Šta je novo?

Državna stanogradnja(naselje Stepa Stepanovic na Vozdovcu)

Informacije koje sam dobio danas sa gradilišta. I budući stanari 4 I bi trebali da dobiju ključeve 03.05. Izgleda da ova informacija za 3. Maj postaje sve pouzdanija :laugh:
 
svsavic":31o75mfu je napisao(la):
Lepo lepo, ali si mogao bar slike da rotiraš, iskrivi vrat :laugh:
Lep parket, koji je?

Mobilni mi ide ukrivo, pa su i slike takve :)
Parket je odlicnog Š kvaliteta. Bukva, 6,5 eur m2.
 
Evo slika sa parcele 1 (21.04.2012. - subota):

1B
TsMJu.jpg

1V
XxPdJ.jpg

1V
3dV05.jpg

1V
yhqJs.jpg

1G
suLKI.jpg

1G
z663W.jpg

1D
8Rm8R.jpg

1D
WxKYZ.jpg

1D
bVxn0.jpg


Cziqf.jpg
 
Danas sam bio do gradilista ne bi li video kako izgleda finish 4E. Nisu me pustili dalje od treceg sprata jer su ribali zgradu, parket je sveze izlakiran i na kraju kazu da ce za nedelju dana biti useljenje :D (mada mi iskreno nije jasno kako moze useljenje kad jos upotrebna dozvola nije dobijena i sva ta testiranja koja bi trebalo obaviti oko struje i svega, mada sada su izbori i ne bi trebalo nista da me cudi)
Neprijatno iznenadjenje usledilo je kada sam pitao sta je sa otvorima na krovu koji su uradjeni valjda zbog svetla ka tim uvucenim,poslednjim spratovima. Receno mi je da nije planiran pleksiglas niti leksan i (u shali) da kupim veliki kishobran ako zelim. Oticicu u toku ove nedelje u GDS da vidim sta sa tim jer je neverovatno da terasu od 20 m2 (koju maltene svi ti stanovi imaju na uvucenim spratovima) ostane nepokrivena i podlozna je kishi, navejavanju...
 
@kica85

Da, i ja sam se iznenadila tim otvorima na terasi... bila sam ubedjena da je to necim zatvoreno ali je zbog svetla tako napravljeno... :( mada, nije mi to jedino iznenadjenje...iznenadilo me i 39cm predvidjenih za sudoperu u ugaonoj kuhinji... Nadam se da me nece zaprepastiti sivim plocicama u kupatilu, pa se za to moram pobrinuti... Koja je tvoja lamela ? Koliko su u 4e pokrivene te terase na povucenim spratovima ?
 
kica85":31j4zb7s je napisao(la):
Neprijatno iznenadjenje usledilo je kada sam pitao sta je sa otvorima na krovu koji su uradjeni valjda zbog svetla ka tim uvucenim,poslednjim spratovima. Receno mi je da nije planiran pleksiglas niti leksan i (u shali) da kupim veliki kishobran ako zelim. Oticicu u toku ove nedelje u GDS da vidim sta sa tim jer je neverovatno da terasu od 20 m2 (koju maltene svi ti stanovi imaju na uvucenim spratovima) ostane nepokrivena i podlozna je kishi, navejavanju...

Verovatno su se samo salili, pa na onim zgradama sa lucnim krovom ima pleksiglas, bar na slikama. Ne samo sto bi upadao sneg dok pada, zamisli samo kad pocne otapanje na limenom krovu pa kad gromade pocnu da upadaju kroz one rupe... Nema sanse...
 
Izvinite sto ja ovako u prolazu, ali bas raduje kad covek vidi tako uzbudjene i sretne ljude koji iscekuju da se usele u te zgrade. To sto vidim na slikama, imaju cemu da se raduju. To su zgrade ocigledno pravljene sa integritetom (a ne kao ove u Americi i Kanadi gde se struktura zgrade svede na drveni ram oblozen i pregradjen sa ivericom i stiroporom i za to uzmes kredit od par stotina hiljada $), a nisu ni nacickane jedna uz drugu da mozete da vidite dezen komsijine pidzame. A tek sto volim ta sarmantna parking mesta gde vremenom izbije malo travice and po drvo izmedju. Blago vama i uz zdravlje!
 
Siguran sam da je ranije na www.gds-stanovi.rs postojao pdf fajl u kome je bio naveden materijal koji ce se ugradjivati (vrata, prozori, plocice, ...).
Sada taj fajl nemogu da nadjem :(

any hint?
 
Malinal":1hlus39c je napisao(la):
@kica85

Da, i ja sam se iznenadila tim otvorima na terasi... bila sam ubedjena da je to necim zatvoreno ali je zbog svetla tako napravljeno... :( mada, nije mi to jedino iznenadjenje...iznenadilo me i 39cm predvidjenih za sudoperu u ugaonoj kuhinji... Nadam se da me nece zaprepastiti sivim plocicama u kupatilu, pa se za to moram pobrinuti... Koja je tvoja lamela ? Koliko su u 4e pokrivene te terase na povucenim spratovima ?

L3 je lamela. Generalno krov pokriva celokupnu terasu ali su otvori preko cele duzine krova . Zamisli 20metara duzine i sve je otvoreno i podlozno kisi i snegu, ne mozes nista da stavis na terasi...Evo kako izgleda stan na tom spratu
http://www.gds-stanovi.rs/pdf/tip24-4e_7751.pdf
 
kombadzomba":1xura0w5 je napisao(la):
Evo slika sa parcele 1 (21.04.2012. - subota):

Dobro je, odmakli su od temeljne ploče na 1G. Sad otprilike mogu da se orijentišem kako će da izgleda zgrada i moj stan u njoj i veoma sam zadovoljna.

Samo sam jednom prošla kroz celo naselje te ne mogu da se setim da li je i na drugim mestima osim u GP1 i GP2 ostavljeno lepo veliko drveće (četinari, breze i dr.), to mi se mnogo sviđa. Kad se sve sredi i posade nova uz postojeća stabla, park će biti odličan. Nadam se samo da neće biti platana u blizini, alergična sam na njihovu "macu".
 
zbuha":35btinox je napisao(la):
ant":35btinox je napisao(la):

Hvala Ant, na to sam mislio :D
Ranije se link do pdf fajla nalazio na http://www.gds-stanovi.rs/docs.php ali ga vise nema.

Taj tehnički opis za stanove na GP 4, GP6 i GP 7 nije tačan, bar ne u celosti i ne znam kako može biti istaknut na zvaničnom sajtu, a sadržati netačne informacije. Obratite pažnju na stavku "Zidovi" u tehničkom opisu, gde piše "U kuhinjama na delu radnih elemenata su keramičke pločice do visine 1,6m. U kupatilu keramičke pločice će biti postavljene do plafona."
I? Nisu do plafona u kupatilu, već je ostavljen jedan red prazan do plafona, što predstavlja možda nekakvu uštedu, ali je stvarno ružno. Bar meni. To je kao da postaviš vrata, dobra, solidna vrata, ali eto, kvaku kupite sami.
 
Jeca":zap607fe je napisao(la):
zbuha":zap607fe je napisao(la):
ant":zap607fe je napisao(la):

Hvala Ant, na to sam mislio :D
Ranije se link do pdf fajla nalazio na http://www.gds-stanovi.rs/docs.php ali ga vise nema.

Taj tehnički opis za stanove na GP 4, GP6 i GP 7 nije tačan, bar ne u celosti i ne znam kako može biti istaknut na zvaničnom sajtu, a sadržati netačne informacije. Obratite pažnju na stavku "Zidovi" u tehničkom opisu, gde piše "U kuhinjama na delu radnih elemenata su keramičke pločice do visine 1,6m. U kupatilu keramičke pločice će biti postavljene do plafona."
I? Nisu do plafona u kupatilu, već je ostavljen jedan red prazan do plafona, što predstavlja možda nekakvu uštedu, ali je stvarno ružno. Bar meni. To je kao da postaviš vrata, dobra, solidna vrata, ali eto, kvaku kupite sami.
Verovatno su to isto uradili sa ovim pleksiglasom/leksanom na krovovima...
 
Malinal":aht1k29m je napisao(la):

Sličice su super, hvala ti u ime svih nas koji su ugledali svoje buduće prebivalište na fotografijama.
Vidim, odmiče asfalt lagano ispred moje zgrade - 4G. Baš lepo.
Svima koji se useljavaju početkom maja želim srećno useljenje i da bude što manje neprijatnih iznenadjenja, po pitanju izvedenih radova. :)
I svaka čast izborima, ali to ne znači da treba sada navrat-nanos da završavaju posao kako stignu.
Ipak, nadam se najboljem.
Pozdrav svim komšijama.
 
kica85":272egzsu je napisao(la):
Jeca":272egzsu je napisao(la):
zbuha":272egzsu je napisao(la):
Hvala Ant, na to sam mislio :D
Ranije se link do pdf fajla nalazio na http://www.gds-stanovi.rs/docs.php ali ga vise nema.

Taj tehnički opis za stanove na GP 4, GP6 i GP 7 nije tačan, bar ne u celosti i ne znam kako može biti istaknut na zvaničnom sajtu, a sadržati netačne informacije. Obratite pažnju na stavku "Zidovi" u tehničkom opisu, gde piše "U kuhinjama na delu radnih elemenata su keramičke pločice do visine 1,6m. U kupatilu keramičke pločice će biti postavljene do plafona."
I? Nisu do plafona u kupatilu, već je ostavljen jedan red prazan do plafona, što predstavlja možda nekakvu uštedu, ali je stvarno ružno. Bar meni. To je kao da postaviš vrata, dobra, solidna vrata, ali eto, kvaku kupite sami.
Verovatno su to isto uradili sa ovim pleksiglasom/leksanom na krovovima...

Ja se iskreno nadam da nisu. Ljuti me zakidanje "na sitno", kao što su te pločice u kupatilu, što sam spomenula, jer zaista tako ne piše (ja se držim Tehničkih uslova, k‚o pijan plota, ali zar to ne bi trebalo biti normalno?). Što se tiče pleksiglasa iznad terasa, to već stvarno nije mala stvar i nešto što se može (premda bespotrebno) olako sanirati o svom trošku. Prosto - nije normalno. Iskreno se nadam da se neko ko ti je to rekao za te otvore samo ružno našalio. Zar su te terase rezervoar za sneg i kišu? Taman!
 
Jeca":3mfnkwd9 je napisao(la):
zbuha":3mfnkwd9 je napisao(la):
ant":3mfnkwd9 je napisao(la):

Hvala Ant, na to sam mislio :D
Ranije se link do pdf fajla nalazio na http://www.gds-stanovi.rs/docs.php ali ga vise nema.

Taj tehnički opis za stanove na GP 4, GP6 i GP 7 nije tačan, bar ne u celosti i ne znam kako može biti istaknut na zvaničnom sajtu, a sadržati netačne informacije. Obratite pažnju na stavku "Zidovi" u tehničkom opisu, gde piše "U kuhinjama na delu radnih elemenata su keramičke pločice do visine 1,6m. U kupatilu keramičke pločice će biti postavljene do plafona."
I? Nisu do plafona u kupatilu, već je ostavljen jedan red prazan do plafona, što predstavlja možda nekakvu uštedu, ali je stvarno ružno. Bar meni. To je kao da postaviš vrata, dobra, solidna vrata, ali eto, kvaku kupite sami.

Taj dokument treba da bude osnov na koga cemo se pozvati i traziti da plocice postave do plafona. U trenutku potpisivanja ugovora, barem u mom slucaju , taj dokument je bio javan a i dalje se nalazi na njihovom sajtu.

Ako nemam osnova (osim zdrave logike) da ih isprozivam sto su u kupatilu drzac za peskire stavili na 10cm iznad vodokotlica :o , plocice su morale da budu postavljene do plafona.

Generalno, zadovoljan sam izvedenim radovima ali su napravili par neshvatljivih gafova.
 
Jeca":3qyeaky2 je napisao(la):
kica85":3qyeaky2 je napisao(la):
Jeca":3qyeaky2 je napisao(la):
Taj tehnički opis za stanove na GP 4, GP6 i GP 7 nije tačan, bar ne u celosti i ne znam kako može biti istaknut na zvaničnom sajtu, a sadržati netačne informacije. Obratite pažnju na stavku "Zidovi" u tehničkom opisu, gde piše "U kuhinjama na delu radnih elemenata su keramičke pločice do visine 1,6m. U kupatilu keramičke pločice će biti postavljene do plafona."
I? Nisu do plafona u kupatilu, već je ostavljen jedan red prazan do plafona, što predstavlja možda nekakvu uštedu, ali je stvarno ružno. Bar meni. To je kao da postaviš vrata, dobra, solidna vrata, ali eto, kvaku kupite sami.
Verovatno su to isto uradili sa ovim pleksiglasom/leksanom na krovovima...

Ja se iskreno nadam da nisu. Ljuti me zakidanje "na sitno", kao što su te pločice u kupatilu, što sam spomenula, jer zaista tako ne piše (ja se držim Tehničkih uslova, k‚o pijan plota, ali zar to ne bi trebalo biti normalno?). Što se tiče pleksiglasa iznad terasa, to već stvarno nije mala stvar i nešto što se može (premda bespotrebno) olako sanirati o svom trošku. Prosto - nije normalno. Iskreno se nadam da se neko ko ti je to rekao za te otvore samo ružno našalio. Zar su te terase rezervoar za sneg i kišu? Taman!
Ja cu otici ove nedelje do GDSa sigurno jer sam kupio stan sa 10metara terase i zelim nesto i da stavim tamo :) Drzacu sve informisane (ja se iskreno nadam da je samo shala)
 
Jeca":22hk76eh je napisao(la):
I svaka čast izborima, ali to ne znači da treba sada navrat-nanos da završavaju posao kako stignu.
Da, tako po mom kraju svake godine rade nešto oko zelenih površina, pa asfaltiraju unutrašnje saobraćajnice... A sada komšije komentarišu "setili se sad za izbore" :rolleyes:
 
Pozdrav komšije,

bio sam u subotu na gradilištu, konkretno obišao GP4 i zapažanaj su sledeća...
Rade asfalt punom parom, s obzirom da mi je delovao loše, pitao sam čoveka koji vozi valjak hoće li još jedan sloj finog asfalta ići preko, kaže da hoće ali malo kasnije, verovatno kada se malo smiri situacija sa teškom mehanizacijom na gradilištu. U ulici između 4G i 4E asfalt je od prilike stigao do kraja tih zgrada. Mislim da ima malo mesta (pešačka zona) između parkinga i zgrade. Toliko o asfaltu. :)
Video sam žene kako čiste stanove u 4E, a majstori užurbano rade na pločnicima i prilaznim rampama ispred zgrade, pa po svemu sudeći ovo je zgrada koja će među prvima biti useljena.

Na kraju sam otišao i ušao u 4D, gde ću ja nadam se živeti.
Rade se parketi (bukva, nije neki kvalitet) onako ima razmaka između, ali kaže majstor to će oni popunjavati, pločice završavaju u zgradi, postavljaju ulaznu stolariju (aluminijum).
Inače u zavisnosti od kvadrature stana postavljaju različitu dužiu parketa, u manjim stanovima dužina je 250mm, pa ide 300 i 350mm.

I dalje ima vlage na zidovima koji su granični između L1 i L2, odnosno na diletaciji.
Mislim da je ostalo još parketi da se završe, još po neko krečenje, zidovi hodnika zgrade i čišćenje i time bi zgrada bila završena. Ostalo je i "plato" ispred lokala da se sredi...

P.S. inače u zgradi 4D, L2 bilo je vatreno krštenje, video sam čipkani rozle brus :lol: kako visi sa plafona, okačen... :kk:
Neko od majstora je probao zvučnu izolaciju...
 
kica85":hqlnnocf je napisao(la):
Jeca":hqlnnocf je napisao(la):
kica85":hqlnnocf je napisao(la):
Verovatno su to isto uradili sa ovim pleksiglasom/leksanom na krovovima...

Ja se iskreno nadam da nisu. Ljuti me zakidanje "na sitno", kao što su te pločice u kupatilu, što sam spomenula, jer zaista tako ne piše (ja se držim Tehničkih uslova, k‚o pijan plota, ali zar to ne bi trebalo biti normalno?). Što se tiče pleksiglasa iznad terasa, to već stvarno nije mala stvar i nešto što se može (premda bespotrebno) olako sanirati o svom trošku. Prosto - nije normalno. Iskreno se nadam da se neko ko ti je to rekao za te otvore samo ružno našalio. Zar su te terase rezervoar za sneg i kišu? Taman!
Ja cu otici ove nedelje do GDSa sigurno jer sam kupio stan sa 10metara terase i zelim nesto i da stavim tamo :) Drzacu sve informisane (ja se iskreno nadam da je samo shala)

Komšije, jeste vi kupili terase ali ste npr platili 4m2, a 10m2 su tzv. neprohodne terase - zato oni (GDS) mogu da rade kako i šta žele. Naravno devojke koje su vam prodale stan su vam rekle da je to vaše.

Ovo vam kažem da čisto imate vidu, nemojte pogrešno da me shvatite, jer želim vam da iskoristite tih 10m2 maksimalno i da bude kako želite. :D

P.S. Nije ok da terase budu otvorene (odnosno krov) , pošto ispod tih terasa se nalazi nečija dnevna soba, pa kada krene sneg da se topi....može da bude svašta
 
Vrh