Šta je novo?

Državna stanogradnja(naselje Stepa Stepanovic na Vozdovcu)

МИЉКО РИСТИЋ (СРС): Изградићемо савремени Дом здравља у насељу Степа Степановић​

25-03-2022 16:44 Србија Политика
Један од циљева Српске радикалне странке је побољшање здравственог стања становништва, изјавио је данас кандидат СРС за градоначелника Београда Миљко Ристић и истакао да ће, уколико победи на изборима, у кратком року бити изграђен савремени Дом здравља у насељу Степа Степановић.

"Насеље Степа Степановић нема ни основне услове за примарну здравствену заштиту и приоритет наше странке биће да саградимо што пре савремени Дом здравља, са службом која се односи на лекара опште праксе и специјалистичким службама које недостају, нарочито у погледу кардиоваскуларних и онколошких болести", рекао је Ристић, саопштила СРС.
Ристић је нагласио да нема приоритетнијег задатка у Београду и да ће "уколико избори прођу како би требало", приоритет бити Дом здравља у насељу Степа Степановић.

 
Kad bismo malo slozniji bili kao narod, pa da niko ne upise dete dok se ne resi problem, oni prave spiskove ko je pre dosao, da ne upadne neko preko reda. Neka, i treba tako da nam bude, sami smo krivi.
 
Слога се кроз силу остварује. Није мафија сложна него сурова.
 
Gledam sad GUP 2041 i vidim da je između naselja Stepa Stepanović i Kumodraž II, vojni kompleks. O čemu se radi? Ja sam razumeo da kada se krenulo sa gradnjom Stepe, da je vojska ustupila kompletan prostor. Da li sam to nešto pogrešno razumeo?

Stepa Stepanovic vojni kompleks.png
 
Ту се налази Технички опитни центар.

 
Da li je bilo predviđeno planom za naselje Stepa Strepanović da to tu ostane?
 
ТОЦ је научноистраживачка установа, нема везе са касарном 4. Јули, односно борбеном јединицом која је у њој била стационирана, самим тим ни са насељем ВСС.
 
To sam shvatio još kod prethodnog odgovora. Moje pitanje je da li je i taj TOC bio deo originalnog plana ustupanja prostora od strane vojske za stanogradnju ili nije uopšte bio deo bilo kakvog plana?
 
Taj deo je ostao, to je ovaj deo https://www.google.com/maps/@44.7484404,20.4955732,540a,35y,39.28t/data=!3m1!1e3?hl=sr
Ne znam sta im je tu, al ja od kad zivim tu u kraju 3 godine nisam video ni jedno uniformisano lice, vidjao sam par puta samo vojnu skodu i to je to.

To je prazno 30 godina, izgradjeno za potrebe modernizacije tenka M84 ali se raspala JUGA i 30 godina tu nema nikoga...

Bilo je predloga u Viber Stepa grupi...


Da se tu u postojecim zgradama otvori preko potrebna jos jedan skola i preko potrebni jos jedan vrtic.
 
Još zgrada na obodu... a mesta u školi i vrtiću sve manje i manje

STIŽU NOVI KVADRATI! UMESTO TRANSPORTA VELIKI STAMBENI KOMPLEKS​


Predmetna lokacija nalazi se na opštini Voždovac, neposredno uz naselje „Stepa Stepanović“ i predstavlja građevinski kompleks nepravilnog trougaonog oblika koji je oivičen sa tri regulacione linije, od kojih su dve regulacije javnih saobraćajnih površina a treća je regulacija prema javnoj zelenoj površini (k.p.7764/11). Kolski pristup parceli je iz ulice Kružni put voždovački i sa Bulevara Peke Dapčević. Interna saobraćajnice povezuje ove dve ulice. Kolski pristup za podzemne garaže se ostvaruje direktno iz ulice Kružni voždovački put na koti 158.25mnv i sa interne saobraćajnice unutar kompleksa na koti 161.96mnv. Svi kolski pristupi parceli su kontrolisani (rampe) i namenjeni potrebama stanara.


transport.jpg



naslovna.jpg




Unazad zadnjih par meseci gledam, upozoravam okolo jer se moglo pretpostaviti šta se sprema.. Krenuli da seku svo zdravo drveće okolo, da ruše, da iznose stvari, sele itd.. A zašto? Evo zašto. A pogodite KO je "novi investitor"? „ELIXIR GROUP” д.о.о. Хајдук Вељкова бр.1, Шабац

Zvuči poznato? Da, to je ona ista firma koja eksploatiše svoje radnike i decu, koja skladišti opasne materije u centru Šapca, ista ona firma koja prevozi to svuda širom Srbije i čijih smo se nesreća nažalost nagledali u skorije vreme..


 
Još zgrada na obodu... a mesta u školi i vrtiću sve manje i manje

STIŽU NOVI KVADRATI! UMESTO TRANSPORTA VELIKI STAMBENI KOMPLEKS​


Predmetna lokacija nalazi se na opštini Voždovac, neposredno uz naselje „Stepa Stepanović“ i predstavlja građevinski kompleks nepravilnog trougaonog oblika koji je oivičen sa tri regulacione linije, od kojih su dve regulacije javnih saobraćajnih površina a treća je regulacija prema javnoj zelenoj površini (k.p.7764/11). Kolski pristup parceli je iz ulice Kružni put voždovački i sa Bulevara Peke Dapčević. Interna saobraćajnice povezuje ove dve ulice. Kolski pristup za podzemne garaže se ostvaruje direktno iz ulice Kružni voždovački put na koti 158.25mnv i sa interne saobraćajnice unutar kompleksa na koti 161.96mnv. Svi kolski pristupi parceli su kontrolisani (rampe) i namenjeni potrebama stanara.


Pogledajte prilog 155460


Pogledajte prilog 155461



Unazad zadnjih par meseci gledam, upozoravam okolo jer se moglo pretpostaviti šta se sprema.. Krenuli da seku svo zdravo drveće okolo, da ruše, da iznose stvari, sele itd.. A zašto? Evo zašto. A pogodite KO je "novi investitor"? „ELIXIR GROUP” д.о.о. Хајдук Вељкова бр.1, Шабац

Zvuči poznato? Da, to je ona ista firma koja eksploatiše svoje radnike i decu, koja skladišti opasne materije u centru Šapca, ista ona firma koja prevozi to svuda širom Srbije i čijih smo se nesreća nažalost nagledali u skorije vreme..


Ово није државна станоградња, него приватна, насеље ће г/радити Лековита фирма;) , писали смо о томе на подтеми "Разни пројекти" на страни 429
https://forum.beobuild.rs/threads/razni-projekti.546/page-429#post-1042553
https://forum.beobuild.rs/threads/razni-projekti.546/page-429#post-1043308
 
Kamo sreće da je tako. Već sada se nema dovoljno mesta, jer ne postoji škola u Kumodražu 2, pa idu u Stepu. I otprilike već prvog dana se popune mesta u I razredu, pa njih dosta izvisi, uslovno rečeno.

10. 1. 2023. / 14.15

SSP: Prioritetni vrtić i škola za Beograđane na vodi​

Dok će se u Beogradu na vodi na račun poreskih obveznika graditi najsavremiji vrtić, ljudi u Mirijevu, Borči, naselju Stepa Stepanović, Mladenovcu, Sremčici ili Stepojevcu i posle toliko godina vapaja neće dobiti svoj, zbog čega to naselje postaje „simbol društvene nepravde koju SNS seje“​

M.N.
Predsednica beogradskog odbora Stranke slobode i pravde Mila Popović upozorila je danas da za gradsku vlast Srpske napredne stranke (SNS) prioritet u izgradnji infrastrukture ima naselje arapskog investitora Beograd na vodi, a na račun svih ostalih Beograđana koji godinama čekaju na škole, vrtiće, domove zdravlja i kanalizacije.

"Svi Beograđani će od svog poreza, pa tako i oni koji stanuju u Mirijevu i celu noć čekaju u redu kako bi svoju decu upisali u školu, ili stanovnici naselja Stepa Stepanović koji su godinama bez osnovne škole, finansirati izgradnju najsavremenije osnovne škole i vrtića u naselju Beograd na vodi“, rekla je Popović.
I dalje: dok će se u Beogradu na vodi graditi vrtić, ljudi u Mirijevu, Borči, na Vračaru, Stepi Stepanović, Miljakovcu 3, Mladenovcu, Sremčici i Stepojevcu i posle toliko godina vapaja neće dobiti svoj, zbog čega to naselje postaje "simbol društvene nepravde koju SNS seje“.
Popović je ocenila da urušavanju starog jezgra Beograda doprinosi i najava ministra finansija Siniše Malog da će Pozorište "Boško Buha" biti preseljeno u zgradu stare Pošte na Savskom trgu.
Drugim rečima: u Beogradu je na delu socijalna diskriminacija, to jest stambena segregacija, zarad prioritetnog oživljavanja Beograda na vodi koji je urbanistička anomalija na tkivu grada i spomenik naprednjačke vlasti.
M.N./FoNet

 
Još jedan tumor na Voždovcu... Meni je ovo bolno da čitam i gledam. Od prijatelja sam čuo da se čak i Novi Beograd natrpava tako da već sada dolazi do problema čak i u elektrosnabdevanju. Kakva je našminkana favela postao Beograd.
 
Ali ljudi vi niste na vozdovcu. Mnogo se vi svi iz stepe hvatate za taj vozdovac v stepe i trosarinu u prici.

Vi ste u kumodrazu, to je vas kraj i tako se zove taj deo gde ste.

Budite zadovoljni, stanovi su vam bili od 900 do 1100 evra plus pdv tako da nemate mnogo prostora za pricu vise posle toliko godina


To je naselje i kraj penzioneri vojna lica ljudi iz unutrasnjosti kace kupusa na hodnicima zgrada. Ne treba tu nista drugo
 
Sva sreća pa naselje nema dodirnih tačaka sa Trošarinom i Kumodraž nije u sastavu Voždovca.
 

BEOGRADSKA ŠKOLA IZ PAKLA! OŠ "Danilo Kiš" u totalnom kolapsu! Roditelji od 5 sati ujutru čekali u redu da prijave decu, OD DIREKTORKE NI TRAGA NI GLASA!​

Prijava dece za produženi boravak u OŠ ,,Danilo Kiš" prava je noćna mora.
BEOGRADSKA ŠKOLA IZ PAKLA! OŠ Danilo Kiš u totalnom kolapsu! Roditelji od 5 sati ujutru čekali u redu da prijave decu, OD DIREKTORKE NI TRAGA NI GLASA!

Foto: Srpski telegraf, TV Studio B

Direktorka Anđelka Mirković
Iako je do sada to bila jednostavna procedura, gde se sve završavalo elektronski, ove godine došlo je do ozbiljnog problema, jer je potrebno da roditelji dođu lično kako bi decu prijavili za boravak u narednoj školskoj godini.
Da stvar bude još gora, roditelji nisu obavešteni o načinu prijave, te sve funkcioniše po principu ,,snalazi se, ako možeš".


Na sve ovo, od direktorke škole Anđelke Mirković nije bilo ni traga ni glasa, a na pitanja koja joj je naš portal poslao nakon žalbe mnogobrojnih roditelja, udostojila se da ogodovori nakon skoro pet sati.

Naime, na adresu naše redakcije stigle su brojne pritužbe, javljali su se ogorčeni roditelji, koji ističu da se sa ovakvom situacijom odavno nisu susreli.

- Kao prvo, ne znam zašto nije zadržan princip elektronske prijave, kao što je i ranije bio slučaj. Kao drugo, mi roditelji nismo upoznati da je prijava u toku, jer nas niko o tome nije obavestio. Ovo je zaista skandal i sramota - ispričao je za naš portal jedan od roditelja koji kaže da je slučajno od drugog roditelja čuo da je prijava krenula.

Kako kaže došao je u 5 sati ujutru, kako bi stao u red i izbegao rizik da njegovo dete bude odbijeno za boravak, mada, kako ističe, ni to mu nije bila garancija za prijem.

- Slučajno sam iz razgovora sa jednom majkom saznao da je prijava krenula i da mora lično da se prijavljuje. Rečeno mi je da dođem što ranije kako bih ugrabio mesto u redu i kako bi mi dete dobilo boravak. Kad sam došao imao sam šta i da vidim. Veliki broj roditelja koji od ranih jutranjih časova stoje ispred škole da bi upisali dete u boravak. U 21. veku, ovako nešto zaista je neprihvatljivo - objašnjava naš sagovornik.


 
Vi ste u kumodrazu, to je vas kraj i tako se zove taj deo gde ste.

Naselje Stepa Stepanovićse nalazi na teritoriji opštine Voždovac, između naselja Kumodraž na zapadu i Medakovića na istoku. Iako se ova tri naselja nalaze relativno blizu jedan drugog, oni predstavljaju različite delove opštine i imaju različite nazive.

Nemam podatke sa najnovijeg popisa ali pretpostavljam, naselje Kumodraž je ima oko 15.000 stanovnika, naselje Medaković ima ok 12.000 stanovnika, a naselje Stepa Stepanović ima oko 15.000 stanovnika. Da li neko ima podatke sa poslednjeg popisa za ova tri naselja?

Da opšte je poznato da SNS ne priznaje Naselje Stepa Stepanović i unižava građane naselja Stepa GODINAMA jer neće da napravi preko potrebnu DRUGU školu i DRUGI vrtić... pa kao nismo mi naselje... ima škola u Kumodražu i Medaku... vodite decu tamu... već smo navikli na ovakve provokacije :) Izborićemo se mi za drugu školu i drugi vrtić, nećemo decu da vodimo po drugim naseljima.

Postojeći vrtić ima 200 mesta, a u taj vrtić je upisano 450 dece i grupe su po 30-oro dece.... mogo stanovnika je Stepe je šetalo na protestu jer ne mogu decu da upišu u vrtić na Voždovcu. u školi je tri puta gore stanje... Biblioteku su ispraznili da naprave učionicu...
 
Poslednja izmena:

BEOGRADSKA ŠKOLA IZ PAKLA! OŠ "Danilo Kiš" u totalnom kolapsu! Roditelji od 5 sati ujutru čekali u redu da prijave decu, OD DIREKTORKE NI TRAGA NI GLASA!​

Prijava dece za produženi boravak u OŠ ,,Danilo Kiš" prava je noćna mora.
BEOGRADSKA ŠKOLA IZ PAKLA! OŠ Danilo Kiš u totalnom kolapsu! Roditelji od 5 sati ujutru čekali u redu da prijave decu, OD DIREKTORKE NI TRAGA NI GLASA!

Foto: Srpski telegraf, TV Studio B

Direktorka Anđelka Mirković
Iako je do sada to bila jednostavna procedura, gde se sve završavalo elektronski, ove godine došlo je do ozbiljnog problema, jer je potrebno da roditelji dođu lično kako bi decu prijavili za boravak u narednoj školskoj godini.
Da stvar bude još gora, roditelji nisu obavešteni o načinu prijave, te sve funkcioniše po principu ,,snalazi se, ako možeš".


Na sve ovo, od direktorke škole Anđelke Mirković nije bilo ni traga ni glasa, a na pitanja koja joj je naš portal poslao nakon žalbe mnogobrojnih roditelja, udostojila se da ogodovori nakon skoro pet sati.

Naime, na adresu naše redakcije stigle su brojne pritužbe, javljali su se ogorčeni roditelji, koji ističu da se sa ovakvom situacijom odavno nisu susreli.

- Kao prvo, ne znam zašto nije zadržan princip elektronske prijave, kao što je i ranije bio slučaj. Kao drugo, mi roditelji nismo upoznati da je prijava u toku, jer nas niko o tome nije obavestio. Ovo je zaista skandal i sramota - ispričao je za naš portal jedan od roditelja koji kaže da je slučajno od drugog roditelja čuo da je prijava krenula.

Kako kaže došao je u 5 sati ujutru, kako bi stao u red i izbegao rizik da njegovo dete bude odbijeno za boravak, mada, kako ističe, ni to mu nije bila garancija za prijem.

- Slučajno sam iz razgovora sa jednom majkom saznao da je prijava krenula i da mora lično da se prijavljuje. Rečeno mi je da dođem što ranije kako bih ugrabio mesto u redu i kako bi mi dete dobilo boravak. Kad sam došao imao sam šta i da vidim. Veliki broj roditelja koji od ranih jutranjih časova stoje ispred škole da bi upisali dete u boravak. U 21. veku, ovako nešto zaista je neprihvatljivo - objašnjava naš sagovornik.


Ništa novo na Stepi. I umesto da se izgradi još jedna škola na obobu naselja, koja bi bila na granici (otprilike) sa Kumodražem II, gradskoj vlasti je bitnije da nabiju nove građevine ka Peka Dapčevića i da (godinama unazad) tresne crkvene objekte. Ironično, izgradnjom te crkve bi stanovnici naselja mogli da posećuju istu i da se mole da uhvate mesto u postojećoj školi.​
 
Budite zadovoljni, stanovi su vam bili od 900 do 1100 evra plus pdv tako da nemate mnogo prostora za pricu vise posle toliko godina


Razumem da su cene stanova sada visoke i da je to nezgodno. Tačno je da je naselje Stepa Stepanović bio državni projekat i da su cene nekretnina bile niže u to vreme. Šteta je što nema više takvih projekata, ali treba imati u vidu da se tržište nekretnina konstantno menja i da cene zavise od raznih faktora. U svakom slučaju, treba biti zahvalan na kvalitetnom stanovanju u ovom naselju i uživati u prednostima koje ono nudi.

Bilo odlično da se izgrade još jedna škola i vrtić u našem naselju, jer ima puno dece koja ovde žive i tu stvarno nema puno prostora za priču... zato se se i organizuju protesti.
 
Vrh