Šta je novo?

Državna stanogradnja(naselje Stepa Stepanovic na Vozdovcu)

Gospodin_Matkovic":19r7ta9j je napisao(la):
Pitam zato sto je to najbolji pokazatelj prodaje.
A koji su to drugi manje dobri pokazatelji prodaje? :)
Gospodin_Matkovic":19r7ta9j je napisao(la):
A sa tim su uvezani i dalji koraci na izgradnji celog naselja.
što se tiče ovog dela koji se sada gradi on će sigurno biti završen početkom sledeće godine kako je i predviđeno ( ako te to brine), tempo nastavka gradnje i završetka celog kompleksa je vrlo teško predvideti i zavisiće od milion razlićitih faktora, a lično mislim da je najavljeno finale u 2013. veoma teško ostvarivo ( ne i fizički nemoguće )jer neće biti nimalo lako navatati 3-4.000 kupaca kojima baš sve čuči na mestu u Stepi. U tom smislu sve i da su danas prešli 1.000, ne bi ništa značilo glede nastavka izgradnje.
Gospodin_Matkovic":19r7ta9j je napisao(la):
Pitam iz estetskih razloga - da bih tu informaciju stavio na zid, umesto slike. :)
Izvinjavam se za kašnjenje sa odgovorom ( ionako ti ništa pametno ne kazah, rado bi te gled'o s' visine sa sve preciznom brojkom ali od meni znanih u GDS-u je ostao samo jedan Valjevac a pouzdati se u valjevsku informaciju i dobru nameru je ....zadržaću za sebe ovaj put) bio sam juče zauzet Belvilom, troluju neki tamo sve u 16.
 
Ha, ha, ha... ako neki tamo troluju, onda si ti troler na kvadrat!
 
Nevenkovic":3lfj2bqv je napisao(la):
Gospodin_Matkovic":3lfj2bqv je napisao(la):
Pitam zato sto je to najbolji pokazatelj prodaje.
A koji su to drugi manje dobri pokazatelji prodaje? :)

Danas sam imao prilike da predjem okom preko kutija sa zakljucenim ugovorima, 1052 je najveci broj koji sam vidjeo.

Pocetkom juna je bio broj 700.
 
Jr":2c1aw3yu je napisao(la):
Danas sam imao prilike da predjem okom preko kutija sa zakljucenim ugovorima, 1052 je najveci broj koji sam vidjeo.

Pocetkom juna je bio broj 700.

Hvala Jr. Ako se dobro secam, pricali su iz GDS da se u prvoj fazi naslo u ponudi 1800 stanova. Ne znam samo da li se u tom broju sadrze i stanovi koje ce uzeti Vojska?! Najavljivali su drugu fazu za septembar...
Pretpostavljam da su veci stanovi ostali neprodati. Ako je tako, ne znam da li mozda postoji mogucnost da se u drugoj fazi izmeni projekat pa da bude veci broj manjih stanova?
 
Gospodin_Matkovic":1cfkw5db je napisao(la):
Ako se dobro secam, pricali su iz GDS da se u prvoj fazi naslo u ponudi 1800 stanova. Ne znam samo da li se u tom broju sadrze i stanovi koje ce uzeti Vojska?! Najavljivali su drugu fazu za septembar...
Pretpostavljam da su veci stanovi ostali neprodati. Ako je tako, ne znam da li mozda postoji mogucnost da se u drugoj fazi izmeni projekat pa da bude veci broj manjih stanova?

Kolik o znam to je broj bez vojske - oni su odmah na pocetku rezervisali svoje stanove (a i cifra se uklapa, gradi se zasad ~2250 a GDS prodaje 1800 tako da je razlika onih 21% koje vojska zadrzava za sebe.

Sto se tice izmjena projekta - GDS mi je prva drzavna ustanova za koju bih mogao prikaciti pridjev "fleksibilni", konkretno znam da su na vec postojecim preprojektovali citavu vertikalu jer doboljan broj kupaca pitao da li taj konkreno jednosoban stan moze da se pretvori u jednoiposoban - tako da bez sumnje da ce sledeca faza gradnje biti modifikovana ako se ukaze potreba za time.

Jedino sto mi se cini je da ce se za drugu fazu malo sacekati, i mislim da ce njihov sledeci korak biti forsiranje Ivana Ribara kad pocne sa realizacijom (novembar?)
 
Jr ako si na izvoru informacija znas li nesto o tome da se GDS zestoko preracunao oko infrastrukture(kanalizacija, grejanje, vodovod, lokalni saobracajnice...) i da je ceo projekat doveden pod pitanje jer se nema para da se ista izgradi?
 
niki":zsz6ngus je napisao(la):
Jr ako si na izvoru informacija znas li nesto o tome da se GDS zestoko preracunao oko infrastrukture(kanalizacija, grejanje, vodovod, lokalni saobracajnice...) i da je ceo projekat doveden pod pitanje jer se nema para da se ista izgradi?

Nisam insider :) ja sam iz potpuno druge branse.

Iskreno - sumnjam da su se preracunali. ako nesto i jesu - bilo sta kriticno nisu. Toplana im je na puskomet, ne cini mi se da ima previse saobracajnica za izgraditi, a vodovod i kanalizacija - ne potcenjujem niciji rad, ali vjerjem da proracun koliko to moze da kosta prilikom izgradnje mi ne djeluje kao previsoka matematika.

Ako budu probijali budzet mislim da ce da stede na djelovima infrastrukture (tj nece biti 2 vrtica i skole nego samo po jedan) dok ce na prostoru predvidjenom za trzni centar on sigurno biti i izgradjen - to ce samo od sebe da se regulise :)
baci neke od troskova
Jos jedna mala sitnica koja me umiruje - koliko god GDS pravno formalo bio investitor kao i svaki drugi, on to ipak nije - i siguran sam da u slucaju prijeke potrebe moze neke od insrastrukturnih problema da prebaci na "drzavu/grad" (skole, vrtice, dio saobracaja)

Ovim projektom nisu dobili onoliko politickih poena koliko su ocekivali ali su i vise nego svjesni koliko mogu da igube ukoliko nesto zakaze, zar ne?
 
Vrtiće, škole i ulice ne gradi GDS koliko ja znam.
 
Forumasi

Juce sam obisao lokaciju,radovi napreduju dosta dobro.Izolacija na zgradama- parcele 4 se radi 8cm stiropor +puna sitna cigla.To mi deluje ok.Ovo nisam vidjao na novim zgradama koje rade privatnici po gradu.Postavljena je i PVC stolarija na par zgrada.

Video sam da su otpoceli gradnju jos par novih zgrada (izlivaju temelje).

I dalje mi interesuje da li neko ima info da li ce deo koji se nasipa iznad Mol pumpe biti nova saobracajnica koja ce povezati ovo naselje sa Jerkovicem?

Pozdrav
 
Niksa":4ku7j5s4 je napisao(la):
Forumasi

Juce sam obisao lokaciju,radovi napreduju dosta dobro.Izolacija na zgradama- parcele 4 se radi 8cm stiropor +puna sitna cigla.To mi deluje ok.Ovo nisam vidjao na novim zgradama koje rade privatnici po gradu.Postavljena je i PVC stolarija na par zgrada.

Video sam da su otpoceli gradnju jos par novih zgrada (izlivaju temelje).

I dalje mi interesuje da li neko ima info da li ce deo koji se nasipa iznad Mol pumpe biti nova saobracajnica koja ce povezati ovo naselje sa Jerkovicem?

Pozdrav
Zavisi sta si gledao od privatnika.U centralnim delovima Beograda tesko da imas zgradu bez klasicnog sendvic zida ,dakle,cigla-blok,vuna ili stiropor,obicna cigla(ili bez nje)+fasada.Od stolarije,odavno se vise ne koristi PVC,vec iskljucivo aluminijum ili nesto skuplji alu-drvo.Ovo je bar ono sto sam ja video,ali i te zgrade su od 2.000 po m2 pa na gore.Izvinjavam se ,ako sam malo promasio temu,ali i dalje mislim da je sendvic zid odavno standard u Beogradu.Naravno ima i onog vuseraja,ali to treba zaobilaziti u sirokom krugu ili ,ako ne,sto kaze nas narod,koliko para ,toliko i muzike.
Pozdrav
 
Danas sa gradilista

DSC00036.jpg


DSC00038.jpg

Stiropor koji koriste ?

DSC00039.jpg


prva stvar koja mi se ne svidja - ograda na terasicama
DSC00041.jpg




DSC00037.jpg
 
@Jr
To sto je toplana na puskomet ne znaci da ima dovoljno kapaciteta za novih 5000 stanova i da nece morati da se u nju ozbiljno investira kako bi normalno servisirala naselje, odustalo se od pocetne ideje da naselje ima i toplu vodu, sto se kanalizacije tice nije dovoljno postaviti cevi vec je potrebno i da kolektor ima kapacitet itd.
Ja sam cuo od ljudi bliskih GDS-u da su se preracunali i da ce biti problem obezbediti novac i za prvu fazu osposobljavanja adekvatne infrastrukture. Skolu, vrtic i saobracajnice oko naselja gradi grad i oko termina se nista ne zna. Za sve ovo treba sacekati jos koji mesec i vidicemo...
 
14. avgust 2011.
Izgradnja stanova u krizi

U Srbiji je prodaja stanova,ali i njihova izgradnja gotovo zamrla.Iako je potražnja i dalje velika, retko šta se prodaje .U krizi je i niskogradnja, jer kada se veliki infrastrukturni poduhvati budu priveli kraju, građevinci će ostati bez posla.
Izgradnja stanova u krizi

http://www.prva.rs/sr/video/info/vesti/mediaSet/2151/Izgradnja+stanova+u+krizi/5801.html

dobar prilog, obavezno pogledati video.
 
niki":2n8cv1pe je napisao(la):
@Jr
Ja sam cuo od ljudi bliskih GDS-u da su se preracunali i da ce biti problem obezbediti novac i za prvu fazu osposobljavanja adekvatne infrastrukture. Skolu, vrtic i saobracajnice oko naselja gradi grad i oko termina se nista ne zna. Za sve ovo treba sacekati jos koji mesec i vidicemo...

Citavo naselje bi trebalo da 'trosi" 41 MW a toplana priblizno tog kapaciteta u pirotu (kolko sam izguglao) je kostala 2.5 mil eur.
Ako se to posijeli na cca 450.000 kvadrata, sve i da treba da naprave novu to kosta max 10 eur/kvadratu
Vjerujem da je slicno i sa kanalizacijom.

Volio bih da ako je neko iz struke da svoju procjenu, ali mi se to ne cini kao problem koji moze da ugrozi projekat.
 
Mene fascinira to sto u Vojvode Stepe(od Autokomande do Trosarine) cena kvadrata u novogradnji iznosi u proseku oko 1600 EUR. Dakle oko 300 EUR po kvadratu vise od stana na mestu bivse kasarne. Ko to kupuje i sa kojim motivom potpuna mi je enigma?! Ima nekih 15 novih zgrada. Ne znam kakav je kvalitet, ali ne verujem da zavredjuje tu cenu. Pritom, pretrpanost, nedostatak zelenila, guzva non-stop. U poredjenju sa tim lokacijama stan u naselju Stepa je pun pogodak.
 
Vecina ljudi ne vide te prednosti,i samo im je glavno da sto pre stignu u centar.Zato i placaju tolike cene.Cuh da je kvadrat oko 2000 eura kod karadjordjevog parka,gde se juzni bulevar uliva na autokomandu.Svaka roba ima svog kupca :)
 
vucko":2wictuvu je napisao(la):
.Cuh da je kvadrat oko 2000 eura kod karadjordjevog parka,gde se juzni bulevar uliva na autokomandu.Svaka roba ima svog kupca :)

Pa to je 200m od Neimara,gde je cena oduvek bila,a i sad je od 2.000 pa na gore.A sto se tice zelenila u okruzenju od 100-300m imas 3 parka.
Slazem se da ni meni nije jasno ko placa 1600 u Vojvode Stepe,a da nije blizu Auto Komande.
 
Heinz":3ut7r8ca je napisao(la):
Pa zato se ništa i ne prodaje :)
Pa to mi je nelogicno ,jer zasto bi neki privatnik gradio ,ako ne moze da proda?izgleda da ipak ima kupaca.
 
Cak i da nema kupaca privatnik lako moze da spusti cenu jer mu je ogromna marza.

Dok drzava ne moze biti tako fleksibilna.
 
u poslednje vreme sam čuo na više različitih mesta da određeni stanovi i zemljište ide za veoma povoljnu cenu, otprilike duplo manje nego 2008 što bi išlo.

cenim da ako nas udari drugi talas krize i kako određenemim ljudima bude dogoravalo do noktiju te povoljne cene neće više biti retke, nego će postati uobičajne. odnosno investitori će čak i prodavati stanove ispod cene gradnje kako banke budu pritiskale.

a možda ništa od ovoga ne bude...
 
mozda bidne al ne mora da znaci :p
nema drugog puta nego da cene nekretnina idu dole i to nevezano za drugi talas krize, ako dodje do krize onda kukulele...

cene su se odrzavale jer su ljudi bezali ovih 1-2 godine iz kesa, ali nema vise jevrica, USD, mozda po neki CHF al to se cuva ko zmija noge :grand:
 
Vrh