира да ли скупштине постоје, одржава лифтове, кровове (прокишњавање) и фасаде (могуће обрушавање). После потребне интервенције, град се онда по закону обраћа станарима за надокнаду трошкова. Уколико град у таквим случајевима не би реаговао, надлежна инспекција би га приморала на то.

Дакле: да би избегао своју законску обавезу у случају квара наших лифтова (који су, иначе, и у фабричкој гаранцији две године!) град нас незаконито уцењује да прво формирамо скупштине станара, па да са неком фирмом закључимо (и плаћамо) уговор о одржавању, па ће се смиловати да нам укључе НАШЕ лифтове. То реално значи да још неколико месеци идемо пешице.

Ово је само нова илустрација како нас градска власт (продавац по уговорима) третира као стадо које због до сада ''добијеног'' треба да буде пресрећно, а после неког приговора маше прописима који у суштини говоре сасвим супротно и доказују њихово кршење истих.
 
nikola011":3odn7wu6 je napisao(la):
Ja se nadam da se subvencije ukinu, odnosno da para vise nema za takve stvari, a da se Vlast okrene trzistu i spusti cene tako da stan isto kosta onoga ko bi ga kupio sa subvencijom po ovoj ceni, odnosno bez subvencije po novoj nizoj ceni.

Samo ti lepo cekaj da vlast spusti cene stanova. Mozda ces i docekati, za jedno 30 godina. Za to vreme normalni ljudi ce da otplate svoje stanove, bas zahvaljujuci subvencijama, jer su one ocigledno jedina solucija za mlade ljude sa decom koji pre svega hoce da obezbede stan za svoju porodicu, a ne da zive u iznajmljenim stanovima iz kojih mogu da ih izbace na ulicu u svakom trenutku. Ali samo ti cekaj. Jednog dana ces, valjda, da se konacno odlucis, i tako nas oslobodis svojih nerelanih i utopistickih ideja.
 
Vrh