Šta je novo?

Državna stanogradnja(naselje Stepa Stepanovic na Vozdovcu)

iskreno, meni koling deluje mrtvo, kao da je odavno sve stalo, ispravi me ako imas bolju informaciju da li su u toku zavrsni radovi u unutrasnjosti, mada svaki dan prolazim tuda a nisam video odavno da neko dovozi ili istovara ikakav materijal, a i rok sa table je odavno prosao... nadam se da ce uskoro nastaviti sa tim.

Sto se tice druge crvene lokacije, juzno od trafoa to je regulisano DUP-om za socijalne stanove i cela ta zona se prostire do duboko u naselje Miljakovac 3, tacnije do nove okretnice.
 
tragac":yu6gcz5n je napisao(la):
Slusaj, ja da sam isao sve legalno ne bih imao ni 'leba da jedem. A uradio sam legalnije nego 95% onih koji tako grade. Sem toga i to ce se sve pravno uokviriti za par godina.
I zasto bih ja placao drzavi sve obaveze
Da ti ne crtam šta je mislim, evo ti Krkara. Kao da sam ja napisao:
http://blog.b92.net/text/18322/Slikovnica-o-respektabilnim-lopovima-srbijanske-prestonice/

tragac":yu6gcz5n je napisao(la):
a sto se tice stanova u Berlinu,
I posle se pitaš zašto raspravljam o genima i darovima prirode.
Više nije problem što stanovi u Berlinu i nisu tako jeftini i jeftiniji nego u Beogradu, kako si ushićeno i slavodobitnički samo par postova ranije tvrdio, a do saznanja si došao čitajući neki drugi forum gde je isto napisao neko totalno neobavešten, ali je sada novi problem odnos nemačka-srpska plata.Jel treba i to da ti objašnavam zašto je to tako? Ajde ukratko, oni su Nemci, u prevodu to znači radni, vredni, marljivi, štedljivi, disciplinovani, poslušni i obrazovani, gde su se na sve to slile silne američke pare i postavile jasna pravila kapitalističkog poslovanja. Sušta suprotnost onome što smo mi.

tragac":yu6gcz5n je napisao(la):
I sta je sa onom famoznom pricom od zimus o lizingu stanova?
Lizing stanova sa ovako niskim porezima na imovinu je obična budalaština. Kamate ne mogu da budu niže nego što su kamate na stambene kredite, porez zanemarljiv, ne postoji ni jedan razlog da bilo ko ulazi u lizing varijantu umesto kredita.
grado":yu6gcz5n je napisao(la):
grado disertaciju. Taksativno ti je nabrojano šta sve treba ukalkulisati i kakav je profil firme koja može da bude angažovana na ovakvom projektu. Evo ti šanse, isto kao i tragaču, da brzo zaradiš brdo para i rešiš stambeno pitanje.
grado":yu6gcz5n je napisao(la):
P.S. Nevenkoviću, ne videh tvoje komentare na onu bolnu temu. Bilo nekih sniženja, a?
Ne znam kome je bolna, ali ne vidim ništa spektakularno u tome što su se odrekli predsoblja ukradenog od hodnika na 3,0 i terasa na 2,0. A konkretno što se mene tiče, sa većom terasom ne bi dobio ni euro više za najam nego što sada dobijam.
niki":yu6gcz5n je napisao(la):
kad je sve tako trzisno i transparentno u Srbistanu moras priznati da je onda i veoma legitimno da jedan tako grandiozan investicioni projekat bude promasena investicija, samo da gradjevinska operativa ne bude kolateral...
Mogu da kažem da je projekat ogroman i da je legitimno razmišljati da isti ne uspe do kraja.
cyberserb":yu6gcz5n je napisao(la):
da ne gresim dusu,sve sto kaze stoji
Evo ti plus za ovo, a za partije virtuelni šamar.
grado":yu6gcz5n je napisao(la):
Kakva je veza između gds i Kolinga pojma nemam
Evo i ja nešto da ne znam. Lokaciju je Koling preuzeo od Vojske u Mićinim trange-frange kompenzacijama i kombinacijama aka vi meni zemljište, ja vama nekada izgradim stanove. Na lokaciji Miljakovac 2 rade već zadnjih 7-8 godina. Koliko se sećam, razmena je bila za stanove na Bežanijskoj kosi koji su tek trebali da se izgrade. Gde se tu umešala GDS stvarno nemam pojma. Mogu samo da špekulišem ali ja se time ne bavim. Kako god, Koling je u katastrofalnom stanju ( projekat na dedinju, ex kolingovi teniski tereni je potpuno zaustavljen zbog nedostatka para) tako da u neki veliki napredak na ovoj lokaciji neverujem u skoroj budućnosti.
 
Bili ste u pravu!!!Bice ovde situacija kao sa Zvezdarskom Sumom,vidim vec kada je urbanisticki zavod iza ideje izgradnje i negira da postoji izvor :bash:

Miljakovac: Temelji na izvorima?!
B. SUBAŠIĆ | 21. jul 2011. 21:58 | Komentara: 0

Građani Miljakovca uvereni da će najavljena gradnja na izvorištu pokrenuti klizište. Utvrđeno da bi kopanje poremetilo podzemne vode - tvrdi Špiro Spolomun
Miljakovački izvor
bg-miljakovac.jpg


PRESUŠIĆE Miljakovačka česma s pijaćom vodom, a brdo iznad nje postaće klizište ukoliko se dozvoli izgradnja na prostoru vodoizvorišta i uništi kaptaža - podzemni bazen za akumulaciju - upozoravaju građani rakovičke mesne zajednice Miljakovački izvori. Geološka firma koja je istraživala ovaj teren nije našla ni traga od podzemnih voda i kaptaže, kažu stručnjaci Gradskog zavoda za urbanizam, autori Nacrta plana detaljne regulacije, po kome deo Miljakovačke šuma treba da se pretvori u građevinsko zamljište.

Međutim, da kaptaža postoji na miljakovačkom brdu, potvrđuju u JP "Beogradski vodovod i kanalizacija", koje je održava, i u nadležnoj Upravi za vode gradskog Sekretarijata za komunalne i stambene poslove.

- Niko nas nije obavestio o planovima gradnje na tom prostoru, iako mi posedujemo sve važne informacije - kaže Ljubica Drašković iz Uprave za vode. - Prosto je neverovatno da neko gradi preko kaptaže, ali čak i ako postoje takvi planovi, podzemne vode se moraju prethodno negde odvesti, inače će destabilizovati tlo. Proverićemo informaciju, i ako se pokaže kao tačna, uložićemo prigovor na takav regulacioni plan.

Posle najave gradnje na vodozahvatu, nemir se uselio ne samo među građane Miljakovca, već i Beograđane koji u redu kraj česme čekaju da balone napune vodom. Od pre nekoliko dana oni su pokrenuli pravu akciju za odbranu izvora i najavljuju proteste.
VOJNA TAJNA
Blagoje Bosančić, žitelj Miljakovačkih izvora i nekadašnji rukovodilac u gradskim komunalnim službama, tvrdi da svi podaci postoje u arhivama garada, ali i u vojnim mapama.
- Nije tačno da se ne zna za kaptažu, pa ovaj izvor se nalazi u vojnim mapama kao strateški objekat za vodosnabdevanje - kaže Bosančić. - Ova voda je nazdravija od 31 izvorske vode u gradu i čudi me što se niko ne oglašava zbog ugrožavanja izvora.

- Sedamdesetih, kad se gradio Miljakovac 2, grad Beograd je, kao investitor, po savetu stručnjaka odustao od izgradnje na vodoizvorištu - kaže Miljakovčanin Špiro Spolomun, tadašnji gradski funkcioner. - Geolozi su upozorili da će kopanjem na bilo kom delu tog terena uništiti izvor i poremetiti tokove podzemnih voda. Prema aktuelnom Nacrtu plana u koji sam imao uvid, sada investitor želi da se tu izgrade ulica s okretnicom i pet višespratnica. Time će se uništiti kompletna kaptaža izvora i filter-sloj od specijalnog šljunka, kroz koji voda stiže do bazena iz koga potom cevima teče do česme u parku.

U Urbanističkom zavodu Beograda kažu da u Generalnom urbanističkom planu nema podatka o vodoizvorištu i kaptaži.

- Baza za izradu detaljne regulacije je generalni plan u kome je ova lokacija planirana za stanovanje - kaže arhitekta Jadranka Živković iz Zavoda. - Postoje razne priče o tome zašto ovaj prostor nije izgrađen tokom ranije urabanizacije, ali kada nam se javio investitor, mi smo normalno ugovarili posao. U bazi podataka našli smo podatak o nepovoljnim geološkim karakteristikama tla, odnosno da je reč o klizištu, i zato je planska komisija tražila namensko geološko istraživanje lokacije. Istraživanja je uradila licencirana kuća i zaključila da je klizište sanirano, a u analizi nema ni pomena podzemnih voda i kaptaže. Ova saznanja biće predočena Planskoj komisiji ukoliko budu upućena u pisanom obliku, ali zasada je najmerodavniji elaborat koji je namenski rađen za lokaciju, a tamo vodoizvorište nije prikazano.

http://www.novosti.rs/vesti/beograd.74.html:338894-Miljakovac-Temelji-na-izvorima
 
Nevenkovic":34aetfrg je napisao(la):
Da ti ne crtam šta je mislim, evo ti Krkara. Kao da sam ja napisao:
http://blog.b92.net/text/18322/Slikovni … restonice/

Ok, ja sam tranzicioni gubitnik - lopov, a ti si tranzicioni dobitnik - konformista. Sad smo sto se toga tice kvit.

Nevenkovic":34aetfrg je napisao(la):
Koling je u katastrofalnom stanju ( projekat na dedinju, ex kolingovi teniski tereni je potpuno zaustavljen zbog nedostatka para) tako da u neki veliki napredak na ovoj lokaciji neverujem u skoroj budućnosti.

Nadam se da je ovo samo tipografska greska sa tvoje strane, a ne, recimo, trag besa dok si kucao, ili ne daj Boze, neceg drugog.

vucko":34aetfrg je napisao(la):
Evo te kucice na bingmaps,zapanjujuce koliko ima zelenila!!!

Ona je, kao sto rekoh, najstarija u kraju i treba je zastititi kao spomenik kulture. Mozda zvuci smesno zbog velicine, ali idite na sajt Zavoda za zastitu spomenika kulture i videcete kakvih sve tamo ima objekata od kojih ova kucica nije nista gora, niti manje znacajna. Ne znam njenu tacnu starost ali je svakako od pre II sv. rata i takve su kucice bile nekad svuda po Miljakovcu, od Industrije motora pa sve do gornjeg oboda sume, tj. danasnjeg Miljakovca 2.

vucko":34aetfrg je napisao(la):
Koristite ubuduce bingamps jer su avionski snimci pa se sve lepo vidi.

To vec zavisi od visine. A i puna upotrebljivost Bing mapsa bice kada i u bird eye formatu budu poceli da prikazuju pravce i nazive ulica. No dobro je sto su ih ubacili i u aerial view-u i to pre nekoliko dana.

vucko":34aetfrg je napisao(la):
Bili ste u pravu!!!Bice ovde situacija kao sa Zvezdarskom Sumom,vidim vec kada je urbanisticki zavod iza ideje izgradnje i negira da postoji izvor

Nista cudno. Pre 20 godina bilo je nekih 10-15 izvora koji su imali uglavnom ispravnu vodu za pice, a do danas su preziveli samo Miljakovacki i Hajducka cesma, dok ostali nemaju nikad ili jako retko (Sakinac, Bele Vode, Zeleznik...)
 
tragac":pungwuz6 je napisao(la):
Ok, ja sam tranzicioni gubitnik - lopov, a ti si tranzicioni dobitnik - konformista. Sad smo sto se toga tice kvit.
Kvit ćemo da budemo nikada. Zato što imaš potpuno naopak pristup svemu.
Zato što se od mojih para finansira tvoja mikro lokalna infrastruktura.
Zato što prvo zakineš državu za 15-20 hiljada eura, onda joj se nahebavaš majke pa od iste tražiš:
tragac":pungwuz6 je napisao(la):
pravo na rad, pravo na zdravstvenu zastitu, pravo na oslobadjanje od raznih troskova po osnovu toga sto sam prinudno izdrzavan
Ne razumem šta ti ovde:
tragac":pungwuz6 je napisao(la):
Nevenkovic":pungwuz6 je napisao(la):
Koling je u katastrofalnom stanju ( projekat na dedinju, ex kolingovi teniski tereni je potpuno zaustavljen zbog nedostatka para) tako da u neki veliki napredak na ovoj lokaciji neverujem u skoroj budućnosti.
Nadam se da je ovo samo tipografska greska sa tvoje strane, a ne, recimo, trag besa dok si kucao, ili ne daj Boze, neceg drugog.
nije jasno?
 
Slusaj, cenim ja i taj fakultet koji si zavrsio (ne znam tacno koji je, gradjevina, FON itd, posto vidim da se istrcavas sa znanjima iz upravljanja projektima (discipline koja je u Srbiji neprimenjiva, prvenstveno zbog nedostatka pravne regulative na relaciji glavni izvodjac - podizvodjac), cenim sto si teskom mukom dao sve ispite i nasao posao sa kojim si kupio stan u Belvilu, ali nisu svi u ovoj zemlji sposobni da tako rasturaju polinome, integrale i bikvadratne jednacine. To sto ne znamo matematiku i na njoj bazirane tehnicke discipline mozda znaci da ti treba da imas vecu platu i bolji polozaj (pod uslovom da ti ego nije napumpan kao americke hipotekarne obveznice u osvit krize) ali ne cini nas ostale gradjanima drugog reda. A sto se tice ovog poslednjeg evo linka:

http://sindikat.shootboard.com/t552-mala-skola-pravopisa

PS javi se kad procitas post kako bi vucko mogao da izbrise i ovo i ono sto si ti hteo da dokazes da sam lopov, ne zbog klevete, vec zbog off-a.
 
@vucko
Koji kreteni! Pa ako nema kaptaze, odakle dolazi voda?!?

Stvarno sam se nadao da nisu toliki debili, umesto da iskoriste zemljiste koje vec postoji, gde postoji infrastruktura, prostor, lepsi pogled... :(
 
Nevenkovic":vvspgg2h je napisao(la):
podari nam
grado disertaciju. Taksativno ti je nabrojano šta sve treba ukalkulisati i kakav je profil firme koja može da bude angažovana na ovakvom projektu. Evo ti šanse, isto kao i tragaču, da brzo zaradiš brdo para i rešiš stambeno pitanje.
Da podsetim, bilo je reči o ceni kvadrata novogradnje u Bg i u manjim mestima. Veliki i Visoki Nevenković je otprilike branio tezu da je cena od 1.300 evra/m2 realna i da teško može da se značajnije obori, a da se pritom ne ugrozi interes investitora, a od mene je tražio disertaciju iz koje će se videti da su moguće i duplo niže cene.
E pa umesto disertacije, evo gotovih stanova:
Ćuprija centar 67m2 2/3 u izgradnji 36.850
Paraćin centar 59+T 2/2 nov uknjižen 30.000
Vrbas centar 54+3T 3/4 nov uknjižen 550e/m2
A ha! Šta ćeš sad, Nevenkoviću? :p
 
Kovin, 50 km od BGa, centar, 650 e/kvm, vrlo kvalitetna gradnja. Pančevo, 10 km od BGa 750-850 e/kvm.
Znači neka je trošak zemljišta u Stepi i oko 300 e/kvm, ne bi smela cena da bude iznad 1000-1100 e/kvm.
 
Meni nije jasno zasto te stanove nisu gradili sa dunavske strane Beograda. Tamo bi bili jos jeftiniji stanovi. 3 beograd bi se gradio.


Moraju bas svaku rupu u BGu i Novom Bg da popune. Da se ja pitam sve stanove bi gradio u Dunavskom delu. Bili bi jeftini, kada dodje most, eto olaksanja. Pola posla uradjeno sto se tice 3 Beograda.
 
Pa bolje da popunjavaju rupe nego da sire grad, zaboravio si da ako se gradi na nekoj ledini van grada treba dovesti do tog mesta komplet infrastrukturu, itd. A ovako kada "punis rupe", prikljucujes se na postojecu
 
grado":2o2x5p68 je napisao(la):
Da podsetim, bilo je reči o ceni kvadrata novogradnje u Bg i u manjim mestima. Veliki i Visoki Nevenković je otprilike branio tezu da je cena od 1.300 evra/m2 realna i da teško može da se značajnije obori,
E pa umesto disertacije, evo gotovih stanova:
Ćuprija centar 67m2 2/3 u izgradnji 36.850
Paraćin centar 59+T 2/2 nov uknjižen 30.000
Vrbas centar 54+3T 3/4 nov uknjižen 550e/m2
A ha! Šta ćeš sad, Nevenkoviću? :p
Po ušima će biti sve sve dok ne naučiš da čitaš i dok ne prestaneš da vidiš samo ono što ti i niko drugi ne vidi.

Pošto ne znaš da čitaš, još manje pamtiš, ukratko:
Rasprava se vodila oko cene gradjevinskih radova, povodom tvrdnje da se Stepa može izgraditi za 250 eura-m2 (nonsens) i da proizvodi profit investitora od 258% (budalaština). Bez ikakve rasprave i kalkulacije o ukupnim troškovima i prodajnoj ceni.

A ha! Šta ćeš sad, grado? :p
 
Zanima me jedna stvar oko finansijske konstrukcije ovakvih, "drzavnih" projekata koja bi trebala da utiche na cenu. Da li kada "gradi" GDS (ili kada je investitor, bilo preko budzeta ili kredita banaka, bilo koja druga institucija), ta sluzba ima polozaj kao bilo koji obichni investitor, koji treba drzavi da plati i cenu zemljista i "papira" ili drzava ne placa drzavi?
 
Nevenkovic":28c2r1n3 je napisao(la):
Po ušima će biti sve sve dok ne naučiš da čitaš i dok ne prestaneš da vidiš
A ha! Šta ćeš sad, grado? :p
:shok:
Eh, šta ću, pa daću ti još jedan plus, ne bi li izbegao nekako te batine u najavi... :(
Nego, daj ti meni lepo svoje generalije da znam tačno sa čim imam posla, ako stvari krenu u lošem pravcu. :cool:
 
mradulovic":3mupnr58 je napisao(la):
Da li kada "gradi" GDS (ili kada je investitor, bilo preko budzeta ili kredita banaka, bilo koja druga institucija), ta sluzba ima polozaj kao bilo koji obichni investitor, koji treba drzavi da plati i cenu zemljista i "papira" ili drzava ne placa drzavi?

Apsoluno isto kao bilo koji "obican".

grado":3mupnr58 je napisao(la):
batine u najavi... :(
Nego, daj ti meni lepo svoje generalije da znam tačno sa čim imam posla, ako stvari krenu u lošem pravcu. :cool:
Mator sam ti ja mnogo za te stvari u RL. Jedino jos ovako virtuelno. Sve dok ti ne resetujemo i reprogramiramo ROM (nekako mi lici da je EPROM verzija u pitanju, ne deluje totalno beznadezno), RAM nije toliko neupotrebljiv ali je pozeljno da ga zamenimo za HyperX uz obavezno brisanje losih sektora na tvrdom disku.Pogiboh bre od truda da ti nesto objasnim,uz to imam i pametnija posla(eno ga junior, fresmen vozac sa privremenom dozvolom nestrpljivo cupka u iscekivanju polaska na vecernju turu, ima jos samo 1h fore da vozi, a ja se ovde "patim" sa tobom) ali ako operacija uspe nece mi biti zao, a ostavicemo i usi na miru :D .
 
Sta ste se uspavali svi? :) Zna li neko tacnu cifru koliko je do sada potpisano ugovora? I koliko je mimo toga ostalo rezervacija koje cekaju na ugovor?
 
Izgleda da ne zna cim se nije pohvalio... A poznato je da kad ne zna neko ko je najodgovorniji, a to je ministar nema nam druge nego da pozovemo u pomoc nekog super heroja. Dakle, Nevenkovicu imas rec. :D
 
Gospodin_Matkovic":35gd8uam je napisao(la):
Izgleda da ne zna cim se nije pohvalio... A poznato je da kad ne zna neko ko je najodgovorniji, a to je ministar nema nam druge nego da pozovemo u pomoc nekog super heroja. Dakle, Nevenkovicu imas rec. :D
Nemam pojma o čemu je ortoped pričao, jer je paralelno na drugom bio snimak vaterpola što me daleko više interesuje od njegovih ekoloških projekata.

Ako me pitaš o broju prodatih stanova, nemam pojma i vrlo teško bi saznao kakva je trenutna situacija, kod njih je to uvek bila vrlo varijabilno-skrivena komponenta ali ne vidim zašto je to tebi bitno (da ne špekulišem oko ovoga, ako jeste napiši zašto). Valjda treba da ti budu bitnije sve one druge stvari o kojima smo već pisali.
 
mislim da nije bilo te emisije zbog situacije sa Kosovom...
 
Nevenkovic":1wvhy5zo je napisao(la):
Gospodin_Matkovic":1wvhy5zo je napisao(la):
Izgleda da ne zna cim se nije pohvalio... A poznato je da kad ne zna neko ko je najodgovorniji, a to je ministar nema nam druge nego da pozovemo u pomoc nekog super heroja. Dakle, Nevenkovicu imas rec. :D
Nemam pojma o čemu je ortoped pričao, jer je paralelno na drugom bio snimak vaterpola što me daleko više interesuje od njegovih ekoloških projekata.

Ako me pitaš o broju prodatih stanova, nemam pojma i vrlo teško bi saznao kakva je trenutna situacija, kod njih je to uvek bila vrlo varijabilno-skrivena komponenta ali ne vidim zašto je to tebi bitno (da ne špekulišem oko ovoga, ako jeste napiši zašto). Valjda treba da ti budu bitnije sve one druge stvari o kojima smo već pisali.

Pitam iz estetskih razloga - da bih tu informaciju stavio na zid, umesto slike. :) Pitam zato sto je to najbolji pokazatelj prodaje. A sa tim su uvezani i dalji koraci na izgradnji celog naselja. Eto zato me to zanima. Hvalili su se u pocetku vrlo redovno brojem potpisanih ugovora. I od kad se stiglo do nekih 700-800 naglo su ucutali pa sam se zabrinuo.
 
Koliko je potpisanih ugovora to sigurno nećemo saznati jer je cela vlast zasnovana na reklami, propagandi, obmanama i lažima, pa tako i sve što je vezano za državnu gradnju.
Evo primera - voditeljka bojažljivo pita (verovatno čuva svoje radno mesto pa izbegava nezgodna i škakljiva pitanja) šta će biti sa kućama koje inače ispunjavaju uslove za legalizaciju, ali nisu podneli zahtev, a ortoped odgovara da će se sve ono što je na infrastrukturi rušiti i tako izbegava odgovor na njeno pitanje.
Saznali smo i to da neće biti otvorena niti jedna druga lokacija, npr. u zoni 4, već samo ova postojeća i dr. I. Ribara (nisam najbolje razumeo da li su to one zgrade koje se već završavaju ili će ipak biti i nekih novih (mislim da ni on, jadan, ne zna šta će biti i kako će uraditi).
Takođe, saznali smo i jednu strašnu istinu da, osim u Beogradu, nigde u Srbiji ne postoji tražnja za stanovima i da ortoped iz tih razloga zida samo u Beogradu i to samo u 3. zoni (verovatno ne postoji tražnja ni u 4. niti u 5.)
Ja stvarno ne znam, ali čini mi se da bi, da sam novinarka, izbacio tog ortopeda napolje i to usred emisije. Ko nije gledao, neka ni ne gleda, biće mu bolje.
 
Vrh