Šta je novo?

Državna stanogradnja(naselje Stepa Stepanovic na Vozdovcu)

dalek":2jki5icn je napisao(la):
Pojasni nam malo tu metodu prerade plocica.
Ako mislis na ovo sto sam naveo, jednostavno se ispred plocica postavi ili peskirano staklo, ili obojeno (moze i sa dizajnom). On se stavlja izmedju gornjih i donjih delova kuhinje (nekih 60-70cm) i ide uz duz. Sa strane se moze staviti ili opet isto staklo mada cu ja raditi od istog materijala kao sto je kuhinja (front paneli). Moze jako lepo da izgleda kada se uklopi sa radnom plocom. Cena je oko 70 evra a treba ti maksimalno 2 kvadrata (ne vise) jer ide samo izmedju elemenata
Sto se kupatila tice, nema drugi do obijanja, mada te u kupatilu i nisu strasne, cak sta vise meni su skroz OK. Ali opet mozda je drugacije kod ostalih (video sam u nekim stanovima neke golublje sive, uzas..)
Nikako lepiti preko, to ce otpasti za cas.. Mozda gips pa preko plocice ali to vidi sa majstorom..
 
Martin Mystere":3abtsud7 je napisao(la):
Nisu problem plocice u kuhinji one se jos daju zakloniti materijalom koji se iskoristi za samu kuhinju. Problem su plocice u kupatilu koje ne mogu bas tako na taj nacin da se zaklone osim da se stave nove - umesto njih ili preko njih.
I problem je sto je izvodjac vec stavio te ruzne plocice... Dok nije stavio nije ni bio bas toliki problem da se dogovori sa njim da se donesu svoje plocice, medjutim niko nije ni znao da ce biti bas tako ruzne i zastarelog dizajna (hej neko jos uvek stavlja 20x20 plocice), ali sada kada je stavio plocice to vec verujem da spada u mission impossible.
Nemojte materijalom od kuhinje jer se moze pokriviti. Ja sam i to hteo a majstor mi kaze "ako hoces samo kafu da kuvas onda stavi" :) Moze na bocne strane, tamo gde se ne kuva i ne pere ali tamo gde je para i voda ne...
 
kica85":2mfuyd6a je napisao(la):
Nemojte materijalom od kuhinje jer se moze pokriviti. Ja sam i to hteo a majstor mi kaze "ako hoces samo kafu da kuvas onda stavi" :) Moze na bocne strane, tamo gde se ne kuva i ne pere ali tamo gde je para i voda ne...

Mislio sam onaj materijal koji se koristi za radnu plocu samo ne one debljine vec nesto tanje.
 
Kod mene na poslu je cajna kuhinja uradjena sa staklom umesto sa plocicama.
Bila sam dosta sumljicava kad sam cula da ce staviti staklo.
To nam je bila najzgodnija varijanta, jer smo usli u prostor gde je vec bila postavljena kuhinja,
ali bez plocica. Samo gipsani zid izmedju radne ploce i visecih elemenata.
Sad mogu da vam kazem da je staklo odlicno resenje.
Na staklo je zalepnjena bela folija iznutra. Odlicno je za odrzavanje i jako lepo izgleda.
Proslo je godinu dana od postavljanja i dalje izgleda kao novo,
mada nas cetrdesetak zaposlenih nismo bas najpazljiviji korisnici kuhinje.
 
Staklo umesto plocica u kuhinji, najtrajnije resenje ako vam se plocice bas ne svidjaju, najjednostavnije za ciscenje.

kuhinja.jpg
 
Данас сам био на градилишту и обишао објекат 7Б.

Купац сам стана у тој згради. По уговору рок за завршетак те зграде је 03.јул 2012. године.

Стање изграђености објекта је следеће: није урађен кров, зграда није измалтерисна ни споља ни изнутра, електроинсталација се још увек ради, није постављена ни спољна изолације,....

Када је фирма Банковић преузела радове на овом објекту од Ратка Митровића у новембру 2011.године у ГДС су ми рекли да ће објекат бити завршен месец дана пре рока а да они гарантују да ће сигурно бити завршена у року.

Значи слагали су.

Узгред зашто је пола крова зграде 4Ј прекривена огромном церадом?
 
Ljudi iz penthouse-a se pripremaju... :p

Zeka":2xek3l40 je napisao(la):
Узгред зашто је пола крова зграде 4Ј прекривена огромном церадом?

vreme.jpg
 
Да ли је могуће да је зграда 4Ј прекривена церадом а људи чекају усељење ових дана?
 
nikola011":21fftocm je napisao(la):
Staklo umesto plocica u kuhinji, najtrajnije resenje ako vam se plocice bas ne svidjaju, najjednostavnije za ciscenje.

Ovo je do jaja za kuhinju. Wow...

Komsho Mystere, javni ako budes isao u obilazak nashe zgradice. I molim samo lepe vesti :)
 
Ove nedelje propustam - malo zbog kise (najavljene) a malo zato sto nemam snage da se ponovo suocim sa onim plocicama... :p

Salim se za plocice ali posto inace nisam isao tamo svake nedelje nastavicu trend da posecujem stan na jedno bar 2-3 nedelje razmaka - nekako mi je efekat uradjenog onda mnogo veci i svakako pozitivniji.
 
Има ли надзорних органа из ГДС на градилишту?

Онакав фушерај нигде нисам видео.

Стубићи на многим местима незавршени а већ се поставља изолација и малтерише. Шта ћемо са рупама које остају?

Ми купци смо дали огромне паре за станове које смо купили. Да ли то одговорну господу из ГДС то уопште интересује?
 
Trebalo bi da ima, oni su u centralnom delu naselja u onim barakama! Za koju zgradu tacno mislis da fuserisu
 
Коју год зграду да сам погледао видео сам фушерај. Било би добро да надзорни изађу понекад из тих барака.

Да су имали увид у радове не би се десило да зграда пред усељењем буде прекривена церадом (на споју две ламеле) и да тако чека лепо време да би се извршио технички пријем.
 
Zeka":1r6t2dw9 je napisao(la):
Има ли надзорних органа из ГДС на градилишту?

Онакав фушерај нигде нисам видео.

Стубићи на многим местима незавршени а већ се поставља изолација и малтерише. Шта ћемо са рупама које остају?

Ми купци смо дали огромне паре за станове које смо купили. Да ли то одговорну господу из ГДС то уопште интересује?
Ne brini za te stubice, tako to ide. Oni se na kraju rade (ako mislis na one stubove po terasama ili?
Igrom slucaja bio sam sa osobom iz GDSa. Ribaju oni tamo te izvodjace samo tako. Ako imas problem samo odes ili pozoves Tehniku i prijavis i oni izlaze na lice mesta...
Pazi, imas vise nivoa nadzora ali verujte mi, verujte, uglavnom je do tih "majstora". Ti ljudi samo gledaju da sklepaju. Imao sam neke primedbe i pricao sa shefom te zgrade (nije bitno koja), *eb* im je majku kad je nasao majstore. Kaze covek ne moze da stoji iza njih i da svakog prati. Tvrdi da su glavni radovi uradjeni kako treba i bez greske a sve finese ce otkloniti ukoliko bude problema, i do sada jesu.
Cak mi je i moj majstor, ili preduzimac, koji ce raditi kuhinju, plakare.. rekao da je vrhunsko uradjeno sve a za te sitnice da ne brinem.
Najbitnija stvar, najbitnija, jeste primopredaja.I Izvodjac i ovaj iz GDS-a su mi rekli 10-oro oci da otvorim tada i da povedem ekipu da sve provere jer nakon toga nema nazad...
 
kica85":22t0x2gv je napisao(la):
Najbitnija stvar, najbitnija, jeste primopredaja.I Izvodjac i ovaj iz GDS-a su mi rekli 10-oro oci da otvorim tada i da povedem ekipu da sve provere jer nakon toga nema nazad...

Sta bre nema nazad, garancija na sve nedostatke na izvedene radove je 2 godine.
Zar nije?
 
nikola011":3id990xc je napisao(la):
kica85":3id990xc je napisao(la):
Najbitnija stvar, najbitnija, jeste primopredaja.I Izvodjac i ovaj iz GDS-a su mi rekli 10-oro oci da otvorim tada i da povedem ekipu da sve provere jer nakon toga nema nazad...

Sta bre nema nazad, garancija na sve nedostatke na izvedene radove je 2 godine.
Zar nije?
Ma jeste, ali na odredjene stvari, ne na uticnice, ne dobro okrecene zidove, izgrebana vrata...To moras da proveris pri primopredaji.
Naravno ako ti pukne neka cev ili, daleko bilo, prokisne krov imas pravo...
 
Da li smo pogresili?

Ne mislim da smo pogresili posto se te price kako ce cene drasticno pasti u vrlo kratkom periodu ponavljaju over and over again a od pada nema ni reci tako da je to jos samo jedna prica u nizu... a ja bas nesto i nisam zeleo da cekam momenat kada oni konacno budu u pravu...

Ono sto me jos vise nervira na tim forumima su razni natpisi i komentari "strucnih" pojedinaca kako su cene previsoke i kako trenutno mogu da se nadju stanovi i za manje od 1000 evra/m2. OK, slazem se - cene definitivno jesu previsoke i ja sam prvi koji bi voleo da su cene nize ali price o stanovima za manje od 1000 evra/m2 - aha, kako da ne...
Tako moze samo da prica neko ko apsolutno nema uvida u stanje nekretnina i ko veruje raznim novinskim/forumskim pricama za malu decu. Na svu srecu ovde smo svi odrasli ljudi koji su mahom proveli dosta vremena trazeci stanove po celom Beogradu i kojima je apsolutno jasno da ti "fantasticni" stanovi su ili u nekoj krajnje neuslovnoj zgradi, stanovi cije renoviranje kosta kao Svetog Petra kajgana, neuknjizeni, nereseni vlasnicki odnosi, razni sutereni ili direktna potkrovlja etc.

A najzesci su mi oni koji kazu da je realna cena stana u beogradu 500-600 evra, ali kad ja ponudim da od njega kupim stan za 700-750 evra tamo gde zivi, posto zasto da ne - em je on dobar nekoliko hiljada evra a i mene ne "oderu" (kako oni tvrde) onda ni od koga od njih ni traga ni glasa...

Licno ne mislim da sam pogresio, pa makar i cena stanova u Stepi pala, ali ko zeli da ceka - please be my guest.
 
kica85":3ipdyz33 je napisao(la):
Ma jeste, ali na odredjene stvari, ne na uticnice, ne dobro okrecene zidove, izgrebana vrata...To moras da proveris pri primopredaji.
Naravno ako ti pukne neka cev ili, daleko bilo, prokisne krov imas pravo...

Pa dobro ali to su stvari koje se lako zapaze golim okom i to verujem da ce svako moci da vidi prilikom primopredaje.
Tu treba dobro paziti na one stvari koje se ne vide tako lako, vec ih treba potraziti tipa vrata ne nalezu kako treba i slicno.
 
Slazem se sa Martinom obisli smo svi manje vise neke lokacije po gradu, A da ne spominjem da licno znam neke investitore koji su mi rekli da su stanovi vise nego kvalitetni! A sto se tice tih stanova od 800 900 evra samo cu reci da drug ceka na stan dve godine tj trebao je da bude gotov pre dve godine! Ljudi iza ovog stoji ipak drzava
 
obi":1uys24zw je napisao(la):
Joj ljudi, nemojte se zamarati sa ovakvim stvarima. Svi oni pricaju o zgradama koji su uradjene preko one stvari. Stepa je totalno drugacija prica. Pocevsi od kanalizacije, kod nas je sve novo za celo naselje (ne za zgradu nego za celo naselje) preko grejanja, elektricne instalacije, termo i hidro izolacije, stolarije, kablovske i telefonske optike... To ima samo Stepa i nijedno drugo naselje...Ovo je plansko odradjeno a ne zgrada podignuta preko noci i preko veze...
Vreme ce pokazati svoje..
Ne zaboravite okolinu stepe, fakulteti, novi shopping centar sa fudbalskim terenom na krovu, blizina buduce Delta planete, Marakane i JNA (koji ce kad tad biti preuredjeni), blizina Avale koja ce biti spojena naseljem preko veze sa obilaznicom, dobra povezanost gradskog saobracaja sa ostatkom grada, blizina ade i mosta a ipak dovoljno daleko od gradske vreve...Ovo ce biti buduci jos jedan centar grada
Postoje mnoge stvari zasto uzeti Stepu i zasto ce to naselje drzati cenu. Na kraju krajeva, najvise prodatih stanova je upravo ovde, dok su ostali pukli. Hajde da se svi zapitamo zasto smo odlucili ovde da uzmemo stan i bice sve jasno :kk:
I za kraj ono sto svi pricaju, naselje ce biti naseljeno vecinom mladjom populacijom koja odise pozitivom. Kada se setate kroz park, kroz naselje i vidite puno dece, puno mladih to je ono sto daje dushu i shmek ;)
 
pravnik":30eyu9um je napisao(la):
Ljudi iza ovog stoji ipak drzava

Slazem se.

Nije da mi nasa drzava uliva neko narocito poverenje (u stvari ljudi koji je vode mi ne ulivaju bas nikakvo poverenje - nebitno je iz koje su stranke) ali mi cak i ta takva drzava uliva vise poverenja nego neki tamo privatnika.

Moja rodjaka i zet i njegovi brati snaha su jos pre 4-5 godina kupili dva stana u Stankom zgradama na Ceraku (one gde prolaze busevi 23, 53, 37 i 50) i zbog spora sa Delta Legalom (ili tako nesto) "gospodina" Lukica sa izgradnjom tih zgrada se stalo i vec godinama se ne mrda sa mrtve tacke.
Oni su iskesirali za dva stana po 75 m2 ukupno 225.000 evra (po 112.500 evra svaki) i jos zive kao podstanari a zamisli kakoje tek onima koji su tamo uleteli u kredit...
Mozda pojedincima zvuci glupo ovo sto kazem ali cena je stvarno nebitna - bolje je da cena bude i nesto veca ali da se prioritetno stanovi zavrse na vreme i da se useli u te stanove onako kako treba nego da se plati nesto jeftinije ali da se posle zlopati sa svim i svacim i brine kako ce i da li ce uopste sve biti zavrseno.
 
Vrh