Šta je novo?

Državna stanogradnja(naselje Stepa Stepanovic na Vozdovcu)

Kao sto svi rekoste, ovo je veliki projekat i nasa je drzava... Ali to nije razlog da UGOVOR bude prekrsen, taman se radilo i o jednom mesecu kasnjenja i o jednoj ukoso postavljenoj plocici. Rokove, projekat zgrada i naselja su sami odredili. Mi smo sve ispunili, a bogami i oni ce, postovanjem ugovora ili naknadom materijalne stete. Sta bi bilo da ugovoreni iznos nije blagovremeno uplacen. I kupac stana moze da ucestvuje u nadzoru postovanja ugovora kako u pogledu svih rokova tako i u propisanom kvalitetu izvedenih radova u skaldu sa ugovorenim nacinom gradnje i pravilima struke. Ugovorom je sve jasno definisano i nije tacno da je nepovoljan u odnosu na kupca. Kod mene je sve kako treba, 5G, cak se ide i ispred rokova za pojedine faze gradnje, kvalitet je odlican, za ZOP INZINJERING sve pohvale. Tako ce i da ostane ili ce GDS da plati svaku materijanu stetu koja nastane nepostovanjem svake ugovorene obaveze. Za one gde to nije slucaj, nemoj da kuckate po forumu nego u GDS, zalba pismenim obavestenjem, a kasnije ako ne otklone povredu ugovora i propisanog nacina gradnje, TUZBA.

Kao sto su neke komsije racunale na placanje jos koje kirije zbog kasnjenja, tako je i GDS racunala na naknadu stete zbog toga. Pa ko sta voli nek izvoli, niste valjda ocekivali da ce u ugovor staviti, tuzite nas.. :D
 
Komšije, danas sam predao banci polise osiguranja, pa mi rekoše da sada čekam.
Valjda ide ugovor u ministarstvo pa GDS, pa potpisivanje, a nakon toga zvaće me iz GDS-a da uzmem založnu izjavu sa kojom idem u katastar.
Moje pitanje, koliko ću čekati da me pozovu po vašem iskustvu?
 
Sancho":eo6b51vl je napisao(la):
Komšije, danas sam predao banci polise osiguranja, pa mi rekoše da sada čekam.
Valjda ide ugovor u ministarstvo pa GDS, pa potpisivanje, a nakon toga zvaće me iz GDS-a da uzmem založnu izjavu sa kojom idem u katastar.
Moje pitanje, koliko ću čekati da me pozovu po vašem iskustvu?
Ja sam na založnu čekao nedelju dana. Predao sam uoči prvomajskih praznika, pa se malo odužilo. Sada čekam na kataastar. E to je pravo čekanje :D
 
Sancho":3g8nyz8n je napisao(la):
Komšije, danas sam predao banci polise osiguranja, pa mi rekoše da sada čekam.
Valjda ide ugovor u ministarstvo pa GDS, pa potpisivanje, a nakon toga zvaće me iz GDS-a da uzmem založnu izjavu sa kojom idem u katastar.
Moje pitanje, koliko ću čekati da me pozovu po vašem iskustvu?

nesto su malo pomesali :)

moji koraci su bili
- ugovor sa bankom
- zalozna izjava - cekao 5 dana
- ugovor u ministarstvo - cekao 14 dana
- zahtev za upis hipoteke - jos cekam :) predao pre 4 dana
- pa tek onda osiguranje i ponovo dokumentacija u NKOSK, kazu da se ceka dan dva do pustanja kredita
 
avoren":1z25t8yc je napisao(la):
Sancho":1z25t8yc je napisao(la):
Komšije, danas sam predao banci polise osiguranja, pa mi rekoše da sada čekam.
Valjda ide ugovor u ministarstvo pa GDS, pa potpisivanje, a nakon toga zvaće me iz GDS-a da uzmem založnu izjavu sa kojom idem u katastar.
Moje pitanje, koliko ću čekati da me pozovu po vašem iskustvu?
Ja sam na založnu čekao nedelju dana. Predao sam uoči prvomajskih praznika, pa se malo odužilo. Sada čekam na kataastar. E to je pravo čekanje :D

Ako sam ja dobro razumeo, kada se naglasi da ces licno da preuzmes resenje o upisu hipoteke, zar ne bi trebalo da se ceka recimo 2 nedelje? U slucaju kada ti oni dostavljaju, to traje mnogo duze.

Ja tek treba da predam zahtev za upis hipoteke, tako da ne znam, ali ovako sam razumeo druge koji su to vec prosli.
 
Ne znam, s obzirom da idem preko SOGE banke, moram sam im pored raznih papira dostaviti i polisu životnog osigurnja, to sam danas odneo i sada čekam na njih.
Kažu da ugovor mora ići u "ministarstvo" možda zato što je subvencionisani kredit, pa nakon toga ja potpisujem ugovor sa bankom, a onda u GDS po založne izjave... poludeh skroooz! :bash:
 
Palezz":n8do0ycz je napisao(la):
Ako sam ja dobro razumeo, kada se naglasi da ces licno da preuzmes resenje o upisu hipoteke, zar ne bi trebalo da se ceka recimo 2 nedelje? U slucaju kada ti oni dostavljaju, to traje mnogo duze.
Ma, zvanično na upis hipoteke čekaš 7-10 dana (tako piše u katastru). U praksi ljudi čekaju i duže. Neki pominju i mesec dana, bez obzira na lično preuzimanje. Ja naglasio ličo preuzimanje, ovaj pribeležio moj broj mobilnog na predmetu, reče da šalju SMS kad završe, pa da lično dođem. Juče zovem telefonom, ljubazna devojka reče da je u sistemu moj predmet zaveden i dodeljen imenovanom pravniku 10.5. A predao sam 8. maja ujutro! Kako to da treba dva dana da dođe od šaltera pisarnice do kancelarije na spratu? :rolleyes:

No dobro, to sam sve očekivao. Definitivno mi sledi aneks ugovora, ništa strašno. Pre neki dan sam svratio do banke da odnesem ono dokumenata što sam u međuvremenu skupio, čudi se službenica što se "to moje odužilo", pa prethodni klijent je završio katastar za dva dana! "Da, ali on je imao vezu", dobaciju službenica sa susednog stola. Ova me tužno pogleda, ja se nasmešio u slegoh ramenima uz kratak komentar:"Eeee...". Jedan drugi je završio za deset dana, a ovde su ljudi pisali da su čekali i po mesec. Svašta nešto. Ipak je najbolje imati vezu. :lol:

Ne znam, s obzirom da idem preko SOGE banke, moram sam im pored raznih papira dostaviti i polisu životnog osigurnja, to sam danas odneo i sada čekam na njih.
Izgleda da se redosled razlikuje od banke do banke, meni osiguranje traže tek na kraju, a ugovor je išao u ministarstvo odmah po završetku procedure sa NKOSK. No eto, ide treći mesec....
 
GP5":2fpkgyxr je napisao(la):
Kao sto svi rekoste, ovo je veliki projekat i nasa je drzava... Ali to nije razlog da UGOVOR bude prekrsen, taman se radilo i o jednom mesecu kasnjenja i o jednoj ukoso postavljenoj plocici. Rokove, projekat zgrada i naselja su sami odredili. Mi smo sve ispunili, a bogami i oni ce, postovanjem ugovora ili naknadom materijalne stete. Sta bi bilo da ugovoreni iznos nije blagovremeno uplacen. I kupac stana moze da ucestvuje u nadzoru postovanja ugovora kako u pogledu svih rokova tako i u propisanom kvalitetu izvedenih radova u skaldu sa ugovorenim nacinom gradnje i pravilima struke. Ugovorom je sve jasno definisano i nije tacno da je nepovoljan u odnosu na kupca. Kod mene je sve kako treba, 5G, cak se ide i ispred rokova za pojedine faze gradnje, kvalitet je odlican, za ZOP INZINJERING sve pohvale. Tako ce i da ostane ili ce GDS da plati svaku materijanu stetu koja nastane nepostovanjem svake ugovorene obaveze. Za one gde to nije slucaj, nemoj da kuckate po forumu nego u GDS, zalba pismenim obavestenjem, a kasnije ako ne otklone povredu ugovora i propisanog nacina gradnje, TUZBA.

Kao sto su neke komsije racunale na placanje jos koje kirije zbog kasnjenja, tako je i GDS racunala na naknadu stete zbog toga. Pa ko sta voli nek izvoli, niste valjda ocekivali da ce u ugovor staviti, tuzite nas.. :D

pu pu pu da ne ureknemo grade nam 5G svaka im cast! u kojoj si lameli?
 
Prosle nedelje kaparisao stan u 3G, danas bio u blizini gradilista pa navratio da bacim pogled. Do danas su bili sazidani samo pregradni zidovi, danas kad sam otisao zavrsili su i spoljne na mom stanu. Bravo za Neimar V, ako ovom dinamikom nastave zavrsice u roku nadam se. :)
 
Evo i jedne poruke sa danasnjeg useljenja:

useljenje.jpg
 
Yupi, yupi, yeah ... juce su se delili kljucevi i za 4E (L2) :D :D :D

Kao sto sam napisao na FB pages (http://skr.rs/ZDZ):
Treba obratiti paznju na zavrsne radove (okrznuta drvena vrata ili stok, donji deo drvenih vrata nije ravan, itd) i insistirati da sve (nekome mozda i sitne primedbe) udje u zapisnik o primopredaji nepokretnosti. Posebno isticem (kao pozitivno) vise nego dovoljan broj uticnica za struju u svim prostorijama.
Na skali od 5 do 10, ocena je izmedju 8 i 8.5. Nakon otklonjenih primedbi, nadam se da ce ocena biti i 9 :)
 
@zbuha
CEEEESTITAMOOOOO !!! :) Neka je sa srecom.
Hvala na javljanju.

@nikola011
hvala. Nisam ga tamo primetila :)

veliki pozz za vas
 
Pozdrav svima na forumu i cestitke svima koji su se vec uselili (a i onima koji su kupili stan i cekaju na useljenje).

Ja sam jos novembra prosle godine kupio stan u 4AL1 i sada sa nestrpljenjem ocekujem da prodje jos koji mesec i da se uselim u isti. Rok za zavrsetak zgrade iz ugovora je onako simbolican - 4. jul, e sad da li ce biti bas tako - videcemo.

Nisam u mogucnosti da cesto idem na gradiliste i pratim tempo izgradnje ali neki moj utisak jeste da se, nakon onih par zimskih meseci kada se nesto malo usporilo sa izgradnjom, poslednjih nekoliko nedelja radi prilicno korektno.

Sa druge strane mi se cini da se nisu bas pretrgli oko izbora materijala i da su definitivno gledali da uzmu sto jeftinije materijale ali dobro sad... Izbor sanitarija za kupatilo je nesto na sta se nije moglo uticati ali sta se recimo moze zameniti, mada zasto bi dodatno placali nesto sto smo vec platili i to cifrom koja nije bas ni tako mala, medjutim izbor plocica za kuhinju i kupatilo gde se u 4A radi o istim plocicama stvarno ne razumem... Pa mogli su bar malo da se potrude da stave nesto modernije, ako nista drugo bar u kupatilu.
Takodje nije mi jasno ko je projektovao da radijatori idu na unutrasnje zidove? Cini mi se da je neka praksa da radijatori idu ispod prozora i to iz vise razloga (sto prakticnih koji se ticu prostora, sto onih koji se ticu njihove efikasnosti) i stvarno ne mogu razumeti njihov postupak ali videcemo kako ce to biti kad se sve zavrsi, mada mi se i to cini kao nesto sto ce se morati prinudno menjati...

Ono sto me recimo interesuje jeste da li cemo morati da koristimo usluge Telekoma kada je u pitanju TV, internet i slicno kroz njihove usluge IPTV, ADSL internet itd. ili cemo moci da koristimo usluge nekog drugog provajdera. Konkretno Telekom ni po jednom pitanju nije konkurentan recimo SBB-u ili IKOM-u (ni po pitanju kvaliteta a jos manje po pitanju cene) pa me stvarno zivo interesuje da li je moguce preneti usluge prethodnog provajdera u novi stan. Sto se provajdera tice to nije problem, problem je da li su ovi iz GDS zakljucili neki monopolisticki ugovor sa Telekomom po kom mora biti njihova usluga i nikako drugacije ili je to otvoreno?

Voleo bih kad bi neko izneo neki konkretniji utisak ili neku noviju cinjenicu vezanu za stanove u 4A (pracenje rokova izgradnje, kvalitet radova etc) - cini mi se da bih tako mogao lakse da spavam... :D

Jos jedan pozdrav svima...
 
Martin Mystere":qmtjskmz je napisao(la):
Takodje nije mi jasno ko je projektovao da radijatori idu na unutrasnje zidove?

Ono sto me recimo interesuje jeste da li cemo morati da koristimo usluge Telekoma kada je u pitanju TV, internet i slicno kroz njihove usluge IPTV, ADSL internet itd. ili cemo moci da koristimo usluge nekog drugog provajdera. Konkretno Telekom ni po jednom pitanju nije konkurentan recimo SBB-u ili IKOM-u (ni po pitanju kvaliteta a jos manje po pitanju cene) pa me stvarno zivo interesuje da li je moguce preneti usluge prethodnog provajdera u novi stan. Sto se provajdera tice to nije problem, problem je da li su ovi iz GDS zakljucili neki monopolisticki ugovor sa Telekomom po kom mora biti njihova usluga i nikako drugacije ili je to otvoreno?

Za radijatore ne znam o cemu pricas, stanovi u kojima sam ja bio, stavljeni su ispod prozora, izuzev u slucaju da je otvor terasa ili francuski balkon.

Mreza je Telekom, kao i svuda u Beogradu, ko prvi zauzme naselje, njegovo je, a ovo ipak gradi drzava. Kao sto znas, u zgradu moze doci i drugi operater, ali pod uslovom da se prijavi 50%+1 stanara, odnosno dela naselja, zavisno koliko je tom operateru isplativo da dovuce mrezu na to podrucje. Ne znam o kakvoj to specijalnoj razlici govoris, ja sam sad na SBB-u, jeste vrhunski net, nemam apsolutno nijednu zamerku, cak nikad u zivotu nije ni "stucnuo". Ipak je tamo nova podzemna mreza, sve uzidano, pa ko bi ti sad pristao da uvodi nesto novo i razvlaci nove kablove po zgradi, to zaboravi. Mislim da ce i Telekom biti fenomenalan jer je infrastruktura potpuno nova.
 
Mislim da radijatori nisu na unutrashnjim zidovima u svim stanovima. U mom konkretno, jesu, jer je parapet 45 cm, pa je na tu visinu nezgodno staviti radijator. Shto se tiche operatera za kablovsku i net...Nazalost, mislim da cemo morati za pocetak da se zadovoljimo jednim izborom-Telekomom (shto je svakako nepravedno i krajnje monopolski). Ali mislim da bi trebalo da udju i drugi operateri s' vremenom. Lichno sam fan Sbb-a, i kao podstanar sam probala sve moguce mreze...i sto se tice izbora programa i kvaliteta-sbb ptrednjaci, narocito u odnosu na Telekom.
Za sve koji su u 4A, iako sam napisala, da jos jednom ponovim...moj suprug je prosle sedmice bio na gradilistu, obisao, sve super napreduje, radi se...i covek koji ga je sprovodio po zgradi rece da ce za mesec i po'/dva sve biti gotovo. Shto se svakako uklapa u onaj rok (4. jul) koji nam pise u u govoru. Ja rachunala na neko useljenje u oktobru (sve sa rezervom :D ), ali izgleda da ce to biti ranije :kk:
 
nikola011":16wgnkn5 je napisao(la):
Za radijatore ne znam o cemu pricas, stanovi u kojima sam ja bio, stavljeni su ispod prozora, izuzev u slucaju da je otvor terasa ili francuski balkon.

Ma nema sikiracije, sad cu sve da objasnim po pitanju radijatora...
Znaci u mom stanu u 4AL1 (a tako je i u ostalim lamelama) radijatori su postavljeni na unutrasnjim zidovima koji se granice sa drugim stanovima a ne na spoljnim zidovima, pri cemu se ne radi ni o terasi, niti o francuskom balkonu. Prozori su oni veliki na 45 cm od poda i tu su komotno mogli da se stave oni nizi radijatori sa vise rebara - ne bi bio prvi put da se tamo gde su takvi prozori oni ugradjuju, stavise ja sam licno vidjao na dosta mesta takve. Ovako radijatori zauzmu zid bespotrebno tako da tu ne mozes nista da stavis a da ga ne zatvoris.

nikola011":16wgnkn5 je napisao(la):
Mreza je Telekom, kao i svuda u Beogradu, ko prvi zauzme naselje, njegovo je, a ovo ipak gradi drzava.

Drugim recima monopol je opravdan i ako nam drzava izgradi stanove mi moramo da koristimo ono sto nam oni nude po cenama i kvalitetu koje oni odrede jer nemamo izbora... Hmmmm.....

nikola011":16wgnkn5 je napisao(la):
Kao sto znas, u zgradu moze doci i drugi operater, ali pod uslovom da se prijavi 50%+1 stanara, odnosno dela naselja, zavisno koliko je tom operateru isplativo da dovuce mrezu na to podrucje.

Mislis li da nijednom od ostalih operatera nije isplativo da dovuce mrezu na podrucje gde ima 5k stanova? O, itekako jeste samo je pitanje hoce li im biti dozvoljeno.
A ono o 50% stanara mi je dobro poznato, samo pitanje je kako ce sad gledati - u zgradi ili delu naselja, onoliko koliko ih ima ili koliko bi trebalo da ih ima etc. A tu opet nastupa problem sa kojim znam da su se ljudi koji su skupljali potpise susretali ali to je vec neka druga prica.

nikola011":16wgnkn5 je napisao(la):
Ne znam o kakvoj to specijalnoj razlici govoris, ja sam sad na SBB-u, jeste vrhunski net, nemam apsolutno nijednu zamerku, cak nikad u zivotu nije ni "stucnuo". Ipak je tamo nova podzemna mreza, sve uzidano, pa ko bi ti sad pristao da uvodi nesto novo i razvlaci nove kablove po zgradi, to zaboravi. Mislim da ce i Telekom biti fenomenalan jer je infrastruktura potpuno nova.

E upravo o tome sto sam ti boldovao i govorim kao o nekoj specijalnoj razlici i to u korist SBB-a ili IKOM-a u odnosu na Telekom. Daleko bolja ponuda, znatno bolji kvalitet o cemu govorim na osnovu iskustva koriscenja nekad Telekomovog ADSL-a (za koji sam rekao nikad vise) u odnosu na sadasnji kablovski net kod IKOM-a, daleko pristupacnije cene kablovskog neta cisto i bez toga da uz to imam i digitalnu KTV uz odredjene pakete pay TV itd.

A to da ce i Telekom biti fenomenalan mogu samo da se nadam mada obzirom na dosadasnje iskustvo sa njihovim ADSL i iskustvo mnogih korisnika sa njihovim IP TV (los izbor kanala u odnosu na operatere KTV, kvalitet slike koji varira u odnosu na vremenske uslove (da ima i toga), itd) nesto ne verujem da ce biti bas tako osim ako se nesto drasticno ne promeni.
I stvarno nemam nista protiv toga da imamo to vec uvedeno, samo da sklopimo ugovor, koliko imam protiv izbora operatera koji je monopolista koji zna da je jedini pa se bas uopste i ne trudi da ponudi bolji kvalitet usluge ni po jednom pitanju!

Pozdrav.
 
pa i meni smetaju neke sitnice,mislim da bih ja to bolje organizovao :lol: ali sta sad - ako kupujes stan u stepi pristao si na sve uslove koji su jasni...bitno je da je sve novo,od stana do instalacija ;)
 
Ja sam danas isao da vidim kako napreduje 3G i vise sam nego zadovoljan samo tako da nastave!
 
nemmen":3aizl89u je napisao(la):
pa i meni smetaju neke sitnice,mislim da bih ja to bolje organizovao :lol: ali sta sad - ako kupujes stan u stepi pristao si na sve uslove koji su jasni...bitno je da je sve novo,od stana do instalacija ;)

Ma to su neke sitnice preko kojih cu lako da predjem samo ako sve bude u roku... a za sada koliko sam imao prilike da vidim sve ide u dobrom pravcu.

Mada, cini li mi se ili je u pocetku bilo price da ce biti topla voda kad ono - bojleri... ;)
 
Vrh