Šta je novo?

Državna stanogradnja(naselje Stepa Stepanovic na Vozdovcu)

@stanislaw

@somit je vec odgovorio. Zahtev direkciji koji sami pisete, par recenica i potvrda banke vezano za kredit... :)
Meni su odmah rekli da ce biti potrebno 10tak-15 dana za proceduru kod njih sto dodju kao neki bonus dani, posto 30 dana produzenja vazi od potpisivanja anexa, ne znam kako je sad.

Srecno... :)
 
1. Pitanje
Da li neko ima iskustva sa 2.aneksom.Meni će se u dan lomiti da li će biti pušten kredit do isteka 1. aneksa.Malo ima peripetija, petkom se najavljuje državi, pušta se samo sredom itd... Za svaki slučaj bih uradio drugi aneks, da li gnjave za nešto više nego što je kod 1.aneksa
2. Pitanje
Da li ima neko iskustva sa zidnim krevetom.Ipak je drugačije kad ga koristiš 6 - 7 meseci, mislim da tek onda vidiš koliko je ti prihvatljivo rešenje.Možda je ipak bolje neki trosed , koji bi se dizao samo po potrebi.Gledao sam u Simpu mnogo dobre trosede sa jednostavnim mehanizmom, koji u sebi imaju ogroman dušek, pa kad se puste gotovo se ne razlikuju od francuskog.A možeš i da ga iskoristiš za sedenje za razliku od zidnog.

Što se tiče kvaliteta gradnje i nekih komentara, kako se ovo u Beogradu stavljalo pre 15 godina, trebalo bi malo da obiđe nove zgrade Beograda danas, izuzimajući nekoliko luks objekata.Onda bi vidio da je Stepa, s svojim kvalitetom 5 godina ispred.Sigurno da je u Stepi kvalitet osrednji, ali je isto tačno da je u većini novih zgrada kvalitet čak ispod prihvatljivog nivoa.Pa danas u BG zgrade pravi i ala i vrana, nažalost.Možda je kolega mislio na neki drugi Beograd.
 
Volf":2d31nju4 je napisao(la):
2. Pitanje
Da li ima neko iskustva sa zidnim krevetom.Ipak je drugačije kad ga koristiš 6 - 7 meseci, mislim da tek onda vidiš koliko je ti prihvatljivo rešenje.Možda je ipak bolje neki trosed , koji bi se dizao samo po potrebi.Gledao sam u Simpu mnogo dobre trosede sa jednostavnim mehanizmom, koji u sebi imaju ogroman dušek, pa kad se puste gotovo se ne razlikuju od francuskog.A možeš i da ga iskoristiš za sedenje za razliku od zidnog.

Nemam iskustva ni sa jednim, ja sam te iz Simpa mislio za dnevnu sobu, sa italijanskim T sistemom i pravim dusekom. Ne znam da li si video tu razliku, ali ti iz Simpa su sirine 1.40, dok je francuski 1.60, a npr, klasican kauc na razvlacenje 1.20. I ja se uvek nosim mislju oko kvaliteta i koliko to moze da traje, ali nista nije toliko trajno osim najklasicnijeg francuskog kreveta koji se uopste ne sklapa.
 
Drugari i komšije moje buduće, vidim da overa založne izjave mora da se radi sa predstavnikom GDS (pretpostavljam ovim sa kojim smo overavali i ugovor). Kako ste zakazivali termin za to?
 
avoren":1x3qu2zb je napisao(la):
Drugari i komšije moje buduće, vidim da overa založne izjave mora da se radi sa predstavnikom GDS (pretpostavljam ovim sa kojim smo overavali i ugovor). Kako ste zakazivali termin za to?
Meni je banka poslala zaloznu izjavu u Direkciju i oni su me porukom obavestili da uplatim taksu za overu izjave (napisu boj racuna, poziv na broj).Odnela sam uplatnicu i za dva dana su mi javili da dodjem po overenu izjavu. To su jako dobro organizovali....mada je katastar nocna mora. Ja sam danas dobila resenje o upisu hipoteke posle mesec dana cekanja! I sad cu morati da aneksiram ugovor! Kad se preda zahtev za resenje, oni isto donose u roku od 7-10 dana. Prilikom predaje kad kazu da salju na kucnu adresu insistiraj na licnom preuzimanju da ne bi prosao kao ja! U protivnom drze resenje u ekspediciji sedam dana (to im je kovertiranje i adresiranje) pa posle kad ti stigne....Od svih saltera u zivotu, vadjenja papira, dokumenata, svih mogucih susreta sa administracijama i birokratijom ovi su ubedljivo najgori.
 
Volf":2mxk9rdj je napisao(la):
2. Pitanje
Da li ima neko iskustva sa zidnim krevetom.Ipak je drugačije kad ga koristiš 6 - 7 meseci, mislim da tek onda vidiš koliko je ti prihvatljivo rešenje.Možda je ipak bolje neki trosed , koji bi se dizao samo po potrebi.Gledao sam u Simpu mnogo dobre trosede sa jednostavnim mehanizmom, koji u sebi imaju ogroman dušek, pa kad se puste gotovo se ne razlikuju od francuskog.A možeš i da ga iskoristiš za sedenje za razliku od zidnog.

Koliko sam ja videla i zidni krevet može da posluži i za sedenje odnosno postoji mogućnost da kada je sklopljen krevet ispred bude sofa (dvosed, trosed ili kako god), a kada se spušta krevet sofa se ne pomera (samo se pomere jastuci koji služe kao naslon sofe).

Naravno francuski je francuski.
Zidni krevet je svakako pametnije iskorišćen prostor i tu nema govora, ali ono što mene tu brine je mehanizam tačnije koliko dugo to može da traje i koliko košta popravka :D

P.S. Kod ovih što je Nikola011 postavio, vidim da je garancija samo 24 meseca, što je, po mom mišljenju malo.
 
kraljribara":3f32mfhd je napisao(la):
somit":3f32mfhd je napisao(la):

Za mene su odradili ovaj, ja sam im poslao prohteve. :)

Elem, da li je neko ulazio u neki stan gde ima tuš kabina, a ne kada i gde je postavljen bojler u takvim stanovima?

Iskreno ću ti reći da ti baš i nisu ispunili sve prohteve odnosno najbitniji - francuski ležaj.

http://i.imgur.com/Mb1qz.jpg Ovo je tvoj nacrt i taj mi se čini kao najbolje rešenje od svih ponuđenih.
Vrata možeš da staviš klizna (ona sa kasetom tj. uvlače se u zid) da budu malo šira od standardnih i to ti je to, rešio si problem i videćeš i TV.

P.S. Nije mi jasno i nikada verovatno i neće biti, pa zašto čim čuju da je jedna osoba stavljaju male - uske krevete , ja to zovem ‚‚pubertetski kreveti‚‚ :laugh: Pa ako je jedna osoba ne mora da znači da ne voli da se širi i/ili ako dođe dečko/devojka da prespava šta onda jedno na podu ili u dnevnoj.... svašta :D
 
...izgleda da nas je vise sa istim problemom - spavaca soba uska a dugacka :D

francuski ili dvosed na razvlacenje ili te kombinacije sa zidnim krevetom (drug moj ga je koristio 10ak god bez problema)...ne znam, nekako bih najradije onaj nestandardni francuz 160 sa 200 + dodatak za posteljinu.

u malom prostoru stvarno treba biti kreativan da sve ispadne funkcionalno :kk:
 
K_Kaca":1180rf0a je napisao(la):
kraljribara":1180rf0a je napisao(la):
somit":1180rf0a je napisao(la):

Za mene su odradili ovaj, ja sam im poslao prohteve. :)

Elem, da li je neko ulazio u neki stan gde ima tuš kabina, a ne kada i gde je postavljen bojler u takvim stanovima?

Iskreno ću ti reći da ti baš i nisu ispunili sve prohteve odnosno najbitniji - francuski ležaj.

http://i.imgur.com/Mb1qz.jpg Ovo je tvoj nacrt i taj mi se čini kao najbolje rešenje od svih ponuđenih.
Vrata možeš da staviš klizna (ona sa kasetom tj. uvlače se u zid) da budu malo šira od standardnih i to ti je to, rešio si problem i videćeš i TV.

P.S. Nije mi jasno i nikada verovatno i neće biti, pa zašto čim čuju da je jedna osoba stavljaju male - uske krevete , ja to zovem ‚‚pubertetski kreveti‚‚ :laugh: Pa ako je jedna osoba ne mora da znači da ne voli da se širi i/ili ako dođe dečko/devojka da prespava šta onda jedno na podu ili u dnevnoj.... svašta :D
Na kraju krajeva ne moras da stavis plakar u spavacu sobu. Imas mesta za krevet duzine 200 sirine 160 i to da ga postavis uz zid i gledas na terasu. A iskoristis zidove za neke police ili ormarice. Ja sam gledala neki projekat uredjenja garsonjere sa onim most plakarom, valjda se tako zove i mogu ti reci da jako dobro izgleda izgleda. Ima puno dobrih ideja za osmisljavanje enterijera malih prostora.
 
Ćao svima!
Samo sam svratila i trebaće mi vremena da se uključim u diskusije.
Ova tema mi je ŽIVOTNO zanimljiva!
 
Gizmo mogao si da snimis malo i grupaciju 5 6 7 da i mi vidimo kako napreduju radovi :lol:
 
sasasa":4uko4m5y je napisao(la):
Gizmo mogao si da snimis malo i grupaciju 5 6 7 da i mi vidimo kako napreduju radovi :lol:

Slažem se. Ili je iz "nekog" razloga ideja bila da se snimaju samo završene grupe zgrada?
 
Volf":25em8kzn je napisao(la):
2. Pitanje
Da li ima neko iskustva sa zidnim krevetom.Ipak je drugačije kad ga koristiš 6 - 7 meseci, mislim da tek onda vidiš koliko je ti prihvatljivo rešenje.Možda je ipak bolje neki trosed , koji bi se dizao samo po potrebi.Gledao sam u Simpu mnogo dobre trosede sa jednostavnim mehanizmom, koji u sebi imaju ogroman dušek, pa kad se puste gotovo se ne razlikuju od francuskog.A možeš i da ga iskoristiš za sedenje za razliku od zidnog.
Ima li nekog na forumu ko stvarno zna nešto više o ovim zidnim krevetima?
Mislim da je to super stvar,samo još nije zaživela kod nas.
Trebalo bi ih zakonom uvesti u opremu garsonjere! :grand:
 
gmilosavljevic":2ny18xid je napisao(la):
sasasa":2ny18xid je napisao(la):
Gizmo mogao si da snimis malo i grupaciju 5 6 7 da i mi vidimo kako napreduju radovi :lol:

Slažem se. Ili je iz "nekog" razloga ideja bila da se snimaju samo završene grupe zgrada?

Snimljeno je i ostalo, ali na ovom delu su najvidljivije promene u vidu ulica i parkinga.
 
gizmo":1uid33ul je napisao(la):
gmilosavljevic":1uid33ul je napisao(la):
sasasa":1uid33ul je napisao(la):
Gizmo mogao si da snimis malo i grupaciju 5 6 7 da i mi vidimo kako napreduju radovi :lol:

Slažem se. Ili je iz "nekog" razloga ideja bila da se snimaju samo završene grupe zgrada?

Snimljeno je i ostalo, ali na ovom delu su najvidljivije promene u vidu ulica i parkinga.

E ja sam na snimku uspela da vidim i parcelu 2 :p na 10 sekundi ali dobro heheh...

Kada će biti snimak ostalih parcela?
 
zbuha":2krqxg3y je napisao(la):
http://www.b92.net/biz/vesti/srbija.php?yyyy=2012&mm=04&dd=26&nav_id=604104

Ministar životne sredine i prostornog planiranja Srbije Oliver Dulić je prilikom obilaska gradilišta najavio da će prvih 500 stanova u naselju "Stepa Stepanović" u Beogradu biti useljeno 3. maja. ...

Pa da mu verujemo? :D

Pa naravno, jer nam tako odgovara hehehehehehe :cool:

P.S. I opet sam čitala komentare i naravno opet ima ljudi koji veze nemaju sa životom i sada definitivno više neću da čitam takve gluposti :laugh:
 
Dobar dan komšije :)
jel nekog od vas koji treba da se uselite 03.05. zvala GDS da vam najavi useljenje?

možda bi trebali neko prase da okrenemo na parkingu :D
 
Sancho":2bd0zqao je napisao(la):
Dobar dan komšije :)
jel nekog od vas koji treba da se uselite 03.05. zvala GDS da vam najavi useljenje?

možda bi trebali neko prase da okrenemo na parkingu :D
Jok, mada ja cekam odobrenje kredita pa onda valjda kljucevi
Ali za prase se slazem :))
 
Juce sam bio na gradilistu,fasada na objektu 4E je ponovo prefarbna.
Otklonili su sramotu koja je bila na toj zgradi.

Samo su na zgradi 4Ž omasili boju oko prozora i boju fasade (boja oko prozora trebala je da bude tamnije nijanse).Nisu se razumeli arhitekta i izvodjac .Ko ce to da primeti :D
 
prase.jpg


Sta drugo reci u ovom trenutku nego pozeleti srecno useljenje svima onima koji su jedva cekali ovaj momenat. Zelim pre svega svima da iskoristite ovaj pocetak za nova poznanstva jer ona su najvaznija, komsija je blizi od svakog rodjaka. Sa slogom ce svaki materijalni problem lako da se resi i postane nebitan. Ako uradite to sto sam rekao, mozda i ja dodjem bez obzira na cenu :laugh:

Posebno bih pozeleo sto brze spajanje samackih garsonjera kako bi uske spavace sobe brzo postale duplo sire i korisnije, a i problem sa skolom i vrticima vise ne bi bio problem :kk:
 
Vrh