Šta je novo?

Državna stanogradnja(naselje Stepa Stepanovic na Vozdovcu)

Super vest - interesuje me samo da li je tu mislila na postavljanje opreme kako Bog zapoveda ili ono najjednostavnije - preko zajednickih antenskih stubova!?
 
^^^
To za zajednicke antene sam im ja dao kao opciju, ne verujem da misle na to. Poslednjih meseci se bas lome koplja izmedju SBB-a i Telekoma. Primetio sam da tamo gde SBB drzi mrezu, Telekom je poceo da radi svoju opticku mrezu. SBB najavljuje fiksnu telefoniju i stalno se zali po medijima na Telekomov monopol, tako da ocekujem da udju onako kako Bog zapoveda, pa da u naselju postoji prava konkurencija, pa ko sta voli nek' izvoli.
 
Me like it!!!

Salu na stranu to sam i prizeljkivao jer tamo gde vlada monopol nikako ne moze biti dobro za krajnjeg korisnika ali tamo gde postoji prava konkurencija... e to je vec mnogo bolje i po pitanju kvaliteta usluge i po pitanju cene te iste usluge!
 
Eeee, ljudi sta se desi sa ovim forumom?

Danas sam bio u GDS sa prijateljem koji je birao stan. Koliko sam video sada je izbor dosta manji, ono sto je pred zavrsetak je skoro sve prodato, u mojoj zgradi ostalo samo nekoliko od 80 kvm.

Evo uspeo sam da zabelezim stanje sa lista slobodnih stanova kompletnog naselja:

Garsonjere..... ....25
Jednosobni........229
Jednoiposobni.....46
Dvosobni...........423
Dvoiposobni........65
Trosobni...........571
Troiposobni........52
Cetvorosobni.....18
Lokali...............127

Ote mi ona prodavacica liste kad je videla da se radi o spijunazi. Znaci ostalo je oko 1400 stanova, vojska je uzela svoje. Poceli su da prodaju garaze u zavrsenim zgradama, cena i dalje onih neverovatnih 7200eur, to mi je bila zelja ali ovo je mnogo bre.

Eto informacije, kako ovim dezurnim analiticarima kao tema, tako i komsijama ako ih je uopste ostalo na ovom forumu...

Pozdrav
 
GP5":2wbvswrn je napisao(la):
Garsonjere..... ....25
Jednosobni........229
Jednoiposobni.....46
Dvosobni...........423
Dvoiposobni........65
Trosobni...........571
Troiposobni........52
Cetvorosobni.....18
Lokali...............127

Ote mi ona prodavacica liste kad je videla da se radi o spijunazi.

Bas se otimala kad nisi stigao skoro nista da prepises. :)
 
decjasoba.jpg
 
pravnik":ukmt64xx je napisao(la):
Ili neka banka????

Ja nista drugo ne bih voleo u svojoj zgradi osim banaka poucen iskustvom mnogih koji su kupili stanove u zgradi sa lokalima, a na nizem spratu. Najbolje to oslikava novji post jednog stanovnika Belvilla :mad:

id1id2id3":ukmt64xx je napisao(la):
Drage komsije,

Vec sam se pomirila sa tim da je zvucna izolacija u zgradama jako losa i da cujem korake i svako pomeranje stolice u stanu iznad mog. Medjutim, sada se pojavio novi problem: od kada je u lokalu u prizemlju otvorena kuhinja (ja sam na drugom spratu, direktno iznad tog lokala) svako jutro me budi miris zaprske, a kada se vratim sa posla trebaju mi sati da izvetrim stan. Pretpostavljam da ce sa dolaskom toplijih dani biti samo gore. Zanimljivo je da se miris oseca i kada su prozori zatvoreni. ma koliko zvucalo besmisleno, kao da izlazi iz radijatora.
Da li jos neko ima ovaj problem? Ima li iko ideju kako ovo resiti?

Nije jedina, ovo je sad redovno po Beogradu.
 
Martin Mystere":1xuw6cnn je napisao(la):
Oni koji dobiju stan u zakup gube pravo na taj UTS i placaju mesecnu zakupninu MO sve dok ne steknu uslov i rese da otkupe stan koji bi tada presao u njihovo vlasnistvo. Tada prestaju da placaju zakupninu ali umesto nje placaju rate kredita koje su manje nego sto mi placamo banci jer je dobar deo da se tako izrazim subvencionisan od strane MO pa je i vrednost stana za otplatu manja.

Cisto da se nadovezem - Znam neke u VS kojima VS placa kredit banci, znaci umesto UTS vojska je skopila ugovor sa bankom za kredit a taj neko od tih para kupio stan. I taj nema vise UTS nego mu vojska placa kredit, niti ga zanima euriibor ni koliko je evro sve mu drzava placa a on samo nema UTS vise.
 
Hmmm, ovo je nesto sasvim novo za mene! :shok:

Nisam znao da tako nesto postoji a sada me zivo interesuje po kom osnovu su ti uspeli da ostvare tu mogucnost, posto se ona definitivno nigde zvanicno ne pominje!?
 
Martin Mystere":1mlcaay9 je napisao(la):
Hmmm, ovo je nesto sasvim novo za mene! :shok:

Nisam znao da tako nesto postoji a sada me zivo interesuje po kom osnovu su ti uspeli da ostvare tu mogucnost, posto se ona definitivno nigde zvanicno ne pominje!?

U pravu si, ne postoje takvi ljudi u VS kojima banka plaća kredit. ja sam oficir i kupio sam stan u Stepi ali kao fizičko lice, bez ikakvih povlastica. Jedina povoljnost je što MO daje subvencije koje su 3,50 % + euribor što je za 1% povoljnije nego za civile. ja lično nisam uspeo da ostvarim to pravo jer su bili potrošili novac za 2011. godinu koji je bio izdvojen za te namene.
Definitivno VS ili MO nikome ne finansira kredit, verovatno je čovek pogrešno shvatio.

Pozdrav!
 
Zato sam i pitao jer koliko i ja znam tako nesto ne postoji. ;)

Inace jesi li uspeo da uzmes taj tzv "vojni" kredit ili si morao da se preorijentises na neki drugi - komercijalni kredit.
 
Koliko je prosecno vreme za dobijanje resenja za povracaj PDV-a? Rekose do 2 meseca...

I cisto informativno- Da li eventualnim/najavljenim/ocekivanim povecanjem stope PDV-a na 20/22/24% porasti cena za taj procenat? Predpostavljam da hoce...
 
kombi":3cklalxl je napisao(la):
I cisto informativno- Da li eventualnim/najavljenim/ocekivanim povecanjem stope PDV-a na 20/22/24% porasti cena za taj procenat? Predpostavljam da hoce...

PDV na stan je 8%, ne 18%.
 
Komsije, ne znam da li se ova tema provlacila kroz forum, ali cisto da znate. Kontaktirao sam IKOM koji ima razvucenu infrastrukturu tamo. Naselje nije prikljuceno na mrezu (njihovu) i nemaju predstavu kada ce biti, tako da odustanite od njih. Plus kao Kostunica su, nisu obavesteni ni za jednu stvar...Ostaje bez konkurencije Telekom (nadam se da ce SBB uspeti da uleti tu)
 
nikola011":3d9faxrf je napisao(la):
kombi":3d9faxrf je napisao(la):
I cisto informativno- Da li eventualnim/najavljenim/ocekivanim povecanjem stope PDV-a na 20/22/24% porasti cena za taj procenat? Predpostavljam da hoce...

PDV na stan je 8%, ne 18%.

Ako se promjeni PDV, ''niži porez'' će da ode na 10 posto.Ako se GDS odrekne tih 2 posto na svoju štetu, cijena se neće promjeniti, ako ne, poskupiće kvadrat.
 
Onaj ko kupuje za kes ili mu je ovo n.-ti stan, njemu nije mnogo ni bitno. Vecina ovde uzima na subvencionisan kredit i PDV mu se vraca koliki god da bude.
 
Pa pazi nikola nije to bas isto...

Nije isto u tom smislu da mu se cena prilikom kupovine svakako povecava za taj porast PDV-a i neko ko je gledao neki stan a rata kredita mu se bas uklapa u gornju dozvoljenu granicu zbog tog porasta PDV morace da ili odustane od tog stana i bira neki manji (koji mozda opet ne odgovara) ili da poveca ucesce sto u danasnjoj situaciji nije uopste lako (oklen ti pare care)...

Sa stanovista vracanja PDV je sve OK jer ce on dobiti povracaj onolikog PDV-a koliki su mu racunali (8% ili 10%) ali sa stanovista kupovine stana razlika postoji.
 
Ja sam kupac stana u 4A lamela 3. pročitao sam neke komentare o zgradi 4A; može li neko da mi kaže po čemu će zgrada 4A biti najlepša ?
 
To bih i ja kao stanar te zgrade voleo da znam mada nemam nista protiv ni da bude tako... :D

Plasim se samo da to nije receno po principu "svaki cigo svoga konja hvali". :cool:
 
Martin Mystere":1z23h0fp je napisao(la):
Pa pazi nikola nije to bas isto...

Nije isto u tom smislu da mu se cena prilikom kupovine svakako povecava za taj porast PDV-a i neko ko je gledao neki stan a rata kredita mu se bas uklapa u gornju dozvoljenu granicu zbog tog porasta PDV morace da ili odustane od tog stana i bira neki manji (koji mozda opet ne odgovara) ili da poveca ucesce sto u danasnjoj situaciji nije uopste lako (oklen ti pare care)...

Sa stanovista vracanja PDV je sve OK jer ce on dobiti povracaj onolikog PDV-a koliki su mu racunali (8% ili 10%) ali sa stanovista kupovine stana razlika postoji.

Uticaj je minimalan, jer pre svega posle ovih ljudi koji su se zaduzivali pre par godina (svi znamo u kakvoj su situaciji) niko valjda ne ide vise na tu krajnju gornju granicu (bar sam se ja otresao tih misli).
A sta bi onda rekao o odlasku na razgovor u vezi kredita u januaru kad je evro bio 103 ili pre neki dan na 117? Kakav je tek to uticaj na kvadraturu stana? Zato mislim da je ta granica nekako previse relativna.
 
U duhu skorog useljenja :)

Vertikalni vrtovi, narocito za one terase na vrhu.

Na emisiji 4 zida (HRT2) video sam interesantnu ideju za ozelenjavanje manjih prostora. Cuo sam za to i ranije, ali nisam znao kakav je sistem. Biljke ne rastu u zemlji, postoji sistem navodnjavanja gde neki motor vodu non stop vrti iz rezervoara navise i ona se nazad vraca u sistem. Nema nikakvog posebnog odrzavanja sem skidanja uvelog lisca. Mozete na odmor mesec dana a da nikog ne molite da vam zaliva isto. Naravno da nisu rekli koliko kosta, ali ne moze biti mnogo skuplji od sistema koji cisti vodu u akvarijumu, obicna pumpa. Ali za one koji "obozavaju" cvece i uzivaju u njemu sigurno nece biti prevelika stavka.

vertikalnivrt.jpg


vertikalnivrt1.jpg
 
@nikola011
Diiiivno je. Sta ti sve neces sa nama podeliti... :) Hvala. Mada mi za ovo treba dosta veci stan, posto nemam gde ni akvarijum da stavim ;)
 
Vrh