Šta je novo?

Državna stanogradnja(naselje Stepa Stepanovic na Vozdovcu)

Primaju samo do 12 sati e sad nisam samo siguran jel od ponedeljka do cetvrtka a petak su na nekom terenu ili su bese ponedeljkom na terenu a primaju utorak do petka...

Udjes u zgradu prvo stepeniste desno, popnes se na I sprat, ides do kraja hodnika i poslednja soba sa leve strane (mislim da je broj 115) je tvoje odrediste...
 
Volf":k8fdyyvg je napisao(la):
Sigurno je već izbačen info, pa se unaprijed izvinjavam zbog ponavljanja. Skupio sam papire za pdv pa bih odnio, pa ako neko zna kada se predaje na Tošinom bunaru, radno vrijeme i to.Hvala

Sve sto reche Mystere, samo petaak je taj dan kad ne rade. Od ponedeljka, do cetvrtka do 12h.

Btw, nama su svasta nesto trazili. Te i meni izvod iz knjige rodjenih, kao chlanu porodice (ne samo izvod iz knjige venchanih koji potvrdjuje srodstvo), kao sto pise na spisku. Te prebivaliste za bas sve adrese na kojima sma bila, i suprug i ja. Nije bila dovoljna samo jedna, kako je spomenuo neko. Cak i iz Sapca i Vranja, odakle smo rodom, iako vise od 10 god zivimo u Bg. Pa onda ona uverenjea da nismo obveznici poreza, isto za sve adrese. I na sve to, kad smo im rekli: Pa niste to bas tako precizirali", oni nama: "Pa znate, to je da nama olaksate posao. Mi to sve i sami proveravamo i imamo u evidenciji, ali ovakko znamo sta gde da trazimo :o "
 
Hvala. Taman mislio sutra da odnesem. :).Zbog ovoga volim ovaj forum.Prava i vrijedna informacija
 
mmgoran":xjl7uf98 je napisao(la):
Поштованa госпођо Јањић,



У вези са Вашим питањем, које сте упутили Градској управи града Београда 12.06.2012. године, обавештавамо Вас о следећем:

Секретаријат за дечју заштиту је учествовао у изради пројектног задатка за израду техничке документације за изградњу 2 објекта комбиноване дечје установе у комплексу касарне „Степа Степановић“.
Реализацију израде пројеката прати Грађевинска дирекција Србије, која ће их након завршетка проследити Граду Београду на даљу надлежност.
Секретаријат за дечју заштиту се обратио Грађевинској дирекцији Србије, како би добили информацију о степену готовости, односно, року завршетка Главних пројеката за изградњу објеката, како би у наредном периоду могао да планира средства за изградњу новог објекта.



С поштовањем,

Љиљана Јовчић


Ja ne bih bio optimista, ovo je još u domenu ideja, ima li nešto opipljivije? Šta su oni do sada uradili, studiju izvodljivosti, ili šta već? Dok nađu sredstva, naprave projekat, raspišu tender ...

Ima da se načekamo ...
Ja neverujem ni reč gore potpisanoj gospođi.Zeznuli su nas za vrtić na Konjarniku koji je trebalo da se završi sa renoviranjem pre par meseci i još nije.
Tako da smatram da je gospođa Jovčić jedna obična marioneta.A pitanje bi možda trebalo postaviti direktno gradonačelniku!
Jelena
 
kokica":28cxeppj je napisao(la):
Mi to sve i sami proveravamo i imamo u evidenciji, ali ovakko znamo sta gde da trazimo :o "

moramo razumeti i ljude koji rade u drzavnoj administraciji, ipak je to naporan posao, radno vreme 8 sati, ujutru pauza za kaficu sat vremena, pa malo obrada predmeta, pa rad sa strankama 30 - 60 minuta, pa rucak, pa opet pauza za kaficu, pa onda jos malo rada pa kuci... vreme proleti, a nas ovoliko :)
 
Hvala. Taman mislio sutra da odnesem. :).Zbog ovoga volim ovaj forum.Prava i vrijedna informacija
 
sasasa":28ga8u5u je napisao(la):
Sto se tice subvencionisanih kredita-ako vam je preliminarno odobreno bice i realizovano po sakupljanju svih papira-a primanje novih zahteva je obustavljeno do formiranja nove vlade jer stara ne moze da odobri dodatna sredstva-tako mi rece danas teta u nacionalnoj korporaciji. I par sati kasnije me zovu iz banke da me obaveste da ce mi napokon realizovati kredit sad u sredu-znaci teta me nije slagala


Šta to znači? Meni je kredit trenutno na obradi u Nacionalnoj korporaciji, pa se plašim da će para nestati i da neću dobiti subvenciju. Da li je to moguće?
 
boschke":2m24i34v je napisao(la):
Kuig":2m24i34v je napisao(la):
Stigla mi je poruka iz GDS-a da danas dođem da podignem brisovne dozvole.
Zna li neko o čemu se radi, inače kredit sam završio pre oko 45 dana?

somit je u pravu

Verovatno hipoteku prvog reda na tvoj stan ima neka banka koja nije ona u kojoj si uzeo kredit (Banka A), a banka u kojoj si uzeo kredit (Banka B) je upisana da ima hipoteku drugog reda na taj stan. Kad je proknjizena uplata tvog kredita Banka A daje dozvolu da se ona obrise sa prvog mesta i da na prvo mesto dodje tvoja Banka B.

Znaci procedura je da sa tim papirom od GDS (Brisovnom dozvolom) odes u katastar, predas im tamo i cekas da ti urade resenje, to se placa par hiljada (mislim oko 3500din ne secam se tacno). Kad ti se uradi resenje odneses ga u tvoju Banku B da ga oni stave u dokumentaciju vezanu za tvoj kredit. Bar je tako bilo kod mene, hipoteku prvog reda imala Komercijalna banka (A) a u Erste (B) smo uzeli kredit.

Niko mi ništa iz banke nije ovo pominjao, ja ću da se pravim blesav i da čekam
 
U tvom je interesu da se izbrise hipoteka I reda te druge Banke.

Naime, ta hipoteka predstavlja obezbedjenje potrazivanja koje ta druga Banja ima prema Drzavi.
Ako Drzava ne ispuni svoje kreditne obaveze prema toj Banci, Banka moze da proda nekretninu na kojoj je upisana hipoteka I reda u njenu korist.
Hipoteka prati nekretninu, bez obzira ko je vlasnik nekretnine i ciji je dug u pitanju.

Prosle godine su u Kraljevu ljudi ostali bez stanova jeri nvestitor nije izmirio svoj dug prema Banci, a na 6 stanova bila upisana hipoteka kao obezbedjenje tog potrazivanja, pa je Banka te stanove prodala da bi naplatila svoj dug.
 
proveri sta ti pise u ugovoru o kreditu, meni pise da sam u obavezi da dostavim resenje u roku od 45 dana od dana uknjizbe zgrade, ali ne videh da li imam penale ako to ne uradim...
 
Za Nadu

Ne znam u kojoj fazi obrade je tvoj kredit. Kod mene je to islo ovako:

-Kad sam prikupio sve potrebne papire da bih podneo zahtev za kredit, banka je uputila zahtev nacionalnoj korporaciji za osiguranje kredita
-nakon otprilike 10-tak dana zvali su me iz banke i rekli mi da mi je preliminarno odobren kredit i da treba da dostavim jos neke dokumente-osiguranje zivota, osiguranje nepokretnosti, one gluposti iz katastra o hipoteci i ko zna jos sta.
Tek kad sam dostavio sve te papire predmet je otisao na konacno odobrenje, koje se i desilo juce, pa ce mi kredit biti pusten u sredu i to je kraj valjda.

E sad ako ti je izvrseno preliminarno odobrenje kredita nemas razloga za brigu-znaci sredstva su vec odvojena samo za tebe i nikog drugog dok ne prikupis sve papire. Ukoliko si tek predala papire i banka prvi put salje to nacionalnoj korporaciji e onda mozda i ne bude para u ovom trenutku, ali ne ocajavaj ja licno mislim da ce za stepu odobriti dodatna sredstva. Verovatno ce ti to biti reseno kroz anekse, s kojima ce razvlaciti stvari dok vlada ne da dodatne pare.
 
Hvala sasasa-i na odgovoru.
Banka je tek poslala moje papire nacionalnoj korporaciji, prvi put, tako da i dalje brinem da li će biti para za mene :( . Tupili su u banci tri nedelje, čini mi se da je to mnogo, iako su svi papiri bili ok, tako da sam izgubila dragoceno vreme, dok nisam našla vezu i istog dana su poslali u korporaciju.
 
Nada":11n0sou5 je napisao(la):
Hvala sasasa-i na odgovoru.
Banka je tek poslala moje papire nacionalnoj korporaciji, prvi put, tako da i dalje brinem da li će biti para za mene :( . Tupili su u banci tri nedelje, čini mi se da je to mnogo, iako su svi papiri bili ok, tako da sam izgubila dragoceno vreme, dok nisam našla vezu i istog dana su poslali u korporaciju.

Lichno, mislim da je u tom sluchaju sve ok, jer si vec podnela zahtev. Mada, ko ce ga znati. Evo vesti iz blica danas http://www.blic.rs/Vesti/Drustvo/328397/Kapara-propada-ako-se-ne-uzme-skuplji-kredit
Suprug i ja smo podneli zahtev za ponudu krajem 2011, bukvalno 4 dana pred novu godinu. Nama su tada u banci rekli da trenutno nema subvencionisanih, ali da ce za 2012 godinu biti odobreni od sredine januara, kao sto je i bilo. I mi smo morali da cekamo do tada. Nama je banka samo zvanicnu ponudu dala, nismo ulazili u proceduru, jer kako su nam objasnili u banci, oni ne prihvataju zahteve dok im zvanicno Nacionalna korporacija ne dostavi uslove i dok se ne potpisu ugovori i sl. Tako da, ako su ti prihvatili zahtev u banci, sigurno ce da prodje. Ako ne, to je onda i krivica banke. Cak i da sredstava nema, ne nestaje to preko noci, oni imaju porjekcije troskova, i kada sredstava nestane prestaju da primaju zahtreve. A to banke rade u dogovoru sa drzavom.
 
nisi jedina kome razvlace-i kod mene je proslo 4.75 meseca od potpisivanja ugovora. Ako nestane para verovatno ce GDS cekati sa prvim aneksom dok ne odobre nova sredstva. Samo hrabro i bez mnogo nerviranja-ipak kad se kupuje stan treba se tome radovati.
 
Hvala svima, znači mi da čujem i druga iskustva po ovom pitanju, nije mi bitno koliko ću da čekam sa kreditom, ako će mi biti odobren, jer je u pitanju zgrada 3A, koja je među poslednjima po rokovima, pa je možda i bolje da što kasnije počnem da plaćam :) . Ako može aneksima više puta da se produžava, super, i onako nije naša krivica što nema para koje su obećali.
 
Kod mene je ista situacija, ja sam zvala juce moju bankarku i ona mi je rekla da nisu dopbili nikakvo obavestenje o tome da nema para jos uvek. Kaže, možda će zaustaviti, ali još ništa zvanično nema. A pretpostavljam da moraju valjda prvo banku obavestiti da ne prihvataju zahteve :rolleyes:
 
somit":2jnvkobd je napisao(la):
proveri sta ti pise u ugovoru o kreditu, meni pise da sam u obavezi da dostavim resenje u roku od 45 dana od dana uknjizbe zgrade, ali ne videh da li imam penale ako to ne uradim...

Nisam ni uzeo još ugovor, ostao u banci :), videću neki dan da svratim do banke
 
bbokic":2chnt5x1 je napisao(la):
mmgoran":2chnt5x1 je napisao(la):
Поштованa госпођо Јањић,



У вези са Вашим питањем, које сте упутили Градској управи града Београда 12.06.2012. године, обавештавамо Вас о следећем:

Секретаријат за дечју заштиту је учествовао у изради пројектног задатка за израду техничке документације за изградњу 2 објекта комбиноване дечје установе у комплексу касарне „Степа Степановић“.
Реализацију израде пројеката прати Грађевинска дирекција Србије, која ће их након завршетка проследити Граду Београду на даљу надлежност.
Секретаријат за дечју заштиту се обратио Грађевинској дирекцији Србије, како би добили информацију о степену готовости, односно, року завршетка Главних пројеката за изградњу објеката, како би у наредном периоду могао да планира средства за изградњу новог објекта.



С поштовањем,

Љиљана Јовчић


Ja ne bih bio optimista, ovo je još u domenu ideja, ima li nešto opipljivije? Šta su oni do sada uradili, studiju izvodljivosti, ili šta već? Dok nađu sredstva, naprave projekat, raspišu tender ...

Ima da se načekamo ...
Ja neverujem ni reč gore potpisanoj gospođi.Zeznuli su nas za vrtić na Konjarniku koji je trebalo da se završi sa renoviranjem pre par meseci i još nije.
Tako da smatram da je gospođa Jovčić jedna obična marioneta.A pitanje bi možda trebalo postaviti direktno gradonačelniku!
Jelena


Ja sam i postavila direktno gradonacelniku, a dobila odgovor od gore navedene. :(
Ja sam i dalje optimista, ipak je ovo naselje od mnogo ljudi i mnogo dece! Znam neke ucitelje koji jedva cekaju da se otvori skola gore , jer im se posao klima o koncu. Kazu manjak dece po skola, otimaju se skole za decu.
 
Gospodin_Matkovic":36nsnsx3 je napisao(la):
MarijaJ":36nsnsx3 je napisao(la):
Meni se svidja parket, znam da sto je povrsina drveta veca, to je parket bolji. Nego da li je svuda takav u svakoj zgradi. Ko je izvodjac u 6K?

Bankovic, Crna Trava.


U oni su super i mislim jedni od najboljih izvodjaca gore na gradilistu!
 
Za sve one kojima se ne svidjaju plochice u kuhinji :p ...narochito komshu Mystere
Posle dugogo trazenja, nadjoh jednu firmu koja radi kod nas obojeno staklo za kihinje. Moze i za radne ploche, mada mi je to vec kich. Ali za plochiice na zidu, dushu dalo. Verujem da postoji i neko u Bg ko to radi, samo ne mogu da nadjem. Eve ga link.
http://nsglass.rs/staklo-u-boji-za-kuhinje.html

Ustvari, sad skontah da to verovatno nudi vecina onih koji prave kuhinje. Stupid me :lol:
 
Hvala komsinice ali ja jos uvek nisam resio sta bih i kako bih.

Nesto se razmisljam da, ako bih nasao, stavim onako inox-metal pozadinu i tako prikrijem plocice ali videcemo.
 
Danas sam bio u naselju i video ruglo od klima uredjaja koje strice na fasadama, pa da li je moguce da ih ne stave na
terasu
 
ја не знам који ретард од архитекте не предвиди маску-место за спољну јединицу??

белвил је успешан једино по томе.
 
Vrh