Šta je novo?

Državna stanogradnja(naselje Stepa Stepanovic na Vozdovcu)

sasasa":3f2d79sj je napisao(la):
kod societe banke nema interkalarne kamate-tako da mi nisu ni sracunali


Svaka cast. Mi ostali ko zna kad cemo na red. Da li postoji mogucnost da obustave i da nam ne isplate kredit uopste? Ukoliko nam puste u petak interkalarna kamata ce nam biti jednaka rati za kredit :( .Kad bi bar pustili sutra.
 
Ostaje nam samo da se nadamo da puste sutra- strasno gde mi zivimo kao da nam poklanjaju nesta, a da uzimamo kredit
 
Jao nije lako sa banksterima nigde a jos kad drzava pocne da se mesa sa totalno nepredvidivim zatezanjem i popustanjem. Svima vama koji ste usli u kupovinu stanova stvarno zelim sve najbolje, puno srece, i jake zivce - jer stvarno nije lako ziveti pod tolikim stresom. Daj Boze da se sto pre uselite.
 
kako vidim ja sam uhvatio zadnji voz za sada, ali mislim da ce se i to pokrenuti kad dodje vlada-nadam se. Mada postoji strah da ovi novi otkace ovo naselje u fazonu to nije nas projekat. U neku ruku mozda bi bilo i bolje da nisam dobio kredit dok se stvari ne rasciste. Sad imam obavezu za vratom a jos nista nije sigurno oko zavrsetka naselja.
 
Kako „Novosti“ nezvanično saznaju, isplata subvencionisanih stambenih kredita građanima koji su ušli u proceduru je, takođe, gotovo obustavljena. Bankari tvrde da ovi zajmovi, iako su odobreni, ne mogu da se isplate, jer država nema sredstava u budžetu. Zbog toga mnogi građani već treći mesec čekaju na isplatu svog zajma i useljenje u novi stan. Ali, zbog kašnjenja u isplati, preti im i gubitak kapare i krova nad glavom. http://www.novosti.rs/vesti/naslovna/aktuelno.239.html:386037-Nema-vise-novca-za-stanove

Ovo samo u Srbiji ima!
 
Užas! Klasična krađa na državnom nivou. Država te navuče pa ti onda neda subvenciju.
Ja sam dala kaparu, zahtev mi je u Nacionalnoj korporaciji na obradi, stvarno sam poludela.
Ne znam koliko maksimalno može da se produžava ugovor aneksima, čula sam da može dva aneksa.
Da li neko zna ovu informaciju? Možda će nam izaći u susret, pa nismo mi krivi što nema Vlade!
Ima li još koga u istoj situaciji?
 
Ima li neko iskustva o vraćanju PDV-a, da li ceo iznos uplate odjednom, meni su danas uplatili ali fali oko 100.000 din?
 
Nada":3jowyloh je napisao(la):
Užas! Klasična krađa na državnom nivou. Država te navuče pa ti onda neda subvenciju.
Ja sam dala kaparu, zahtev mi je u Nacionalnoj korporaciji na obradi, stvarno sam poludela.
Ne znam koliko maksimalno može da se produžava ugovor aneksima, čula sam da može dva aneksa.
Da li neko zna ovu informaciju? Možda će nam izaći u susret, pa nismo mi krivi što nema Vlade!
Ima li još koga u istoj situaciji?

Ima nas na stotine... meni je NKOSK odobrila subvenciju, upisao sam hipoteku, i ovih dana je trebalo da mi budu pustene pare... bice i tuzbi i svega sto treba...
 
Ovo je uzas pa vecina nas je sve zavrsila i samo ceka uplatu- a sta je sa kaparom i svim taksama
 
Slažem se! Nije mi drago što je dosta ljudi u problemu, ali mi je lakše što nisam sama, zajedno smo jači :)
 
i ja grickam nokte od jutros, cekam GDS za aneks i NKOSK za isplatu :notok:

kad sam zvao GDS da pitam za aneks, rekose mi da ima oko 150 zahteva koji su odobreni.. tako da ... ima nas...
 
somit":1h84l1jp je napisao(la):
i ja grickam nokte od jutros, cekam GDS za aneks i NKOSK za isplatu :notok:

kad sam zvao GDS da pitam za aneks, rekose mi da ima oko 150 zahteva koji su odobreni.. tako da ... ima nas...

kad si predao za aneks? ja predao prosli utorak...
 
ja predao krajem maja, odobren mi je prosle nedelje, cekam da me zovu za overu
 
Ako ne daju pare ima da se svi nasilno uselimo u kaparisane stanove pa nek nas izbace ako mogu. Kako vidim u novostima pise da nas je 688 koji cekaju isplatu.
 
Pozdrav svima,

evo i mene u istom problemu. Odobrio mi je NKOSK i predala sam založnu izjavu na upis
hipoteke. Ne mogu da verujem šta se dešava. Mislila sam da ima para bar za ono što je
već odobreno. Videćemo šta će se dešavati, ja sam još uvek optimista...
 
ja sam radio jedan aneks i oni to dosta odugovlace-
moj primer:
2. maja mi je istekao ugovor
zahtev za aneks sam predao par dana pre tog roka
aneks mi je odobren oko 15. maja-to sam saznao kad sam ih zvao i trazio obavestenje
tek su me 30 maja pozvali da overim aneks u sudu i to sa datumom pocetka 28.maj.
Prakticno da su hteli da zeznu tj da mi zadrze kaparu mogli su ali nisu
Ako drzava odluci da i dalje subvencionise verovatno nece biti nikakvih problema oko aneksa-verovatno nece ni davati nove anekse dok drzava opet ne pokrene masineriju-tako da ce svi ugovori biti u praznom hodu-prestace da vaze prakticno ali nadam se ne i realno
 
Mislim da je i njima u interesu da realizujemo kredite, i da dobiju pare. Mnogo će više zaraditi na taj način, jer se svi ugrađuju - cena i onako nije povoljna, nego kad bi zadržali kaparu. To me jedino teši.
 
Odobrena sredstva za subvencionisanje stambenih kredita u ovoj godini u iznosu od 1,7 milijardi dinara

Od 1.146 primljenih zahteva za subvencije u ovoj godini, odobreno je 1.061, a isplaćena su 373 kredita

Evo i racunice:
1,7 milijardi dinara je ~15miliona evra
15miliona / 373 = ~40hiljada evra

To znaci da je svaki od isplacenih dobio po 40hiljada evra subvencije, sto znaci da je svakom od njih kredit bio 200hiljada evra... nemoguce, jer je maksimalni iznos subvencionisanog kredit 100hiljada. Drugim recima, u budzetu ima para za sve kojima je odobren kredit, jer:
15miliona / 1061 = ~14hiljada evra

Ova cifra se tacno i uklapa u racunicu da je maksimalni subvencionisani kredit 100.000evra.
 
Ja sam ih danas zvao da pitam za te anekse, rekose mi da je direktor na putu, a kako samo on potpipisuje (valjda su samo njemu dali hemijsku) onda se ceka, i kako sam saznao do sledece srede se ceka.

I ja sam sve zavrsio jos krajem maja ali nikako da dodjem do realizacije. Nije mi jasno ako je vec znao da ide na put zasto nije mogao da ovlasti nekog da to ispotpisuje pa da dobiju pare a ja da zavrsim ovu agoniju odobravanja pa da predjem na povracaj PDV-a. Al eto, sto prosto , kad moze komplikovano.
 
Komšije dobar dan!

Danas sam dobio poruku od GDS-a da im donesem uplatnicu za overu založne izjave, što sam i učinio.
Nego zaborvaih da ih pitam kada će to overiti i zvati me ponovo, pa reko da vidim sa vama kakava su vam iskustva, za koliko dana ponovo obaveste i šta me još čeka.
 
Mene su zvali odmah sutradan da dođem po založne izjave i zahtev za upis hipoteke..
 
Nada":278jguko je napisao(la):
Mislim da je i njima u interesu da realizujemo kredite, i da dobiju pare. Mnogo će više zaraditi na taj način, jer se svi ugrađuju - cena i onako nije povoljna, nego kad bi zadržali kaparu. To me jedino teši.

Problem je u definiciji ko su to ONI. Gradjevinari i ljudi koji to organizuju tehnicki svakako imaju interes da nastave da grade i primaju platu. I bankari verovatno isto. Ali bitan aspekat ovog projekta je da ga organizuju Dulicevci i da se projekat realizuje najvecim delom da bi se oni omastili. Realna cena kvadratnog metra tu ni u ludilu ne moze da bude preko 900 evra tako da je njihova racunica jasna.

E sada, oni su sutnuti sa vlasti bar na nivou drzave ako ne i Beograda, i pitanje je da li ce nova garnitura glodara da ove stare pusti da uzmu svoje ili ce doci do pokusaja (pre)otimacine. Ja mislim da im je i jednima i drugima jasno da od kupaca ne mogu da iscede vise ni jednu dodatnu kintu tako da je samo pitanje da li ce ovi novi to da sabotiraju da bi Dulicevcima preotimali firme u stecaju (jer zatezanjem mogu da ih teraju u stecaj) i drugo. Ako dodje do toga usporice se gradnja i zelim svima jake zivce i puno srece jer cete biti, nadam se privremena, kolateralna steta dok ovi novi ne otmu onim starima ono sto misle da mogu da im otmu...
 
Iako ovu temu pratim sporadicno, kada procitam kako razmenjujete utiske, misljenja, savete i zovete se komsijama, izgleda mi super, Za jedno veliko naselje da kontaktiras putem foruma ili neceg slicnog je zbilja buducnost, a u Srbiji naucna fantastika. Neke osobine i lose navike bi mozda mogle da se ublaze kada bi vise ljudi znalo da kosristi i imalo mesto ,odnosno znalo da to mesto vec postoji. Naravno uvek ima karaktera koje je tesko staviti u neke okvire prihvatljivog ponasanja, bitnog za zivot u zajednickoj zagradi - naselju. Meni to izgleda mozda jos bitnije jer se plasim da cu u jednom trenutku posle 30 godina zivota u kuci morati da se preselim u neki stan. "Ma koliko on fancy" bio, komsije mogu tu fancy pricu da pretvore u pakao.
Da vam naselje bude najlepse u gradu, sta drugo da vam pozelim :D
 
JohnyBgood":33jiyhez je napisao(la):
E sada, oni su sutnuti sa vlasti bar na nivou drzave ako ne i Beograda, i pitanje je da li ce nova garnitura glodara da ove stare pusti da uzmu svoje ili ce doci do pokusaja (pre)otimacine. Ja mislim da im je i jednima i drugima jasno da od kupaca ne mogu da iscede vise ni jednu dodatnu kintu tako da je samo pitanje da li ce ovi novi to da sabotiraju da bi Dulicevcima preotimali firme u stecaju (jer zatezanjem mogu da ih teraju u stecaj) i drugo. Ako dodje do toga usporice se gradnja i zelim svima jake zivce i puno srece jer cete biti, nadam se privremena, kolateralna steta dok ovi novi ne otmu onim starima ono sto misle da mogu da im otmu...

Toga se i ja najvise plasim iako je moja zgrada vec fakticki potpuno izgradjena.

Ipak, kao sto sam vec rekao na drugom forumu, verujem da nece da zabijaju sebi noz u ledja i da rizikuju da, tek sto su usli u vladu, pocnu "vladavinu" tako sto ce da miniraju ovoliki projekat koji je jos uz to i poprilicno odmakao i tako navlace na sebe bes mase.

Jer ko ce im kasnije ista verovati i za one u potpunosti hjihove projekte ako sada zeznu 2k+ ljudi pa makar i na nasledjenom projektu!? Pametnom sabotiranje dugorocno nece nista da donese osim nekog samozadovoljstva svojstvenog malim ljudima dok opet dugorocno gledano moze samo da im odmogne...
 
Martin Mystere":1okid2z7 je napisao(la):
JohnyBgood":1okid2z7 je napisao(la):
E sada, oni su sutnuti sa vlasti bar na nivou drzave ako ne i Beograda, i pitanje je da li ce nova garnitura glodara da ove stare pusti da uzmu svoje ili ce doci do pokusaja (pre)otimacine. Ja mislim da im je i jednima i drugima jasno da od kupaca ne mogu da iscede vise ni jednu dodatnu kintu tako da je samo pitanje da li ce ovi novi to da sabotiraju da bi Dulicevcima preotimali firme u stecaju (jer zatezanjem mogu da ih teraju u stecaj) i drugo. Ako dodje do toga usporice se gradnja i zelim svima jake zivce i puno srece jer cete biti, nadam se privremena, kolateralna steta dok ovi novi ne otmu onim starima ono sto misle da mogu da im otmu...

Toga se i ja najvise plasim iako je moja zgrada vec fakticki potpuno izgradjena.

Ipak, kao sto sam vec rekao na drugom forumu, verujem da nece da zabijaju sebi noz u ledja i da rizikuju da, tek sto su usli u vladu, pocnu "vladavinu" tako sto ce da miniraju ovoliki projekat koji je jos uz to i poprilicno odmakao i tako navlace na sebe bes mase.

Jer ko ce im kasnije ista verovati i za one u potpunosti hjihove projekte ako sada zeznu 2k+ ljudi pa makar i na nasledjenom projektu!? Pametnom sabotiranje dugorocno nece nista da donese osim nekog samozadovoljstva svojstvenog malim ljudima dok opet dugorocno gledano moze samo da im odmogne...

Mislim da vam je najjaci adut organizovanost i cak pretnja izlaskom na ulice i demonstracije, po mogucnosti sa radnicima koji tu rade i raznim podizvodjacima. To su glodari. Njih ne zanima nista na duzi rok nego samo sta mogu da otmu SADA. Demonstracije bi im bile blam i opasnost od previranja i prevremenih izbora, a na tim izborima oni verovatno ne bi dobili vlast ili sansu da zasednu tu gde su namerili i od toga - da ostanu kratkih rukava - im je najveca frka. To im je slaba tacka i to treba koristiti. Ne racunajuci na nekakve obzire ili integritet sa njihove strane, ili razmisljanje na duzi rok po sistemu "sta je dobro za zemlju" ili "ko ce nam onda verovati".

Da sam na vasem mestu ja bi pod hitno dizao dzevu da se ono sto je drzava obecala ispostuje. Kako se ta nova bag** bude konsolidovala na vlasti tako ce sa njima biti sve teze.
 
Vrh