Šta je novo?

Državna stanogradnja(naselje Stepa Stepanovic na Vozdovcu)

Što se tiče kvaliteta, čuo sam da su od firmi tražili da parket košta 20€, ruke+materijal. Ako je tako, ne obećava...
 
Sto se tice parketa evo je racunica :

Parena bukva I klasa 1450 din + ruke = 20 еura /m2

Vrsta parketa je definisana u tehnickom opisu stana-parena bukva I klasa
 
Та цена за паркет је у реду. Пре непуне 2 недеље сам у стану радио паркет, мајстор је радио за 8 евра по квадрату и испало је феноменално, просто нисам могао да верујем да друга класа може да се тако лепо уради. Иначе, најбољи паркетари у Београду коштају око 15 евра за квадрат, али када они нешто ураде то је за неповеровати. Иначе, они су пре 20 година радили паркет код деде у викендици заједно са њиховим оцем, испало је предивно. :)
 
Niksa":37crmxyh je napisao(la):
To sto ne pustaju stanove na ostalim parcelama svodi se na dva osnovna razloga:

1.Potrebno je da prvo rasprodaju 80% prve faze gradnje (priliv sredstava kako bi nastavili projekat)
2.I sa ovim brojem stanova GDS deluje dosta konfuzno kada treba da vam objasni detalje a zamislite da imaju u ponudi sve stanove koji se planiraju izgradnjom kompleksa
Mislim da nece uspeti da prodaju tih 80% od od prve faze, tako da ce sledece godine biti stanova koliko hoces. Cena je visoka, ljudi nece da uzimaju kredite, pa ce cena morati, kad-tad, da padne za 20-30%. Mislim da su trebali da daju firmama koje grade da sami prodaju stanove, pa bi tako bile razlicite cene, neki bi ranije spustili da bi dosli do para da bi gradili na drugim mestima. Odluka da se svi stanovi prodaju po maksimalo dozvoljenoj ceni za tu lokaciju je greska.
 
Uzegli Zejtin":2023k47u je napisao(la):
Та цена за паркет је у реду. Пре непуне 2 недеље сам у стану радио паркет, мајстор је радио за 8 евра по квадрату и испало је феноменално, просто нисам могао да верујем да друга класа може да се тако лепо уради.

OK, majstor 8€. Koliko si još potrošio na lak i lepak?
 
Heinz":30spgihd je napisao(la):
Uzegli Zejtin":30spgihd je napisao(la):
Та цена за паркет је у реду. Пре непуне 2 недеље сам у стану радио паркет, мајстор је радио за 8 евра по квадрату и испало је феноменално, просто нисам могао да верујем да друга класа може да се тако лепо уради.

OK, majstor 8€. Koliko si još potrošio na lak i lepak?

Проверим па јавим, финансијер ми тренутно није кући. :kk:
 
Kako komentarisete samu lokaciju kompleksa Stepa Stepanovic?

Da li imate neke informacije o saobracajnoj infrastrukturi tog naselja ?

Kao sto sam ranije naveo u Jerkovicu iznad Mol pumpe vrsi se nasipanje zemljista.Ovo mi lici kao da ce povezati novo naselje sa ulicom Brace Jerkovic.Video sam da ce na par mesta naselje da se spoji sa kumodraskom ulicom.Ostaje jos pitanje da li ce Stepa Stepanovic izaci na ulicu Vojvode Stepe.
 
Heinz":1z5vmler je napisao(la):
Neće, jer ne može ljudima kroz dvorište.
Kako znaš, jesi video projekat?
Meni kad sam kupovao stan rekli su da hoće i pokazali mi i gde.
 
Tek sada vidim,ovo bice super kada se izgrade ti putevi.A za sta su namenjeni ovi prazni placevi,misticno sifrirani?

Jasno mi je da je sh skola,a ovi a,v i p?
 
Dve skole, vrtic i trzni centar, bice i neka zdravstvena ustanova. Oko infrastruktue i izgradnje svih ovih sadrzaja niko nema precizne informacije u smislu kad i ako...
 
niki":1mr8wqa0 je napisao(la):
Dve skole, vrtic i trzni centar, bice i neka zdravstvena ustanova. Oko infrastruktue i izgradnje svih ovih sadrzaja niko nema precizne informacije u smislu kad i ako...
Meni su rekli u GDS da ovaj mesec kreću radovi na ulicama u naselju a što se tiče škola i vrtića da je njihovo bilo da urade projekte a radove finansira grad Beograd jer su to javne ustanove i pripadaće gradu. E sad kad će to da krene verovatno znaju samo čelnici u gradskoj upravi...
 
nerc":29bzzpzs je napisao(la):
niki":29bzzpzs je napisao(la):
Dve skole, vrtic i trzni centar, bice i neka zdravstvena ustanova. Oko infrastruktue i izgradnje svih ovih sadrzaja niko nema precizne informacije u smislu kad i ako...
Meni su rekli u GDS da ovaj mesec kreću radovi na ulicama u naselju a što se tiče škola i vrtića da je njihovo bilo da urade projekte a radove finansira grad Beograd jer su to javne ustanove i pripadaće gradu. E sad kad će to da krene verovatno znaju samo čelnici u gradskoj upravi...
to za ulice i ja mogu da potvrdim..vec se vidi da su poceli na tome da rade..stv se radovi odvijaju brzo...;)
 
vozdovacki":2o6n0sbu je napisao(la):
nerc":2o6n0sbu je napisao(la):
niki":2o6n0sbu je napisao(la):
Dve skole, vrtic i trzni centar, bice i neka zdravstvena ustanova. Oko infrastruktue i izgradnje svih ovih sadrzaja niko nema precizne informacije u smislu kad i ako...
Meni su rekli u GDS da ovaj mesec kreću radovi na ulicama u naselju a što se tiče škola i vrtića da je njihovo bilo da urade projekte a radove finansira grad Beograd jer su to javne ustanove i pripadaće gradu. E sad kad će to da krene verovatno znaju samo čelnici u gradskoj upravi...
to za ulice i ja mogu da potvrdim..vec se vidi da su poceli na tome da rade..stv se radovi odvijaju brzo...;)
GDS ne moze nista da kaze oko sobracajnica jer ih isto tako radi grad, ona ekipa koja prodaje stanove u GDS-u ne zna ni strane sveta naselja a kamoli sta ce biti sa infrastrukturom. Mislim ulice ce morati da budu zavrsne pred izbore da se ne lazemo zbog slikanja i to. A da su poceli da rade na ulicama prvi put cujem, ako ne racunamo onu kaldrmu gde mora da se odvija saobracaj gradjevinskih masina :) cipele i auto su mi bili prekriveni sa 1cm prasine na kraju obilaska :)
 
Forumasi

Ono sto mene buni po pitanju saobracajne infrastrukture je sledece :
-ukoliko se bolje zagledate u kruzni tok koji povezuje ulice na legendi iznad novog naselja nigde nema izlaza prema ul.Vojvode Stepe
-Na mapi se vidi nova ulica koja ide iznad Transporta ,mislim da ce ta nova ulica izaci iznad Mol pumpe
ali na ovo pitanje niko ne moze da mi da precizan odgovor
-Kruzni tok koji je predvidjen na mestu prijavnice kasarne ce biti usko grlo posto je i sad tu problem prilikom ukljucenja u ul/Vojvode Stepe
Plan je da u ovom kompleksu zivi 13500 ljudi a u GSD nemaju odgovore na pitanja o saobracajnoj infrastrukturi,sramota
Na pitanje u vezi skole i vrtica kazu da to nije u njihovoj nadleznosti,sramota

Pa sta je gospodo iz GSD u vasoj nadleznosti sem da jadnom narodu uzmete pare-zivot (posto ce stanove otplacivati narednih 30 god.)

Mislim da pitanje saobracajne infrastrukture moze da bude veliki problem za ovo naselje.
 
Ja nemam mnogo nedoumica, predpostavljam da ce neke zgrade iz prve faze biti privedene nameni, par ulicica unutar naselja ce sklepati da bi slicice pred izbore bile prilicne :) nakon toga pomoz Boze, uostalom o tome nek brine sledeca vlada i novi direktor GDS-a. Nema potrebe idealizovati naselje, ideja nije losa, ali finale je pitanje kakvo ce biti
 
Naselje je saobraćajno orjentisano na Kumodrašku ulicu, koja ima 2x 2 trake.
 
niki":3btd5qyh je napisao(la):
Ja nemam mnogo nedoumica, predpostavljam da ce neke zgrade iz prve faze biti privedene nameni, par ulicica unutar naselja ce sklepati da bi slicice pred izbore bile prilicne :) nakon toga pomoz Boze, uostalom o tome nek brine sledeca vlada i novi direktor GDS-a. Nema potrebe idealizovati naselje, ideja nije losa, ali finale je pitanje kakvo ce biti
Slazem se sa tobom, ali sam optimista da ce napraviti naselje; mozda ce malo da probiju rokove zbog izbora i ocigledno slabe prodaje, ali ce zavrsiti. Ideja je dobra, to i ja kazem, ali nije do kraja razradjena, ima dosta "rupa"; npr. stanari ce imati grdnih muka dok se ne izgradi cela infrastruktura (putevi,skola,vrtic,market), a to moze da potraje.
 
Gledajuci specifikaciju sta ce da se koristi od materijala i koje gradjevinske firme izvode radove, mislim da ce kvalitet gradnje biti bolji od proseka.
Mene zanima nesto drugo, pa ako neko zeli da prokomentarise.
Naime, ako odete u opstinu kod pravnog savetnika on vam daje savet da ne kupujete stan u izgradnji. A s druge strane drzava isto sad prodaje stanove u izgradnji. Oni traze da se isplati sve za mesec dana ili za tri meseca ako je kredit i da se ceka do maja za prve stanove.
Naravno nije isto kupovati u izgradnji od privatnika i od drzave, jer ce ovde sve biti papiroloski cisto. Trebalo bi da je tako. Ali ako ne racunamo rizik probijanja rokova za zavrsetak stanova, postoje li jos neko drugi rizici. Moze li se desiti da se neki stan greskom proda dva puta i sl.
Ozbiljno razmisljam o kupovini stana pa mi svasta pada na pamet.
 
Ja stvarno ne razumem vas koji toliko žurite i idete grlom u jagode. Stanovi su u poslednje tri godine pojeftinili bar 30% pa tako stan koji se krajem 2008. prodavao za 100.000 evra sada može da se kupi za 70.000, a cene i dalje neprestano padaju. Naročito mi nije jasno zašto je toliko hitno da se kupi stan koji je neuseljiv bar još godinu dana, a sledećih nekoliko će tamo i dalje da bude gradilište, buka, prašina itd. Pored toga, niko živ ne zna kada će se tačno sve to završiti i kako će izgledati ti stanovi. Država sa ovom cenom ima ogromnu zaradu i ne vidim razlog da se te cene znatno ne obore u godinama koje dolaze jer i tako spuštene biće znatno iznad 300-400 evra po kvadratu, koliko je otprilike njihova građevinska cena (proverite koliko para dobijaju gr. firme koje tamo zidaju, a koliko ostaje Duliću i kompaniji).
Ali, kako god, samo neka oni njih zidaju i neka budu što kvalitetniji. Kada ispucaju ove po visokim cenama (ako uopšte uspeju da ih zavaljaju, izgleda nešto škripi već sada), onda će početi gradnja i u tzv. IV zoni gde će cene biti znatno realnije.
Prema tome, čuvajte pare (ko ima), ne zadužujte se još (ko nema), a za sve važi ono univerzalno pravilo - pamet u glavu i d.pe uza zid. :D
 
Pa sad pitanje je šta je čuvanje para. Držati pare u banci, u džepu ili u nekretnini...
Ja sam juče bio u GDS i rekli su mi da za mesec dana počinje druga faza gradnje i da su pare obezbedjene preko banaka. Možda se ti stanovi ne prodaju planiranim tempom, ali se ipak prodaju i radovi se nastavljaju. Navodno ce objekti u 4 biti zavrseni u maju 2012, a u 6 i 7 u oktobru. Velikih stanova ce svakako biti u ponudi i kasnije, jer se oni uvek teže prodaju, ali malih teško. Cena jeste visoka
obzirom da ima da se čeka dosta, ali opet ako bude sve po planu cena od 1187 eur po kvadratu sa povracajem PDV od 8% za kupovinu prvog stana možda i nije tako loša.
 
Vrh