Šta je novo?

Državna stanogradnja(naselje Stepa Stepanovic na Vozdovcu)

Bluebell":2mf2f0kc je napisao(la):
Zvala sam gds danas, rekli su mi da je rok za izgradnju zgrade 6dj pomeren na oktobar + dva do tri meseca za tehnički pregled i ključeve tek dobijamo početkom 2013. :rant: a po ugovoru nam je krajnji rok septembar ove godine.... eto da podelim sa vama.

Nešto tu nije u redu..... Za rok ne znam (nije moja zgrada), ali za tehnički i primopredaju u Ugovoru piše ukupno 45 dana (30 dana od dana završetka izgradnje objekta za tehnički i 15 dana za primopredaju posle tehničkog).
 
grado":1pmdfpdd je napisao(la):
Bluebell":1pmdfpdd je napisao(la):
Znao sam da će biti nezadovoljnih... :rolleyes:

Nisam nezadovoljna, samo htedoh da kažem ljudima koje to zanima, ako te ne zanima - kuliraj!

Bluebell":1pmdfpdd je napisao(la):
U svakom slučaju, zvala sam posle i izvođača i oni su mi vrlo ljubazno dali br. mobilnog telefona njihovog pripravnika koji je na gradilištu i nadgleda radove i rekli mi da će mi on dati najbolje informacije :) planiram danas-sutra i njega da zovem
a) na zajedničko putovanje
b) na uselenje
c) na ručak ili
d) samo na kafu ?
:cool:

Pa na useLenje ga sigurno neću zvati, a za ostala tri ću razmisliti, videćemo šta muž ima da kaže na to :p
 
@K_Kaca Moguće da si u pravu i da su me samo otkačili pa mi rekli tako... sve je moguće. Na kraju, i nama tako piše u ugovoru ali eto...
 
Bluebell":344hxnnv je napisao(la):
@K_Kaca Moguće da si u pravu i da su me samo otkačili pa mi rekli tako... sve je moguće. Na kraju, i nama tako piše u ugovoru ali eto...

Verujem i da su ti tako rekli, ali nema logike.... Zovi ti opet, možda ti se neko drugi javi pa ti da druge informacije...pošto se i to dešava.

A ako to stvarno bude sa tvojom zgradom, kada cu onda ja moju dočekati? 2014? :bash:
 
A taman pomislih kako su nesporazumi rešeni, kad ono...
K_Kaca":1a6njn2t je napisao(la):
Zovite tog pripravnika i kući ako treba, nema vam drugog rešenja... :p
 
Pitala sam Gradsku upravu Sektor za obrazovanje za gradnju skole i oni su rekli da u budzetu za 2012 nemaju planiranu izgradnju skole u naselju Stepa Stepanovic. Da li je jos neko pokusavao da sazna nesto po tom pitanju?
 
merica":2fq6c6n3 je napisao(la):
Pitala sam Gradsku upravu Sektor za obrazovanje za gradnju skole i oni su rekli da u budzetu za 2012 nemaju planiranu izgradnju skole u naselju Stepa Stepanovic. Da li je jos neko pokusavao da sazna nesto po tom pitanju?

Bilo bi super da dobijemo neku insajdersku informaciju kada i sta je planirano za gradnju. Mislim da je ovo jedna od najbitnijih tema za sve nas koji cemo tamo ziveti. Naravno, pritom mislim na kompletnu infrastrukturu. Pre svega prilazne i ostale puteve, parking, zatim skolu, vrtic, dom zdravlja, supermarket, pijacu...
 
Pozdrav svima..

Sto se tice infrastrukture u naselju, devojka iz GDS-a mi je rekla da se to radi istovremeno..tj.kako se zavrsava koja parcela, tako isto i prilazni putevi, parking i ostalo...sto se tice vrtica,skole i sl. to ce biti svakako,ali ne znaju tacan datum..
Mada, za pocetak, postoje dve skole na Banjici, koje su jako blizu.
Jos imam pitanje za sve koji su kupili stan na poslednjem spratu, vidim da ih je mnogo..
zanima me da liu znate koje visine su zidove izmedju terase i neprohodne terase, jer je devojka u GDS-u rekla da se ta povrsina moze koristiti kao jedna...

hvala svima...
 
Sto se tice skole i vrtica mislim da bi na vreme trebalo poceti sa zahtevima u Gradskoj upravi, da bar sledece godine krenu sa gradnjom. Problem je ocigledan, jer po nekim informacijama demografska struktura buducih stanovnika Stepe govori da ce biti dosta dece. Tako da moze da bude veliki problem da se deca upisu u okolne skole i vrtice. Za pocetak bi trebalo da svako od nas bar jednom preko sajta http://www.beograd.rs/cms/view.php?id=2575 Nadleznom organu Gradske upravu uputi pitanje vezano za skolu i vrtic.
Nadam se da se slazete, jer nas kosta svega minut odvojenog vremena, a mozemo da uradimo bar mali pritisak na njih.

Veliki pozdrav,
 
grickalice":rc0ee734 je napisao(la):
Pozdrav svima..

Sto se tice infrastrukture u naselju, devojka iz GDS-a mi je rekla da se to radi istovremeno..tj.kako se zavrsava koja parcela, tako isto i prilazni putevi, parking i ostalo...sto se tice vrtica,skole i sl. to ce biti svakako,ali ne znaju tacan datum..
Mada, za pocetak, postoje dve skole na Banjici, koje su jako blizu.
Jos imam pitanje za sve koji su kupili stan na poslednjem spratu, vidim da ih je mnogo..
zanima me da liu znate koje visine su zidove izmedju terase i neprohodne terase, jer je devojka u GDS-u rekla da se ta povrsina moze koristiti kao jedna...

hvala svima...

Na jednom planu sam videla da je 92cm visine parapet (zid) izmedju neprohodne i prohodne terase.... E sad da li je na svakoj zgradi isto - ne znam. Trebalo bi da pise na svakom planu.
 
merica":2zlpvdzm je napisao(la):
Sto se tice skole i vrtica mislim da bi na vreme trebalo poceti sa zahtevima u Gradskoj upravi, da bar sledece godine krenu sa gradnjom. Problem je ocigledan, jer po nekim informacijama demografska struktura buducih stanovnika Stepe govori da ce biti dosta dece. Tako da moze da bude veliki problem da se deca upisu u okolne skole i vrtice. Za pocetak bi trebalo da svako od nas bar jednom preko sajta http://www.beograd.rs/cms/view.php?id=2575 Nadleznom organu Gradske upravu uputi pitanje vezano za skolu i vrtic.
Nadam se da se slazete, jer nas kosta svega minut odvojenog vremena, a mozemo da uradimo bar mali pritisak na njih.

Veliki pozdrav,

Ja sam pisala! Nadam se da ostale nece mrzeti.
 
...au, znaci vec sad ocigledna kasnjenja - a ja cekam lamelu 1 :D ,znaci da navijam za blagu zimu :)
 
Interesuje me da li je neko kupio stan u objektu 4I i kakvo je njegovo mišljenje o tom objektu? Vidim da se u postovima oko grupacije 4, taj objekat uopste ne spominje.
 
Vec neko vreme sam u potrazi za svojim prvim stanom... u cetvrtak sam u GDS rezervisao stan u 5A, pa sam iskoristio lepo vreme danas da posetim gradiliste i odusevio sam se koliko se radi punom parom na svakoj lameli...

Inace 5A gradi Ratko Mitrovic - Dedinje (http://www.rmdedinje.co.rs/), ako je to relevantno, s obzirom na standardizaciju koja postoji na nivou citavog naselja. Sto se tice citavog projekta, ja sam jedino oprezan u smislu izbora koji nam predstoje i "srpskog posla" koji definise rad i ozbiljnost samo u predizbornoj kampanji, a kad se fotelje zauzmu onda obicno bude kud-koji mili-moji... s druge strane, mislim da je ovo preveliki zalogaj da bi drzava smela da se poigra sa 30K+ stanovnika koji ce uci u "saradnju" sa njom na ovom nezapamcenom projektu do sada ako mene pitate.

Evo izgleda 5A i 5G, pa koga interesuje...

stepa_5_A_1200.jpg


stepa_5_G_1200.jpg
 
Juce sam isao na gradiliste i napravio sam slike unutrasnjosti lamele 1 i 2 na 4e parceli.

dsc3049.jpg

dsc3050.jpg

dsc3052.jpg

dsc3053.jpg

dsc3060.jpg

dsc3072.jpg

dsc3108.jpg

dsc3129.jpg

dsc3114.jpg
 
Jel ovo IKOM postavlja kablovsku mrezu?
Izgleda da je to ipak ICOM ili ti ajkom? :)
 
DA LI IMA NEKOG KO JE KUPIO STAN U 4 Ž ZGRADI?BILA SAM PROSLE NEDELJE I VIDELA DA JE ODPRILIKE SPOLJA SVE ISTO KAO PRE MESEC DANA!
 
Pozdrav komšije,
Hvala svima koji su se potrudili(pomučili) oko fotografija. Moj opšti utisak je da sve lepo napreduje.
To što negde ide malo sporije, ili ste"načuli" da su firme pred propadanjem, ne treba da vas brine. Pare im se ne daju unapred već im se samo daje još jedna šansa (vremenska)pa se zato malo čeka.Nije tako jednostavno jednog izvođača "otkačiti" pa zaključiti ugovor sa drugim. Tu ima puno pravnih zavrzlama, rokova za žalbe i sl. koje oni moraju da ispoštuju, pa i kad se firma promeni treba vremena, i tu verovatno ima rokova , da se jedni sa svojim mašinama i ko zna čime još sklone , a da drugi dođu.
Mene baš ta preterana žurba zbog izbora brine, naročito kod velikih infrastrukturnih radova. Neke stvari ipak treba bar malo da "odstoje". Kad se zatrpaju one ogromne "iskopine" preko cevi, kablova i koječega još, zemlji treba neko vreme da "slegne" kako treba. Ako se krene sa asfaltiranjem ili popločavanjem pre nego što treba, posle godinu dana počeće sve da se krivi,uleže ili puca. Bolje je i nekoliko meseci kasnije nego posle istraživati u čijoj je nadležnosti neki problem, bar za to svi znamo kako izgleda.Sigurno ne bismo voleli da nam posle bageri i sl.raskopavaju parkinge ,staze, travnjake....
Znači , samo napred i bez preterane brige.
Pozdrav svima
 
Vrh