Šta je novo?

Državna stanogradnja(naselje Stepa Stepanovic na Vozdovcu)

Martin Mystere":1snfog9u je napisao(la):
Nisu ni blizu tih - da su kao te to bi bilo super iako su i te poprilicno jednostavne... Licno mislim da se nikom, ali bas nikom od stanara ili mogucih stanara ne bi mogle svideti bez obzira sto su ukusi razliciti - ovde bi se slozili.

Evo kako izgledaju navedene plocice:

CGBbayyvTHlctWwUaPSeY8Ufj.jpg


Zi36g94fi3wQalB9qGx9VTizC.jpg


Slikano je mobilnim telefonom i mozda se ne vidi bas najbolje. A mozda nekom i ne izgledaju tako ruzne ali verujte mi - uzasno su ruzne!!!
monster.gif


I da, boja im je neka belo siva a ne kao na slici kupatila - tako samo izgleda zbog slabog svetla i loseg blica na telefonu.

To su izgleda ove pločice - Imperia 10. Lepo piše kuhinjski program i oni stavili i u kupatilo :D
http://www.keramikakanjiza.com/sr/proizvodi/zidni-program/classic/kuhinjski-program/
i tačno i jesu dimenzija 20x20.
 
Sto se mene tice (mada me niko nije pitao za misljenje) ja cu u kupatilo da ulazim samo da se tusiram i ...

a dal su plocice zute ili zelene, bitno mi je da traju. Ako mi se ne svidjaju (ili jos bitnije, ako se mojoj zeni ne svidjaju:) rado ca da kupim lak, boje (ili sta se vec hvata na te plocice) i da nacrtam na svakoj cvet po zelji (naravno zeninoj zelji, a mozda dam i deci da zvrcaju, realno necu mnogo da se zadrzavam u kupatilu). Slican princip, ali sa lepsim sarama cu da primenim za kuhinju :)

Kazem, samo da su te AA+AA++ klase, da ne moram brzo da ih lupam jer niko ne moze da ugodi svim kupcima.

Bitno je samo da li neko zna pouzdan nacin (i trenutak) kad mogu da se zamene plocice pre ugradnje i da li je to neko radio, pa da podeli iskustva, tj. da li uopste postoji ta opcija.

I tako, ajd uzdravlje
 
heda":2u0ikvxb je napisao(la):
Ajde bre momci, prestanite da oftopikujete, devojke i žene čekaju da kupite stanove, a ne da ih vodite da gledaju kako "druga deca ližu sladoled".

Ljudi u ovoj zemlji Srbiji imaju platu da jedva pokriju osnovne troskove i to sa dve plate. Sa jedne strane najmanje plate u regionu a sa druge cene nekretnina iste ili vece. Sto mislis da samo devojke i zene ocekuje stanove, i muskarci NARAVNO zele da kupe stan sebi, deci i zeni... devojci. Samo treba biti realan i zaokruziti finansisku konstrukciju da kako ti kazes zbog zene ili devojke ne bi plenili imovinu... jer si hteo da budes macho.
 
post 3,229
@Martin Mystere

slazem se da plocice su mogle biti bolje. Ja nisam odusevljena mojim, ali ok. Nalik su onima iz oglednog stana, i na srecu kod mene nisu predvidjene sive u kupatilu, bilo da se kombinuju bilo da su u celom kupatilu.

Nego, ono sto me zanima, ako nije tajna, iz kog stana je slika kuhinje ? Slicna je mojoj. U trenutku sam pomislila da je bolja od moje, posto je kod mene na zidu gde je predvidjena sudopera radjen neki dodatni zid 13cm, pa je od nedovoljnih 55 sa crteza to se svelo na 39cm. Neverovatno ! Arihitekti sve cestitke :notok:
Nego nije mi jasno sta je ono na ugaonom zidu u donjem delu ? Kao neka ventilacija dole i ne znam od cega je ona kutija gore, pola na zidu pola u plocicama ? Sta je tu predvidjeno ????? Prazno da bude ?

Volela bih da mogu malo da se druzim sa onima koju su projektovali zgrade... Neke ideje su im zadivljujuce. Ostavljaju bez daha, a oci ostaju sirom otvorene...

Inace u ovoj kuhinji ima nesto vise mesta za uticnice, i na oba zida... Ne znam da li je to u svim stanovima tako ili je vlasnik tako trazio ali eto.

A i ona struja sto visi iznad plocica, desno na slici je nekako logicnija nego kod mene. Kod mene su je malo spustili pa busili plocicu :)
 
nikola011":1glvju1u je napisao(la):
Kuig":1glvju1u je napisao(la):
Evo ja sam slobodan, čim mi izgrade 5B ženske mogu da počnu da se useljavaju kod mene tj. prva koja se prijavi :) , a imam i auto da ne ide pešice :D

Ja ti dadoh + za pokusaj, njima je izgleda bitna i velicina... stana naravno...

Evo da razjasnim, stan je 1.5, 50.73m2 onaj sa dobrim rasporedom prostorija, na sajtu se vodi kao 50.98
Što se tiče pločica ja ću probati moje da im uguram ili da ih navedem da kupe po mom izboru, kad sam dao ovolke pare za stan mogu da se otvorim još za pločice :)
 
@chikakare

u principu, plocice mogu da se menjaju. Ali zavisi u kojoj fazi, ko je izvodjac i slicno.
Kod mene u zgradi je po narudzbini neko promenio u u kuhinju su mu stavljenje njegove plocice, i do poda.
Za taj stan, su uradili recimo i vise od toga. Ima ploce i na zidovima...u dnevnoj sobi... :)

Tajnu uspeha nisam saznala, ali sigurno da postoji. Ko bas zeli da menja, mora i da se potrudi i na vreme to da uradi.

Nista nije nemoguce. A posebno kod nas.

Srecno svima
 
Da bezveze je što u kuhinji nisu pločice do poda i u kupatilu do plafona, to ću morati da urgiram da promene.
 
@Kuig

Lep stan, nema sta. ;)

Jedina zamerka je spavaca soba, bar se to meni nije svidjalo kada sam gledala stanove... Tj ne svidjaju mi se dimenzije sobe u kombinaciji sa rasporedom vrata i prozora. Komentar samo. Nije ni kod mene idealno.

Kada je vama rok za zavrsetak ?

U sv sl srecno :)
 
@Marin Mystere

Iskreno, stvarno su odvratne na izgled te u kuhinji, nisam ni pomislio da stavljaju i te kockaste. Bar budite srecni da su stvarno plocice dobrog kvaliteta, bolje nego sto privatnici prodaju one italijanske i spanske koje su skuplje i navodno kvalitetnije, a u stvari su kineske.

To je upravo ono sto mozda i najvise zameram sto je ovo tako bahata drzavna gradnja. Nemam nista protiv da gradi drzava, ali je mogla da se ponasa fer trzisno. Kada su pre par godina moji prijatelji kupili stan na B.Kosi od Energoprojekta u izgradnji, sve su se posle dogovarali sa arhitektom, i gde ce zidove i koje plocice iz kataloga iako su unapred dali pare. To je fer odnos do kraja.

Niko ne bi bio na gubitku da su vam samo dali Kanjizin katalog, kad su vec sve odatle i da kazete koje biste uzeli od tih, tako su mogli i za unutraznje zidove koji uglavnom nisu noseci. Ali eto, tako je kako je, treba jos da se boris da dobijes nesto sto ti u principu mnogo znaci, a njima uopste ne povecava trosak.

malinal":3im8353b je napisao(la):
Nego nije mi jasno sta je ono na ugaonom zidu u donjem delu ? Kao neka ventilacija dole i ne znam od cega je ona kutija gore, pola na zidu pola u plocicama ? Sta je tu predvidjeno ????? Prazno da bude ?

Stvarno i ja ovo prvi put vidim u zivotu?!
(ja sam to odmah video kao slobodan prolaz za mrave i buba ruse, taman da bude zaklonjeno kuhinjskim elementima da lepo prolaze...)
Kakva je ono kutija i na koji nacin da je otvorim ako tu stavim element jer se ugradni lepo skocka sa lajsnama i nije predvidjen za pomeranje. I sto rece @malinal nit je gore, nit je dole, nego bas pola-pola :bash:
 
Malinal":31tbdv8o je napisao(la):
@Kuig

Lep stan, nema sta. ;)

Jedina zamerka je spavaca soba, bar se to meni nije svidjalo kada sam gledala stanove... Tj ne svidjaju mi se dimenzije sobe u kombinaciji sa rasporedom vrata i prozora. Komentar samo. Nije ni kod mene idealno.

Kada je vama rok za zavrsetak ?

U sv sl srecno :)

Ma znam da nije baš idealno, svaki stan ima poneku zamerku. Za veći nisam imao pare, a manji nisam hteo. Generalno svuda su spavaće sobe male a dnevne velike kod manjih stanova <60m2, nekako su izdužene, ovde je ipak malo šira od onih najužih. Lomio sam se oko ovog i onog 60.21 sa dve manje sobe, ali bezveze je da se iz spavaće sobe izlazi na terasu, tako da sam se odlučio za ovaj.
 
@ malinal

Stan je dvosoban od 48,51 m2, onaj bez terase.
Za one otvore u kuhinji pojma nemam sta znace, narocito sto ih stan sa slike u 4A L3 a moj stan u 4A L1 nema!?
Sto se utikaca tice mislim da ih ima toliko po projektu, sto je vrlo pozitivno.
Plocice je moguce menjati, kao uostalom i gotovo sve ostalo - u dogovoru sa izvodjscem, samo se treba dogovoriti na vreme. Ja sam npr. dogovorio pomeranje dvoja vrata, kao i to da mi ne grade sank izmedju kuhinje i dn. sobe jer mi odgovara open space, ali nisam nista dogovorio za plocice i ne mogu da opisem koliko mi je zao zbog toga jer je sada vec kasno...

@ nikola011

Apsolutno se slazem sa tobom sa koracima koji su mogli biti preduzeti a sto ih uopste ne bi vise kostalo.
Sto se tice onih plocica za sada je sigurno samo da su ruzne a za kvalitet cemo tek videti - jos je rano govoriti o tome.
 
Slazem se da su mogli lepse plocice da stave, zato sam se dogovorio sa izvodjecem da me obavesti kada pocne ugradnja plocica da bi mu ja doneo moje za kupatilo i kuhinju koje sam izabrao takodje sam rekao da mi ne stavljaju kadu jer hocu tus kabinu! Narvno ovo je mnogo bolja opcija nego da posle ja razbijam i placam majstore!!
 
Eh, kad bi jos kojim slucajem pristali da zamene vec postavljene plocice onim koje kupac donese - pa to bi prosto bilo fe-no-me-nal-no!!!
 
@ nikola011 je napisao:
"Niko ne bi bio na gubitku da su vam samo dali Kanjizin katalog, kad su vec sve odatle i da kazete koje biste uzeli od tih....."

Ja mislim da su to one pločice sa lagera, koje niko nije naručivao godinama (ne znam zašto, zaista), pa eto prilike da se raščiste zalihe! Uvek imam neku utešnu reč za svačiju nedoumicu i držim se one izreke da se o ukusima ne raspravlja, ali ove pločice u 4A stvarno jesu .... blago rečeno, nedopadljive. Depresivne? Ružne, brate.
Nemoguće je svima ugoditi i ovo je masovna gradnja, ali valjda postoji neki tim stručnih ljudi za uređenje prostora, koji odlučuje o takvim stvarima. Pa ne moraju da odaberu ekskluzivu, ali ni bedak.
Inače, iako su u načelu stanovi opremljeni istom (sličnom) opremom, razlike u detaljima ima. Boje pločica, kupatilska galanterija, interfoni i takvi detalji nisu svuda isti. Možda i nešto još.
Ostaje nam da se, po tom pitanju, uzdamo u raspored planeta na nebu iznad naše zgrade u odsudnom trenutku.
Toliko o ovoj temi.
 
P.S. Ako je boja pločica baš dibidus omanula i izaziva značajnije neraspoloženje i depresiju, što se može odraziti na učestalost želje za održavanjem higijene, kao i na probavne smetnje, onda i na taj detalj treba obratiti pažnju kada krenu eventualne integracije solera.
Dakle, s te tačke gledišta, ne bi bilo poželjno da su u istoj zgradi, ali s druge strane, ako je neko bio preduzimljiv i na vreme zamenio pločice, onda dobro, može to da istakne kao svoj veliki plus - npr. - pločice u kupatilu diskretno rozikaste ili opuštajuće zelenkaste. A tek sa bordurom!
A baš ako dođe dotle da se pločice i menjaju (dozlogrdilo sivilo), onda se može privremeno napustiti jedan stan, dok traju prepravke. Razmiljajmo pozitivno. Ko zna do čega sve to može dovesti. :)
 
Martin Mystere":2jxm81u5 je napisao(la):
Jeca":2jxm81u5 je napisao(la):
Ko zna do čega sve to može dovesti. :)

Ja znam - do dodatnih troskova... :p

Martine, sory za pločice, možda to i nije baš tako kao što izgleda na tvojim slikama (mislim, umetnički dojam). Samo sam dosolila - sedam na muku, a nije mi to u prirodi. Vidiš da neki komentarišu, možda sa pravom, kako je to mesto namenjeno prvenstveno za kupanje i dr., te kako je najbitniji kvalitet.
Šalila sam se, naravno, za one integracije.
Potpuno te razumem., nije ti do toga. Kome je, na ovu muku, još do dodatnih troškova?

Meni su između dva obilaska stana menjali - WC šolju ?!? Ne znam zašto. Možda je neko "testirao", pa pukla? Vidim, skinuli je sasvim, sklonili i palo je neko ponovno malterisanje. Dobro da se to nije desilo po useljenju.
Pozitivno je što mi nisu podmetnuli naprsnutu. Kažem ja, ovi moji u zgradi nisu loši.....
 
Kuig":3hzk3fm6 je napisao(la):
nikola011":3hzk3fm6 je napisao(la):
Kuig":3hzk3fm6 je napisao(la):
Evo ja sam slobodan, čim mi izgrade 5B ženske mogu da počnu da se useljavaju kod mene tj. prva koja se prijavi :) , a imam i auto da ne ide pešice :D

Ja ti dadoh + za pokusaj, njima je izgleda bitna i velicina... stana naravno...

Evo da razjasnim, stan je 1.5, 50.73m2 onaj sa dobrim rasporedom prostorija, na sajtu se vodi kao 50.98
Što se tiče pločica ja ću probati moje da im uguram ili da ih navedem da kupe po mom izboru, kad sam dao ovolke pare za stan mogu da se otvorim još za pločice :)


Jesi li ti to u 6E :)
 
@ Jeca

Jeco na slikama su super - uzivo su mnogo gore/ruznije, veruij mi.

Da smo u nekadasnjoj Rusiji ovaj ko ih je birao bi bio bas zreo kandidat za Sibir...
 
@Martin Mystere

Chek, jesi li ti u 4A, L1, onaj stan 48.51m2 bez terase? :) Il samo zbog plochica i fotki taj stan spominjes?
 
Ista nesrecna vertikala :D , "bezterasna". Jaoooo, mene ces da psujes, kad ti budem lupala nogama lol.
Nisam ja, majke mi, moja beba :D. Taman ce da prohoda dok se uselimo hahahaah, da pochne da shparta.
 
Jes bre - tacno iznad nas.

Nadam se samo da nisi ranoranioc pa da bar neces da lupas mnogo rano ujutru... :p
 
Vrh