Šta je novo?

Državna stanogradnja(naselje Stepa Stepanovic na Vozdovcu)

nikola011":3pm1ypyt je napisao(la):
OK, odustajem... :kk:
Naravno da ne odustaješ! Ja lično volim da čujem tvoje mišljenje. A i ne nasedam na ovu priču o odustajanju, he, he :kk:
 
Hm, moram se prikljuchiti raspravi :).
Nikola, ne razume rachunicu po kojoj je bolje davati novac za tudji, a ne za svoj stan. Ti pare dajesh, pa dajesh. Naravno da kao podstanar ne placas bankarsku kamatu, ali isto tako ti i prolaze godine, a novac ne ulazes u svoj, vec tudje stanove. Gde ti je rachunica u kojoj shto pre pochnes, pre ces i otplatiti stan? Ukoliko uzimas kredit, naravno. Novac koji ces chekanjem mozda ustedeti za uceshce, sem ako nemas neke extra prihode, zanemarljiv je. A da imash extra prihode, ti bi kupovao u keshu i ne bi se patio sa ovakvim dilemama. Ako se nadaas nizoj ceni kvadrata, ili nizoj kamatnoj stopi, ja bih ti rekla da se uzalud nadas. Ali, opet...tvoje je pravo da se nadas i vagas. Na kraju krajeva uzimas za sebe. Mislim, mene si uzasno nervirao ranije :lol: . A sad si mi pomalo i smesan, jer u sustini ne govoris nista sto ja, a verujem ni ostali nisu znali. I sto se tice kredta, a velikim delom i sto se tice samih zgrada i naselja (jer smo svi mi znali da dosta ne znamo, i na to pristali-donekle neizvestan ishod). Mislim da smo dosta dobro prosli za sada. Ove nase rasprave i komentari su zamerke, uglavnom za detalje i razmena misljenja po pitanju nekih konkretnih akcija, ukoliko je nesto stavrno onako kako ne bi smo voleli i ne svidja nam se, a vezano za stanove. Za kredite smo se svakako svi dobro raspitali i usli u to svesno, nismo pali sa kruske niti smo debili , pa da si ti sad otkrio neku toplu vodu po pitanju svega.
A pre nekog vremena ti rekoh, da manje visis na netu, a vise radis, nakon nekog tvog ukanja da nemas nesto para ili ne zaradjujes neke velike pare. Ne citiram tacno, ne secam se, ali nesto u tom smislu.
Ti mi odgovori, pa neki od nas zive od neta. Ne znam dal' bas zivis od ovog foruma, ali da zivis, dobro bi zaradjivao, jer po mom skromnom misljenju previse energije i vremena trosis na raspravu o nechemu u shta uopste nisi direktno ukljucen. I sad da se operem, ako deluje da ti nekshto ...njam. Radim samo ono sto i ti svim kupcima koji ovde obitavaju na forumu. Pokusavam da te uverim da nisi u pravu i da si se zaje*******ao sto (u tvom sluchaju) nisi kupio stan, da ti je sad kasno i da trubis ovde bezveze :) :)
 
pravnik":3712dd9x je napisao(la):
O kakvoj racunici govoris covece- a sta je sa ponosom, obrazom a i sam znas kako se vecina ophodi prema podstanarima a imati svoj krov nad glavom NEPROCENJIVO!!! Pa ti i dalje nastavi da racunas a nemoj da opterecujes ljude koji su se zakucali sa kreditima jos im samo ti hvalis sa svojim racunicama

Slazem se sa tvojim stavom da ima svakakvih stanodavaca i da je imati svoj stan nad glavom nesto stvarno posebno sto se nikako ne moze meriti sa zivotom podstanara ali...

... bez ljutnje ali se jednostavno najezim kad cujem da neko koristi rec hvali kao ekvivalent/sinonim za nedostaje!!! Tim vise kad cujem da tu rec koristi neko ko je obrazovan...
 
somit":12z6v4zg je napisao(la):
aj ja da iznesem svoju racunicu, za 6 godina kao podstanar na kiriju sam BACIO oko 10.000EUR, e sad da sam imao kredit do sada bih otplatio bar cetvrtinu SVOG STANA...
na svu srecu nikad nisam imao problema sa gazdama, ali uvek kada nosim kiriju okrene se nesto u stomaku....

Podstanar, ako mogu... ne hvala

Ti si jos dobro prosao - ja sam za 13 godina podstanarskog zivota raznim "gazdama" ostavio preko 35.000 evra i prosto ne zelim ili ne smem da izracunam koliko sam od stana ja ostavio istim...

A tih "gazdi" je bilo od fenomenalnih kao ovi poslednji sto su i kod kojih sam vec vise od 6 godina, preko uglavnom odlicnih pa do iskompleksiranog idiota koji je zbog nekih svojih frustracija samo gledao kako da mi se proseta po ganglijama kad god je to mogao i da nam zagorca zivot... Srecom ovaj potonji je samo jedan "svetao" primer kakav "gazda" moze biti! I namerno koristim rec gazda umesto stanodavac jer pojedini i previse ozbiljno shvataju tu "titulu" i smatraju da, ako su nam iznajmili stan" tog momenta su kupili i nase duse sa kojima mogu da rade sta god zele!!!
 
nikola011":z4y4n76u je napisao(la):
OK, odustajem... :kk:

Licno mi ne smeta tvoje misljenje posto me samo podseca da svet nije crni ili beo pa tako i da nisu sve stvari bas dobre vec ima i onih losih na koje mnogi zatvaraju oci - sto ja nikako ne zelim tako da mi je drago kad cujem da jos neko to vidi...

Doduse nekad stvarno znas da budes i previse mracan ali OK...

Inace po pitanju ulaganja u sopstveni stan u poredjenju sa placanjem kirije se apsolutno ne slazemo iako mi je savrseno jasno sta si zeleo da kazes svojim komentarom po tom pitanju!
 
Martin Mystere":3oviat24 je napisao(la):
Doduse nekad stvarno znas da budes i previse mracan ali OK...

Verovatno jesam.

Idem na odmor, bez net-a, tako da kada kazem odustajem, onda je to sigurno na par dana.
Ako se vratim na forum, tu sam, ako ne: "Koga nema, bez njega se moze!" :kk:
 
Ne mogu a da ne ubacim komentar .

Na osnovu mog iskustva mislim da velika vecina ljudi kod nas ne razmislja dovoljno o kreditima pre nego sto ih uzme nego se zadovolji samo poredjenjem rate i kirije.

Neko ne razmislja uopste, a neko sve istrazuje u sitna crevca i vaga kao nikola011.

Svako treba da donese svoju odluku (ja svoju jos nisam), a meni licno podjednako (mnogo) znaci da vidim i misljenje onih koji su vec kupili stanove i placaju rate, i misljenje ljudi kao Nikola.

Verujem da vama koji ste vec uzeli kredite sigurno smetaju neke stvari koje nikola011 napise, ali mislim da to ne treba da vam smeta i da treba da ga pustite da ovde podeli svoje stavove ravnopravno sa vasim :)
 
nikola011":3nq759hw je napisao(la):
Martin Mystere":3nq759hw je napisao(la):
Doduse nekad stvarno znas da budes i previse mracan ali OK...

Verovatno jesam.

Idem na odmor, bez net-a, tako da kada kazem odustajem, onda je to sigurno na par dana.
Ako se vratim na forum, tu sam, ako ne: "Koga nema, bez njega se moze!" :kk:

Sta da ti kazem - lepo se provedi na odmoru a mi da se uselimo u nase stanove kad se ti budes vratio na forum!!!

To bi u svakom slucaju moglo da znaci dve dobre stvari - ili cemo se mi na vreme useliti u nase stanove ili ces ti imati poprilicno dug odmor... :D
 
mkrle":35c07oer je napisao(la):
Ne mogu a da ne ubacim komentar .

Na osnovu mog iskustva mislim da velika vecina ljudi kod nas ne razmislja dovoljno o kreditima pre nego sto ih uzme nego se zadovolji samo poredjenjem rate i kirije.

Neko ne razmislja uopste, a neko sve istrazuje u sitna crevca i vaga kao nikola011.

Svako treba da donese svoju odluku (ja svoju jos nisam), a meni licno podjednako (mnogo) znaci da vidim i misljenje onih koji su vec kupili stanove i placaju rate, i misljenje ljudi kao Nikola.

Verujem da vama koji ste vec uzeli kredite sigurno smetaju neke stvari koje nikola011 napise, ali mislim da to ne treba da vam smeta i da treba da ga pustite da ovde podeli svoje stavove ravnopravno sa vasim :)

Ni malo mi ne smetaju nikolini postovi - naprotiv...

Inace ljudi kazu "Triput meri - jednom seci"! E vidis, ja sam merio ne triput vec trideset i tri puta pre nego sto sam se odlucio da uzmem kredit, sagledao sve aspekte istog, dobre i lose strane tog poteza i na kraju sam se odlucio da uradim kako sam vec uradio. Da li sam se zeznuo? Moguce je. Ali sa ove tacke gledista i u ovom momentu mislim da nisam a vreme ce pokazati svoje! U svakom slucaju da se sada pitam opet bih uradio isto, bez obzira sto su se od momenta apliciranja za kredit neke stvari promenile...
 
Zdravo svima.

Citao sam ovu temu na forumu pre par meseci. Tada me mrzelo da se registrujem i iznesem svoje misljenje, ali sada nisam izdrzao.
(Dok sam ovo pisao vidim da i 'mkrle' isto nije izdrzao)

Hteli vi to da priznate ili ne, Nikola je 100% u pravu. Moze da vam bude iritantan i smesan do mile volje, ali je u pravu.
Opet, da razgranicimo jednu stvar, cim Nikola razmislja na taj nacin on ima za srpske uslove solidnu platu i moze nesto i da ustedi, tj. ne radi za 50.000 i od toga placa kiriju i zivotni trosak.

Pola vas ovde nema predstavu kako funkcionise kreditno zaduzivanje kod banaka. Dobar primer su komentari: Za 5 god sam za kiriju dao toliko i toliko, da sam otplacivao svoj stan sad bih imao trecinu/cetvrtinu SVOG stana!

Nikola je samo pogresio sto vam je naveo primer u svajcarcima pa ste se sad uhvatili kako to nije isto. Nije nista lepsa slika ni u evrima. Da li ste vi svesni da u prvih 5-10god otplacujete samo bankarsku kamatu. Recimo, uzmete kredit od banke u iznosu od 40.000e na 25 godina. Otplacujete 5 god po rati koja je recimo u visini vase kirije, dodjete posle 5 godina na salter:
- Dobar dan, dobio sam na LOTO-u, hteo bih da otplatim ceo iznos kolko vam jos dugujem za stan?
U redu gospodine, samo da pogledamo, dodjete nam jos 38.000e. Plus 1% kamate na preostali dug za prevremenu otplatu, sve ukupno 38.380e.
- Ali ja sam vam placao 5 god po XXXe, dao sam vam preko 10.000e ukupno?
Naravno, ali placali ste kamatu. Niste valjda mislili da cemo Vam dozvoliti da placate glavnicu u prvim godinama? Pa mi smo BANKA, pise Vam lepo na ulazu, nismo Vaš drug iz srednje škole!!!

Dakle gospodo, pitanje je samo sta vi za 5 godina mozete ili ne mozete da skupite? Ako mozete da platite kiriju i da jos toliko ostavite sa strane - tu ste negde, ni tamo ni vamo. Ako mozete da ostavite dve kirije sa strane, onda i te kako treba racunati sve parametre do detalja, kao sto Nikola radi. Sad ce neko da me pokopa: A odakle meni tolke pare! - Pa evo vam prost odgovor: A sta ja da vam radim? Ovo i jeste racunica za one koji hoce da kupe stan, tj. one koji imaju neke pare. Ako se za 10% ucesca pozajmljujete od drugara, a sve ostalo od banke, da biste kupili SVOJ stan, onda bolje pozajmite pare od drugara i kupite salas u Vojvodini i obradjujte zemlju. Pa za 10-15god mozda na normalan nacin i kupite stan u toliko zeljenom BGu.

Dalje, nije gore slucajno 'svoj' napisano velikim slovima. Taj muceni stan postaje vas tek posle zadnje rate. Tako da kupovati stan sa malim ucescem a sa velikim periodom otplate (25-30god) je u najmanju ruku jezivo. Prvo, ko zna sta ce biti za 15god (moze da vam ode stan, a i vi iz njega dok trepnes), a drugo, kamate na takav kredit su duple. Ako uzmete 50.000 od banke vraticete joj 100.000e (sad vam je mozda jasnije zasto sam pomenuo da si ni tamo ni vamo ako mozes da platis jednu kiriju i jos jednu da ostavis sa strane, u tom slucaju biras ko ti je drazi - Da l' da dajes pare stanodavcu ili banci?)

Nemojte se drzati slepo toga da je neprocenjivo imati svoj stan. Zasto? Pod uslovom da imate normalne stanodavce (A mogu da se nadju normalni, trziste je veliko, birajte ih isto kao sto i oni biraju vas. Ja sam promenio 6 stanova za 6 godina i svi stanodavci su bili normalni. Ali zato kad trazim stan i kad me jos telefonom pita da nisam slucajno iz Bosne ili iz Valjevskog kraja (jer joj sestra udata u Valjevu pa zna da su oni 'teski ljudi'), ili me pita koliko imam drugara i da li cemo tu da se 'skupljamo?!?!', odma spustam slusalicu) ziveti kao podstanar ima i neke prednosti. Jednostavno mozete da promenite stan zbog promene posla, ili zbog blizine obdanista, ili drugih stvari.

Priznajem, jeste sumorno ovo sto ja i Nikola pisemo, ali tako je kako jeste. Vidim da mnogi koriste forum da se nekako utese kad procitaju optimisticna razmisljanja ljudi koji su u istoj situaciji kao i oni: Ma bice to u redu, ma zavrsice sigurno, evo izasli iznad zemlje, ma kakva buka aviona, ma nije daleko stize se cas,... A u stvari, posle svega ostajete samo vi, vasa plata i banka da prebijate dugove dugi niz godina.

Ajd na kraju da ne ostanem duzan, da objasnim i svoju sitaciju. Sveze ozenjen, zena trudna, podstanari - mislim stvarno mi treba SVOJ stan :)

U zdravlje
 
Sve sto si napisao teoretski gledano ima smisla (ali teoretski gledano), medjutim moramo razgraniciti da bih ja sigurno imao jedan pogled na pricu kada bi mi kredit bio 50% primanja a sasvim drugacije gledam sada kada je on 34,6% sto znaci da sam svesno usao u pricu i opet sebi svesno ostavio prostor za manevar kako ne bih kasnije morao da pricam "Kuku, sta cu sad da radim!".

Takodje, ne kazem da ti i nikola niste uopste u pravu ali...
Jednostavno da sam tih 35.000 evra tokom tih 13 godina koliko zivim podstanarski zivot dao za kredit, odnosno da mi je rata bila koliko kirija do sada bih vratio jedno 8-10.000 evra ali bih (makar i privremeno) imao nesto svoje koje bih mozda nekad i otplatio, ovako sam dao te pare a od tog novca nemam ni predsoblje... Na kraju kada se sve uzme u obzir - rata kredita mi je trenutno veca od kirije cirka 15 evra za stan koji je 5 m2 veci, te mi se cini da sam u toj prici sasvim solidno prosao (na stranu jos i PDV koji sam dobio nazad). Ako jednom (ne daj boze) dodje do trenutka da cu morati da vratim taj stan jer necu moci da ga otplatim nece da mi bude previse zao sto sam usao u pricu zvanu kredit i sto nisam nastavio sa podstanarskim zivotom. Svaka godina koju cu da provedem bez stanodavca nad glavom mi je itekako dragocena - believe it or not...

Na kraju - ja cu da banci na kraju otplate, kad saberem i oduzmem sve momente, ukupno vratim oko 79.800 evra novca, a za taj period bih "gazdama" dao 79.200 evra... Da li mislim da mi se ta razlika od 600 evra koje cu u ovom slucaju dati vise isplati zarad cene da imam svoj stan? Da, mislim.

Eto, cisto da znas da u pricu nisam usao grlom u jagode vec sam se dobro proracunao, narocito sto tu ima jos nekih momenata koji su mi pomogli da racunica bude ovakva kakva jeste.
 
CITIRAM
GDS
Useljeni prvi stanari

maj 2012

U naselju Stepa Stepanović na Voždovcu 3. maja su počela useljenja prvih stanara. Završene su prve zgrade na GP 4 sa oko 500 stanova. Prve porodice dobile su ključeve svojih stanova u objektu 4 I. U gornjem bloku parcele 4 završeni su infrastrukturni radovi I trenutno je u toku parterno uređenje. Urađena je saobraćajna priključnica ka Kumodraškoj ulici I završavaju se ogranci ka donjem delu bloka 4, kao I instalacije ka objektima, nakon čega će početi parterno uređenje drugog dela bloka 4 (G,D,Đ, A,B,V).
Na preostalim objektima na parceli 4 u toku je postavljanje parketa I unutrašnje stolarije. U završnoj fazi su I fasadni radovi.

jun 2012

U naselju Stepa Stepanović nastavljaju se useljenja prvih zgrada na građevinskoj parceli 4. U toku su....

INTERESUJE ME DA LI NEKO STVARNO ZIVI TAMO
 
@ mrkle, @ikarkg

Ja ne razumem odakle vama herc da se pravite toliko pametni? Da li vi stvarno mislite da ljudi koji su se zaduzili na peridoe od 15 do 35 godina nisu o svemu razmisljali i nisu izvagali sve sto treba?????!!!!!

I da ne znaju da izrachunaju shta im se vishe isplati, da budu podstanari ili da placaju kredite za sopstvene stanove? I da li je ovaj forum posvecen tome? Da li podici kredit ili ne?

Ja sam mislim u prvom postu) navela, da onaj ko ne moze da izdrzi da placa kiriju i ratu par meseci uporedo, nije ni trebao da uzima kredit, jer zaista... Zar ti ljudi misle da ce im uvek biti kao sada, da evro nece rasti, da nece ostati bez posla, pa kucni budzet ne mogu toliko dodatno da opterete....?

Ali koliko god nikola mnogima bio zanimljiv, i koliko god zbog nikole ovaj forum izgleda "zivlji"...kao i za vas dvojicu., pomislim da iza tastature sede neki ili nalozeni 15-ogodisnjaci ili preoprezni, svega se plasimo, 70-ogodisnjaci, pa tako pricaju. Razliciti stavovi su OK, i to nije ono protiv chega se bunim. Ali konstantno ubedjivanje drugih u to da su vashi najbolji, konstantno mrachenje i pametovanje, potkrepljeno google inteligencijom i istrazivachkim radom me ide na jbn zivce.
I pun mi je kofer kvazi struchnjaka koji ce mi sa mojih 30 godina na forumu ovarati ochi i govoriti kako se plashim da chujem kako je to zaista u realnosti i kako se teshim ovde sa svojim sapatnicima. Mislim :/ , o chemu vi prichate?
 
Imam potrebu da se izjasnim, zbog svih ljudi koji čitaju sve ovo, a koji su van materije, da jednostavno ne bi otišli na krivi put.Prvi posao posle faksa mi je bio u banci (2 godine), pa u firmi koja pravi bankarski softver (3 godine) i opet sam u banci, drugoj :), 2 godine.Sedam godina iskustva, ne na šalteru, i mogu neskormno reći da vladam odlično materijom.Ne volim ni kapitalizam ni banke, prilagodio sam se, i nemam nista od toga da li ce neko uzeti kredit ili ne

Ne čitajte gluposti, jer je ovdje toliko neosnovanih i bezveznih komentara da se jednostavno zapitaš otkud neko toliko ima samopouzdanja da piše o stvarima o kojima nema pojma.Čak po novom zakonu od 5.decembra, čuveni ZZKFU, su potpuno eliminisane mnoge stvari koje se ovdje navode kao neki argumenti.SAVETUJEM VAM DA NADJETE RELEVANTNE INFORMACIJE, DA PROČITATE NPR I ZZKFu, da naučite osnovne pojmove... i onda da razmislite o kreditu

LJUDI , NE ZABORAVITE DA NOVAC IMA CENU.Ne samo bančin, nego i naš. Pogledajte devalvaciju valuta, pogledajte gdje je bio dolar prije 25 godina i šta je moglo da se kupi tada za 100 dolara, pogledajte kretanje cijena.Uračunajte deo od države koji je praktično poklonjen.

Verujte da mnogi koji imaju keš, uzimaju subvencionisani kredit, jer 50 000 u kešu mnogo znače, mogu da se iskoriste na mnoge načine, da se stave na banku i sukcesivno povećava ulog, da se uzmu i ulože u nešto drugo.... da odemo u krajnost ali u Bosni su svojevremeni mnogi sačuvali živote zbog keša koji su imali(glupost, ali je tačno i masovno, nadam se da neče ponoviti , ali mi pade na pamet)

Ja sam uzeo 43000 ukupan kredit, rata mi je 200 evra.Zapitajte se da li bi dali 43 000 keša da vam neko 25 godina plaća 200 eura i još 150 zadnjih 5 godina.Dobro se zapitajte da li bi to uradili,
 
Pozdrav svim buducim komsijama.

Nadam se da cemo biti komsije, jer su meni javili prosle nedelje da mi je odobren kredit
sa subvencijom od strane NKOSK i ja sada cekam dalju proceduru, kad, vidim vesti danas:

http://www.srbija.gov.rs/vesti/vest.php?id=172721

Vest nije dobra za one koji su hteli preko ovakvih kredita da kupe stan u Stepi.
Neko na onom drugom forumu rece: oko cega cemo sad da panicimo?
U Stepi izgleda uvek ima oko cega da se panici.

Inace, ja jos uvek ne mogu da verujem da sam kupila stan, sve mi nekako jos u papirima, iako sam kupila prakticno zavrsen stan u 4E (potkrovlje, pardon, povuceni sprat). Meni su isto u GDS-u slozili pricu da biram prizemlje ili potkrovlje, a ja u prizemlju da zivim ne mogu nikako, pa se odlucih
za "rupe" u krovu. Rekose mi devojke da je puno njih iz GDS-a uzelo stanove u potkrovlju, pa
se nadam da ce ono ispodzutih cerada biti sanirano (ne ponovilo se na drugim zgradama) najbolje moguce, ako ne zbog nas a ono zbog njih.
 
posle ovolikog piskaranja sta reci...

- ne bih voleo da ovaj forum postane uporedjivanje ciji je veci (visina plate,visina extra primanja,racunice ko koliko moze da ustedi,ko je bolje prosao i sl.)
- bilo bi lepo kada bi svi pokusali da se usredsredimo na temu a oni koji ocekuju da rese zivotnu dilemu uzeti kredit ili ne preko foruma neka se zapitaju cemu to vodi...jedno je razmenjivati iskustva a druga prica je kad ti nekome konstantno nameces stav - svako radi ono sto misli da je za njega najbolje u datom trenutku.

pozdrav svima i jel zna neko jel zavrseno takmicenje na adi safari da ubijem vreme do useljenja :lol:
 
Ponovo bih postavo pitanje:
Da li zaista se neko uselio i zivi u naselju?
 
@kokica

Niko *tebi* ne otvara oci, ljudi iznose svoja misljenja i saznanja a ti se vredjas. Meni je otvaranje ociju citanje i tvojih postova i nikolinih i skoro svih ostalih clanova foruma.

Sigurno da ovo nije idealno mesto za ekonomsku diskusiju, ali ista se ni ne moze odvojiti od bilo koje nekretnine.

A sto se tice godina i iskustva slobodna si da ih procenis naravno, ja isto tako procenjujem tvoje i nikolino i bilo cije drugo :)
 
@ mkrle

Naravno da je i moje mimšljenje samo jedno od mnogih i da je na "tapetu", da ga drugi procenjuju.
Prvo, ja se ne vređam. Ukoliko je tako delovalo iz mog posta, pogrešno sam se izrazila. Ponekad se iznerviram, pa mi kratak fitilj ne dozvoli da na adekvatan način izrazim svoje mišljenje.
Druga stvar, smatram da je neozbiljno reći da mnogi ljudi greše i ne pristupaju ozbiljno problematici vezanoj za kredite (konkretno si se ti obratio ljudima koji su te kredite već uzeli). I konstatacija da nije dovoljno porediti visinu rate i kirije. Ja ne mogu da zamislim da neko samo to poredi. LJudi koji su navodili za koji period i koliko novca su ostavili stanodavcima su , mislim, želeli da kažu nešto drugo. To je jedino, što sam tebi zamerila.
Nikoli niko niti može zabraniti, niti hoće, da iznosi svoje mišljenje. Ali na osnovu njegovih postova, mogu da zaključim da se njegovo znanje bazira na googlomaniji. Koliko vidim, čovek je ok. Ali njegovo mišljenje vezano za kredite je krajnje amatersko i površno, i to, kao neko ko se bavi finansijama i finansijskom analizom, slobodno mogu da tvrdim. I eto...kao neki "stručnjak", nikada mu nisam rekla da sto odsto greši u nekim svojim procenama. Naročito vezano za finansijske projekcije. Nek čovek misli i dela kako hoće.
Veće zamerke imam na post ikarkg-a, koji je svakojakih stupidnosti izneo. Evo sad sam htela da citiram, ali vidim da ne mogu ništa da izbacim, svaka mu je zlatna, pa me mrzi da ceo post ovde kopiram. POšto se on ovde ljudima obraća sa "gospodo", i u fazonu je "nemate vi pojma" i "da li vi uopšte znate", meni je ispod nivoa da se raspravljam. A i ne slažen se ni sa jednom njegovom konstatacijom, pa bi rasprava išla u neogled. Ali, eto...i njegov se mišljenje važi, verovatno ima dosta istomišljenika.
Toliko od mene, ovde završavam raspravu na ovu temu. Muž mi kaže da sam se neiskusno "navukla" na provokacije i da sam se previše "zapalila". :lol:
I ne razumem kakve veze imaju godine. Ja sam to spomenula u kontekstu da meni sa mojih 30 ne treba niko o materiji u kojoj imam dosta iskustva da soli pamet i da kaže i meni i drugima da "nemaju pojma". I to me ne vređa. Već nervira.
 
kokica":3rm48ry0 je napisao(la):
I ne razumem kakve veze imaju godine. Ja sam to spomenula u kontekstu da meni sa mojih 30 ne treba niko o materiji u kojoj imam dosta iskustva da soli pamet i da kaže i meni i drugima da "nemaju pojma". I to me ne vređa. Već nervira.

Kokice, oštro i temperamentno, ali podržavam. :kk:
I neobično si se nazvala, pa to zbunjuje...
Nisi ti baš tipična "kokica", pre neka tigrica....
 
Vrh