Šta je novo?

Državna stanogradnja(naselje Stepa Stepanovic na Vozdovcu)

Kakve li su državne banke po tom pitanju, Komercijalna i AIK ????
Kakvo je Vaše iskustvo?
 
Ja sam uzeo u komrcijalnoj, i ide sve kao sto su i rekli, tako da nemam neke primedbe. Banka ko banka, pare im trebaju pa su zato i ljubazni. Ja idem danas da vidim bas za te zalozne izjave i sta dalje za taj katastar. Ide sporo (praznici i ostalo) ali napraduje se :)

Ako ti trebaju neke informacije o kreditu samom, pogledaj na http://subkreditnikalkulator.somee.com.
 
Ljudi, u Srbiji nema drzavnih banaka... Ja radim u jednoj stranoj, i reci cu vam da vam je svuda manje-vise isto jer je sve pod budnim okom NBS-a i ne moze se tek tako raditi, posebno je pojacana kontrola od kako je usvojen novi zakon.. Moj vam je savet da obidjete par banaka, i trazite Ponudu, Ugovor o kreditu (banke su u obavezi da vam daju), vidite koliki su troskovi, i sto je najvaznije kolika je margina (nepromenljivi deo kamate), po uredbi vlade moze biti maksimum 4.5, ali neke banke daju i ispod 4... I nemojte da se zavaravate kao domaca banka bla bla bla, u ovom slucaju vi od banke uzimate a ne dajete pare, osim za troskove.... i kada prvi put obidjete banke i uzmete ponude, onda ponovo u one koje su se ucinile najpovoljnijim, pa pregovarajte, mozda mogu jos da vam spuste marginu, jer je njima u interesu da prodaju stambene kredite....
 
somit":nhopt07f je napisao(la):
Ljudi, u Srbiji nema drzavnih banaka... Ja radim u jednoj stranoj, i reci cu vam da vam je svuda manje-vise isto jer je sve pod budnim okom NBS-a i ne moze se tek tako raditi, posebno je pojacana kontrola od kako je usvojen novi zakon.. Moj vam je savet da obidjete par banaka, i trazite Ponudu, Ugovor o kreditu (banke su u obavezi da vam daju), vidite koliki su troskovi, i sto je najvaznije kolika je margina (nepromenljivi deo kamate), po uredbi vlade moze biti maksimum 4.5, ali neke banke daju i ispod 4... I nemojte da se zavaravate kao domaca banka bla bla bla, u ovom slucaju vi od banke uzimate a ne dajete pare, osim za troskove.... i kada prvi put obidjete banke i uzmete ponude, onda ponovo u one koje su se ucinile najpovoljnijim, pa pregovarajte, mozda mogu jos da vam spuste marginu, jer je njima u interesu da prodaju stambene kredite....

Somit molim te za jednu informaciju, da li znas kada banka odobri kredit pa posle ide na odbor za subvenciju kako gledaju privatne firme?
Muz i ja imamo porodičnu firmu već 10 godina i otpočetka smo u istoj banci u kojoj i dižemo kredit, oni nas lepo gledaju jer smo stari i dobar klijent, ali se brinem za ovaj subvencionisani deo...ipak država daje prioritet pretpostavljam onima koji i rade u državnim firmama....mada logično gledano trebalo bi da mene gledaju isto tako dobro posebno što im svakog meseca punim budžet zajedno sa ostalim privatnim firmama
 
anka007":2ard8ui3 je napisao(la):
somit":2ard8ui3 je napisao(la):
Ljudi, u Srbiji nema drzavnih banaka... Ja radim u jednoj stranoj, i reci cu vam da vam je svuda manje-vise isto jer je sve pod budnim okom NBS-a i ne moze se tek tako raditi, posebno je pojacana kontrola od kako je usvojen novi zakon.. Moj vam je savet da obidjete par banaka, i trazite Ponudu, Ugovor o kreditu (banke su u obavezi da vam daju), vidite koliki su troskovi, i sto je najvaznije kolika je margina (nepromenljivi deo kamate), po uredbi vlade moze biti maksimum 4.5, ali neke banke daju i ispod 4... I nemojte da se zavaravate kao domaca banka bla bla bla, u ovom slucaju vi od banke uzimate a ne dajete pare, osim za troskove.... i kada prvi put obidjete banke i uzmete ponude, onda ponovo u one koje su se ucinile najpovoljnijim, pa pregovarajte, mozda mogu jos da vam spuste marginu, jer je njima u interesu da prodaju stambene kredite....

Somit molim te za jednu informaciju, da li znas kada banka odobri kredit pa posle ide na odbor za subvenciju kako gledaju privatne firme?
Muz i ja imamo porodičnu firmu već 10 godina i otpočetka smo u istoj banci u kojoj i dižemo kredit, oni nas lepo gledaju jer smo stari i dobar klijent, ali se brinem za ovaj subvencionisani deo...ipak država daje prioritet pretpostavljam onima koji i rade u državnim firmama....mada logično gledano trebalo bi da mene gledaju isto tako dobro posebno što im svakog meseca punim budžet zajedno sa ostalim privatnim firmama
da budem iskren ne znam kako NKOSK gleda sve to, ali ako je firma poslovala dobro, ako su bilansi ok, ne vidim razlog da vas odbiju....
 
somit":jpwyn10q je napisao(la):
anka007":jpwyn10q je napisao(la):
somit":jpwyn10q je napisao(la):
Ljudi, u Srbiji nema drzavnih banaka... Ja radim u jednoj stranoj, i reci cu vam da vam je svuda manje-vise isto jer je sve pod budnim okom NBS-a i ne moze se tek tako raditi, posebno je pojacana kontrola od kako je usvojen novi zakon.. Moj vam je savet da obidjete par banaka, i trazite Ponudu, Ugovor o kreditu (banke su u obavezi da vam daju), vidite koliki su troskovi, i sto je najvaznije kolika je margina (nepromenljivi deo kamate), po uredbi vlade moze biti maksimum 4.5, ali neke banke daju i ispod 4... I nemojte da se zavaravate kao domaca banka bla bla bla, u ovom slucaju vi od banke uzimate a ne dajete pare, osim za troskove.... i kada prvi put obidjete banke i uzmete ponude, onda ponovo u one koje su se ucinile najpovoljnijim, pa pregovarajte, mozda mogu jos da vam spuste marginu, jer je njima u interesu da prodaju stambene kredite....

Somit molim te za jednu informaciju, da li znas kada banka odobri kredit pa posle ide na odbor za subvenciju kako gledaju privatne firme?
Muz i ja imamo porodičnu firmu već 10 godina i otpočetka smo u istoj banci u kojoj i dižemo kredit, oni nas lepo gledaju jer smo stari i dobar klijent, ali se brinem za ovaj subvencionisani deo...ipak država daje prioritet pretpostavljam onima koji i rade u državnim firmama....mada logično gledano trebalo bi da mene gledaju isto tako dobro posebno što im svakog meseca punim budžet zajedno sa ostalim privatnim firmama
da budem iskren ne znam kako NKOSK gleda sve to, ali ako je firma poslovala dobro, ako su bilansi ok, ne vidim razlog da vas odbiju....

NKOSK osigurava taj kredit i oni vrse procenu rizika. Uglavnom gledaju prosek zarade i docnje u kreditnom birou za zadnjih godinu dana. Cak su i vrlo ekspeditivni. Ja sam predala zahtev za kredit banci u ponedeljak pred one neradne dane za Sretenje. Oni su prosledili NKOSK i vec prvog radnog dana posle praznika imali smo odgovor od NKOSK-a. Nema potrebe da se sekiras! Mada da postoji i 1% sanse da te NKOSK odbije valjda bi u banci trebali da te obaveste o tome!
 
Bio sam danas u stanu, objekat 4J, lamela 1 i mogu vam reći da od useljenja ništa do 1. juna. Ima još dosta posla na lakiranju parketa i sređivanju unutrašnjih vrata kao i molerskih radova. Ako obilazite stanove obratite pažnju na unutrašnja vrata jer je dosta njih izgrebano i okrnjeno pa tražite da izvođač to sredi. Nije mi se dopalo to što su u kuhinjama napravili raspored instalacija tako da šporet, bilo ugradni ili stojeći, mora da ide uz mesto za frižider. generalno se dosta fušeri na završnim radovima pa obratite pažnju kad obilazite!

Pozdrav!
 
Ljudi sta mislite, gde je bolje kupiti stan, u Stepe Stepanovic ili u naselju dr. Ivan Ribar, koja je lokacija bolja?
 
dobar komsija":g4l3gvzh je napisao(la):
Ljudi sta mislite, gde je bolje kupiti stan, u Stepe Stepanovic ili u naselju dr. Ivan Ribar, koja je lokacija bolja?

Ne postoji bolja lokacija, nego sta tebi vise odgovara. Evo reci cu ti moje razlike i kako ja vidim prednost jedne, a kako druge.

Sto se tice saobracajne infrastrukture, kako sadasnje tako i buduce, NBGD ce uvek da ima prednost, brzina, lakoca sirenja puteva, tramvaja, metroa. Uvek ce biti blizi posao jer u delu grada prema Stepi nece nikada biti tog razvoja kao prema ravnici. To je ono najvaznije sto ljude odvlaci tamo. Druge prednosti nema, kvalitet stanova ce biti isti. Mana NBGD je sto je to ipak mocvarno zemljiste, uz reku, neko to mozda voli, ali tu je stalno prisutna velika vlaznost vazduha, ceste magle, duze zadrzavanje smoga i polena u vazduhu, puno korova koje lako nice na takvim terenima, pa samim tim i najveci problemi sa ambrozijom. Najvise problema sa disajnim putevima i alergijama po statistici imaju stanovnici NBGD, ali s obzirom na uslove to je i normalno. Ne mora da znaci da ces biti bolestan na NBGD, a zdrav u Stepi, ja samo govorim o verovatnoci da me neko ne shvati bukvalno. Ne volim ni to sto su blokovi na trasi aviona prema aerodromu pa se prilicno cuju, ali neko se i na to navikne. Izbor je tvoj.
 
Kao što kaže Nikola, izbor je individualan.
Meni više odgovara NBG, iz sledećih razloga:

- saobraćaj generalno
- blizina reke + zelenilo + blizina Ade
- sve više poslova je na NBG, a daleko prijatnije je živeti na NBG i putovati u centar na posao nego obrnuto
- blizina Zemuna :)

To je u odnosu na lokaciju Stepe. E sad, lokacija u Ivana Ribara ima i par mana, a to je ta buka od aviona, blizina Grand kafe koja se nekad oseća.
To je ipak kraj NBG i iza su poljane i močvarno zemljište, što ima i prednosti (meni lično to daje neki osećaj slobode jer sam iz Vojvodine, zatim ogromne mogućnosti za igru dece, skoro kao da nisi u gradu) ali i mane (korov, potencijal da se nasele prerađivači sekundarnih sirovina, komarci).

Eto , ukratko sa moje strane :)
 
Moje misljenje je pomalo drugacije,

Prvo sto se tice lokacije, to je kraj Beograda, Novog Beograda i kraj samog naselja dr. Ivan Ribar, a tako ce i da ostane jer je iza mocvara. Nisu svi delovi NBG sinonim za kvalitet zivota kao sto su recimo blokovi oko hotela Jugoslavija. Taj deo je najlosija lokacija na NBG, a po meni losija od Stepe Stepanovic. Nije tacno da je odatle blize i lakse putovati do centra, ako neko ne planira da prepliva Savu do Ade ce mu trbati isto kao iz Stepe. Zelenilo se nemoze uporediti sa Banjickom sumom, parkom u Jajincima i Avalom. Buka od aviona nije bas da nije nepodnosljiva, retko koji normalan grad ima naselje ispod silazne putanje avionskog saobracaja. Ko ima sportsku porodicu, sigurno ce mu znaciti SC Banjica, buduca atletska dvorana i sportski kompleksi na Autokomandi. Iza svega recenog stojim licno jer sam rodjen na NBG. Da imam novca za stan na boljim lokacijama NBGa dileme nebi bilo. Stan u Stepi sam kupio sto potvrdjuje moj optimizam da ce sve po projektu biti uradjeno, a tada se ova dva naselja nemogu ni porediti. Nacin gradnje je drugaciji, losiji, a to se vidi i po projektu. Zabiravih da napomenem da se pored nalazi i novo socijano naselje, sto ce sa starim zradama u kojim sad mozete da kupite po 1100e, ciniti celo naselje. Znaci saren komsiluk i recimo skola na 1600 metara. Cekao sam pre kaparisanja u Stepi jer bila najava jeftiniji kvadrata u Ivana Ribara, ali kada sam video projekat, vise dileme nije bilo.

Novi Beograd ima puno prednosti, a ovo buduce naselje u dr. Ivan Ribar ima puno mana.

To je moje misljenje, a i licno sam razocaran cinjenicom da drzava tamo gradi da "pomogne narodu" i pri tome zaobilazi plac IMRa. Ta prica se preselila u kasarnu Stepa Stepanovic, a IMR ce graditi privatnik po drugim uslovima... :(
 
apsolutno se ne slažem sa GP5.

prvo za način gradnje ?!??! pa majku mu zar po crtežu može da se vidi kvalitet gradnje. daj druže znam da si kupio stan u stepi i da želiš da ga opravdaš po svaku cenu, ali nemoj baš tako..... ja se kladim da će gradnja da bude ista.

dalje, što se tiče odlaska u centar. ulica jurija gagarina je podešena tako da od kraja do samog hotela hajat možeš stići bez ijednog semafora. i onda na stari most i centru smo. a može i da se skrene u milentija popovića pa preko brankovog i u centru smo, za to vreme ako neko iz stepe stigne do auto komande biče dobro. pogotovu kad se uzme da stepa treba da ima 13.500 stanovnika koji će izvršiti dodatni pritisak na već preopterećenu infrastrukturu.

što se tiče odlaska na adu slična je priča.....

što se tiče odlaska na adu samo da sumiram jedno. i oni koji idu iz pravca stepe i dr ivana ribara srešče se na petlji radnička. kome će trebati kraće do tu sami procenite.

što se zelenila tiče. pa majku mu ako je po nečemu novi beograd poznat to je po zelenilu. a odmah do naselja je savski kej. na 10 minuta vožnje ušče. u svakom bloku zelenilo......

što se tiče sportskog sadržaja. ovaj kraj je namenjen za izgradnju nekakvog olimpijskog kompleksa koji će biti izgrađen kasnije. ima tema na beobuildu pa je nađi i pogledaj.

što se tiče toga da je dr ivana ribara na kraju grada. jeste. ali je zato stepa izvan grada. ja sam uvek trošarinu smatrao za kraj odakle sam presedao na prigradske autbuse za podavalska naselja. e pa stepa je iza toga. i to dosta. posle stepe idu sela.

možda u ribara postoje jeftini stanovi i socijalni blokovi, ali zato u naseljima oko stepe postoje investitorske gradnje nedostojne ni tirane, divlje kuće, nedostatak parkinga (u stepi će ga valjda biti dovoljno)..... pri tome si zaboravio da spomeneš da novogradnja na nbg 100 metara dalje od ribara se prodaja za 1700-1800 po kvadratu, a gradi neimar v. u novogradnji oko stepe se stan može naći čak i jeftinije ili isto kao u stepi (pogledati veljka vlahovića)

i da se složim u nečemu. žao mi je što se gradi u dr ivana ribara umesto na praznim placevima po novom beogradu.


da sumiram. ja mogu da kažem da je sve stvar ličnog afiniteta. ali za nekog ko nema neki naročiti afinitet i ko želi da kupi nekretninu u beogradu gledajući pluseve i minuse svake lokacije, onda mu je bolje da kupi stan u ribara.

uostalom to će najbolje tržište pokazati. videćemo koliko brzo će se prodati ovo naselje u stepi, a za koliko u riabara.
 
@GP5

Znas sta, ja jesam vise za Stepu jer zbog drugih stvari gravitiram tom naselju i ne volim NBGD zbog blizine reke, ali ti ga pretera, sve ostale stvari su u prilog NBGD.
Nemoj nikako da pricas o saobracajnicama, Stepa je napravljena u useku, odvaljeno brdo iznad kog su tri reda kuca. Ispod Kumodraske, paralelno sa naseljem je industrijska zona sa fabrikama. Stepa je okruzena najsiromasnijim delom Beograda. Kumodraz je uvek bio najjeftiniji deo grada. Kad sam se setao Kumodraskom do kraja posle onih fabrika su kartonska naselja. Stepa nikad ne moze dobiti saobracajnice kao sto je i na kraju NBGD jer je to nemoguce, a ne zato da li to neko zeli ili ne. To je prosto jedna lokalna spavaonica, kao sto su nekad bili blokovi i bice to jako puno vremena. Na Trosarini se nece graditi trzni centar, vec stoji znak: "Zemljiste na prodaju" Sve sto si naveo da je blizu, blizu ti je samo autom, prevozom ces se usreciti dok dodjes do bilo cega. Ako mi se ide na Avalu, isto mi je iz Stepe ili iz Zemuna da izadjem na auto-put i opalim do Bubanj potoka pa na obilaznicu.
Ako gledas tako, odsecenost Stepe je mozda trenutno najveca kao nekog naselja u Beogradu i jako dugo ce tako ostati, bez obzira na saobracajnice.
O kvalitetu zgrada u dr Ivan Ribar i Stepi, pa kako mozes tako da lupetas kad znas da je postignuta ista cena na tenderu sa prakticno istim projektom zgrada i potpuno istim materijalima i nacinom gradnje.
 
nikola011":3rdecqfy je napisao(la):
O kvalitetu zgrada u dr Ivan Ribar i Stepi, pa kako mozes tako da lupetas kad znas da je postignuta ista cena na tenderu sa prakticno istim projektom zgrada i potpuno istim materijalima i nacinom gradnje.



Ako mislis na zgrade koje ce biti useljene ove godine, nema ni i od istog kada je gradnja u pitanju. U dr Ivan Ribar zgrade nemaju izolaciju (ima samo iznad prozora) i u dr Ivana Ribara zgrade su zidane za www.ytong.rs blokovima, pa valjda zato nisu stavljali izolaciju niti koristili sendvic zidove... dok sa druge strane Stepa ti sinonim za zgrade sa izolacijom.

kako ce biti zidane nove zgrade za koje jos nije postavljen temelj u dr Ivana Ribara ne znam...
 
Imam info za sve koji su kupili dvosoban stan od 48,51m2, bez terase. Nas konkretno, se nalazi u zgradi 4A, lamela 1, 6 sprat. Naime, u spavacoj sobi, iza vrata nema prostora za plakar. Nesto su tu izmenili, uglavnom, cisto nesto malo prostora ima, vrata su priljubljena uz zid. Za one koji su planiraliu da pomeraju vrata, eto dobrih vesti, za one koji su tu planirali da stave plakar :(. Sve u svemu, ostalo je po planu. U nasoj lameli poceli su da postavljaju parkete i plocice. Covek rece da ce sve biti gotovo za mesec i po', maximalno dva (kako je i obecano). Suprug mi je gradjevinac, pa je struchno "zagledao". reche da smo imali vishe srece negi pameti, jer nismo bas unapred gledali ko gradi zgradu (Energoprojekt je taj). Izollacija je odlicna, postoji cak i na unutrashnjim zidovima, i onom prostoru do lifta, pa nema zime...ni za zimu ni za buku od lifta. Uopste, reche da je odlichan kvalitet gradnje...neku drugu zgradu je pomenuo...reche i nije bash...ne znam koju. Toliko
 
I u 6E ima izolacija unutra prema liftu, valjda je to neki standard koji su morali da ispostuju. Inace 6E gradi Balkan gradnja, ne znam ni koja je to firma ali mi se nimalo ne svidja kako rade, ali sta je tu je.
 
La Grange":osaad6wm je napisao(la):
Ako mislis na zgrade koje ce biti useljene ove godine, nema ni i od istog kada je gradnja u pitanju. U dr Ivan Ribar zgrade nemaju izolaciju (ima samo iznad prozora) i u dr Ivana Ribara zgrade su zidane za www.ytong.rs blokovima, pa valjda zato nisu stavljali izolaciju niti koristili sendvic zidove... dok sa druge strane Stepa ti sinonim za zgrade sa izolacijom.

kako ce biti zidane nove zgrade za koje jos nije postavljen temelj u dr Ivana Ribara ne znam...

Pa niko ne misli na socijalne stanove, nego na ove nove koji ce se graditi i prodavati po istoj ceni od 1290e/m2. Zidace se potpuno isto po ceni od oko 380-450e/m2.
 
dalek":1f29qqsi je napisao(la):
I u 6E ima izolacija unutra prema liftu, valjda je to neki standard koji su morali da ispostuju. Inace 6E gradi Balkan gradnja, ne znam ni koja je to firma ali mi se nimalo ne svidja kako rade, ali sta je tu je.


A sto ti se ne svidja kako rade? Posto sam i ja u istoj zgradi :(
 
Izvinjavam se na uplivu u diskusiju.U toku rekonstrukcije Bulevara Revolucije(kralja aleksandra) 2010. godine.Glavni izvodjac je bio Interkop a njegov podizvodjac balkan gradnja.Balkan gradnja je vidno losije odradila rekonstrukciju na svom delu sto je pogotovu danas vidljivo.

Ne kazem da je to i ovde slucaj,ali moze se reci da je balkan gradnja poznata po takvim stvarima.
 
nikola011":3mfqz2t5 je napisao(la):
La Grange":3mfqz2t5 je napisao(la):
Ako mislis na zgrade koje ce biti useljene ove godine, nema ni i od istog kada je gradnja u pitanju. U dr Ivan Ribar zgrade nemaju izolaciju (ima samo iznad prozora) i u dr Ivana Ribara zgrade su zidane za www.ytong.rs blokovima, pa valjda zato nisu stavljali izolaciju niti koristili sendvic zidove... dok sa druge strane Stepa ti sinonim za zgrade sa izolacijom.

kako ce biti zidane nove zgrade za koje jos nije postavljen temelj u dr Ivana Ribara ne znam...

Pa niko ne misli na socijalne stanove, nego na ove nove koji ce se graditi i prodavati po istoj ceni od 1290e/m2. Zidace se potpuno isto po ceni od oko 380-450e/m2.

I jedan i drugi gresite, sto se tice zgrada pored kojih ce biti dulvil 2, one nisu socijalne vec neprofitne, tj. za stanove u njima su konkurisali ljudi 2007. godine na gradskom konkursu, i na zalost njihova cena nece biti mnogo jeftinija od zgrada koje gradi Dulic.
E sad, pored tih zgrada ka ledinama je zgrada koju sa pravom zovete socijalna i ona ce biti useljena socijalno ugrozenim licima.
 
Mozes da glasas za koga hoces, vidis da su svi oni u istom kosu i samo prave ovce od nas:
http://www.transparentnost.org.rs/ts_mediji/stampa/2007/05MAJ/07052007.htm

MOžE IM SE

"Balkan gradnja", firma odbornice PSS u Skupštini grada, i dalje pobeđuje na
svim gradskim konkursima. Reting joj nije pao ni posle nesrece u Nemanjinoj 9
Posle obnove šina u Savskoj ulici, rekonstrukciju i kompletnu sanaciju
tramvajske infrastrakture u Trećem bulevaru, Ulici proleterskih brigada i u
Milentija Popovića, vredne 11 miliona evra, ponovo radi „Balkan gradnja", firma
Jasenke Momirović, odbornice DSS u Skupštini grada! Da je u pitanju sukob
interesa potvrdio je za Kurir i advokat Sava Anđelković, koji kaže da u ovom
slučaju zloupotreba položaja apsolutao postoji, ali da, nažalost, u našoj
zemlji nema konkretnih sankcija za to, osim, eventualno, političkog žigosanja.
Evo jednog primera kako je u Francuskoj zakonodavni sistem efikasniji. Ukoliko
bračni drug otvori atelje za projektovanje, drugi bračni drug ne sme da otvori
firmu za prodaju građevinskog materijala, jer je to klasičan sukob interesa. U
poređenju sa konkretnim slučajem u našem gradu, situacija je još jasnija: sukob
interesa i zloupotreba položaja je očigledna, ali se kod nas to ne kažnjava -
kaže Anđelković.
Pomenuti slučaj je presedan ne samo zato što je Momirovićeva direktor „Balkan
gradnje", a paralelno sa tim i odbornik Demokratske stranke Srbije u Skupštini
grada, već i zbog toga što je isto preduzeće 2005. godine bilo izvodač radova
na rekonstrukciji zgrade u Nemanjinoj 9, koja se zatim, zbog loše obavljenog
posla, obrušila na građevince. Kako su mediji već pisali, nakon nesreće u kojoj
je pri raščišćavanju zgrade povredeno pet radnika, pored investitora okrivljen
je i izvodač radova „Balkan gradnja", koji nije obezbedio svoje radnike.
Tim
povodom, Velimir Ilić, ministar za kapitalne investicije, izjavio je da su
„izvodači radova započeli raščišćavanje objekta bez dozvole i da je radove
izvodila firma koja nije imala nijedan papir". I gradski arhitekta đorde Bobić
nije štedeo kritike na račun „Balkan gradnje", ističući da ovo preduzeće nije
ispoštovalo osnovne bezbednosne uslove na gradilištu, pa su u jednom trenutku
radnici bili u životnoj opasnosti. Napominjući da je „previše neodgovornih
investitora i izvodača, koji ne poštuju gradevinske propise", Bobić je tada
naglašavao da se „njihovoj neprofesionalnosti mora stati na put". Da se ova
firma „ubija" od posla i osvaja tendere za brojne značajne biznise u gradu,
dokazuje i činjenica da je prošlogodišnja rekonstrukcija tramvajskih šina i
kanalizacije u Savskoj ulici, vredna oko 200 miliona dinara, dodeljena
konzorcijumu tri preduzeća: „Partizanski put", „Put sistem" i „Balkan gradnja".

Antrfile : Ruku pod ruku

Na pitanje da li gradski odbornik krši zakon ukoliko flrma u njegovom
vlasništvu učestvuje na gradskim tenderima I pobeđuje, Dorđe Bobić, glavni
gradski arhitekta (čije preduzeće „Slavija biro" takođe odlično posluje,
projektujući biznis centre po gradu), kaže da nije upućen u tu problematiku I
da to nije u njegovom domenu. - Konkretno kada je reč o firmi „Balkan gradnja",
svojevremeno sam je kritikovao i to sa profesionalnog aspekta, ali da bih sada
bilo šta dalje rekao morao bih da pogledam ceo predmet. Kada je reč o sukobu
interesa, to liči na to što govorite, all ne verujem da bi neko tako otvoreno
kršio zakon - kratko je prokomentarisao Bobić.

Odrekla se fotelje?

Do Jasenke Momirović je bilo gotovo nemoguće doćl, jer je službenica u „Balkan
gradnji" zbunjenim glasom odgovorila: „Jasminka nije ovde kod nas, ne znam gde
je, nisam je videla godinu dana". U informativnom centru Demokratske stranke
Srbije dobili smo infonnaciju da osoba pod tim imenom nije evidentirana kao
njihov član. U daljem pokušaju da stupimo u kontakt sa Momirovićevom pozvali
smo nekoliko službi u Skupštini grada, a zatim i načelnicu gradske uprave
Tamaru Stojčević, koja nam je, istina Ijubazno, odgovorila da će se potruditi
da nađe kontakt telefon odbornice DSS, ali do zaključenja ovog broja to nije
uspela.

„BALKAN GRADNJA": NISMO KRIVI
http://www.pressonline.rs/sr/vesti/beograd/story/78077/Milionsku+odštetu+plaća+„Vodovod"!.html



Radnici se oporavljaju
http://arhiva.kurir-info.rs/arhiva/2005/septembar/17-18/V-19-17092005.shtml
 
Vrh