Šta je novo?

Državna stanogradnja(naselje Stepa Stepanovic na Vozdovcu)

Kad se kupuje stan, 100 posto završen, prave se mnnogi kompromisi, jer je nemoguće pronaći da sve bude potaman.Tu se onda traže stvari koje smo spremni da prihvatimo, tj da ih se odreknemo.Ovde ste, ljudi kupili stan na neviđeno, kukate kao sinje kukavice.Znali ste šta vas čeka, i da ćete morati neke stvari da prihvatite. kao što je oslobađanje uskladištenih demode pločica.Iscimajte se, idite i insistirajte na promjeni... uradite nešto ako vam toliko smeta ili prihvatite stvari, zar je moguče da samo kukate, pa trebali ste da pitate za boju pločica pri kupovini... ili npr koji je net, pa ako vam se ne sviđa traži dalje.Ako niste bili dovoljno informirani, niste ni trebai da kupite stan.Koliko ljudi zrače na ovom forumu, ovo nije normalno.Ja sam mnoge stvari uspeo da promenim,pa čak i pločice, jer sam se malo aktivirao, nisam sedio na ovom forumu i kukao.
 
kica85":2u76ugof je napisao(la):
... novi shopping centar sa fudbalskim terenom na krovu...

Gde planiraju da tacno grade taj centar - nesto ne videh da pominju tacnu lokaciju?

kica85":2u76ugof je napisao(la):
... dobra povezanost gradskog saobracaja sa ostatkom grada ...

E tu ce morati da malo vise porade na tome - da se uvede barem jedna linija koja ce ici kroz naselje (zasto da ne), da se sredi ulica Vojvode Stepe, da se regulise saobracaj kroz pre svega kruzni put etc. Za sada je saobracaj problematican ako se malo ne poradi na ovom pitanju jer svi vidite kakva je guzva na kruznom putu vec sada a zamislite tek kada se svi usele. A liniju 50 kao jedinu liniju ne zelim ni da pominjem jer ona je i sada nedovoljna...

kica85":2u76ugof je napisao(la):
I za kraj ono sto svi pricaju, naselje ce biti naseljeno vecinom mladjom populacijom koja odise pozitivom. Kada se setate kroz park, kroz naselje i vidite puno dece, puno mladih to je ono sto daje dushu i shmek ;)

Apsolutno si u pravu za ovo. :kk:
 
Taj centar ti je u Brace Jerkovic, mozda 10 minuta pesice... Zavrsen je i pusta se u Septembru
Koliko sam cuo Stepa se uskoro radi (vojvode Stepe), plus cim se most preko ade zavrsi (dole kruzni tok) krecu sve linije GSPa. Znaci kroz par meseci... Ja licno idem preko trosarine, pored VMA i na novi most. Guzva je oko Pinka ali generalno 15-20 minuta do opstine Novi Beograd
Za neku liniju kroz naselje se slazem, mada kapiram da cekaju celo naselje da se zavrsi pa onda
Ja sam licno pobornik "uticaja mase" da ako se naselje pobuni onda mora jer pricamo o 15000 ljudi...
Sve u svemu komsije, meni je drago da na forumu ima ljudi koji hoce i zele bolje jer je samo to stvar volje. Kad se svi uselimo trebamo napraviti kucne savete i da se svi predstavnici ujedine i bore za prava celog naselja, za vrtice i skole, za taj dom zdravlja i market koji je planiran... Verujem da mozemo i da je samo do nas...
 
Volf":2dpam4oz je napisao(la):
Kad se kupuje stan, 100 posto završen, prave se mnnogi kompromisi, jer je nemoguće pronaći da sve bude potaman.Tu se onda traže stvari koje smo spremni da prihvatimo, tj da ih se odreknemo.Ovde ste, ljudi kupili stan na neviđeno, kukate kao sinje kukavice.Znali ste šta vas čeka, i da ćete morati neke stvari da prihvatite. kao što je oslobađanje uskladištenih demode pločica.Iscimajte se, idite i insistirajte na promjeni... uradite nešto ako vam toliko smeta ili prihvatite stvari, zar je moguče da samo kukate, pa trebali ste da pitate za boju pločica pri kupovini... ili npr koji je net, pa ako vam se ne sviđa traži dalje.Ako niste bili dovoljno informirani, niste ni trebai da kupite stan.Koliko ljudi zrače na ovom forumu, ovo nije normalno.Ja sam mnoge stvari uspeo da promenim,pa čak i pločice, jer sam se malo aktivirao, nisam sedio na ovom forumu i kukao.

Izvini ali u mnogim zgradama su prilikom radova pitali stanare da izaberu izmedju tako nebitnih stvari - jednostavno imaju 2 ili 3 uzorka plocica, pozovu stanare koji su vec kupili stanove i pitaju ih koje zele a onda kupuju onoliko koliko im treba od svakih. tako je bilo i u ovoj zgradi gde sam trenutno podstanar, mada su sve moderne i lepe...
Dalje, uradio sam mnogo stvari vec unapred pre same gradnje ali kada sam pitao za plocice rekli su mi da jos ne znaju koje ce biti ali da ce svakako OK, a onda odjednom - sok! Kada sam konacno video plocice vec su ih ugradili a sve su samo ne OK. Na stranu to sto radim od 08,00 - 16,00 i ne mogu da izlazim sa posla da jurim takve stvari svako momenat! Ionako sam i vise iskoristio bonus izlazaka sa posla dok sam jurio kupovinu stana.
Za net sam se raspitao i pre nego sto sam kupio stan i to nije nesto sto bi me odvratilo da kupim stan ali da mi se ne svidja i da gledam nacin da nesto promenim - ne svidja mi se nikako. Pa IKOM me je obavestio da ponovo dize net na 20/1 MBps za istu cenu uz besplatnu zamenu modema a Telekom i dalje drzi cene bezobrazno visokim (pa jos za ponudu)... Zasto? Zato sto igra verovatno na kartu "Ja sam tamo jedini i ili ces prihvatiti moje uslove ili neces imati nista"! Zvuci malo monopolisticki? Ma neeee - uopste.
Na kraju - koliko vas je postavilo pitanje GDS putem e-maila i koliko vas je uopste dobilo odgovor na to pitanje? Koliko vas je zvalo GDS na telefone koji zvone a na koje se niko ne javlja? Ja jesam i to mnogo puta (narocito e-mail) i nisam dobio ni jedan jedini odgovor! Jedini nacin da dobijes odgovor jeste da odes do GDS sto je malo teze izvodljivo zbog preklapanja radnog vremena a i kad odes tamo prisutni nemaju odgovore na takva pitanja nego te upute na nadzorni organ za tvoju zgradu, odes tamo a on nije tu i ... nema trazene informacije.
Btw. ne znam gde vidis kukanje - ovde ljudi diskutuju o tome kako rese neki problem i sta je u datoj situaciji najbolje da urade, samo ti nikako da ponudis neki konstruktivan savet vec kritikujes svakog.
 
@Martin Mystere
1.Ne planira se, već je izgradjna pri kraju, do kraja godine najkasnije će da bude otvoren.To je na stadionu Voždovca, u BJ, pogledaj na netu tačnu lokaciju
2.Nije tačno da postoji samo linija 50, naravno da dosta zavisi od lokacije zgrade, ali konkretno moja zgrada je naslonjena , tj u maks pet minuta hoda na najmanje više linija i to 18,25,33,.. tramvaji...
3.To je velika prednost kojoj sam ja dao veliki broj bodova.
 
Volf":3d6vx04b je napisao(la):
@Martin Mystere
1.Ne planira se, već je izgradjna pri kraju, do kraja godine najkasnije će da bude otvoren.To je na stadionu Voždovca, u BJ, pogledaj na netu tačnu lokaciju
2.Nije tačno da postoji samo linija 50, naravno da dosta zavisi od lokacije zgrade, ali konkretno moja zgrada je naslonjena , tj u maks pet minuta hoda na najmanje više linija i to 18,25,33,.. tramvaji...
3.To je velika prednost kojoj sam ja dao veliki broj bodova.

Hvala, cisto da znas da nemam nista licno protiv tebe vec se jednostavno ne slazemo po pitanju nekih tvojih kritickih stavova i prozivanja clanova foruma za koje smatram da im ovde nije mesto (prozivkama, ne clanovima :p) , ali za ovo si dobio +1 reputacije od mene.

Btw. liniju 50 sam pomenuo kao jedinu upravo iz razloga sto ona jedina ide gornjim delom kruznog puta i definitivno je najopterecenija a svi koji idu ka VMA ili Kanarevom koriste nju... Za ostale znam ali su one u drugom smeru.
 
@all
Te priče tipa , u mojoj zgradi su birali pločice isl, moja sestra j birala net itd....tebra, što ne kupi stan u tvojoj zgradi...ili nekoj sl. , ili što je najbolje u nekoj skroz završenoj... pa da vidiš i kako su legle pločice..Koliko samo ima priča, iskustvo ovo , iskustvo ono... sam si izabrao, snosi posledice, i zdravo.Stvari koje treba da se pričaju su zašto kasne, zašto je preršen ugovor, a smrdljivu boju pločica ste svi prihvatili na neviđeno, zato je sad i progutajte, a ja sam svoje zamenio
 
I sta sad - to sto si ti svoje zamenio na vreme znaci da ces sad da visis svima nad glavom i likujes kako si pametniji od drugih?

Stvarno velika pomoc od tebe i vrlo konstruktivno, nema sta.

Btw. izgleda da ili nisi procitao moj post ili nisi razumeo neke stvari, sada vec nije vazno...

Btw. super sto opet nameces o cemu bi trebalo da se prica - bitno je da niko ne bi smeo/trebao da pomene nista sto mu smeta jer si TI to resio na vreme a za ono sto drugima smeta ili sto bi da menjaju ali ih interesuje kako je najlakse i najbezbolnije/najjeftinije - who cares! Posto to tebe ne dotice, najbolje je da ne pricamo o tome. Pfff.
 
Ja bih samo voleo da se koncentišemo na konstruktivne stvari, koje se mogu još ispraviti, i koje su nam prilikom kupovine prezentovane i možda nešto više... a to su škola, obdanište,bolja saobraćajna povezanost...Naravno da svako može da priča šta oće, na meni je da probam da ga usmjerim onamo gdje ja mislim da je ispravno.Jednostavno forum u zadnje vreme mnogo smara i zrači, gdje su ljudi potpuno svjesno nešto kupili, a sad su se raskukali iako ga još nisu ni probali.Ali to što me smara , to je najviše moj problem :D
 
Eto vidis moram da se ne slozim sa tobom - u ugovoru ne pise nista o tim sitnicama sta ce biti i kako ce izgledati osim sto su na sav glas i na svom sajtu i inace tokom razgovora u prostorijama GDS potencirali da ce u stanove biti ugradjeni domaci materijali prve klase.
OK, domaci materijali jesu ugradjeni ali one plocice nisu ni prisle onim koje su prva klasa kao ni recimo vodokotlic koji je maltene najjeftiniji (jeftiniji je samo onaj Krusikov plasticni sa kanapom)... Ja i ne trazim nista vise nego da se drze onoga sto su bombasticno potencirali a to je da materijali budu samo OK a ne najjednostavniji i najjeftiniji jer da se ne lazemo - racunajuci sve troskove koje imaju, za cenu od 1290 evra/m2 sigurno su mogli da se malo isprse i stave nesto bolje i nesto malo skuplje a da im zarada bude i vise nego dobra.

Zato reci ti meni gde su to oni precizno rekli/prezentovali sta dobijamo, i da smo mi bili savrseno svesni da ce to biti ono najjeftinije (sto cesto implicira i najlosije) da bi mogao da uporedim sa onim sto stvarno jesam dobio!? Nema...

Inace, ne vidim zasto mislis da je ovo otislo u pogresnom smeru - mozda ja to sada vec i ne mogu da ispravima, ali ima na forumu i ljudi iz zgrada sa GP1, GP2, GP3, GP5 cije zgrade se tek grade i za koje nije kasno. Ako ja to ne mogu da uradim to ne znaci da ne treba njima staviti do znanja sta mogu oni da urade a vreme da ne bi okasneli kao ja pa ispravljali to na tezi nacin.
Ne treba biti egoistican i sve posmatrati kroz prizmu sebe samog - treba misliti da ce pitanje koje bilo ko od nas postavi pomoci i nekom drugom ako vec ne moze nama, a za skole i obdanista verujem da u ovom trenutku ima sasvim dovoljno vremena.
 
Ja ti upravo o tome i pričam, da u ugovoru nigdje nisu precizirane te stvari, a mi, kupci, smo svi odreda potpisali taj ugovor, potpuno svesni određenih posledica, manjih ili većih, koje možemo trpiti.Time smo prećutno pristali na sve boje počev od narandžaste, tirkizno plave itd...Nadam se da će u svemu standard kvaliteta biti zadovoljen i to onih suštinskih stvar, a više puta sam vidio da rade vrhunski, počev od zvučne izolacije, postavljanja temelja, podne izolacije, postavljanja zaštitnika na zid itd.., a estetika, ili neki lični afinitete, tipa ADSL ili SBB, su stvar čiste lične impresije...
 
Pa ja ne bih ovo stavio bas samo kao problem estetike - ja to vise vidim i kao zavrtanje kupaca jer ako neko stalno potencira stavljanje domacih materijala prve klase onda to i ocekujem - da to budu domaci materijali prve klase, a budimo realni i na stranu to sto su plocice ruzne - one plocice i sanitarija koju sam video je dooobrano daleko od prve klase.

SBB ili Telekom jesu licni afiniteti ali i to posmatram sa strane ne samo sebe vec svih korisnika - kako se ne zeznuse pa uvedose ono sto je jetinije a nudi vise nego uvedose ono sto je najskuplje... I to mi cak ne smeta koliko mi smeta dovodjenje pred svrsen cin da moras da koristis to ili nista drugo. Znaci ako oni budu ugovorom precizirali da ja neki net i IPTV placam daleko skuplje nego sto je to kod drugih, uslovljavajuci me time da nemam nikakvu mogucnost alternative i da mi je jedini izbor riblja kost antena i modem - to bi trebalo da je u redu? Sorry, ali po meni to je sve samo ne u redu. OK, hoces da budes jedini - opravdaj to kvalitetom i cenom tj. konkurentnoscu a ne monopolskim polozajem u naselju jer su se direktori GDS i Telekoma na nekom "mezencetu" dogovorili da bude tako i nikako drugacije a nas ko ... Ma nije to bas pitanje afiniteta ali to je opet pitanje koje moze da saceka.
 
obi":3a5lurs1 je napisao(la):
http://www.rts.rs/page/stories/sr/story/13/Ekonomija/1110148/Cene+stanova+padaju,+kupaca+nema.html
da li smo pogresili? ustvari, necu ni da razmisljam o tome, ionako je vec sve gotovo!

Tekstova poput ovih imas ovih dana koliko hoces. Nastao je problem jer drzava nema vise mogucnosti da se zaduzuje, Stepa ce biti zavrsena za to su se zaduzili, ali vise para nema. Drzava ulazi u jednu ekonomsku katastrofu, a u Stepi je ostalo vise od pola neprodatih stanova. Poceo je direktan pritisak na GDS da spusta cenu stanova kako bi se prodaja uopste sada pokrenula i kako bi gradjevinari imali sta dalje da rade. Ne mogu oni svi sada da dobiju otkaz dok Dulic ne proda Stepu po 1300e/m2. Para mora da se obrce, naravno sa manjom marzom.

Da li si pogresio?
Ako si zeleo iskljucivo novogradnju, lokacija ti nije bitna, dobio si ono sto si hteo na nekom lepom spratu (2,3,4), onda nisi. Ja sam stavio neke trenutne iznose na temi Cene nekretnina i jos uvek mi je Stepa na prvom mestu odnos kvalitet-cena. Problem je sto ostali grade po malo, imaju bolje lokacije, pa lakse nalaze kupce po visoj ceni. Nesto ovako veliko trenutno ne moze da se meri ni sa cim drugim u BG pa zbog toga moraju oboriti cenu, ne iz nekog drugog razloga, previse stanova na jednom mestu.
Ako ti nije bila bitna novogradnja, starija gradnja na nekim lokacijama tipa Studentski grad zaista jeste pala i 35% u odnosu na pre 4 godine. Ako si ishitreno kupio zbog dobrog marketinga, a lokacija ti je bila prioritet, onda si se zeznuo.
Opet, ako si se dobro proracunao i pazio na to da dolazi kriza, da neces biti prezaduzen ni u kom slucaju, onda ti ni cena ni rata nije bitna, vec to da si zavrsio posao, da ces se smiriti i uzivati u zivotu.

Oni koji su se po meni definitivno zeznuli su kes kupci koji su to naselje videli kao dobru investiciju za ulaganje, a ona to nikako nije.
I oni koji su kupili potkrovlje, nije ona zuta cerada bila samo na 4j, bila je na jos mesta. Ne stavlja se takva cerada ni za sta drugo, vec da ne kisne dok ne poprave krov koji je pustio. Video sam i one terase, sve mokro, natopljeni oni zidovi ograde na vrhu. Potkrovlje je od starta moralo biti mnooogo jeftinije, i verovatno ce biti, narocito sto se neki mladi arhitekta gadjao onim otvorima koje nigde do sada nisam video. A sve sto nije standard i nije provereno, uglavnom se pokaze kao tehnicki lose. Stavili bi i drugi rupe da je to tako prakticno.

U zivotu kod svakog coveka razne stvari imaju prioritet, kod nekog vecu vrednost ima novac, kod nekog vreme.
Ne razmisljaj negativno, tako ces sigurno ubediti sebe da si pogresio, iako nisi.

Ja mislim da mi je vreme trenutno veci saradnik od novca, pa zato ovako i govorim, ali nisam bas toliko negativan koliko mislim da me ovde mnogi vide. Ne podnosim kriminal i mrzim sto su se svi tako lezerno pomirili sa celom ovom situacijom u drzavi i tolerisu mnogo toga sto zapravo ne bi morali.
 
Volf":23cvjj0a je napisao(la):
maks pet minuta hoda na najmanje više linija i to 18,25,33,.. tramvaji...

5 minuta hoda do tramvaja ili 18?
odakle?
Da se ne lazemo, sadasnji raspored linija ne daje nista optimisticno vezano za Stepu sto se tice prevoza. Ja se samo uzdam u neku novu liniju iz naselja koja ce ici mnogo cesce i blize zgradama. Presedanje oduzima stravicno mnogo vremena. 33,25,25p, 39 su manje vise ocajne linije. 50 tu dodje najbolja, sa globalnim epitetom malo jace frekvencijski, ali najgore linije Beograda nekoliko godina unazad.
 
Silne rasprave danas pa da se i ja priključim. Pre svega, svi ste me oduševili, zaapažanjima, mišljenjima , prioritetima i što ste svi mladi, puni života ali na žalost kraćih nerava.
Zamislite samo kroz par godina kako će naselje da izgleda, sa školama, igralištima, parkovima,... sve prepuno dece, svi zadovoljni i više se i ne sećaju koje su im boje pločice jer su preplavljeni zadovoljstvom što više nisu podstanari.
Ja i moja porodica smo u prizemlju i i to ima sigurno mana ali da mi je neko prošle godine rekao da ću ove biti u svom stanu, najmanje što bi mu rekao je da laže. To što postajemo vlasnici spostvenih stanova i više nismo po tuđim budžacima, sa raspalim kuhinjama, crnim kadama, katastrofalnim instalacijama, izlizanim parketima, antičkim lusterima,... pa zar to nije razlog za veliku radost.
Što se tiče cena nekretnina, još nisam čuo da se neko iselio iz Beograda već samo pristižu a to sigurno neće oboriti cene.

Veliki pozdrav svim Stepanovićima!
 
bbokic":1ghe1bl5 je napisao(la):
Silne rasprave danas pa da se i ja priključim. Pre svega, svi ste me oduševili, zaapažanjima, mišljenjima , prioritetima i što ste svi mladi, puni života ali na žalost kraćih nerava.
Zamislite samo kroz par godina kako će naselje da izgleda, sa školama, igralištima, parkovima,... sve prepuno dece, svi zadovoljni i više se i ne sećaju koje su im boje pločice jer su preplavljeni zadovoljstvom što više nisu podstanari.
Ja i moja porodica smo u prizemlju i i to ima sigurno mana ali da mi je neko prošle godine rekao da ću ove biti u svom stanu, najmanje što bi mu rekao je da laže. To što postajemo vlasnici spostvenih stanova i više nismo po tuđim budžacima, sa raspalim kuhinjama, crnim kadama, katastrofalnim instalacijama, izlizanim parketima, antičkim lusterima,... pa zar to nije razlog za veliku radost.
Što se tiče cena nekretnina, još nisam čuo da se neko iselio iz Beograda već samo pristižu a to sigurno neće oboriti cene.

Veliki pozdrav svim Stepanovićima!

Nadam se da se šališ. Ako uzimaš stan preko kredita, ne da nisi vlasnik nego si rob banci, a kada isplatiš kredit (verovatno za 30 god) još par godina imaš da poživiš kao vlasnik.
Ovo drugo oko cena, pa ne budimo naivni, pad standarda i investicija sigurno dovode do daljeg pada cena nekretnina i to je izvesno.
Inače, država je mogla da obori cenu u stepi na bar 900-1000€/m2, ali bi tada ugrozila bankarski sistem. Drugim rečima proizvela bi nagli pad nekrtnina i nagli pad hipotekarnih vrednosti stanova kod banaka.
 
svsavic":2c7ghwp9 je napisao(la):
Nadam se da se šališ. Ako uzimaš stan preko kredita, ne da nisi vlasnik nego si rob banci, a kada isplatiš kredit (verovatno za 30 god) još par godina imaš da poživiš kao vlasnik.

Sa jedne strane tu si apsolutno u pravu ali sa druge strane bez obzira na to pomenuto ropstvo barem si se oslobodio onog osecaja da ne mozes/smes nista da uradis bez dozvole gazde pa cak ni da zakucas ekser da bi okacio sliku ili imao kucnog ljubimca, niti moras da strepis da li ce gazda usred zime da resi da se zeni ili ti iz nekog drugog razloga da otkaz onda kad ti najmanje odgovara!
Tacno je da ovde moras da strepis zbog toga da li ces moci da otplacujes stan ali to u najgorem slucaju kad/ako uopste stvari krenu naopako a i za to ima toliko naznaka da se to moze desiti pa bar neces biti toliko iznenadjen, a napred navedeni slucajevi mogu da te zadese iznebuha kad se najmanje nadas.

Kao neko ko vec dugo zivi podstanarskim zivotom i vise puta se selio sa sve stvarima mogu ti reci da se to robovanje banci ali u stanu koji zovi kako hoces i podstanarski zivot nikako ne mogu porediti i uvek bih odabrao to ropstvo koje si pomenuo u odnosu na placanje kirije nekom nekulturnom i neukom bezvrednom parazitu (jedan moj slucaj i stvarno mislim da je to) koji nista ne radi, niti misli da radi osim sto uziva jer je imao srece da mu neko za razliku od nas ostavi to parce nekretnine.
Naravno nisu svi koji izdaju stanove takvi vec ih ima i jako dobrih, kulturnih i kooperativnih spremnih na svaki dogovor i saradnju (recimo moji sadasnji stanodavci su izvanredni ljudi), ali eto ima i takvih koje ne bih pozeleo ni najgorem neprijatelju ali to vidis tek kad se uselis.
 
nikola011":veqgwrdm je napisao(la):
Ja sam stavio neke trenutne iznose na temi Cene nekretnina i jos uvek mi je Stepa na prvom mestu odnos kvalitet-cena.

Ok. Ako si ti, a i dosta nas je svesno toga, zašto bi onda obarali cenu?


svsavic":veqgwrdm je napisao(la):
Inače, država je mogla da obori cenu u stepi na bar 900-1000€/m2, ali bi tada ugrozila bankarski sistem. Drugim rečima proizvela bi nagli pad nekrtnina i nagli pad hipotekarnih vrednosti stanova kod banaka.

Ako ja dobro razumem, mogli su -a nisu iz raznoraznih razloga. Zašto bi onda sada to radili? Isti efekat bi bio i + bi imali gnevne kupce stanovo (1/2 ili 1/3 naselja).
 
K_Kaca":268sojcz je napisao(la):
Ako ja dobro razumem, mogli su -a nisu iz raznoraznih razloga. Zašto bi onda sada to radili? Isti efekat bi bio i + bi imali gnevne kupce stanovo (1/2 ili 1/3 naselja).

Ma briga njih za gnevne kupce - njima je samo bitno da prodaju te stanove i ako ne budu uspeli da ih prodaju po ovoj ceni krenuce istim puten kao i ovu u Belvilu...

Garantovano su i ovi u Belvilu koji su prvi kupili stanove za dobrano preko 2k+ evra/m2 i vise nego gnevni sto je cena sada pala ispod 1,8k evra/m2 ali niti im to sad mnogo znaci niti ove koji prodaju stanove to mnogo tangira.
 
Martin Mystere":22c9bpqt je napisao(la):
...uvek bih odabrao to ropstvo koje si pomenuo u odnosu na placanje kirije nekom nekulturnom i neukom bezvrednom parazitu (jedan moj slucaj i stvarno mislim da je to) koji nista ne radi, niti misli da radi osim sto uziva jer je imao srece da mu neko za razliku od nas ostavi to parce nekretnine.
Naravno nisu svi koji izdaju stanove takvi vec ih ima i jako dobrih, kulturnih i kooperativnih spremnih na svaki dogovor i saradnju (recimo moji sadasnji stanodavci su izvanredni ljudi), ali eto ima i takvih koje ne bih pozeleo ni najgorem neprijatelju ali to vidis tek kad se uselis.

Posle si se ispravio. Na trenutak sam pomislio da si stan kupio zbog ciste sujete prema nekom jer si se osecao bezvredno, to nije ekonomsko razmisljanje. Nemas ti sta od njega niti on od tebe van poslovnog odnosa, ne razmisljas o njemu uopste, ni ko je, ni sta je, ni odakle mu pare, ni sta radi ili ne radi.
Veliki broj srba stan je kupio iz ciste sujete, evo primera, sad mu je kriva drzava i Soskic:
http://www.alo.rs/vesti/49631/Moji_snovi_o_deci_rasprseni_su_zbog_banke_i_dinara
Pompezan naslov, udara na ono najbolnije. Kroz tekst vidim da je neko ko nema siguran posao, nema bas perpektivne kvalifikacije i koji zivi sa nezaposlenom devojkom uzeo kredit za stan od 50m2 u blizini porodicne kuce njegovih roditelja? Pa ovakvi se zaduzuju samo zbog nekog kompleksa nize vrednosti, ja ne vidim drugi razlog. Kod ovako velikih odluka sme da te vodi samo razum.
 
U bre ljudi dokle odoste...
Evo nekoliko logicnih pretpostavki: Pola naselja je prodato a naselje jos nije zavrseno...Znaci prodato u izgradnji a GDS je uzela kredit za to koji se lagano vraca. Nema svrhe porediti sa Belville-om po nacinu izgradnje...
Ako je marza takva da oni imaju zaradu ne da pokriju troskove nego duplo onda su oni isplatili vec sada sve. Zasto bi iko spustao cene kada su u izgradnji vec vratili pare? Sad samo zaradjuju i nemaju interes provociranja kupaca koji su vec uzeli stan. Samo da podsetim da je belville pukao i da su zbog toga spustili cene jer ne mogu da vrate investiran novac...
Mozda za 2 godine oni spuste cenu, kada se sve izgradi i ako tada ne bude rasprodato ali sada zaista nema svrhu. Ja jos nisam upoznao investitora koji je spustio cene za zgradu koju jos nije izgradio. Obicno ide obrnuto :)
 
kica85":1vdlv6xi je napisao(la):
U bre ljudi dokle odoste...
Evo nekoliko logicnih pretpostavki: Pola naselja je prodato a naselje jos nije zavrseno...Znaci prodato u izgradnji a GDS je uzela kredit za to koji se lagano vraca. Nema svrhe porediti sa Belville-om po nacinu izgradnje...
Ako je marza takva da oni imaju zaradu ne da pokriju troskove nego duplo onda su oni isplatili vec sada sve. Zasto bi iko spustao cene kada su u izgradnji vec vratili pare? Sad samo zaradjuju i nemaju interes provociranja kupaca koji su vec uzeli stan. Samo da podsetim da je belville pukao i da su zbog toga spustili cene jer ne mogu da vrate investiran novac...
Mozda za 2 godine oni spuste cenu, kada se sve izgradi i ako tada ne bude rasprodato ali sada zaista nema svrhu. Ja jos nisam upoznao investitora koji je spustio cene za zgradu koju jos nije izgradio. Obicno ide obrnuto :)

:kk:
Eh...da...slažem se u potpunosti, zato sam i postavila onakva pitanja, jer ja logiku u spuštanju cene sada, pa ni za godinu dana uopšte ne pronalazim.
 
K_Kaca":17q12jjv je napisao(la):
Ok. Ako si ti, a i dosta nas je svesno toga, zašto bi onda obarali cenu?

Zato sto se drzava sa zaduzivanja od 60evra/sec u martu zaduzivala 104evra/sec. Drzava ulazi u recesiju, vise nema smisao zaduzivanje, drzava ulazi u stanje ekonomske kataklizme. Sledi zamrzavanje plata, otpustanje, povecanje poreza i pad vrednosti dinara. Izbori su gotovi i sada je zaista kraj ovoj medijskoj smejuriji od pre neki dan. Zato sto je zbog izbora sve bilo nerealno i medijski blokirano, sad sve izlazi na videlo. Narod je stvarao laznu sliku i verovao.

stepa1.jpg


http://www.danas.rs/danasrs/ekonomija/stanovi_jeftiniji_ali_kupaca_malo.4.html?news_id=241067
 
kica85":3c11nw3g je napisao(la):
U bre ljudi dokle odoste...
Evo nekoliko logicnih pretpostavki: ...

U zakljucku si zaboravio dosta premisa:
1. zbog ekonomije u svetu i globalnih cena svi znaju da cene vise ne mogu navise.
2. zaboravio si da GDS nije nezavisna firma koja funkcionise ekonomski, kampanja DS-a je kostala preko 30.000.000 evra.
3. znas da lift ne moze da se ukljuci dok se ne formira skupstina stanara koju cini 50%+1. Ko ce da placa odrzavanje za neprodate stanove? Ko ce da placa za zajednicke instalacije grejanja dok stanovi stoje prazni? Da to nisu mozda troskovi za investitora? Ti gledas neke koji drze 3-4 stana u zgradi, to nije isto.
Ko ce d placa naknadu za zemljiste, smece, javnu rasvetu koje je izgradjeno za 4.616 stanova, a ne za 2.000? Da li ti shvatas koliki su troskovi investitora na ovolikim projektima?
Pa primer ti je Belville gde se stanovi posle pregovora kupuju i za 1.400e/m2 veci, samo da ih se otarasi.
4. Sta ce sada gradjevinska industrija koja je jedina nesto radila u drzavi ako vise nece imati posla, ne moze vise graditi nesto sto se ne prodaje?

Kad ukljucis i ove parametre, onda sagledavas situaciju zasto drzava vise ne moze da drzi ovu cenu. Ti si kupio i tu je kraj, kupovali su i ljudi NBGD za preko 2.000 evra pa su sad ti stanovi 1.400 evra, pa nikom nista, zivot ide dalje.
 
Vrh