Šta je novo?

Državna stanogradnja(naselje Stepa Stepanovic na Vozdovcu)

nikola011":umuvsgj3 je napisao(la):
prase.jpg


Sta drugo reci u ovom trenutku nego pozeleti srecno useljenje svima onima koji su jedva cekali ovaj momenat. Zelim pre svega svima da iskoristite ovaj pocetak za nova poznanstva jer ona su najvaznija, komsija je blizi od svakog rodjaka. Sa slogom ce svaki materijalni problem lako da se resi i postane nebitan. Ako uradite to sto sam rekao, mozda i ja dodjem bez obzira na cenu :laugh:

Posebno bih pozeleo sto brze spajanje samackih garsonjera kako bi uske spavace sobe brzo postale duplo sire i korisnije, a i problem sa skolom i vrticima vise ne bi bio problem :kk:

Ovo prase mi je od negde poznato :D
 
za stanare u GP1 - saznao sam da sva kupatila imaju spusten plafon na jednoj strani , tu se navodno nalaze instalacije..rekli su mi da to vazi za sve stanove.

visina plocica u nasim kupatilima bice do plafona kao kompenzacija za taj gubitak prostora zbog plafona...da li je neko znao ovo ranije?

"svaki dan,u svakom pogledu.."
 
K_Kaca":o3uk0g8a je napisao(la):
La Grange":o3uk0g8a je napisao(la):
Kada ce ti useljeni stanovi u Stepi biti uknjizeni, zna li neko?

Baš, zna li neko nešto o tome?

Stanovi će biti uknjiženi onda kada ih mi, kao stanari, uknjižimo - sami. Bitno je da su objekti - zgrade uknjižene, a stanove uknjižavamo mi, na osnovu "clausula intabulandi" - potvrde prodavca da je kupac izmirio sve obaveze po osnovu kupoprodajnog ugovora (vidi ugovor o kupoprodaji, jedan od poslednjih članova....). Nikada prodavac ne preuzima tu obavezu na sebe (nisu ludi, kada možemo to mi). Uknjižba je jedna gnjavaža, ali ne i u slučaju kada prvi kupac stana ima sve "papire" uredno prikupljene (nema više vlasnika u nizu i "crnih rupa" u pojedinim periodima). Bar se nadam da bi trebalo tako biti, s tim što je kod nas svaki posao oko nekretnina i upisa raznih prava - noćna mora (setiti se Katastra!). Sada se mnoge advokatske kancelarije i agencije bave uknjižbom, koga mrzi da to radi sam. Kao registracija kola. Jedino je skuplje, naravno. Ali, ko je uspešno prikupio sve papire za kredit, već se verzirao.... :)
 
Bio sam danas na gradilistu i zapanjio sam se kada sam video kako su uski trotoari i koliko stepenica je predvidjeno duz trotoara uz zgrade. Pa jesu li oni normalni, u tom naselju je predvidjeno i puno stanova za invalide a tek kolika je to komplikacija za sve koji ce da setaju bebe u decijim kolicima. Zasto se to tako radi, zar nije moglo da se objedine trotoari koji su odmah uz zgrade i lokale sa trotoarima koji su ispred parkinga!?!? Jel im to bilo tesko da se sete da ce to biti problem? Jesu zgrade na padinama ali onda gradis zgradu po projektu prilagodjenom za nagib a ne ovako. Ovo mi je bas pokvarilo utisak o celom naselju, nakako sam po planovima ocekivao siroke trotoare po kojima moze nekoliko ljudi da seta uporedo (kao na Novom Beogradu). Zaista sam razocaran.

Obilazio sam stanove u 4Ž i deluje mi dobro odrađeno ali i da će tu zaista trebati jos neki mesec da sve bude gotovo. Ima tu jos dosta posla, nazalost. Postavljene su plocice u kupatilima i deluje stvarno dobro odradjeno, dobre fuge i uredno postavljene plocice. Meni licno ne smeta sto plocice nisu do plafona. Ako je dobra ventilacija ne bi trebalo da se hvata budj.
 
nemmen":36138gwd je napisao(la):
za stanare u GP1 - saznao sam da sva kupatila imaju spusten plafon na jednoj strani , tu se navodno nalaze instalacije..rekli su mi da to vazi za sve stanove.

visina plocica u nasim kupatilima bice do plafona kao kompenzacija za taj gubitak prostora zbog plafona...da li je neko znao ovo ranije?

"svaki dan,u svakom pogledu.."

Na GP2 stan u 2B pise visina svih prostorija 2,60, a kupatila 2,40, to sam tek nedavno primetila, a za tu kompenzaciju u plocicama nisam cula,..ajd' bilo bi dobro.. pa i ja svaki dan, u svakom pogledu....
 
brankaz":al7v4ecw je napisao(la):
nemmen":al7v4ecw je napisao(la):
za stanare u GP1 - saznao sam da sva kupatila imaju spusten plafon na jednoj strani , tu se navodno nalaze instalacije..rekli su mi da to vazi za sve stanove.

visina plocica u nasim kupatilima bice do plafona kao kompenzacija za taj gubitak prostora zbog plafona...da li je neko znao ovo ranije?

"svaki dan,u svakom pogledu.."

Na GP2 stan u 2B pise visina svih prostorija 2,60, a kupatila 2,40, to sam tek nedavno primetila, a za tu kompenzaciju u plocicama nisam cula,..ajd' bilo bi dobro.. pa i ja svaki dan, u svakom pogledu....

Mislim da u tehnickom opisu za 2B pise za plocice u kupatilu da nisu do plafona, ali provericu...
 
Gde se može videti (pročitati) taj tehički opis za zgradu 2Б – ima li ga negde na internetu ?
 
sinem":3g2ls9zr je napisao(la):
Gde se može videti (pročitati) taj tehički opis za zgradu 2Б – ima li ga negde na internetu ?

Nema na internetu. Ja sam tražila od GDS-a i dali su mi.
 
oss":3noc6j7m je napisao(la):
Jesu zgrade na padinama ali onda gradis zgradu po projektu prilagodjenom za nagib a ne ovako. Ovo mi je bas pokvarilo utisak o celom naselju, nakako sam po planovima ocekivao siroke trotoare po kojima moze nekoliko ljudi da seta uporedo (kao na Novom Beogradu). Zaista sam razocaran.

Ja uopste ne razumem sta si ti ocekivao u vezi toga. Nikada ne ide kosina na direktoj stazi do zgrade, ona je uvek u horizontalnoj ravni sa zgradom, zbog klizanja zimi pre svega, a nivelacije se UVEK resavaju stepenicama. Kako si ocekivao naselje kao na NBGD, valjda si ocekivao naselje kao sto je npr. Banjica koja ima stotine stepenika, to je sasvim normalna stvar. Ako si hteo ravno trebalo je da kupis stan u Dr Ivan Ribar.
Siroke staze za setnju vise nikada niko ne moze ocekivati u bilo kom novom naselju. Nekada je zemljiste bilo prakticno bezvredno jer je bilo samo drzavno i drzava je gradila naselje da bude lepo po svim pitanjima. Danas se pre svega gradi samo zbog zarade, tako da uvek ocekuj maksimalan stambeni prostor na minimalnom zemljistu, ko god bio investitor. To je razlog sto i danas mnogi iskljucivo zele stanove u nekim starim dobrim naseljima. Sve ima svoju cenu. Ti si hteo novo, cisto, sigurno pri kupovini, uz neke subvencije. Shvati da se neceg moras i odreci.
 
@nikola011
Šta to znači, da ćutim i prihvatam ono što nije normalno. Nivelacije se ne rašavaju uvek stepenicama osim ako nema prostora za umeren nagib. Ako se led i sneg ne čisti pašćeš i na ravnom. Nije mi jasno zašto pravdaš manjak želje od strane projektanata da odrade posao kako treba. Mogu da se kladim i da će u naselju Dr Ivan Ribar biti isto puno stepenika jer se to "nekom" sviđa. Dovoljno je obići nove zgrade oko Arene pa videti kako su bespotrebno pravljene zgrade sa prilazom preko stepeništa umesto rampi (pa naknadno ugrađivani liftovi do podesta).

Ono što želim da kažem je da konfiguracija terena nije toliko presudna koliko manjak vizije da se naprave zgrade i infrastruktura prema potrebama stanovnika. Ne znam da li imaš malu decu pa da znaš koji je problem proći kolicima uskim trotoarima i preko stepenica ako još pri tom moraš da nosiš druge stvari i drugo dete sa sobom. Tto što su pre 30 i više godina gradili zgrade sa puno stepenica nije opravdanje da se i dalje tako gradi.

U GDS-u sam se pre kupovine stana izričito raspitao za širinu ulica, parking mesta i trotoara. Nisu mogli da mi pokažu tačne nacrte ali su mi u vezi trotoara predočili široke trotoare dovoljne da četvoro ide uporedo. No dobro, već smo videli kroz forum da devojke iz prodaje baš i nisu tako dobro obaveštene.

Baš me zanima da li sam jedini kome se čini ovakvo rešenje (podesti uz zgrade i uski trotoari) nepovoljno?
 
@oss dramiš bespotrebno - i ta tvoja deca će vrlo brzo porasti i neće ti trebati kolica više :D

Uostalom, niko te nije terao da kupuješ stan na slepo, imao si dovoljno veliku ponudu i završenih stanova u mnogim drugim naseljima. Sada si našao da ispravljaš krive drine i pričaš projektantima šta je normalno a šta ne?

Kasno sinak :grand:
 
@oss

Stepenice su pre svega mnogo skuplje resenje nego da ti je neko napravio klasican spust. To tako prosto mora da se radi, niko ne radi ono sto ne mora. Devojke iz direkcije su obicne prodavacice i razumeju se u ono sto ti predstavljaju kao i one devojke na sajmu automobila. Tvoje je do koje mere ces da istrazujes koliko je svaka njena rec verodostojna i tacna.

Isto vidim da se vodi neka rasprava o spustenim plafonima u kupatilu. Pa klasicna visina u zgradama je 2.60 i svi znate da na plafonu vidite cevi koje su od stana iznad, Kod vas su samo to lepo odradili i sakrili. Ako vam se ne dopada, pa vi skinite taj gips ili sta je vec, pa gledajte onu sivu cev. Svako ko sada renovira kupatilo spusti plafon da se ne vide te cevi

Alo bre, ja sam ovde kriticar naselja, sta je vama, kakve sad to gluposti gledate, jos ce ispasti da cu ja poceti da ga branim :)
 
Prvo da cestitam svim komsijama iz GP4 SRECNO USELJENJE... :violina:

Nestrpljivo sam cekao da vidim da li ce se i sta ce se graditi u naselju dr. Ivan Ribar. Uzimajuci u obzir informacije do kojih sam dosao u trenutku kada sam kupio stan u Stepi, moja procena je bila na strani mog buduceg naselja. Sad vidim da nisam pogresio. Naime sto se tice buducih stanova u dr. Ivana Ribara, izgleda da je projektant imao drugacije zahteve. Mali stanovi su ok, do 49kvm, ali od te kvadrature pa do 85 kvm nema nista. Ove kvadrature od 61 i 64kvm, su stanovi na povucenim etazama, uz koje idu jos i velike krovne terase, koje se kao i u Stepi neprohodne i prohodne, a naravno u skladu sa tim se i dodato placaju. Tako da i ti tipovi stanova imaju velike kvadrature. Cenu su najavljivali nizu od Stepe, a znam da je i sadasnji projekat i nacin gradnje u skladu sa tim, pa opet ni to, nego 1290eur. E sad, izgled zgrada, naselja i lokaciju ne bih komentarisao jer je to stvar ukusa i razlicitih potreba...
Mozda je neko imao slicnih dilema, pa eto da podelim moje iskustvo... Pozdrav
 
Sutra Tadić obilazi gradilište!

Radi se brže-bolje! Biće dosta primedbi stanara, kažu majstori.
 
Zgrada_6K":1yaqdkxf je napisao(la):
Sutra Tadić obilazi gradilište!

Radi se brže-bolje! Biće dosta primedbi stanara, kažu majstori.
Битан им тадић(малим словом) фактор!!! неће им он платити станове....поздрав за све станаре новог насеља! :)
 
K_Kaca":e3n1r44f je napisao(la):
Zna li se ko se uselio 3.5.?

I meni je cudno da se bas niko odavde ne javi za sutra, jedino ako su ti prvi stanovi zavrseni za Vojsku da bi se pojavila kompletna ekipa DS-a: Djilas, Tadic, Dulic i Sutanovac.
 
Pozdrav narode, ja sam vojno lice ali stan sam kupio na kredit u objektu 4J. Još mi se niko nije javljao ni sa kakvom informacijom iz GDS o eventualnom terminu za primopredaju stana. Rok za izgradnju objekta 4J je 05.05.2012. godine. Načuo sam da su radovi produženi za 20 dana zbog velikog minusa zimus, ali me niko formalno nije obavestio o tome. Da sam ja kojim slučajem kasnio sa kreditom morao bi da pravim aneks ugovora i naravno da platim overu oko 200 eura.
Posle 05. maja idem u GDS da vidim ko će da mi plaća duplu kiriju dok se ne uselim! Mada se sa državnom mafijom teško izboriti!

Da li iko ima na forumu da je i zvanično obavešten kada će dobiti ključeve?
 
Vrh