Šta je novo?

Državna stanogradnja(naselje Stepa Stepanovic na Vozdovcu)

anka007":2dvjumqy je napisao(la):
Caka je u tome što oni za svaku zgradu prvo ponude vojsci pa šta ostane onda nude gradjanima...i onda se nikada ne zna šta će biti slobodno

Mislim da je najbolje da se tamo bane nenajavljen u roku od 10 dana 3 puta i ima da nadjes nesto sto ti odgovara

Ja sve vreme pokusavam da skontam njihove podatke o prodaji jer to najvise i utice na cenu. Kako si mi sad rekla, a pomislio sam na to, oni racunaju na prodate stanove i ono sto daju vojsci, jer ni vojska ih zapravo ne poklanja, vec ih i oni pojedinacno kupuju, mozda uz neke mnogo bolje subvencije oko kredita i sl, ali potpisuju ugovor sa GDS-om o prodaji.

To je onda za buduce kupce mnogo lepa vest, ako su prodali oko 2.000, ostalo je preko 2.500 neprodatih stanova, zato se oni sada ubise od reklamiranja Stepe na svim kanalima, a do sada nisu ulozili u marketing ni jedan jedini dinar.
 
za anku - to sa tv ti je mozda i pametno ali rekoh da kasnije ne zazalis-inace ostatak stana je bas dobar ali povucen nekim svojim ranijim iskustvom prilikom izgradnje neke male kucice rekoh da malo ukazem na neke stvari. Kad sam pravio tu kucicu nisam vodio racuna kako cu je kasnije namestiti pa sam muke imao s tim. Zato sam i sad pre konacne kupovine prvo dobro izanalizirao kako cu namestiti stan pa tek onda kupio
 
sasasa":6x4hmouy je napisao(la):
za anku - to sa tv ti je mozda i pametno ali rekoh da kasnije ne zazalis-inace ostatak stana je bas dobar ali povucen nekim svojim ranijim iskustvom prilikom izgradnje neke male kucice rekoh da malo ukazem na neke stvari. Kad sam pravio tu kucicu nisam vodio racuna kako cu je kasnije namestiti pa sam muke imao s tim. Zato sam i sad pre konacne kupovine prvo dobro izanalizirao kako cu namestiti stan pa tek onda kupio


u pravu si, zaista i ja sam kontala šta i kako i jeste malo problematično to sa tv om ugaonom garniturom itd....ali pravo da ti kažem, ja sam bila zacrtala da to bude dvostrano orijentisan stan i da ima puno prozora...i ovo je bilo idealno rešenje a da je te kvadrature...



šta si ti odabrao?
 
Ne razumem zašto tolika halabuka oko zida na terasi.Po meni to je mnogo elegantnije i bolje od ove jeftine ograde.Jedan komentar mi je bio odličan, sedim na terasi i gledam u zid.Pa taj zid je 1 metar, maksimalno 1,10.Nek kupi stolicu malo veću od 20 cm :D
 
Volf":27gwstg1 je napisao(la):
Ne razumem zašto tolika halabuka oko zida na terasi.Po meni to je mnogo elegantnije i bolje od ove jeftine ograde.

Tako sam ja prokomentarisao betonske terase dvema mojim prijateljicama. Meni je to i prakticnije jer mogu da zastaklim onim italijanskim siber sistemom da mi bude i cistije i korisnije.

Medjutim, nijedna se nije slozila sa mnom. Hoce devojke vecu svetlost u stanu, njima je terasa da bude prava terasa, otvorena, jako svetla, da vide i dole sta se desava dok piju kaficu, mozda da i njih vide :lol:
 
nikola011":2exygafq je napisao(la):
Volf":2exygafq je napisao(la):
Ne razumem zašto tolika halabuka oko zida na terasi.Po meni to je mnogo elegantnije i bolje od ove jeftine ograde.

Tako sam ja prokomentarisao betonske terase dvema mojim prijateljicama. Meni je to i prakticnije jer mogu da zastaklim onim italijanskim siber sistemom da mi bude i cistije i korisnije.

Medjutim, nijedna se nije slozila sa mnom. Hoce devojke vecu svetlost u stanu, njima je terasa da bude prava terasa, otvorena, jako svetla, da vide i dole sta se desava dok piju kaficu, mozda da i njih vide :lol:

lako je vama svi dvometrasi verovatno...isto je tako reagovao i mm kad sam mu rekla da ce nam terasa biti mozda takva... :)

ajd pomirila sam se sa tim i ako bude ...neka, videcu nesto da je opet sredim da bude kako treba

Sta da vam kažem svasta nama ženama pada na pamet...Ustvari sta je bio kod mene problem...ja živim u iznajmljenom stanu koji ima 80kvm i sada(tj za godinu dana ako Bog da) treba da se uselim u stan od 45 :rolleyes: odmah počnem da se gusim i još kad videh da i terasa ima zidic :mad:
 
anka007":au245fq9 je napisao(la):
nikola011":au245fq9 je napisao(la):
Volf":au245fq9 je napisao(la):
Ne razumem zašto tolika halabuka oko zida na terasi.Po meni to je mnogo elegantnije i bolje od ove jeftine ograde.

Tako sam ja prokomentarisao betonske terase dvema mojim prijateljicama. Meni je to i prakticnije jer mogu da zastaklim onim italijanskim siber sistemom da mi bude i cistije i korisnije.

Medjutim, nijedna se nije slozila sa mnom. Hoce devojke vecu svetlost u stanu, njima je terasa da bude prava terasa, otvorena, jako svetla, da vide i dole sta se desava dok piju kaficu, mozda da i njih vide :lol:

lako je vama svi dvometrasi verovatno...isto je tako reagovao i mm kad sam mu rekla da ce nam terasa biti mozda takva... :)

ajd pomirila sam se sa tim i ako bude ...neka, videcu nesto da je opet sredim da bude kako treba

Sta da vam kažem svasta nama ženama pada na pamet...Ustvari sta je bio kod mene problem...ja živim u iznajmljenom stanu koji ima 80kvm i sada(tj za godinu dana ako Bog da) treba da se uselim u stan od 45 :rolleyes: odmah počnem da se gusim i još kad videh da i terasa ima zidic :mad:

Smanjenje svetlosti je tu zanemarljivo, vjerovatno nevidljivo golim okom, pogotovo što prostor ka terasi nije potpuno u staklu, već i on ima zid, i prozori su prilično visoko.Čak zgrade koje se smatraju ''ekskluzivnim'' listom imaju zid umesto ograde... itd.Postoje zamjerke na mnoge stvari, ali iskreno, moje subjektivno mišljenje za ovu je, ''Evo je još jedna stvar koju su me ze...., prevaranti, lopovi, hoštapleri..'' Relax :)
 
sasasa":1bk7o18j je napisao(la):
Za anku

evo mog nadam se stana posto se bas gnjavim oko kredita


http://www.gds-stanovi.rs/naseljess/stan.php?id=58

I ja sam meracio stan oko 40-45 m2, ali sam na kraju morao da uzmem malo veci i sad se ni malo ne kajem

poz


lep stan, posebno mi se svidja sto ima prozor na
kuhinji tj prirodnu ventilaciju direktno

u kojoj banci ti je kredit?
 
Societe generale-ali sad kad smo krenuli nema povratka-salim se malo-jos cekam iz geodetskog zavoda upis hipoteke i to bi onda bio kraj mojim mukama. Ma sve u svemu su ok u banci ali nekako mi je to sve sporo-sad da li koci drzava ili oni to ne mogu znati.
Ipak od svega je najbitnije da se zavrsi zgrada do kraja godine, a za ostalo cemo videti
Evo bas ovog trenutka mi stize poruka iz geodetskog zavoda da je gotovo i da mi salju postom
pozzz
 
Optimist":3riv59bl je napisao(la):
Koliko se dugo čeka na upis hipoteke?
Ja cu sada proci kroz to, za par dana, pa cu reci. Ono sto znam jeste da nikako ne trazis da ti oni posalju postom vec ti da preuzmes. I onda im skaces za vrat. U suprotnom zna da se oduzi...To sam cuo od drugih...
 
Narode, jel neko zna dali u kuhinji ima sudopera ili ne, zanima me, jer ako nema kako proveravaju instalacije, mislim na vodovodne naravno?!
 
bbokic":1oi1j1mi je napisao(la):
Narode, jel neko zna dali u kuhinji ima sudopera ili ne, zanima me, jer ako nema kako proveravaju instalacije, mislim na vodovodne naravno?!

Nema sudopera, instalacije provere tako sto stave kofu ispod ventila i otvore da vide da li tece voda :)
To je celokupna provera!
Da li su aljkavi majstori sipali sljunak i smece u odvodne cevi, to ces proveriti sam kad budes video da li ces poplaviti stan ili neces :kk:
(ovo nisam rekao konkretno na racun Stepe, nego uopsteno na realnost nase gradjevinske kulture)

Zivela Srbija!
 
Svaka vodovodna instalacija se proverava i to pod pritiskom vode od min 10bar. Svaki ventil i otvor se zatvara plastičnim čepovima, koji i štiti od upada npr. maltera, i proverava se ceo sistem da li curi. Bar bi tako trebalo.

oyXU.jpeg
 
Sto se katastra tice...uglavnom je iskustvo u vidu cekanja. Cim dobijete poruku da je resene gotovo, treba otici po njega jer ga oni ne salju odmah. A za onaj deo kad predam brisovnu izjavu...isto su mi rekli da ce poslati postom... Mesec dana i vise je proslo ni porkuk dobila nisam, a kada sam otisla tamo, resenje je bilo gotovo, i to sa datumom od nedelju dana posle onoga kada sam predala... Eto, to je moje iskustvo.

A sto se terasa tice, ja nisam videla stankoji celu terasu ima u zidu. Na nekim stanovima, moze da se desi da ima zida ali uglavnom je ograda, i pre svega je ograda. Ograda u otvorenoj ili polizatvorenoj varijanti...posto ne znam sta je ono sto naknadno stavljaju... A na gp2 ima terasa sa nekim zidom KROZ cosak terase... Ne znamsta je tacno ideja tu. Mislila sam da je mozde ukras, ali u svakom slucaju, cini mi se da je previse veliko, nepotrebno i da samo smeta... Moj dozivljaj.

Nego, sta se desava, ovi sto su dobili kljuceve ne oglasavaju se mnogo, a sta e sa ostalima koji cekaju kljuceve u maju ? Ima li neka inf kak se tu stvari odvijaju ? Kada ce deliti za 4e, 4j i sl. ?
 
Sto se katastra tice...uglavnom je iskustvo u vidu cekanja. Cim dobijete poruku da je resene gotovo, treba otici po njega jer ga oni ne salju odmah. A za onaj deo kad predam brisovnu izjavu...isto su mi rekli da ce poslati postom... Mesec dana i vise je proslo ni porkuk dobila nisam, a kada sam otisla tamo, resenje je bilo gotovo, i to sa datumom od nedelju dana posle onoga kada sam predala... Eto, to je moje iskustvo.

A sto se terasa tice, ja nisam videla stankoji celu terasu ima u zidu. Na nekim stanovima, moze da se desi da ima zida ali uglavnom je ograda, i pre svega je ograda. Ograda u otvorenoj ili polizatvorenoj varijanti...posto ne znam sta je ono sto naknadno stavljaju... A na gp2 ima terasa sa nekim zidom KROZ cosak terase... Ne znamsta je tacno ideja tu. Mislila sam da je mozde ukras, ali u svakom slucaju, cini mi se da je previse veliko, nepotrebno i da samo smeta... Moj dozivljaj.

Nego, sta se desava, ovi sto su dobili kljuceve ne oglasavaju se mnogo, a sta e sa ostalima koji cekaju kljuceve u maju ? Ima li neka inf kak se tu stvari odvijaju ? Kada ce deliti za 4e, 4j i sl. ?
 
Imao bih još jedno pitanje za bolje upućene :)

Skoro je neko spomenuo ovde na forumu da, iako piše u ugovoru dinamika useljenja (datum završetka zgrade + 30 dana teh. prijem + 15 dana za upotebnu dozvolu) da je moguće useliti se odmah po završetku zgrade, i da je to specifičnost Stepe, ili se varam? :/
 
Optimist":aua735wd je napisao(la):
Imao bih još jedno pitanje za bolje upućene :)

Skoro je neko spomenuo ovde na forumu da, iako piše u ugovoru dinamika useljenja (datum završetka zgrade + 30 dana teh. prijem + 15 dana za upotebnu dozvolu) da je moguće useliti se odmah po završetku zgrade, i da je to specifičnost Stepe, ili se varam? :/
To su sve zakonske regularne stvari. Koliko sam cuo od vec useljenih to je mnogo brze. Upotrebna dozvola zavisi od tebe da li si u redu sa svim u stanu. Mnogi su prijavili manje nepravilnosti ali saglasni da se to uradi u hodu u nekom periodu. Svi se potpisali i vozi :)
Ali bilo bi lepo kada bi neko ko se uselio dao svoje iskustvo
 
Evo i ja se pridružujem molbama ljudima koji su se uselili da podele iskustva sa nama, željno ih očekujemo :)
Isto tako, dajte još neke informacije o useljenju ostalih stanova na parceli 4.
Pozdrav budućim komšijama!
 
Poštovane buduće komšije :) ,

Pošto ulazim uskoro u proceduru za odobrenje kredita interesuje me da li je neko imao negativna iskustva sa nekom bankom, u smislu perioda obrade zahteva i korektnosti same banke? Lakše bi mi bilo da krenem metodom eliminacije prilikom izbora banke :) .

Hvala i pozdrav!
 
Nada":guklkcsl je napisao(la):
Poštovane buduće komšije :) ,

Pošto ulazim uskoro u proceduru za odobrenje kredita interesuje me da li je neko imao negativna iskustva sa nekom bankom, u smislu perioda obrade zahteva i korektnosti same banke? Lakše bi mi bilo da krenem metodom eliminacije prilikom izbora banke :) .

Hvala i pozdrav!
Vrlo su prijatni i kooperativni jer im je cilj da te oderu :) Ja sam preko raiffeisen banke i nikakvih, ali nikakvih primedbi nemam...
 
Vrh