Šta je novo?

Državna stanogradnja(naselje Stepa Stepanovic na Vozdovcu)

dscf5635a.jpg

K_Kaca - Mala ispravka jer je lamela 2 indenticna lameli 1 pa je 7.sprat poslednji. Ima dosta zgrada, pogotovo u 4. "bloku" gde zgrade imaju sprat manje, ali nasa zgrada (2B) ima 7 u obe lamele. Evo i slicice kao dokaz, uz informaciju da im slika i nije bas najtacnija (imao sam i sitnu raspravu u GDS zbog toga) jer su zaboravili da iscrtaju terase na obe lamele na mestima uz spavacu sobu koja je isturena. Na crtezu te terase postoje samo sa po jedne strane spavace.
Da li ima jos veselog naroda iz zgrade 2B pa da se polako upoznajemo? :)
 
Palezz":3kwgu51j je napisao(la):
Pozdrav svima!

Po predjasnjoj rang listi nas stan spada u losije :( , mada to je individualna procena. U trenutku u kojem smo mi birali stan, a to je bilo prilicno skoro, to je bila jedna od boljih opcija, jer i nismo imali veliki izbor.

Svakako, izuzetno smo srecni ovom opcijom obzirom da je stan u zgradi 4Đ, na trecem spratu, dvostran, zadovoljavajuce orijentisan, sa ne tako losim pogledom itd.

Stan ima sledeci raspored:

ScreenShot011.jpg


Mane ovakvog rasporeda su mozda preveliki hodnik i degazman + dve terase, kao da smo kupili stan od 50kvm, a on zapravo sa terasama i hodnicima ima 62kvm. Mala kuhinja je najveca mana po meni, spavaca soba je dimenzija ~4.3 x 2.2m, sto je nekako izduzeno, ali evo kako mi planiramo da ovaj prostor prilagodimo sebi u nekoj buducnosti.

stan.jpg


Hodnik cemo da iskoristimo za garderobere, a garderobera nikad dovoljno :) Trebace tu mesta i za cipelarnik, civiluk...tako da po mom misljenju nesto veci hodnik je plus
Kuhinju bi recimo produzili na racun degazmana (jos ne znam gde bi tacno postavili vrata za kuhinju, iz dnevne definitivno i verovatno klizna, ali jos bi razmislili o poziciji vrata), a prostor koji je predvidjen za trpezariju bi pretvorili u jos jednu sobu. Bilo bi malo vise prepravki, ali sad sta je tu je :)

Ako neko ima jos neku dobru ideju, bili bi zahvalni

Evo mog predloga. Dnevna soba bi bila prostranija. Meni lično se ne sviđa kada postoje vrata između hodnika i dnevne sobe. Između dnevne sobe i kuhinje je šank (ako nije jasno iz crteža).

 
bjbz":ps2au1db je napisao(la):
K_Kaca - Mala ispravka jer je lamela 2 indenticna lameli 1 pa je 7.sprat poslednji. Ima dosta zgrada, pogotovo u 4. "bloku" gde zgrade imaju sprat manje, ali nasa zgrada (2B) ima 7 u obe lamele. Evo i slicice kao dokaz, uz informaciju da im slika i nije bas najtacnija (imao sam i sitnu raspravu u GDS zbog toga) jer su zaboravili da iscrtaju terase na obe lamele na mestima uz spavacu sobu koja je isturena. Na crtezu te terase postoje samo sa po jedne strane spavace.
Da li ima jos veselog naroda iz zgrade 2B pa da se polako upoznajemo? :)

Imam istu sliku i uopšte nisam obratila pažnju. Još sam ja u GDS i pitala za L2 V, pa povučeni odnosno VI sprat? I naravno dobila potvrdan odgovor.
Jedino što sam ja zapazila na slici je rok realizacije 20.11.2012., a kod mene u Ugovoru piše 10.12.2012. Pritom šef na gradilištu mi je rekao da rade u roku i malo možda i ispred roka i tako će biti sve dok GDS plaća, a nema razloga da ne plaćaju.
 
jelenap":2ibkft6k je napisao(la):
Palezz":2ibkft6k je napisao(la):
Pozdrav svima!

Po predjasnjoj rang listi nas stan spada u losije :( , mada to je individualna procena. U trenutku u kojem smo mi birali stan, a to je bilo prilicno skoro, to je bila jedna od boljih opcija, jer i nismo imali veliki izbor.

Svakako, izuzetno smo srecni ovom opcijom obzirom da je stan u zgradi 4Đ, na trecem spratu, dvostran, zadovoljavajuce orijentisan, sa ne tako losim pogledom itd.

Stan ima sledeci raspored:

ScreenShot011.jpg


Mane ovakvog rasporeda su mozda preveliki hodnik i degazman + dve terase, kao da smo kupili stan od 50kvm, a on zapravo sa terasama i hodnicima ima 62kvm. Mala kuhinja je najveca mana po meni, spavaca soba je dimenzija ~4.3 x 2.2m, sto je nekako izduzeno, ali evo kako mi planiramo da ovaj prostor prilagodimo sebi u nekoj buducnosti.

stan.jpg


Hodnik cemo da iskoristimo za garderobere, a garderobera nikad dovoljno :) Trebace tu mesta i za cipelarnik, civiluk...tako da po mom misljenju nesto veci hodnik je plus
Kuhinju bi recimo produzili na racun degazmana (jos ne znam gde bi tacno postavili vrata za kuhinju, iz dnevne definitivno i verovatno klizna, ali jos bi razmislili o poziciji vrata), a prostor koji je predvidjen za trpezariju bi pretvorili u jos jednu sobu. Bilo bi malo vise prepravki, ali sad sta je tu je :)

Ako neko ima jos neku dobru ideju, bili bi zahvalni

Evo mog predloga. Dnevna soba bi bila prostranija. Meni lično se ne sviđa kada postoje vrata između hodnika i dnevne sobe. Između dnevne sobe i kuhinje je šank (ako nije jasno iz crteža).


Iskreno meni je bolji 1. predlog. Ne zaboravite da ako nemate vrata između dnevne i hodnika, da postoji velika verovatnoća da čujete komšiju kada otključava i zaključava svoja ulazna vrata.

I da naravno, ulaz bar u jednu sobu ne bi bio iz dnevne.
 
Meni iskreno su vrata između dnevne sobe i hodnika dobra:
- u hodniku je obuća -> prašina, prljavština i sl.
- u hodniku su i jakne -> opet ne baš najčistije, a i suprotnom smeru možda je u sobi zadimljeno ako ima gostiju ili se pravila neka riba... :)

Kako god, ja nekoliko puta nisam uzeo stan iz razloga što se (a ima dosta takvih stanova) s vrata praktično odmah ulazi u dnevnu sobu.
 
vidim da su gp2 i gp1 prilicno aktivni :) pozdrav njima. Ima li koga iz gp4 ? Zna li neko neki precizniji datum osim onoga u maju ? :) Maj je i 01.05. ali i 31.05. Ima li neki informaciju i kako teku radovi na prilazu naselju...ynam da se radi na tome ali nisam bila u situaciji da vidim koliko i sta ?

Sta je sa stanovima u gp3 ? Jel to u prodaji ?

Bilo bi dobro da svi oni koji u maju udju u svoje stanove, prenesu utiske... Racunam i na sebe medju njima :)
 
Bila sam u petak u gds-u i kazu da se rok za gp4 pomera samo za 20 dana, odnosno toliko koliko radnici nisu radili na gradilistu...
 
grickalice":1h38s8qm je napisao(la):
Sta se desava sa ostalim zgradama na parceli 2...zna li neko izvodjace za 2A..
2Dj je DENEZA..
Ima li neko da je kupio stan u ovim zgradama....
Samo da nije inter- kop Sabac,deneza je zgrade gradila u nekim gp4 zgradama u roku i korektno
 
Hvala bubice.
Meni u ugovoru stoji 05.05.2012. za rok zavrsetka zgrade. A onda ide tehnicki prijem i tako to. Ako se stvari tako posmatraju...nema nista od useljenja u maju... A relativno skoro su cak najavljivali i da ce prva useljenja biti kraj aprila - pocetak maja. Cini mi se bas Dulic da je izjavio nego nemam sad vremena da trazim.

Ima li neko iskustva sa katastrom i brisovnom izjavom ? Koliko se ceka ?
 
Što se tiče zgrade 2A, izvođač je Banković.Kvalitetno rade, i sve bi trebalo da bude ok.Ja sam obilazio gradilište više puta, jer često prolazim tuda.Nisam uspio nigdje da nađem skicu objekta, kako bi trebalo da izgleda.Da li je neko uspio u tome?
 
bubice, a sta fali inter-kop-u ? meni su oni. :) Nisu mi delovali tako losi...osim sto sam imala utisak da su spori...ali to ne mora da znaci...to je samo moj subjektivan dozivljaj...
 
Da i nama pise 5.5.2012 .Sto se tice brisovne izjave,dobijes sms iz gds-a da dodjes po br.izjavu sa jednom orginal izjavom odlazis u katastar (ul.27 mart)I tamo popunis formular,uplatis 3500 din i predas na salteru.(ne cekas vise od 5 min.)Odgovor dobijas takodje sms(odprilike za 20 dana TI stizu papiri na kucnu adresu ili taj dan kad dobijes sms mozs i licno preuzeti)pa sa tim ides u svoju banku.
 
Mozda da samo pogledas zgradu 4ž i 4 đ i bice ti jasno... :) No mozda i nije tako vazno misliti i pricati o svarima koje ne mozes da promenis..
 
hvala na odgovoru bubice. 4Ž je moja :D i ako mislis na plavu fasadu, i ja sam ocarana, a na ostale stvari izgleda nisam dovoljno obratila paznje.
A sto se katastra tice, jos pocetkom feb sam predala... Ni poruku, ni kovertu dobila nisam. Moracu da odem do njih, nego zbog posla nikako da to ucinim, a i optimista sve se nadam...samo sto nije :)
 
I moja,nikako da zavrse plavetnilo od fasade :D .ima na sajtu katastra njihov broj telefona,pozoves i oni ce ti reci sta se desava.pozdrav!
 
@jelenap
Hvala puno na trudu, nisam ocekivao ovako detaljnu skicu :) S' druge strane, ja sam isao logikom da maksimalno iskoristim postojece pregradne zidove, a ova ideja koliko vidim podrazumeva rusenje bukvalno svih postojecih i pravljenje novih (mada, kad bolje pogledam ni moj predlog nece ostaviti puno postojecih zidova). Ne kazem da je ideja losa, naprotiv, interesantna je, ali razmislicemo jos sta nam je ciniti. Svakako, iznenadjen sam da je neko ulozio toliko truda da bi nam pomogao, stoga hvala najlepse! Sve najbolje!

@K_Kaca
Hvala na sugestijama, pored toga treba uzeti u obzir da posto kuhinja nema prozor (kao vecina kuhinja u naselju), mozda bi pozeljnije bilo da kuhinja bude odvojena zidom od dnevne, da ceo stan ne bi skupljao mirise iz kuhinje.

@mekbejn
Nisam jos uvek siguran sta je bolje: odvojen hodnik od dnevne ili ne. Sta bi bile prednosti spojenog hodnika sa dnevnom? Mozda da ne moras da otvaras/zatvaras vrata svaki put (mada to mozes i ovako, prosto ih ostavis otvorenim) :) Jedina prednost koju vidim kada je spojeno je sto je mozda lepse, nije ceo stan ispregradjivan, dobija se prostranija dnevna soba (ili barem takav utisak), sta znam...A, prednosti odvojenog hodnika su da mozes po potrebi da zatvoris usled buke ili mirisa, da imas odvojenu sobu u koju ne ulazis iz dnevne, da ne moras da cujes ves masinu iz kupatila, u slucaju da nemas neku ultra tihu itd.
 
Malinal":1lt5jtru je napisao(la):
bubice, a sta fali inter-kop-u ? meni su oni. :) Nisu mi delovali tako losi...osim sto sam imala utisak da su spori...ali to ne mora da znaci...to je samo moj subjektivan dozivljaj...

bubice":1lt5jtru je napisao(la):
Mozda da samo pogledas zgradu 4ž i 4 đ i bice ti jasno... :) No mozda i nije tako vazno misliti i pricati o svarima koje ne mozes da promenis..

Mi smo uzeli stan u 4Đ, ako mislite na izvodjaca, nama su u GDS rekli da 4Đ radi Deneza
 
kombadzomba":1qbcnnps je napisao(la):
Za 1G pretraga u rubrici "Pobednici tendera" daje četiri rezultata:
1. Set d.o.o. Šabac
2. Greda d.o.o. Valjevo
3. Raj Fert d.o.o. Velika Plana
4. Udarnik Gradnja d.o.o.Beograd

Nisam siguran da su sve firme dobile isti posao ili možda svaka radi svoj deo posla što mi je malo nelogično, mada me ne bi čudilo da dele zaradu a jedan samo radi, tako da je najbolje da odeš na gradilište i pogledaš tablu.

Apdejt:
Dobri su podaci, provereno u Službenom glasniku RS br.92/11, oglasni deo i nađem 2 obaveštenja GDS ( str.153 i str.163-164):

- Obaveštenje o zaključenom ugovoru o javnoj nabavci čiji je predmet izgradnja objekta sa 2 lamele, sa pripadajućom opremom i unutrašnjim instalacijama objekat 1G, ugovor o JN zaključen je sa GRUPOM ponuđača: Set doo Šabac, GP Greda, Valjevo, Raj Fert doo Velika Plana i Udarnik gradnja Doo Beograd
(JN 25/11)
-Obaveštenje o zaključenom ugovoru o javnoj nabavci čiji je predmet izgradnja objekta sa 2 lamele, sa pripadajućom opremom i unutrašnjim instalacijama objekat 1B, ugovor o JN zaključen je sa GRUPOM ponuđača: Set doo Šabac, GP Greda, Valjevo, Raj Fert doo Velika Plana i Udarnik gradnja Doo Beograd
(JN 23/11)
 
pitanje za bubicu?koji to problem ima objekat 6đ,tj. šta to nije u redu što radi inter kop?Konkretno koje su zamerke?
 
morris":17la5ckz je napisao(la):
pitanje za bubicu?koji to problem ima objekat 6đ,tj. šta to nije u redu što radi inter kop?Konkretno koje su zamerke?


O cemu se radi? KOji je problem?
 
Eh, kad bi ti rekli, morali bi odma da te likvidiraju... :/
 
Utisci i saznanja sa terena.
Prilazi se rade, zemljiste poravnato...stavljaju se ivicnjaci, a uskoro valjda i asfaltiranje.

Zgrada 4Ž, lamele 4 i 3 sa zatvorene za slobodno razgledanje, 2 i 1 se privode kraju.
Nisam primetila da se stanje, bar kod mene u lameli 1, bas mnogo promenilo, ali radi se... :) Rekose mi u maju sve mora biti gotovo... pa tako, ostaje da cekamo...
 
A lam.5 u 4ž?Koje su 1i 2?Predpostavljam, one sto gledaju na kumodrasku?!
 
ma verovatno su to 5 i 4 gotove... ja nisam obracala paznju nego majstor na gradilistu nije pominjao 5... A 5 bi trebala da bude ona sto se nastavlja na jedna cosak. Nisam gledala kod mene u ugovoru koja je lamela, ali ne secam se da je pisalo 5, a moja je ona na cosku bez nastavka... A gde si ti bubuce, u 5 ?

ps. sada mi fasada deluje manje plava, ali nije mi promakao ni biser od roze zgrade... :)
sareno sareno, samo nek je veselo... :D
 
Vrh