Šta je novo?

Državna stanogradnja(naselje Stepa Stepanovic na Vozdovcu)

Dugo smo tražili pravnika, koji zna koja je procedura ako se kasni sa radovima. Evo jedan odgovor koji sam pronašla, citiram:

‚‚Trebalo bi da sam ugovor koji ste zaključili sa invetitorom sadrži odredbe koje se odnose na sankcije za nepoštovanje ugovornih odredbi, odnosno sankcije u slučaju neispunjenja ugovora. Koje su sankcije ukoliko jedna od ugvornih strana ne ispuni ugovor, razlozi koji mogu dovesti do neispunjenja ugorova ,povraćaj kapare,penali i ostalo.Ukoliko je izvesno da druga ugovorna strana u doglednom roku neće izvršiti svoju obavezu preuzetu ugovorom, a vi ste je pozvali da u određenom roku to učini, možete pred nadležnim sudom pokrenuti sudski postupak tužbom za raskid ugovora zbog neispunjenja jer ako je jedna stana izvršila ugvovor makar i delimično ima prava da joj se vrati ono što je dala.Imate prava i na zakonsku zateznu kamatu ( dužnik koji zadocni sa ispunjenjem svoje obaveze pored glavnice duguje i kamatu , kao i pravo na naknadu štete.( sve ovo u skladu sa Zakonom o obligacionim odnosima).‚‚

P.S. Nadam se da do ovog neće doći :D
 
@optimist

Ako si već znao, mogao si nam i ovoliko reći.....

P.S. NEMA NA ČEMU :laugh:
 
Gradi se i aktivno radi... Nadam se da ce tako i posle izbora... Useljenja prva ce verovatno biti u maju, zgrade 4e, 4i, i 4 d ili 4 dj. Kako mi rekose, za 4 z (z kao zivot) treba ocekivati avgust za useljenje... Secam se sumnje bliznjih da uradice zgradu a nece moci da se pridje...hehe bicr da ce pre biti prilaz gotov. Kod mene konkretno jos nema posebnog napretka, ofarbana/okrecena fasada. Ograda na terasi jos nije posttavljena... Informacija za one kojima su stanovi u izgraddnji... Sitnije izmene u stanu su moguce, premestiti struju, tv, plocice po izboru...a za vece treba saglasnost iz GDS. okrecens fasada
 
evgenije":8tvawmvc je napisao(la):
Pozdrav dragi stanari i komsije... nije me bilo neko vreme a od tad tricavih 50 strana za iscitati na ovoj temi :)
Juce sa bio na gradilistu da vidim kako napreduju radovi na 5 kompleksu i mogu reci da sam poprilicno iznenadjen uradjenim do sada. Mene je konkretno interesovala 5v zgrada. KKoliko sam razumeo cuvara gradilista 5v zgradu gradi od samog starta ZOP inzenjering a u medjuvrenu su se izvodjaci na 5g i 5b povukli iz posla pa sad preuzimaju ovi iz ZOP-a. Sto se 5g i 5v zgrade tice sve se zida od opeke, spoljni zidovi su giter blok a unutra je u vecini slucajeva cigla. Neko je negde rekao da je stan od 57.27mkv sa dve spavace sobe mozda jedan od boljih u naselju (u toj kvadraturi)...juce sam i shvatio zasto... :) Ceo stan je okovan ciglama, mada pretpostavljam da zid gde je lift je betonski, dok kod drugih stanova u istom ulazu su neki pregradni zidovi izmedju soba i izmedju sobe i kuhinje ytong blok, kad se kucne rukom u ta dva zida vidi se jasno razlika :) Stanovi, pa cak i onaj u prizemlju su jako dobro osuncani, bar ovi na juznoj strani, pa cak i po jucerasnjem tmurnom, oblacnom danu. Na pitanje koje zavrsetka radova dobio sam odgovor da ce ove zgrade kojima je rok novembar 2012 biti cak i pre vremena zavrsene bez obzira na sve. Sve u svemu mislim da se jako lepo napreduje, oni su zadovoljni a i ja sam njihom uradjenim. Ono sto mi se nije svidelo je da su u jednom stanu ostetili gumu na pvc prozoru.
Ja sam generalno prezadovoljan kako se sve odvija vezano za ovo naselje.
Brzu gradnju u Beogradu nisam u zivotu video. Neko je jednom prilikom pominjao radijatore i broj rebara. Bio sam u Belvilu zimus po najvecem mrazu u jednom stanu koji ima radijatore visine 40-30 cm a duzine do 1 metra, taj jedan radijator je grejao ceo stan (ostali su bili iskljuceni) a temperatura je bila meni neverovatnih 27*C...
Sta se desava sa popustima za tehnicku robu? jel se organizovalo nesto negde?



Pozz za budućeg komšiju.

Ja sam uzeo jedan od tih stanova 57.27mkv sa dve spavace sobe, svi hvale taj stan, ali meni zgrada malo usporila... :( . Radi se o 5b, pa ako je tu zgradu preuzeo ZOP, valjda će biti na vreme.
 
evgenije":2c702823 je napisao(la):
Pozdrav dragi stanari i komsije... nije me bilo neko vreme a od tad tricavih 50 strana za iscitati na ovoj temi :)
Je u vecini slucajeva cigla. Neko je negde rekao da je stan od 57.27mkv sa dve spavace sobe mozda jedan od boljih u naselju (u toj kvadraturi)...juce sam i shvatio zasto... :) Ceo stan je okovan ciglama, mada pretpostavljam da zid gde je lift je betonski, dok kod drugih stanova u istom ulazu su neki pregradni zidovi izmedju soba i izmedju sobe i kuhinje ytong blok, kad se kucne rukom u ta dva zida vidi se jasno razlika :) Stanovi, pa cak i onaj u prizemlju su jako dobro osuncani, bar ovi na juznoj eratura je bila meni neverovatnih 27*C...
Sta se desava sa popustima za tehnicku robu? jel se organizovalo nesto negde?

Kod mene nije tako, zna se koji su noseci zidovi, i to onaj gde je lift, onaj do njega odmah u sobi i onaj u drugo sobi, znaci kao ovim stanovima koji ga okruzuju. Cigla je samo u kupatilu jer mora zbog instalacija verovatno. dva pregradna zida ka dnevnoj sobi su siporeks blokovi, cigle nema.
 
imag0502.jpg

imag0504.jpg

imag0507.jpg

imag0510.jpg

imag0508.jpg

imag0511.jpg

imag0512.jpg

imag0515.jpg

imag0517.jpg

imag0519.jpg

imag0520.jpg

imag0522.jpg
 
vanzemunac":6k7zskhg je napisao(la):
evgenije":6k7zskhg je napisao(la):
Pozdrav dragi stanari i komsije... nije me bilo neko vreme a od tad tricavih 50 strana za iscitati na ovoj temi :)
Juce sa bio na gradilistu da vidim kako napreduju radovi na 5 kompleksu i mogu reci da sam poprilicno iznenadjen uradjenim do sada. Mene je konkretno interesovala 5v zgrada. KKoliko sam razumeo cuvara gradilista 5v zgradu gradi od samog starta ZOP inzenjering a u medjuvrenu su se izvodjaci na 5g i 5b povukli iz posla pa sad preuzimaju ovi iz ZOP-a. Sto se 5g i 5v zgrade tice sve se zida od opeke, spoljni zidovi su giter blok a unutra je u vecini slucajeva cigla. Neko je negde rekao da je stan od 57.27mkv sa dve spavace sobe mozda jedan od boljih u naselju (u toj kvadraturi)...juce sam i shvatio zasto... :) Ceo stan je okovan ciglama, mada pretpostavljam da zid gde je lift je betonski, dok kod drugih stanova u istom ulazu su neki pregradni zidovi izmedju soba i izmedju sobe i kuhinje ytong blok, kad se kucne rukom u ta dva zida vidi se jasno razlika :) Stanovi, pa cak i onaj u prizemlju su jako dobro osuncani, bar ovi na juznoj strani, pa cak i po jucerasnjem tmurnom, oblacnom danu. Na pitanje koje zavrsetka radova dobio sam odgovor da ce ove zgrade kojima je rok novembar 2012 biti cak i pre vremena zavrsene bez obzira na sve. Sve u svemu mislim da se jako lepo napreduje, oni su zadovoljni a i ja sam njihom uradjenim. Ono sto mi se nije svidelo je da su u jednom stanu ostetili gumu na pvc prozoru.
Ja sam generalno prezadovoljan kako se sve odvija vezano za ovo naselje.
Brzu gradnju u Beogradu nisam u zivotu video. Neko je jednom prilikom pominjao radijatore i broj rebara. Bio sam u Belvilu zimus po najvecem mrazu u jednom stanu koji ima radijatore visine 40-30 cm a duzine do 1 metra, taj jedan radijator je grejao ceo stan (ostali su bili iskljuceni) a temperatura je bila meni neverovatnih 27*C...
Sta se desava sa popustima za tehnicku robu? jel se organizovalo nesto negde?



Pozz za budućeg komšiju.

Ja sam uzeo jedan od tih stanova 57.27mkv sa dve spavace sobe, svi hvale taj stan, ali meni zgrada malo usporila... :( . Radi se o 5b, pa ako je tu zgradu preuzeo ZOP, valjda će biti na vreme.

Pricao sam sa sefom gradilista za 5v i 5g (ja sam uzeo stan u 5g) i on jedan covek vodi gradiliste za oba objekta princip od pocetka je bio da se krene sa vise ekipa na 5v pa kako se podigne krov prebace sve ekipe na 5g dok parcijalno budu stavljali blokove i pregradne zidove... Covek je odusevljen cinjenicom da su prestigli 5b koji je poceo 1.5 meseci ispred njih.... a inace isti je dan predaje objekta direkciji i za 5v i 5g... ja 3 nedelje nisam bio na gradilistu pa ako neko ima slike tih objekata neka ih postavi slobodno, ne znam ni dokle je doguralo tamo
 
jel imao neko iskustvo da zbog banke nije mogao da isplati cenu u roku, sta se desava onda? da li lako daju onaj mesec produzenja ili zezaju? hvala
 
@somit
Ja sam radila anex za produzenje. Cekala sam 15tak dana, koji mo nisu ni malo smetali. To ti dodje kao nekih poklon dani posto ne spada u onaj prodzzetak od mesec dana. Tako da sve u svemu, to nije bio nikakav problem. I sa pdv-om je bilo gotovo bez problema i za manje od mesec dana. Sve u svemu nije bilo problema i nemam primedbi. Jedino me katastar sad muci posto nikako da stignem da proverim sta se desava. Pre vise od dva meseca predala sam brisovnu izjavu a od njih nista dobila nisam...jos...
Eto, to je moje iskustvo. Nadam se da bar malo koristi. Pozz i srecno ;-)
 
Jel bi mogao neko malo da mi pojasni sta se desava sa zgradom 5B -Koliko znam poceo je da izvodi radove Gradjevinar Kocic, a sad cujem da preuzima neki ZOP. u cemu je problem-Bio sam na gradilistu u petak, ali nikog tamo nisam pronasao, jer je bio praznik. Meni deluje da radovi fino napreduju u odnosu na pre mesec dana pa me sve ovo malo zbunjuje. Posto se zgrada cela lije od betona nekako mi deluje da i ne moze brze. Uzgred da li neko zna razlog zasto se cela zgrada lije od betona a na primer 5V i 5G Se rade sa betonskim stubovima a ostalo se popunjava blokovima
poz
 
Informacija sa terena:
Postoji pesacki prolaz ka ulici Vojvode Stepe, koji izlazi pravo na stanicu GSP. To je jedini moguci izlaz iz naselja na tu ulicu direktno, vodi od objekta 6Dj stepenicama pa dalje jednom ulicicom, ukupno 150 m.

Da li neko zna sta predstavlja plava, zakrivljena linija sa nekim prosirenjima, na parcelama 6 i 7, a ucrtana je na onoj mapi naselja sa sajta GDSa?
 
Imam predlog kako mozes dobro da sredis ovaj stan uz min ulaganja, ali ne mogu da ubacim sliku :(

jelenap":1dwa46lh je napisao(la):
Palezz":1dwa46lh je napisao(la):
Pozdrav svima!

Po predjasnjoj rang listi nas stan spada u losije :( , mada to je individualna procena. U trenutku u kojem smo mi birali stan, a to je bilo prilicno skoro, to je bila jedna od boljih opcija, jer i nismo imali veliki izbor.

Svakako, izuzetno smo srecni ovom opcijom obzirom da je stan u zgradi 4Đ, na trecem spratu, dvostran, zadovoljavajuce orijentisan, sa ne tako losim pogledom itd.

Stan ima sledeci raspored:

ScreenShot011.jpg


Mane ovakvog rasporeda su mozda preveliki hodnik i degazman + dve terase, kao da smo kupili stan od 50kvm, a on zapravo sa terasama i hodnicima ima 62kvm. Mala kuhinja je najveca mana po meni, spavaca soba je dimenzija ~4.3 x 2.2m, sto je nekako izduzeno, ali evo kako mi planiramo da ovaj prostor prilagodimo sebi u nekoj buducnosti.

stan.jpg


Hodnik cemo da iskoristimo za garderobere, a garderobera nikad dovoljno :) Trebace tu mesta i za cipelarnik, civiluk...tako da po mom misljenju nesto veci hodnik je plus
Kuhinju bi recimo produzili na racun degazmana (jos ne znam gde bi tacno postavili vrata za kuhinju, iz dnevne definitivno i verovatno klizna, ali jos bi razmislili o poziciji vrata), a prostor koji je predvidjen za trpezariju bi pretvorili u jos jednu sobu. Bilo bi malo vise prepravki, ali sad sta je tu je :)

Ako neko ima jos neku dobru ideju, bili bi zahvalni

Evo mog predloga. Dnevna soba bi bila prostranija. Meni lično se ne sviđa kada postoje vrata između hodnika i dnevne sobe. Između dnevne sobe i kuhinje je šank (ako nije jasno iz crteža).

 
sasasa":37h1wzg4 je napisao(la):
Jel bi mogao neko malo da mi pojasni sta se desava sa zgradom 5B -Koliko znam poceo je da izvodi radove Gradjevinar Kocic, a sad cujem da preuzima neki ZOP. u cemu je problem-Bio sam na gradilistu u petak, ali nikog tamo nisam pronasao, jer je bio praznik. Meni deluje da radovi fino napreduju u odnosu na pre mesec dana pa me sve ovo malo zbunjuje. Posto se zgrada cela lije od betona nekako mi deluje da i ne moze brze. Uzgred da li neko zna razlog zasto se cela zgrada lije od betona a na primer 5V i 5G Se rade sa betonskim stubovima a ostalo se popunjava blokovima
poz

i ja sam bio u isti taj petak pa mi je covek koji cuva gradiliste rekao da ZOP preuzima 5B zgradu. zasto kako nisam hteo da ulazim u detalje. Meni su i jedni i drugi nepoznati. Ni ja do danas nisam razumeo te razlike izmedju zgrada u nacinu gradnje. Izgleda da je svakom izvodjacu radova ostavljeno da sam odlucuje o tim svarima.
 
Malinal":6cavjgmi je napisao(la):
@somit
Ja sam radila anex za produzenje. Cekala sam 15tak dana, koji mo nisu ni malo smetali. To ti dodje kao nekih poklon dani posto ne spada u onaj prodzzetak od mesec dana. Tako da sve u svemu, to nije bio nikakav problem. I sa pdv-om je bilo gotovo bez problema i za manje od mesec dana. Sve u svemu nije bilo problema i nemam primedbi. Jedino me katastar sad muci posto nikako da stignem da proverim sta se desava. Pre vise od dva meseca predala sam brisovnu izjavu a od njih nista dobila nisam...jos...
Eto, to je moje iskustvo. Nadam se da bar malo koristi. Pozz i srecno ;-)
Kada si zatražila aneks, mislim, koliko pre isteka onog roka od tri meseca? Ako sam dobro shvatio, taj period čekanja na aneks ti se nije uračunavao u onaj period od dodatnih mesec dana?
 
dobar komsija":w1j1x7w2 je napisao(la):
Informacija sa terena:
Postoji pesacki prolaz ka ulici Vojvode Stepe, koji izlazi pravo na stanicu GSP. To je jedini moguci izlaz iz naselja na tu ulicu direktno, vodi od objekta 6Dj stepenicama pa dalje jednom ulicicom, ukupno 150 m.

Da li neko zna sta predstavlja plava, zakrivljena linija sa nekim prosirenjima, na parcelama 6 i 7, a ucrtana je na onoj mapi naselja sa sajta GDSa?

To nije lose, sa GP5 ,6, 7 moci ce se na gsp na Kumodrasku i na Stepe. Nemam pojma sta je ta plava linija na projektu, moze biti neka fontana i potocic, bar se u projektu pominjale neke zabarene povrsine. Na tom delu ce biti glavna parkovska povrsina, to sam imao priliku da vidim u projektu parternog uredjenja.
 
@avoren
Direkciji sam se obratila 15tak dana ranije pa su mi rekli da uputim zahtev neki dan pre isteka roka. Sto se tice onog perioda cekanja, da, tako je, nije usao u period produzetka aneksa. :)
 
@avoren
Direkciji sam se obratila 15tak dana ranije pa su mi rekli da uputim zahtev neki dan pre isteka roka. Sto se tice onog perioda cekanja, da, tako je, nije usao u period produzetka aneksa. :)
 
kombadzomba":ggaijbzt je napisao(la):
Da li neko ima vesti kako napreduju radovi na parceli 1?

Svratila sam na brzinu juče, sve u lakovanim cipelicama po blatu, na sreću nije bilo strašno.

1G se konačno odlepili od temeljne ploče, opasali armaturom, počeli su sa zidanjem podrumsko-garažnog dela. Sve pomalo napreduje, a i na ostalim delovima GP1. 1Đ (Zlatibor gradnja) najviše.

Što se tiče uređenja stana, volim kad se vodi računa o osvetljenju, ali bez preterivanja u bojama i veličini, a posebno ne lustera, to će mi prijatelj arhitekta uraditi. Kao i tzv. biblioteku tj. položaj, oblik i okruženje uz poveću policu za knjige. Nije loše što imamo onaj sajt samo za Stepu, da ne opterećujemo ovaj forum.
 
Malinal":3mtgdeam je napisao(la):
@avoren
Direkciji sam se obratila 15tak dana ranije pa su mi rekli da uputim zahtev neki dan pre isteka roka. Sto se tice onog perioda cekanja, da, tako je, nije usao u period produzetka aneksa. :)

da li ti aneks krece od datuma kad ti istice ugovor ili ne?
 
Vrh