Šta je novo?

Državna stanogradnja(naselje Stepa Stepanovic na Vozdovcu)

Jednu stvar nisam lepo skontao iz ovih slika.

Naselje sa 5000 stanova će imati preko 15000 ljudi.

Da li su negde planirani vrtići, osnovna škola (biće potrebna povelika), ambulanta, biblioteka, drugi kulturni i ostali sadržaji?
 
Jesu,ali verujem da ce kao sa Belvillom da uzmu kintu za stanove sagrade ih pa tek onda naknadno da naprave osnovnu skolu i ostala cuda.Ali ne brini se soping mol ce biti odma
 
medjutim":2wzoan4o je napisao(la):
Da li su negde planirani vrtići, osnovna škola (biće potrebna povelika), ambulanta, biblioteka, drugi kulturni i ostali sadržaji?
Ukupno će biti izgrađeno 4578 stanova, od toga: 212 – garsonjera; 960 – jednosobnih stanova; 456 – jednoiposobnih stanova; 1285 – dvosobnih stanova; 281 – dvoiposobnih stanova; 1094 – trosobnih stanova; 164 – troiposobnih stanova; 126 – četvorosobnih stanova.

U prizemlju stambenih zgrada biće poslovni prostor (147 lokala). U okviru stambeno-poslovnog kompleksa biće izgrađene dve škole, dva vrtića, dom zdravlja i tržni centar.

http://www.gds.rs/default.aspx?ID=gds_StepaStepanovic&LN=SRL
 
biće super kad 10000 ljudi krene ujutro na posao odatle
 
Slazem se sa zaffom da lokalna infrastruktura nikako ne moze da podnese ni postojece opterecenje a kamo li jos oko 10000 - 15000 novih stanovnika sto je prakticno jedno novo naselje ili vece selo u srbiji.
 
Igore ili omanji grad bice cupavo ja bi provukaojednu liniju tramvaja ili bar trolejbusa ali ce dobiti autobus solo :rant:
 
Da gore sve solaci idu iz meni nepoznatog razloga ali znam da stan tamo ne bih kupovao izmedju ostalog i zbog ovog razloga sa losom saobracajnom infrastrukturom a o ceni "neprofitnih" stanova i da ne govorim.
 
Pa niko ni ne kaže da su neprofitni. Kako i mogu da budu neprofitni kada će se od njih profitirati i kada se za iste pare može kupiti stan u bilo kom naselju u gradu (mislim na slična naselja) od privatnika.
Ovde je ključna stvar kreditiranje kupovine stana i garancija da neće biti situacija da se proda već prodat stan.
 
Drzava ih zove neprofitnim stanovima satro jeftinim cudo pa ne rekose socijalnim a mozda su i to rekli pa sam propustio. U pitanju je politicki projekat i nista vise na kome ce neki dobro i da zarade.
 
Koja banka daje najbolje uslove za stambene subencionisane kredite, ili ce i za ove stanove biti neki poseban paket kao za npr. za Punto? Posto se ovde sve placa u napred!

Kako kazu:

Kada se rezerviše stan Građevinska direkcija po završetku glavnih projekata i dobijanju građevinske dozvole poziva kupca da zaključi sa njim ugovor.
Ugovor se zatim overava u sudu, nakon čega kupac u roku od sedam dana plaća kaparu od pet odsto od ukupne vrednosti stana.
Ostatak vrednosti nekretnine se plaća u roku od 30 dana za kupce koji budu gotovinski plaćali odnosno 90 dana za kupce koji budu plaćali kreditom.


http://www.glas-javnosti.rs/clanak/...05-09-2010/stanovi-za-vise-od-hiljadu-vojnika
 
La Grange":w0i1kl0f je napisao(la):
azbuki":w0i1kl0f je napisao(la):
... zar nije i inace cena novogradnje u tom delu grada oko 1300e/m2?
To je bez PDV-a, a ovde je 1200 sa PDV-om, malo je jeftinije :)
Nije 1200 sa PDV-om. Cena je 1290 EUR po kvadratu sa PDV-om, odnosno oko 1200 bez PDV-a
 
haha,ladno koriste te fore sa pdv-om i bez.ali ajde ako je prvi stan ne placa se taj pdv za prvi stan pa razumem.sto se tice infrastrukture nahebali su,jedino djile i mrka da im naprave tunel i liniju bg voza do tamo :)

P.S.Eh da je ovde shmeksi da prozbori neku rec o celoj stvari a i on zivi tu relativno blizu...
 
Ne dobija se ni u vojsci vise stan za dzabe, tj. nije se nikada ni dobijao za neupucene. Odbijano je od plate za stambeni fond svima u vojsci dokle god su zaposleni, a kada dobijes stan morao si da gaotkupis da bi bio vlasnik. Eto moj cale oficir u penziji otkupljuje stan na 40 godina. Mislim da mu je ostalo jos dvadesetak. Nisu to velike rate, ali nije dzabe. A sada je novi pravilnik, od vojske otkupljujes stan isto kao da si ga uzeo na kredit, s' tim sto je nesto mala kamata, 1-2 % koliko sam cuo, ali opet placas par stotina evra ratu...
 
prostorni planer":qtubs2s9 je napisao(la):
Ne dobija se ni u vojsci vise stan za dzabe, tj. nije se nikada ni dobijao za neupucene...
Proveri ti to malo bolje, on je dobijao uvecane troskove stanovanja ako nema stan, i ti uvecani troskovi stanovanja su mu od prilike dovoljini da plati podstanarsku kiriju.

Aaaaa i tek kako su oficiri dobijali stanove za dz. a izgleda da se ta komunisticka tj. socijalisticka vremena nisu zavrsila pa ce i sad da dobiju 1000 stanova a mi ostali cemo da placamo i za njih.
 
Igor":3hjb664y je napisao(la):
Drzava ih zove neprofitnim stanovima satro jeftinim cudo pa ne rekose socijalnim a mozda su i to rekli pa sam propustio. U pitanju je politicki projekat i nista vise na kome ce neki dobro i da zarade.
Oni ni u jednom smislu ne mogu da budu neprofitni, mogu ekonosmki neprofitni za preduzimača (država), ali oni u tom idealnom slučaju su svakako socijalno profitni. :)

Ja ću sad kao debil, ali zar tačno tuda ne ide tramvaj koji se spušta na Banjicu? Još jedan dokaz da zapravo u planiranju metroa se mora pristupiti "prvobitnoj" ideji (od pre 1. svet. rata) koja je predviđala da ide do Avale, sa mogućnošću ukopavanja u Vojvode stepe - to mislim da bi bilo sasvim potrebno. :)
 
Ovo su klasicni investitorski stanovi znaci full profitni samo sto je investitor drzava a ne privatnik, nema ni 's' od socijale sem verovatno u kvalitetu izgradnje :p
 
Igor":24khpum1 je napisao(la):
Ovo su klasicni investitorski stanovi znaci full profitni samo sto je investitor drzava a ne privatnik, nema ni 's' od socijale sem verovatno u kvalitetu izgradnje :p
To je taj miks kapitalizma i socijalizma koji se kod nas toliko dobro primio...
 
vucko":3w13ysqd je napisao(la):
Igor":3w13ysqd je napisao(la):
Ovo su klasicni investitorski stanovi znaci full profitni samo sto je investitor drzava a ne privatnik, nema ni 's' od socijale sem verovatno u kvalitetu izgradnje :p
To je taj miks kapitalizma i socijalizma koji se kod nas toliko dobro primio...
To je u sustini najbolje politicko uredjenje, ali je problem sto kod nas previse kradu i privatnici i drzava.
 
@La Grande - Nemam ja sta da proverim, cale mi je bio oficir, sad je u penziji. Jedno vreme je radio i u vojno gradjevinskoj direkciji, znao sam ceo prosli pravilnik iz price. Ko god nije otkupio stan, njegov stan je posle smrti vracen vojsci, jer se ako se ne otkupi racuna kao sluzbeni. Mozda ti imas nesto protiv oficira, ali ovo su cinjenice i znam mnoge ljude koji zive na akademiji, po kasarnama i samackim hotelima, u malim sobama sa celom porodicom, jer je sistem bio toliko surov da ako bi resili svoje stanarsko pitanje nisu imali pravo na stan od vojske, i ljudi su cekali stan, a vojska je hiljade njih ostavila na cedilu i u privremenom smestaju, a to su ljudi sa fakultetom da te podsetim... :bash:
 
Ko god nije otkupio stan, njegov stan je posle smrti vracen vojsci, jer se ako se ne otkupi racuna kao sluzbeni.

Tako je.Mom drugu je umro skoro deda,i nije otplacivao stan i vracen je vojsci a razlika u rati je bila smesna ali eto kada covek nije mislio...
 
Po nesluzbenim inf vojska u bivsoj kasarni nece se ogrijati ni za jedan stan nije jos 100posto sigurno ali ce vjerovatno svi stanovi na trziste.Bice promjenjen pravilnik o dodjeli stanova dobice ih on koji su uplacivali u stanbeni fond jna do 1992 i djelom novi vojnici visi cinovi a ostali ce dobiti povoljne kredite sa kamatom 1ili 2 posto.A ako je neko vojno lice pocelo otkup stana makar i jerdnu ratu a zatim preminulo naslednici imaju pravo da otkupe stan :kafa:
 
prostorni planer":13cvo6i1 je napisao(la):
Mozda ti imas nesto protiv oficira, ali ovo su cinjenice i znam mnoge ljude koji zive na akademiji, po kasarnama i samackim hotelima, u malim sobama sa celom porodicom, jer je sistem bio toliko surov da ako bi resili svoje stanarsko pitanje nisu imali pravo na stan od vojske, i ljudi su cekali stan, a vojska je hiljade njih ostavila na cedilu i u privremenom smestaju, a to su ljudi sa fakultetom da te podsetim... :bash:
Nemam ja nista protiv oficira, samo nisu oni beli medvedi, imaju vece plate nego prosecan gradjani pa neka se sa njima ophodi kao i prema ostalim gradjanima ove zemlje. Imas mnogo ljudi koji su zavrsili fakultete pa imaju manju platu nego ostali i ne ocekuju stan da im neko da! Sto taj neko zivi na akademiji, sto ne iznajmi stan kao ja i moja porodica, a znam sa sigurnoscu da ima mnoooogo vecu platu nego sto je prosecna?

Ako su potrebni stanovi u kasarni zbog prirode posla, napravio bi stanove u okviru kasarni u kojima bi vojnici bez kirije stanovali dok su u toj kasarni u sluzbi. . Koliko mi je poznato to rade samo Amerikanci u svojim bazama...A za penzionerske dane kao i svi ostali, krediti, nasledstava itd..

Ostali cak nemaju beneficijj u nacin otplate koji je dosta povoljniji jer nema ucesca, a i kamate su nesto nize, i odbijaju se samodoprinosi. Takodje, ne kapiram zasto ako se vec "poklanjaju" vojsci stanovi, zasto se ne poklanjaju i ostalima (sa takvim benificijama) ili se zavrsilo sa tom praksom u komunizmu. Njihovi stanovi ce biti finansiran parama poreskih obveznika, a stanovi ce biti podeljeni onima koje opet finansiraju poreski obveznici... sve su super zamislili. Dosta vise tih komunistickih privilegija! Dokle ovaj izgladneli narod da izdržava jednu prevazidjenu organizaciju koje je izgubila sve ratove i sa svih ratista pobegla, zar im nije dosta sto imaju siguran posao, sto imaju plate ignad proseka, sto pojedini idu u penziju sa 55 godina?


Svako od nas placa svaki bozji dan platu nekom generalu koji sedi i dembelise u vojsci koja se u praksi pokazala beskorisnom, a iskreno ne zelim da ikada vise dodjemo u situaciju i da nam treba vojska a i ako nam zatreba vojska mi smo mali igraci sto se pokazalo u praksi! Sto nam ta vojska nije odbranila Kosovo ili bilo sta drugo, sve ratove su igubili. Zasto samo vojska ima rezevisane stanove, kad njihovim radom nema nikakve koristi za ekonomiju ove drzave, gde je 1000 stanova za profesore, doktore, informaticare, pod istim uslovima kao za vojsku i policiju?
 
LaGrange +1

Imovina vojske je praktično državna imovina. Nema razloga da se od prodaje vojne imovine namiruju zaposleni u vojsci, i da imaju bilo kakva veća prava na tu imovinu od nas koji nismo unutra.
 
Vrh