Šta je novo?

Državna stanogradnja(naselje Stepa Stepanovic na Vozdovcu)

K_Kaca":39p5tl9n je napisao(la):
kica85":39p5tl9n je napisao(la):
Jeca":39p5tl9n je napisao(la):
Ja se iskreno nadam da nisu. Ljuti me zakidanje "na sitno", kao što su te pločice u kupatilu, što sam spomenula, jer zaista tako ne piše (ja se držim Tehničkih uslova, k‚o pijan plota, ali zar to ne bi trebalo biti normalno?). Što se tiče pleksiglasa iznad terasa, to već stvarno nije mala stvar i nešto što se može (premda bespotrebno) olako sanirati o svom trošku. Prosto - nije normalno. Iskreno se nadam da se neko ko ti je to rekao za te otvore samo ružno našalio. Zar su te terase rezervoar za sneg i kišu? Taman!
Ja cu otici ove nedelje do GDSa sigurno jer sam kupio stan sa 10metara terase i zelim nesto i da stavim tamo :) Drzacu sve informisane (ja se iskreno nadam da je samo shala)

Komšije, jeste vi kupili terase ali ste npr platili 4m2, a 10m2 su tzv. neprohodne terase - zato oni (GDS) mogu da rade kako i šta žele. Naravno devojke koje su vam prodale stan su vam rekle da je to vaše.

Ovo vam kažem da čisto imate vidu, nemojte pogrešno da me shvatite, jer želim vam da iskoristite tih 10m2 maksimalno i da bude kako želite. :D

P.S. Nije ok da terase budu otvorene (odnosno krov) , pošto ispod tih terasa se nalazi nečija dnevna soba, pa kada krene sneg da se topi....može da bude svašta
Ili jos gore, kupis 10 dobijes jos 10... Ali da 10 je neprohodna ali :) i ostalih 10 je otvoreno...Plus pitanje bezbednosti kad ljuljne odozgo sneg....
 
Jeca":1i5gsdv5 je napisao(la):
zbuha":1i5gsdv5 je napisao(la):
ant":1i5gsdv5 je napisao(la):

Hvala Ant, na to sam mislio :D
Ranije se link do pdf fajla nalazio na http://www.gds-stanovi.rs/docs.php ali ga vise nema.

Taj tehnički opis za stanove na GP 4, GP6 i GP 7 nije tačan, bar ne u celosti i ne znam kako može biti istaknut na zvaničnom sajtu, a sadržati netačne informacije. Obratite pažnju na stavku "Zidovi" u tehničkom opisu, gde piše "U kuhinjama na delu radnih elemenata su keramičke pločice do visine 1,6m. U kupatilu keramičke pločice će biti postavljene do plafona."
I? Nisu do plafona u kupatilu, već je ostavljen jedan red prazan do plafona, što predstavlja možda nekakvu uštedu, ali je stvarno ružno. Bar meni. To je kao da postaviš vrata, dobra, solidna vrata, ali eto, kvaku kupite sami.

U GDS-u sam dobila tehnički opis za zgrade u kompleksu GP6 u kojem piše za pločice sledeće:
U zavisnosti od namene prostorija predviđeno je oblaganje zidova keramičkim pločicama do visine 85-150 u kuhinjama, odnosno 210 cm u sanitarnim čvorovima, a iznad toga bojenje poludisperzivnom bojom belo, u svemu prema grafičkim prilozima.

Što se tiče povučenog sprata za to stoji sledeće:
Na terasama povučene etaže predviđene su "lebdeće" transparentne nadsteršnice-zalučeni segmenti, od čelične konstrukcije i saćastog providnog leksana d=10mm.

Nadam se da je ovo od koristi, ja sam ovaj dokument dobila od njih još u oktobru kada sam potpisivala ugovor, e sad koliko će se pridržavati videćemo (nadam se da hoće).
Pozdrav
 
@ Dasenka

Ja sam potpisala ugovor u maju prošle godine i tada sam i dobila Tehničke uslove - potpuno istovetne kao što su na sajtu. Smatrala sam ih verodostojnim. Nisam dobila bilo kakve posebne tehničke uslove koji važe samo za parcelu GP4. Oni nisu sastavni deo ugovora i pitanje je koliko su obavezujući (čini mi se, moram da pročitam iznova ugovor), ali ako su dostupni na način da su istaknuti na sajtu (valjda se neko nije dosetio da ažurira sajt u međuvremenu) i da su se delili poput letaka, onda svakako ta informacija predstvalja vid obmane. Verujem da si dobila drugačije uslove od nas, verovatno je u međuvremenu utvrđeno i precizirano da bude ovako kao što piše u uslovima koje si dobila, ali - šta je onda bilo ono pre? I zašto nismo obavešteni o promeni, te zašto na sajtu nisu onda istaknuti drugačiji tehnički uslovi? Ili jesu? Možda nisam videla....

No, dobro. Ipak, raduje me to što piše za taj leksan, bar kad bi se to ispoštovalo....
Ja nisam kupila stan u potkrovlju, odnosno na povučenom ili poslednjem spratu, nego čisto onako kažem, iz solidarnosti prema onima koji jesu. Nisam se usudila zbog večitog prokišnjavanja krovova na zgradama u našem gradu, što ne želim da se ikom desi u Stepi. A nije da nema vrlo lepih stanova i da pogled nije divan sa te visine. :)
 
Ja sam insistirao da tehnicki opis udje kao aneks u kupoprodajni ugovor i nisam uspeo, ja imam kompletnu projektnu dokumentaciju za moju lamelu, cini mi se da vec kod liftova zabusavaju, recene su mi neke nemacke marke, sad vidim da ugradjuju grcke liftove.
Poznaje li neko obligaciono pravo, mozemo li ih tuziti ukoliko ne izgrade skolu i vrtic u kracem roku za obmanu prilikom kupovine, u svim promotivnim projektima se nalazi nacrtano i mnogi su se zbog toga odlucili na kupovinu?
 
niki":31w7rbhm je napisao(la):
Ja sam insistirao da tehnicki opis udje kao aneks u kupoprodajni ugovor i nisam uspeo, ja imam kompletnu projektnu dokumentaciju za moju lamelu, cini mi se da vec kod liftova zabusavaju, recene su mi neke nemacke marke, sad vidim da ugradjuju grcke liftove.
Poznaje li neko obligaciono pravo, mozemo li ih tuziti ukoliko ne izgrade skolu i vrtic u kracem roku za obmanu prilikom kupovine, u svim promotivnim projektima se nalazi nacrtano i mnogi su se zbog toga odlucili na kupovinu?

Ja sam se raspitivao u vezi toga. Rekli su mi da pri kupovini stana imam pravo da se zalim samo na ono sto sam kupio, a to je stan, sa pripadajucom dokumentacijom o pravima na zajednicke delove objekta, liftove, hodnike, garaze i parking mesta. Na bilo sta sa strane nemas pravo zalbe jer ti to i ne kupujes. Kao sto sam ja gledao neke druge projekte gde su mi crtali neke buduce obilaznice, trzne centre, vrtice i sl. Sve van stana, zgrade sa najuzom okolinom nemas pravo nikakve zalbe.

Vrtic i skola su u nadleznosti lokalne samouprave i samo od njihove procene (ili politicke nagodbe) zavisi da li ce se graditi ili nece. Npr.Belville se reklamirao kao mali grad, ali temelji za vrtic se sada postavljaju, posle koliko godina, skolu verovatno nece skoro dobiti, a Trzni centar GDS verovatno sama nece graditi jer nema novca, osim ako proceni da moze nekom da ga proda. Kupio si stan i nista drugo, kao sto si rekao, to si video na "promotivnim" projektima, gde se oni ograde kroz neke papire da je to samo okvirni projekat koji nije obavezujuc. Oni su cak na TV-u naglasavali da ce Stepa da se gradi parcijalno u zavisnosti od prodaje, sto znaci da se nisu obavezali ni kompletno naselje da zavrse.
Uostalom, kako neko moze da ti garantuje skolu i vrtic, kako neko moze unapred da zna strukturu stanovnistva, broj dece i sl, za to ipak treba vreme. Koliko sam ja video u naselju ima jako puno malih stanova koje su kupovali ili samci, ili parovi bez dece, ne mozes nekog naterati onda da napravi skolu.

Sto se tice lifta i marki bilo cega, imas samo pravo zalbe ukoliko su ti napisali marku lifta koju ces dobiti, sve ostalo je rekla-kazala i u ovoj drzavi na sudu nemas sanse.
Seti se samo kako su ljudi zastitili Peti parkic, tako se u Srbiji sve dobija, pa ako bude dovoljno ljudi sa decom, a oni otezu oko skole, blokirajte Beograd, mozda do tada i ja budem tamo pa idemo zajedno :kk:
 
@kica85

Nisam ni povučeni ni VI sprat, ali svakako nije u redu da ostave otvorene terase pre svega zbog ljudi koji su na povučenom spratu a i ljudi koji se nalaze ispod (na VI spratu ili V - zavisnosti od lamele).

Za sve koji su u zgradi 2B što se tiče krova, u tehničkom opisu piše sledeće: ‚‚Krovna konstrukcija je armirano-betonska ploča, nagib krova je 10%, a krovni pokrivač je od čeličnog plastificiranog ravnog lima na daščanoj oplati sa hidroizolacijom.‚‚
 
To isto pise i za zgradu 2V. S tim sto je nagib krova 10%-14,5%. Mada ja to citam sa sajta izvodjaca, kad sam potpisivala ugovor nisam dobila nikakve tehnicke uslove. Moja drugarica je kupila stan na poslednjem spratu u Vojislava Ilica kvadrat joj je bio vise nego dvaput skuplji od Stepe (dobro pre par godina) a terasa joj je pokrivena nekim leksanom. Verovatno je i taj plastificirani lim nesto slicno. Tako da se ja nisam ni nadala da ce ovde ozidati terase il sta god (slabo baratam s terminologijom).
 
kica85":24qrricu je napisao(la):
K_Kaca":24qrricu je napisao(la):
kica85":24qrricu je napisao(la):
Ja cu otici ove nedelje do GDSa sigurno jer sam kupio stan sa 10metara terase i zelim nesto i da stavim tamo :) Drzacu sve informisane (ja se iskreno nadam da je samo shala)

Komšije, jeste vi kupili terase ali ste npr platili 4m2, a 10m2 su tzv. neprohodne terase - zato oni (GDS) mogu da rade kako i šta žele. Naravno devojke koje su vam prodale stan su vam rekle da je to vaše.

Ovo vam kažem da čisto imate vidu, nemojte pogrešno da me shvatite, jer želim vam da iskoristite tih 10m2 maksimalno i da bude kako želite. :D

P.S. Nije ok da terase budu otvorene (odnosno krov) , pošto ispod tih terasa se nalazi nečija dnevna soba, pa kada krene sneg da se topi....može da bude svašta
Ili jos gore, kupis 10 dobijes jos 10... Ali da 10 je neprohodna ali :) i ostalih 10 je otvoreno...Plus pitanje bezbednosti kad ljuljne odozgo sneg....

Nisam ni pomislio da je neki arhitekta smislio da ostavi sve gore pomenute "mogućnosti" koje nas čekaju sa otvorima na krovu. Ali kako su odmicali radovi, a na otvore nisu stavili armirano staklo-pleksiglas-leksan..., šta god osim vazduha, postavio sam isto pitanje kao i kica85, nažalost dobio i isti odgovor.
Prijatno bi me iznenadili da to na kraju odrade kako treba.
Tračak nade analogijom sa GP6, po meni ne stoji jer nisu iste koncepcije, oblika krova.

Moguće je da ćemo imati dobar prostor za snimanje nastavka filma Mr. Popper's Penguins.

Pozdrav komšije,
4I pod kabrio krovom
 
Ne znam sta je bilo u Stepi, ali danas oko 17h u gradu je bila tolika provala oblaka i kolicina vode odjednom da su na ulici nastale bujice. Ako je tako vreme bilo i u Stepi, i nikom nije prokislo sa tim supljinama, onda su arhitekte stvarno nesto napravile sto mi ne znamo :)
 
Staklena_Wool_nica":txl1t25q je napisao(la):
Izvinite sto ja ovako u prolazu, ali bas raduje kad covek vidi tako uzbudjene i sretne ljude koji iscekuju da se usele u te zgrade. To sto vidim na slikama, imaju cemu da se raduju. To su zgrade ocigledno pravljene sa integritetom (a ne kao ove u Americi i Kanadi gde se struktura zgrade svede na drveni ram oblozen i pregradjen sa ivericom i stiroporom i za to uzmes kredit od par stotina hiljada $), a nisu ni nacickane jedna uz drugu da mozete da vidite dezen komsijine pidzame. A tek sto volim ta sarmantna parking mesta gde vremenom izbije malo travice and po drvo izmedju. Blago vama i uz zdravlje!
 
a jos lepse kad se zaglavis sa stiklama na parking mestu.. stvarno ne razumem te kockice sto postavljaju!!
 
nikola011":1oukz9jm je napisao(la):
Ne znam sta je bilo u Stepi, ali danas oko 17h u gradu je bila tolika provala oblaka i kolicina vode odjednom da su na ulici nastale bujice. Ako je tako vreme bilo i u Stepi, i nikom nije prokislo sa tim supljinama, onda su arhitekte stvarno nesto napravile sto mi ne znamo :)
Ako je tako imaju gajbu piva od mene :D
 
K_Kaca":2xfhels9 je napisao(la):
Stanovi iz Stepe + još jedan http://www.sredidom.com/savet-arhitekte/jednoiposoban-beogradski-stan-za-dvoje/ :laugh: a arhitekta je izmislio toplu vodu (ili su ljudi na forumu kreativniji od arhitekte) :D

Svako ko je ovde dao neki predlog bio je bolji od ovog resenja. U tako mali stan nikad se ne stavlja ugaona jer ona nije toliko funkcionalna. Narocito sto je onaj krak stavila ispred radijatora da ga skroz zakloni, cisto da kad vec placam grejanje po ucinku, da ga non-stop ukljucujem :bash:

Danas arhitekte samo pricaju o necem minimalistickom, a kad pocnes da zivis u takvom prostoru jeza te uhvati od nedostatka plakara, kao u njenom primeru. Gde moze dvoje da se zgura u ono plakarce sa strane, sa sve posteljinom za ugaonu koju je stavila na nogare, bez onih kutija.

Ja sam razmisljao sta bih stavio u onu malu sobu jer spavanje na bilo cemu sto nije francuz je losije i to nema sanse da prodje kod mene. Evo nekih ideja, u zavisnosti da li zelite vi da zivite i lepo spavate na francuzu u maloj sobi, ili je to prostor za dvoje dece.

Zidni krevet u plakaru:

zidnikrevetuplakaru.jpg


Sto i dva kreveta za decu:

stoikrevet.jpg


Ne preporucujem ovu firmu eksplicitno jer sam je samo nasao kao ideju na net-u za ono sto ja trazim za ovakvu sobu, nemam pojma da li postoji neko bolji, trazicu ako mi bude potrebno:

http://www.zidnikreveti.com/zidni_krevet.html
 
nikola011":j1g8i2vp je napisao(la):
K_Kaca":j1g8i2vp je napisao(la):
Stanovi iz Stepe + još jedan http://www.sredidom.com/savet-arhitekte/jednoiposoban-beogradski-stan-za-dvoje/ :laugh: a arhitekta je izmislio toplu vodu (ili su ljudi na forumu kreativniji od arhitekte) :D

Svako ko je ovde dao neki predlog bio je bolji od ovog resenja. U tako mali stan nikad se ne stavlja ugaona jer ona nije toliko funkcionalna. Narocito sto je onaj krak stavila ispred radijatora da ga skroz zakloni, cisto da kad vec placam grejanje po ucinku, da ga non-stop ukljucujem :bash:

Danas arhitekte samo pricaju o necem minimalistickom, a kad pocnes da zivis u takvom prostoru jeza te uhvati od nedostatka plakara, kao u njenom primeru. Gde moze dvoje da se zgura u ono plakarce sa strane, sa sve posteljinom za ugaonu koju je stavila na nogare, bez onih kutija.

Ja sam razmisljao sta bih stavio u onu malu sobu jer spavanje na bilo cemu sto nije francuz je losije i to nema sanse da prodje kod mene. Evo nekih ideja, u zavisnosti da li zelite vi da zivite i lepo spavate na francuzu u maloj sobi, ili je to prostor za dvoje dece.

Zidni krevet u plakaru:

zidnikrevetuplakaru.jpg

Da i ja sam razmišljala o zidnom krevetu, jer po svaku cenu se ne odričem francuskog. Da li imaš predstavu koliko to košta?
 
ЦЕНЕ МОДЕЛА ЕКОНОМИК ЗА АПРИЛ 2012
СА ОТВАРАЊЕМ КРАЋЕГ КРАКА СА ОТВАРАЊЕМ ДУЖЕГ КРАКА

80/ 90/100 X 190........55.000,00 дин 80/ 90/100 X 190...........59.000,00 дин
80/ 90/100 X 200........59.000,00 дин 80/ 90/100 X 200...........66.000,00 дин
120/130 X 190/200.........66.000,00 дин 120/130 X 190/200.........69.000,00 дин
140/150/160 X 190.........69.000,00 дин 140/150/160 X 190.........77.000,00 дин
140/150/160 X 200.........77.000,00 дин 140/150/160 X 200.........88.000,00 дин

Ovo sam samo iskopirao sa onog linka sto sam stavio, pise sve na njemu, i kakva je izrada i sl.
 
Nemojte da me pogresno razumete,ali ovo je potpuno "spartanska" oprema,PVC,keramika,parket,...ovaj "nivo" opreme se ugradjivao u stanove U Beogradu jos pre 15 godina.Bez ljutnje,lepo naselje,ali ni evro vise od tih 1.250-1.300 evra/m2.Koliko kosta garazno mesto u ovim zgradama u naselju?
 
gygy11":34vpij8d je napisao(la):
Bez ljutnje,lepo naselje,ali ni evro vise od tih 1.250-1.300 evra/m2.
A što bismo se ljutili što smo platili taman onoliko koliko vredi? :)
 
Malinal":1rmj962d je napisao(la):
Direkciji sam se obratila 15tak dana ranije pa su mi rekli da uputim zahtev neki dan pre isteka roka. Sto se tice onog perioda cekanja, da, tako je, nije usao u period produzetka aneksa. :)

Imao bih jedno pitanjce: prilikom zahtevanja za dodatnih 30 dana roka, da li je trebalo Direkciji podnositi određene potvrde kao ilustraciju da je odobravanje kredita u postupku (i koje/kakve?)
Unapred hvala!
 
stanislaw":ggn0kw16 je napisao(la):
Malinal":ggn0kw16 je napisao(la):
Direkciji sam se obratila 15tak dana ranije pa su mi rekli da uputim zahtev neki dan pre isteka roka. Sto se tice onog perioda cekanja, da, tako je, nije usao u period produzetka aneksa. :)

Imao bih jedno pitanjce: prilikom zahtevanja za dodatnih 30 dana roka, da li je trebalo Direkciji podnositi određene potvrde kao ilustraciju da je odobravanje kredita u postupku (i koje/kakve?)
Unapred hvala!

Ja sam im prosle nedelje odneo Potvrdu banke da je kredit u procesu odobrenja (to ce ti sigurno traziti) i neku vrstu moje molbe/zahteva za produzenje roka za placanje, rekose mi javicemo vam termin za overu Aneksa u sudu, i sad cekam da me zovu...
 
gygy11":12vol5dd je napisao(la):
Nemojte da me pogresno razumete,ali ovo je potpuno "spartanska" oprema,PVC,keramika,parket,...ovaj "nivo" opreme se ugradjivao u stanove U Beogradu jos pre 15 godina.Bez ljutnje,lepo naselje,ali ni evro vise od tih 1.250-1.300 evra/m2.Koliko kosta garazno mesto u ovim zgradama u naselju?

7200 eur :mad:
 
gygy11":iv165y4z je napisao(la):
Nemojte da me pogresno razumete,ali ovo je potpuno "spartanska" oprema,PVC,keramika,parket,...ovaj "nivo" opreme se ugradjivao u stanove U Beogradu jos pre 15 godina.Bez ljutnje,lepo naselje,ali ni evro vise od tih 1.250-1.300 evra/m2.Koliko kosta garazno mesto u ovim zgradama u naselju?

Stvar ukusa, ja ne zelim italijanske plocice u Vojvode Stepe za 1650-1900e/m2, da mi se kucerci oslanjaju na obican zid sa samo 5cm stiropora. Naselje je kvalitativno isto uradjeno kao bilo koja zgrada u delovima Beograda koji se krecu od 1600-2000e/m2, ja sam kriticar sto za ovu lokaciju GDS zaradjuje bezobraznih 600e/m2 cisto, sa sve placanjem zemljista, sto je po meni mnogo ako pomaze gradjevinsku industriju i mlade parove.
 
Vrh