Šta je novo?

Državna stanogradnja(naselje Stepa Stepanovic na Vozdovcu)

grickalice":34yb6xtg je napisao(la):
Ljudi se jos nisu uselili,a krov prokisnjava.
Ako su prve zgrade lose,sta mi ostali,koji se kasnije useljavamo mozemo ocekivati..

Gizmo, odlicne slike...
Pa, bolje sad, da okrpe dok još mogu i dok se ljudi još nisu uselili. Valjda :)

A mi sto dolazimo kasnije možemo da se nadamo da će dobri ljudi iz GDS obratiti malo više pažnje na te propuste na zgradama koje slede. Opet, valjda :lol:

Naravno, pohvale za slike.
 
Kako odakle, kupio covek stan u Stepi a da nema za helikopter, ih ;-)
 
dalek":3qrrj3n4 je napisao(la):
Kako odakle, kupio covek stan u Stepi a da nema za helikopter, ih ;-)

Ja sam za ideju da skupimo potpise za peticiju da se napravi heliodrom. Ionako ce uskoro da renoviraju ulicu Vojvode Stepe pa ce nam trebati alternativni nacini prevoza.
 
Слике су лепе, али баш и није нека похвала градити насеље по узору на социјалистичке новобеоградске блокове.
 
CBET":173xbyk2 je napisao(la):
Слике су лепе, али баш и није нека похвала градити насеље по узору на социјалистичке новобеоградске блокове.

A kako se to prave naselja molim te nam objasni kad vec imas misljenje ko pravi novokomponovani strucnjak i sta fali novobeogradskim?
 
kombadzomba":2n34ociq je napisao(la):
A kako se to prave naselja molim te nam objasni kad vec imas misljenje ko pravi novokomponovani strucnjak i sta fali novobeogradskim?
I mene isto zanima :D
 
Živo me zanima koje doneo tu veoma inteligentnu odluku da se ul. Vojvode Stepe menja odnosno suzi? :bash:

Da li na to ikako može da se utiče?
 
Kaca,jos od 1992 godine postoji urbanisticki plan po kome ce Vojvode Stepe imati tramvaje u sredini,to nije sada smisljeno vec jos pre 20 godina,i mislim da nema nikakve sanse da izmeni ta odluka.
 
Mogli su onda umesto parkinga bar da stave drugu traku. Ne shvatam takvu logiku. Putnu infrastrukturu treba prilagodjavati rastu naselja.
 
Gizmo, svaka cast! I tebi i oktokopteru!

@ K_Kaca - Molim te, nemoj vise glavom u zid. Zabolece i mene dok te gledam :) Vojvode Stepe se ne suzava. Sine se premestaju u sredinu kao u Bulevaru kralja Aleksandra. Mislim da se to dobro pokazalo u Bulevaru. Ulica sada ima po jednu traku u oba pravca i tako ce i ostati. Pravi se kosi parking i verovatnoo se ostavlja jos 1m za trotoar. Mislim da taj kosi parking nije dovoljne sirine da bi se pretvorio u jos jednu traku. A i ljudi moraju negde da se parkiraju. Veci je problem sto ce rekonstrukcija trajati godinu dana sa otvorenim saobracajem. E toga se secam sa Bulevara. To je pravo mucenje.

Da se ne sekiras zbog betonskih zidova, evo opisa gradnje kod izvodjaca na 2V:
Fasadni zidovi se rade od opekarskog, termo bloka, d=38cm, maltersanog sa obe strane.
Na delu gde je armirano betonski zid na fasadi, zid se izoluje sa 8cm termoizolacije i obziđuje polublokom 10cm.

Nemooj da se sekiras ni zbog SMT, nije to "autoput tipa motorvej", ni obilaznica oko Beograda, vec regularan gradski put. Pri tom nisi ni okrenuta prema njemu (kao ni ja u 2V).

I od sad samo veseli smajliji ;)
 
@ vucko hvala na info, ali čini mi se da sam videla da je moguće korigovati te odluke (kada god da su donete). Relativno skoro sam čitala o pomeranju SMT-a.

Pisalo je nešto kao da je predviđeno nekako, pa su zbog nečega menjali to..... Znam da mi je ova rečenica bezveze, ali kada pronađem sajt, postaviću link.

@stranac Slažem se u potpunosti :kk:
 
@lila

Trenutno samo u zid mogu da udaram hehehehhehe
Meni se Bulevar uopšte ne sviđa.....ni pre ni posle....svakako su gužve bar kada ja prolazim i iskreno kada pomislim da treba da prođem kroz Bulevar pozli mi.

Do sada su vozači u V. Stepe od te jedne trake pravili dve i blo je mesta za sve... :laugh:

Ma ne sekiram se uopšte za SMT baš zbog orijentacije stana, a za zidove šta je tu je - stan je kupljen :cool: Nego je neko drugi brinuo za betonske izlivene zidove, a ja kao pokušala da objasnim da to nije tako, ali izgleda da nisam uspela hehehe

P.S. Primenjujem smajlije odmah, pohvali me komšinice slobodno :D , ali mi je ovaj :bash: baš simpatičan
 
Gizmo, svaka cast za slike ja tebe predlazem za glavnog serifa u naselju :D.
Kontaktirali su me iz GDS-a da dodjem po spisak papirica koji su mi neophodni za povracaj PDV-a, verovatno je neko imao iskustva sa tim pa me zanima da li je to jednostavna procedura.
Ukoliko nesto u ponedeljak saznam o nasem naselju, rado cu podeliti sa vama :D
 
vucko":tytukjta je napisao(la):
Kaca,jos od 1992 godine postoji urbanisticki plan po kome ce Vojvode Stepe imati tramvaje u sredini,to nije sada smisljeno vec jos pre 20 godina,i mislim da nema nikakve sanse da izmeni ta odluka.

U Urbanističkom zavodu Beograda sam pronašla da su od 2003 do 2009. godine rađene tri izmene i dopune Generalnog plana.

http://www.urbel.com/default.aspx?ID=uzb_Beograd2021&LN=SRC
 
DA se i ja oglasim,

Pozdrav svim novim komsijama.

U procesu sam prikupljanja dokumentacije za povraćaj PDV-a...Komplikovani formulari i neke dvosmislene sitnice...Ali za sada je sve ok.
Samo želi da podelim dobre utske iskusnih zidara i električara koje poznajem a angažovani su na gradilistu...Svi su zadovoljni kvalitetom . :)

Isto tako iz pouzdanih izvora imam info da pojedini unutrasnji zidovi mogu malo da se koriguju u toku izgradje!Samo treba otici na lice mesta i popricati sa ljudima koji zidaju.

POZZ.
 
Dasenka":8e5yfsa5 je napisao(la):
Gizmo, svaka cast za slike ja tebe predlazem za glavnog serifa u naselju :D.
Kontaktirali su me iz GDS-a da dodjem po spisak papirica koji su mi neophodni za povracaj PDV-a, verovatno je neko imao iskustva sa tim pa me zanima da li je to jednostavna procedura.
Ukoliko nesto u ponedeljak saznam o nasem naselju, rado cu podeliti sa vama :D

Jednostavna procedura, nema problema.
 
Bio sam danas na gradilištu.Prave prilaze oko zgrada, puteve .. itd.Radi se..Pred izbore 200 na sat.Ove prve zgrade izvođači predaju 4. aprila GDSu.Poslije toga je na direkciji kada će da završi okolinu i spremi za useljenje.To bi trebalo da bude početkom maja.To su informacije sa terena.

Inače, sve izgleda kako treba, bar onako na prvi pogled, kao što i vidite na slikama.Osim one jedne zgrade čija je fadasa tragikomična, mislim da je 4E.Na gradilištu listom oni šefići , a i majstori kažu da je to potpuno očekivano jer je pravi neki PMC, koji je tu samo jer je u vlasništvu DS vrhuške, a u svetu građevinarstva je daleko iza svih ostalih izvođača.

Mislim da ne treba brinuti o kvalitetu zgrada.Najvažnije dve stvari, ne štedi se na materijalu, i grade verovatno najbolje firme u Srbiji.Nije našminkano, ali konstrukcija, i one najbitnije stvari su i više nego dobre.
 
Bili 20. u obilasku, popričali sa nadzornikom radova na 4J, dobili sledeće informacije:

Verovatno uskoro neće moći da se obilazi unutrašnjost stanova kada nisu tu majstori zbog zaštite.
Postoji šansa da će neki objekti biti i ranije gotovi od onog u ugovoru
Master ključ (servisni) koji oni imaju je univerzalan za sve stanove sve do trenutka kada se prvi put "pravi" ključ stavi u bravu.
Stanovi u 4J čekaju parket, drugi prelaz na zidovima, sitnu keramiku u kupatilu (kade su montirane) i unutrašnju stolariju.
- - -
Lični utisak: dosta pozitivan, mada nama stalno kad odemo neka prostorija deluje veće neka manje i to se stalno menja :D subjektivno totalno.
 
Hvala :)
Moj je oktokopter i imam "manju" verziju slicnu tom sa tog videa i jedan veci ovakav
http://vimeo.com/26779418

Prakticnost i upotrebljivost tih letelica se jos bolje vidi ovde www.helivideo.rs :)

Ceo sistem kosta znatno vise od cifre koju pominjes, a inace nisam kupio stan u Stepi ;)
 
Vrh