Šta je novo?

Državna stanogradnja(naselje Stepa Stepanovic na Vozdovcu)

Jeca":3328b414 je napisao(la):
Što se tiče majstora za kuhinju, muž mi još ne da odrešene ruke, nešto pregovara sa kolegama na poslu oko toga, ali slutim ja da to mene čeka, takva nam je podela uloga, šta da se radi. A tog tipa za kuhinju si našao na Internetu, ne znaš ga lično?
Hvala ti na informacijama, ti ćeš se sigurno useliti pre mene, pa će svako tvoje iskustvo u premošćavanju nekih problema biti korisno prilikom uređenja stana. Pozdravljam.

Jeco, nemoj da brines. Cim prodju izbori i predizborna obecanja, ima muz da te pusti da vodis svoju politiku :)
Majstora za kuhinju poznaje moja zena. U pitanju je njen kolega sa posla. Ima na svom facebook profilu slike kuhinja koje je uradio. Ja nemam nalog na facebook-u pa ne znam njegove podatke ali ti mogu poslati cim zenu priupitam.
U parkicu predvidjaju skolu, a malo iznad parkica i vrtic.
 
smesak":77eqye6v je napisao(la):
Jeca":77eqye6v je napisao(la):
Što se tiče majstora za kuhinju, muž mi još ne da odrešene ruke, nešto pregovara sa kolegama na poslu oko toga, ali slutim ja da to mene čeka, takva nam je podela uloga, šta da se radi. A tog tipa za kuhinju si našao na Internetu, ne znaš ga lično?
Hvala ti na informacijama, ti ćeš se sigurno useliti pre mene, pa će svako tvoje iskustvo u premošćavanju nekih problema biti korisno prilikom uređenja stana. Pozdravljam.

Jeco, nemoj da brines. Cim prodju izbori i predizborna obecanja, ima muz da te pusti da vodis svoju politiku :)
Majstora za kuhinju poznaje moja zena. U pitanju je njen kolega sa posla. Ima na svom facebook profilu slike kuhinja koje je uradio. Ja nemam nalog na facebook-u pa ne znam njegove podatke ali ti mogu poslati cim zenu priupitam.
U parkicu predvidjaju skolu, a malo iznad parkica i vrtic.

Vezano za majstora, molim te, posalji i meni njegov FB profil, ako nije problem, i sama cu imati potrebe za dobrim majstorom, ali malom kasnije od vas, unapred hvala i pozz, Branka
 
Evo slika sa parcele 1 (subota 31.03.2012.)

1B - levo na slici. Desno je 1V
346albc.jpg


1V
1zxvdwo.jpg


1G - ne vidi se bas najbolje (u podnozju je)
1amnp.jpg


1D
2ztc66w.jpg

1D
1zqua9x.jpg

Izvođač na 1D - Napred a.d. Beograd
(link ka tenderu)
21lua2e.jpg



rm5wur.jpg

Izvođač na 1Đ - Zlatibor gradnja Beograd
(link ka tenderu)
9pxk6t.jpg
 
Pa nije ovo tako loše, čak sam i ja ugodno iznenađen, a to se ne dešava baš tako često. :)
 
kombadzomba":2380s3qh je napisao(la):
Evo slika sa parcele 1 (subota 31.03.2012.)

Uf, ne vidi se G1, a to me zanima. I ko je izvođač radova? Stančiću moj, još si u vazduhu.
Ako stignem danas, moram da odem da vidim dokle su stigli.

Pre 2-3 nedelje sam bila na gradilištu, tad još nisam kupila stan. Zapamtila sam Đ1, baš su napredovali.
 
heda":3kbrjv9b je napisao(la):
kombadzomba":3kbrjv9b je napisao(la):
Evo slika sa parcele 1 (subota 31.03.2012.)

Uf, ne vidi se G1, a to me zanima. I ko je izvođač radova? Stančiću moj, još si u vazduhu.
Ako stignem danas, moram da odem da vidim dokle su stigli.

Pre 2-3 nedelje sam bila na gradilištu, tad još nisam kupila stan. Zapamtila sam Đ1, baš su napredovali.

Nisam video ko su izvođači na B,V i G. Bitno je da su postavili kranove na svim zgradama, da ima dosta radnika i da su temelje završili tako da će sada spratovi brzo da niknu.
 
avoren":3qh6tc4r je napisao(la):
Evo šta je pretraga tendera dala za 1G (koj i mene zanima):

http://www.ekapija.com/website/sr/page/511037


@kombadzomba
Hvala na slikama i informacijama.

Za 1G pretraga u rubrici "Pobednici tendera" daje četiri rezultata:
1. Set d.o.o. Šabac
2. Greda d.o.o. Valjevo
3. Raj Fert d.o.o. Velika Plana
4. Udarnik Gradnja d.o.o.Beograd

Nisam siguran da su sve firme dobile isti posao ili možda svaka radi svoj deo posla što mi je malo nelogično, mada me ne bi čudilo da dele zaradu a jedan samo radi, tako da je najbolje da odeš na gradilište i pogledaš tablu.
 
Optimist":3t88mij1 je napisao(la):
Saznao sam da je izvođač radova na GP 1V http://www.denezam.com/index.php?lang=sr, da li neko zna kakvi su i kakav im je kvalitet gradnje?

Pogledaj reference gotovih projekata. To je Miškovićeva firma. Znam da su radili Delta City i delove Belvila, a tamo se stanari žale na vertikalnu zvučnu izolaciju, mada je to po meni propust u projektovanju, a ne u izvođenju, ili jednostavno neuviđajan komšiluk. :D Što se vertikalne izolacije tiče, nisam stručnjak, ali mi se čini da su tu najveći problem rupe oko cevi koje se ostavljaju po vertikali što je najprimetnije u kupatilima. Lepo idi na gradilište kada završe grube radove i lociraj potencijalne šupljine po vertikali da znaš gde možeš da se dovikuješ sa komšijama. ;) Propust izvođača je ako ne zapuši te rupe adekvatno. Juče sam oprobao na gradilištu horizontalnu izolaciju u bloku 6 sa drugom. Iz susednih stanova smo vikali na zid, čukali po njiemu i na veliko zadovoljstvo ništa nismo čuli, tako da pretpostavljam da su dobro projektovali taj vid zvučne izolacije u celom naselju.
 
Ovo sam pronasla na sajtu Set d.o.o:

"U toku je izgradnja objekta sa dve lamele, sa pripadajućom opremom i unutrašnjim instalacijama objekta 1B, 2B i 1G na atraktivnoj lokaciji u ulici Stepa Stepanović na Voždovcu, u Beogradu."

http://www.set.rs/novosti.php
 
@brankaz
Evo slicice za nasu zgradu. (Nadam se da mi ostali nece zameriti, posto sam ih vec postavljala) :)

set.jpg


2b-sz.jpg


2b-l2-jug.jpg


2b-l1-l2-sev.jpg
 
Za 1G pretraga u rubrici "Pobednici tendera" daje četiri rezultata:
1. Set d.o.o. Šabac
2. Greda d.o.o. Valjevo
3. Raj Fert d.o.o. Velika Plana
4. Udarnik Gradnja d.o.o.Beograd

Nisam siguran da su sve firme dobile isti posao ili možda svaka radi svoj deo posla što mi je malo nelogično, mada me ne bi čudilo da dele zaradu a jedan samo radi, tako da je najbolje da odeš na gradilište i pogledaš tablu.

Meni samo nije jasno kako su 3.(Raj fert) i 4.(Udarnik Gradnja) ista firma? Kada pratis link, jedan isti sajt otvori.
 
Danas sam na kratko svratila do gradilišta, nisam videla tablu sa podacima o izvođaču, te sam pitala radnike- na G1 radove izvodi Set Šabac, u toku je izlivanje temeljne ploče.
 
heda":5fudlfin je napisao(la):
Danas sam na kratko svratila do gradilišta, nisam videla tablu sa podacima o izvođaču, te sam pitala radnike- na G1 radove izvodi Set Šabac, u toku je izlivanje temeljne ploče.


To sam i ja rekla, s tim da pored 1G, oni rade i 1B, 2B.
 
Sta se desava sa ostalim zgradama na parceli 2...zna li neko izvodjace za 2A..
2Dj je DENEZA..
Ima li neko da je kupio stan u ovim zgradama....
 
grickalice":egltjya9 je napisao(la):
Sta se desava sa ostalim zgradama na parceli 2...zna li neko izvodjace za 2A..
2Dj je DENEZA..
Ima li neko da je kupio stan u ovim zgradama....

Jedino što znam za 2A i 2V je da napreduju i da su negde oko II - IV sprata.
 
brankaz":bu0eil0i je napisao(la):
K_Kaca":bu0eil0i je napisao(la):
Branka,
U kojoju lameli si rezervisala? Koji sprat?

u lameli 1 6.sprat, to je valjda pretposlednji?

Ja sam kupila u lameli 2, IV sprat. :D

Koliko znam u L2 je VI sprat poslednji, a u L1 bi trebalo da je pretposlednji.
 
nikola011":1iiyuvm1 je napisao(la):
Pozdrav svima, pratio sam neko vreme ovaj forum jer i mene zanima ovo naselje. Nisu se ni meni svidele skice velikog broja stanova, bio sam u dosta zgrada, apsolutno je lift u skoro svakoj zgradi uz predsoblja stanova, nikad uz sobu. Lift moze biti besuman, ali posle par godina vrata ce ipak poceti da skripe. U zgradi u kojoj stanujem privatno lift je do hodnika od stana, a kako sam u potkrovlju, ono "stekanje" iz kucice gde je motor nekad bas ume da iritira. A posto je zgrada starija, lift se pregreva kad je spoljna temperatura preko 33C, pa po najvecim vrucinama treniram :o
Bas sam bio zagrejan kad je naselje pocelo da se gradi, ali sam bio malo skeptican jer je to ipak bila samo livada pa odustao. Ima li ovde neko ko je skorije bio u GDS-u, da li se malo pregovara i o nizoj ceni?
Ovo pitam zato sto je tada Belville i dalje bio 2000+PDV sto je za mene bilo nepojmljivo. Sada se u Belvillu stanovi prodaju po 1550e/m2 sa PDV-om, i uz dvosoban stan od 67m2 daju gratis garazno mesto. Sad je to prilicno slicna cena a lokacije su prosto neuporedive. Da li nekog ovde ima od buducih kupaca, jesu li poceli da se cenkaju?
u belvilu je cena 1550 + PDV sto na kraju cini znatnu razliku u odnosu na stepu. Skoro 400 eura po kvadratu je razlika
 
GP5":27gxpq42 je napisao(la):
dalek":27gxpq42 je napisao(la):
Možda sam subjektivan, ali ja sam zbog ovog stana čekao drugu fazu i kasnije useljenje, jer nisam mogao u prvoj fazi da odaberem ništa što bi meni odgovaralo. Mislim da nema bolji odnos nego što je kod ovog stana, 58 kvadrata, dve sobe, dnevna, kuhinja odvojena, terasa. Grupacija 6 ali ga verovatno ima i na drugim parcelama iz trece faze.


Definitivno najbolji stan u naselju, idealno spakovano sve u 58 kvm, dvostran, lako adaptibilan da se ne ulazi iz dnevne u spavacu ili da se pregradi dnevna i dobije treca spavaca... Bilo ga na nekim zgradama GP6 i GP5 (nema ga ni na jednoj drugoj, niti nista slicno toj kvadraturi i rasporedu), po mom iskustvu nije se mogao kupiti regularno (svaki je bio vec rezervisan), ja sam od prvog dana hteo taj stan i nisam ga docekao, a i nista slicno sa dve spavace sobe do 60 kvm. Kad se otvorila kompletna prodaja svih stanova i kada sam video da ga nema nigde, kupio sam veci (naravno sa vecom ratom). Nije mi jasno zasto nisu pravili vise ovakvih stanova. :(
mi smo uzeli jedan od poslednjih ovakvih stanova ako ne i poslednji i to najvise zahvaljhujuci devojci iz GDS-a kojoj smo dali mobilne telefone da nam javi ukoliko neko otkaze rezervaciju ovog stana. Imali smo srece da je neko vratio i bukvalno zadnji stan smo uzeli. Rezervisali smo ga jos u septembru 2011.
inace stan je u 6E
 
Vrh