Šta je novo?

Državna stanogradnja(naselje Stepa Stepanovic na Vozdovcu)

projektnirad":121iilwz je napisao(la):
Pogledajte ovaj link i njihove strukture (GDS)! Nije idealno ali je bolje od ovih sto se pravi u Stepi.
http://www.gds.rs/documents/lamela 1.pdf
Naravno, ovo su lepe strukture ali je zato lokacija nula, to mu dodje kao vikendica na brdu... ni skola ni vrtica... ni trznog centra... ali najgore... u Stepi imas prilaz tj. velike saobracajnice sa obe strane naselja... lako dodjes do centra... a ovde kao do vikendice, krivudavim putevima uz brdo a do gradskog sabracaja, imas dosta da pesacis...
 
Vidim na nekim planovima stanova nesto sto je neprohodna terasa?Vidim da nije u okviru stana ali je direktno ispred njega,dakle sta mu to dodje?
 
vucko":290ha7nq je napisao(la):
Vidim na nekim planovima stanova nesto sto je neprohodna terasa?Vidim da nije u okviru stana ali je direktno ispred njega,dakle sta mu to dodje?
Tu terasu imaju samo stanovi koji su u PS etazi (potkrovlje). Ona je neprohodna jer ne postoje vrata kojima bi dosao do nje, a uskracena je na taj nacin iz kvadrature iz razloga prebacivanja neke kvadrature. Koliko su meni objasnili, da postoje vrata na tu terasu, onda bi i ta kvadratura usla u ukupnu kvadraturu stana i on ne bi bio 'dvosoban vec trosoban' (ovo je moja slobodna interpretacija).

Evo kako to izgleda na planu stana koji sam ja bezecovao - u levom donjem uglu dakle je tih par kvadrata prakticno produzetak terase, gde ce se verovatno umesto prozora moci staviti vrata i taj deo koristiti kao terasa.

68k.jpg
 
Pozrav avalon,

Interesuje me da li si pozivan od strane GDS-a pošto vidim da imaš projekat stana?
Negde na forumu sam pročitao da si se prijavio 3 Avgusta, ja sam 4-og pa me eto to interesuje.. :)
 
Safari":15ijw50v je napisao(la):
Pozrav avalon,

Interesuje me da li si pozivan od strane GDS-a pošto vidim da imaš projekat stana?
Negde na forumu sam pročitao da si se prijavio 3 Avgusta, ja sam 4-og pa me eto to interesuje.. :)
Da, pozvan sam bio u utorak da se pojavim u sredu u 14:30. Ostao sam tamo dosta dugo (3 sata :kafa: i dobio cestitku za brisacem od parking servisa :bash:).
Mislim da bi trebao da ocekujes poziv danas/sutra. Moj savet da ne bi gubio vreme kao ja:
Potrazi od nekoga od osoblja da ti da spisak raspolozivih stanova. (spisak je na par stranica A4 formata) sortiranih po kvadraturi
(jednosobni, dvosobni, trosobni). U svakom spisku ces imati sa leve strane broj stana, negde u sredini tabele sifru, nakon toga sprat, i kvadraturu). Sifra ce biti u formatu npr: 4 E 5. To znaci, da taj stan, ako ti odgovara njegova kvadratura i spratnost, trazis u knjizi 4E (vidno oznaceno na svakoj) pod lamelom broj 5. Onda listas do tacno odredjenog broja stana i vidis kako stan izgleda (pozicija na spratu, strana sveta...)

Ukoliko si kesh kupac, imas mogucnost da biras dva objekta u prvoj fazi koje gradi bas GDS. Te stanove ne mozes rezervisati ako placas putem kredita.
Evo plana:
plan.jpg


U prvoj fazi, prave se zgrade koje su na planu nacrtane skroz desno (6 zgrada crvenom bojom obojene), i 11 zgrada u sredini naselja narandzastom bojom obojene. Zgrade 4J i 4Z (cirilicno 3) u blizini kruznog toka gradi GDS i stanove u njima kupujes iskljucivo za kesh.

Nisu znali dalje da mi kazu koji stanovi imaju pripadajuci podrum. Oni ce naime postojati ali se jos uvek ne zna kom stanu ce pripasti podrum, ili bar neka ostava ili sta vec. Podrum ne ulazi u kvadraturu)

Parking ispod zgrade jos nemaju u cenovniku, ali ako je neko zainteresovan, onda se to navede kasnije kada rezervises stan. Mala samo digresija: ja to nisam naveo jer cu jedva da namaknem pare za stan, dok nisam juce cuo od poznanika, da je parking moguce iznajmiti, u smislu da placas to parking mesto preko infostana na mesecnom nivou.

Lift ide od garaza (tzv. podzemnog parkinga) pa sve do poslednjeg sprata. Cena stana u PS etazi (potkrovlje) je ista kao i na ostalim spratovima. (za prizemlje ne znam, nije me ni zanimalo)

Desnu stranu naselja (onih 6 zgrada konkretno, projektovao je CIP. Cene u tim zgradama variraju plus minus 10 evra po kvadratu u zavisnosti od kvadrature. Ja se tamo nisam pronasao tako da nisam ni slusao to u detalje, ali svakako se raspitaj tamo kada odes.

Kada se odlucis za neki konkretan stan sa onog spiska koji nije vec rezervisan, upisaces njegovu sifru i broj stana, odlazis u drugu kanc da ti uzmu podatke, kopiraju LK i to je otprilike to za sada. Ocekuje se poziv sa njihove strane negde posle NG, i tada se dobija nekakav ugovor, nakon cega treba uplatiti 5% u roku od 7 dana, a kasnije realizacija sa bankama.

Ukoliko se u ovom sada krugu ne opredelis za stan, tj nista od ponudjenog ti ne odgovara (kvadrati, spratnost, strana sveta...), mozes se prijaviti na INFO pultu za poziv u drugi krug tj. kada bude krenula druga faza. Prema njihovim recima, u drugoj fazi ne treba ocekivati drugacije strukture stanova.
Rok za izgradnju je 16 meseci.

Toliko od mene, izvinjavam se ako sam udavio.
 
MODERNO, A POVOLJNO
STANOVI u Vojvođanskoj ulici, od broja 11 do 14, u bloku 63 zidani su po ceni od 1.096 evra po kvadratu. Ovo je, kako kaže gradonačelnik Đilas, jeftinije od stanova koji će se zidati na prostoru bivše kasarne "4. juli" na Banjici. U ovoj trospratnoj zgradi se nalazi više tipova stanova, od jednosobnih do trosobnih. Na površini od 11.282 kvadrata smešteno je 92 stana i 17 lokala, a zgrada ima i podzemnu garažu sa 85 parking mesta.



http://www.novosti.rs/vesti/beograd.74.html:313382-Docekali-krov-nad-glavom
 
Podstanari čekaju socijalne stanove

4. januar 2011. | 12:53 | Izvor: B92
Beograd -- U Beogradu živi više od 100.000 podstanara, a svake godine ih je 5.000 više. Država najavljuje izgradnju socijalnih stanova.

Stručnjaci ističu da su oni koji po tržišnim cenama mogu sebi da obezbede krov nad glavom retki, jer se država devedesetih godina povukla iz sektora stanovanja.

Ministarstvo životne sredine i prostornog planiranja u 2011. najavljuje usvajanje Nacionalne strategije o socijalnom stanovanju i izgradnju 1700 stanova koji će se prodavati ili izdavati po subvencionisanim cenama.

Ljiljana i njen suprug su se pre 15 godina preselili u Beograd i od tada žive kao podstanari. Mesečno za troškove stanovanja izdvajaju preko 250 evra i kažu da o kupovini stana po aktuelnim tržišnim uslovima i ne razmišljaju.

„Ja mislim da bi država zaista trebalo da uradi nešto na tom planu jeftinih i pristupačnih stanova. Nas dvoje zaista ne možemo da podignemo kredit koji će nas koštati 250 do 300 evra kao mesečna rata, jer zaista ne znam. Život je takav, danas radiš sutra ne radiš, firma danas postoji sutra ne postoji i šta ja da radim sa troje dece posle otplate od 10 godina da izađem na ulicu?“, kaže Ljiljana Bačetić.

Sektor stanovanja u Srbiji danas karakterišu neodređenost i neorganizovanost, između ostalog, zbog visokih cena kvadrata koje donose visoke profite i zbog velikih migracija iz manjih u veće gradove, kažu stručnjaci.

Probleme je izazvalo i povlačenje države iz sektora stanovanja devedesetih godina, tako da Srbija među evropskim zemljama ima najveći procenat stanova u privatnom vlasništvu, čak 98 odsto.

Rešenje bi moglo da bude u razvijanju sektora socijalnog stanovanja, koje podrazumeva podršku javnog sektora u unapređenju uslova stanovanja porodicama koje sebi ne mogu da priušte pristojne uslove stanovanja, na osnovu svojih prihoda.

Sociološkinja i redovna profesorka Arhitektonskog fakulteta u Beogradu Ksenija Petovar kaže da je većina evropskih država imala različite forme podrške unapređenju uslova stanovanja.

„Vrlo brzo se pokazalo nakon privatizacije da povlačenje države iz sektora stanovanja proizvodi veoma loše posledice. U Velikoj Britaniji je povećan broj beskućnika, pogoršali su se uslovi stanovanja naročito siromašnijih, nižih imovinskih grupa i onda su počele nove politike koje mahom ne idu ka izgradnji posebnih socijalnih stanova nego različitim vrstama podrške“, kaže ona.

„To se radi putem subvencioniranih stanarina, recimo, podsticanja privatne izgradnje stanova koji imaju kontrolisane zakupnine u nekom periodu, deset-petnaest godina, pa onda posle postaju tržišna kategorija. Dakle, imate vrlo različite politike, ali ono što je nesumnjivo to je da se država ne povlači iz sektora stanovanja“, dodaje Ksenija Petovar.

Iako je usvojen 2009, Zakon o socijalnom stanovanju još nije proizveo bilo kakve efekte, jer nijedan od pratećih podzakonskih i strateških dokumenata još nije usvojen, pa se ništa realno nije ni moglo dogoditi.

U Ministarstvu životne sredine i prostornog planiranja kažu da se radi Nacionalna strategija o socijalnom stanovanju čije usvajanje se očekuje u prvom tromesečju ove godine.

Ona će definisati mere i sredstva kojima će se porodicama sa nižim primanjima omogućiti da dođu do svog krova nad glavom.

„Trenutno je u fazi koncipiranja model izgradnje stanova i njihove prodaje, zatim izgradnja stanova i njihovo davanje pod zakup pod subvencionisanim otpremninama. Zatim, razmatra se model pomoći u građevinskom materijalu i građevinskim radovima porodicama koje jesu socijano ugrožene, ali koje imaju neku nekretninu u vlasništvu koju je hajde da kažemo bitno prilagoditi i dići joj kvalitet“, objašnjava Nebojša Janjić, pomoćnik ministra životne sredine i prostornog planiranja.

U Ministarstvu životne sredine i prostornog planiranja najavljuju da će uskoro početi izgradnja 1.700 stanova u 12 gradova širom Srbije.

Projekat je vredan 50 miliona evra, koje će Srbija dobiti iz kredita od zajma Banke Saveta Evrope. 1200 stanova biće prodavano po subvencionisanim uslovima, a preostalih 500 će se izdavati po subvencionisanim cenama, pa će tako zakupnine biti od 40 do 90 evra.


http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2011&mm=01&dd=04&nav_id=483622

Video priog uz tekst:

http://blip.tv/file/4590946?utm_source=player_embedded
 
Evo i mene sa svežim informacijama iz direkcije :p
Ništa novo..uglavnom sve isto kao i sto su predhodni potencijalni kupci navodili na forumu..
Spisak raspoloživih stanova sam video (Pozdrav Avalon),
ali na tom spisku nema ništa što bi meni bilo interesantno i što bi mi odgovaralo..
Elem tražio sam funkcionalan stan u rasponu 60-70 m2, a takvih je najmanje, Gotovo i da ih nema.
Uglavnom nudili su ono što je odstalo, a to su veliki stanovi 80> m2, dok one najmanje nisam ni gledao,
a koliko sam video i njih ima jako malo.
Jedini koji mi je zapao za oko je dobro funkcionalan trosoban stan i to u zgradama
4J i 43 (ali te zgrade su isključivo samo za keš kupce što ja naravno nisam :/ ) Videćemo štaće biti dalje..
Naravno da sam se prijavio za narednu fazu izgradnje, koja kao što neko reče u predhodnim postovima
kreće 2055 godine :laugh: šala mala. Nadam se da ce neko uspeti da pronađe ono za čim traga..Ja to
nisam uspeo, bar ne za sada ;)
 
Da zlo bude jos gore, banke i dalje nista ne objavljuju vezano za kredite - subvencije ili ne, kamatne stope, br. godina otplate, ucesce....
 
Safari & Avalaon & ostali....


Imate li neki podatak koliko je ljudi do sada rezervisalo/uplatilo avans? Neobicno zvuci da sa jedne strane ispada da je malo ljudi usao u pricu, a sa druge da su mnogi stanovi povuceni iz ponude jer su rezervisani?! U cemu je stos?
 
Evo ja sam bio juče u dva navrata, u 11 i u 15h :) 4.8. sam se prijavio.

Štos je u tome što rezervacija ne košta ništa, a taj se stan odmah briše sa spiska raspoloživih. Oni će pozivati ljude na potpisivanje ugovora tek kad se budu znali uslovi banaka, države, NKOSK itd. Generalno, prodaje se magla, i maglom se i plaća :)

Mi smo rezervisali kao neki od 82kvm, što je prva kvadratura a da ima 2 spavaće sobe.

E sad, šta mene zanima, pa pitam vas sve ovde: da li neko zna šta će biti u 2011. sa subvencionisanim stambenim kreditima? Na sajtu NKOSK nema ništa za 2011. a koliko vidim ni u Zakonu o budžetu? Može li neko da me ispravi?
 
68k.jpg

gledam ovaj plan
ima se cuje u dnevnoj sobi cim neko povuce vodu u wc ili ne daj boze da masina da radi
 
Heinz":3as26xff je napisao(la):
Štos je u tome što rezervacija ne košta ništa, a taj se stan odmah briše sa spiska raspoloživih. Oni će pozivati ljude na potpisivanje ugovora tek kad se budu znali uslovi banaka, države, NKOSK itd. Generalno, prodaje se magla, i maglom se i plaća :)

E sad, šta mene zanima, pa pitam vas sve ovde: da li neko zna šta će biti u 2011. sa subvencionisanim stambenim kreditima? Na sajtu NKOSK nema ništa za 2011. a koliko vidim ni u Zakonu o budžetu? Može li neko da me ispravi?
Pa ovo uopste i nije tako losa stvar, cak sta vise, jako dobra ako tako bude bilo. Zamisli da platis 5% od cene stana, odes u banku da zavrsis papire a oni te sacekaju sa 20% ucesca i 8% kamate i umesto na 30 mozes samo 25 god otplate :dil: ???
Tek kada se budu znali uslovi banaka, tek onda moze da se prica o nekakvom potpisivanju (pred)ugovora.

Pustolov":3as26xff je napisao(la):
gledam ovaj plan
ima se cuje u dnevnoj sobi cim neko povuce vodu u wc ili ne daj boze da masina da radi
jbg..ne mere i strana sveta, i kvadratura, i raspored, i spratnost i polozaj vodokotlica..
ako ce samo to da se cuje, onda uzdravlje :)
 
Komsijin kolega sa posla(koji radi u jendnoj drustvenoj firmI) se hvalio da je dobio pre razgovora planove svih stanova za 200 eura. :lool:

Ispostavi se da su uvalili coveku onaj pdf sa planovima za 200 jura.I na kraju nije bilo slobodnih tih stanova koje je hteo da kupi.dakle,bacio je 200 eura niz vodu,ko zna koliko su se naradili novca od tako lakovernih ljudi :lol:

Srbijo!
 
vucko":oxfc0p4h je napisao(la):
Komsijin kolega sa posla(koji radi u jendnoj drustvenoj firmI) se hvalio da je dobio pre razgovora planove svih stanova za 200 eura. :lool:

Ispostavi se da su uvalili coveku onaj pdf sa planovima za 200 jura.I na kraju nije bilo slobodnih tih stanova koje je hteo da kupi.dakle,bacio je 200 eura niz vodu,ko zna koliko su se naradili novca od tako lakovernih ljudi :lol:

Srbijo!
Mislim da nije Srbija jedino mesto gde se tako nesto desava..svugde toga ima manje ili vise..i taj prevareni je hteo na mufte da nabavi nesto tako da je sam kriv za glupost koju je napravio.

Daleko veci problem je ovo npr:

Odbijaju da se isele iz tuđe kuće
11. januar 2011. | 16:38 | Izvor: B92 Beograd -- Beograđanka Gordana Miletić više ne može da uđe u svoju kuću, jer bračni par koji je od nje iznajmio taj objekat na godinu dana odbija da se iseli.

http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2011&mm=01&dd=11&nav_category=12&nav_id=485097
 
Evo jos jednog tlocrta stana iz kasarne Stepa Stepanovic
Molim cenjene enterijeriste za misljenje u vezi ovoga stana
stf HVALA na prethodnom misljenju u vezi stana sa 'liftom u okviru stana'.
 
Verujem da ste svi bili svedoci vise nego agresivne kampanje za stanove u Belvilu. Svakodnevne reklame na TV-u u udarnim(najskupljim) terminima i oglasi u najcitanijim(dakle i sa najskupljim oglasnim prostorom) novinama, pa na najposecenijim sajtovima... Potroseno je najmanje 100.000 EUR. S obzirom da je prethodna kampanja za Belvil bila u jesen 2009. ocigledno se nekome odjednom jako zuri. Cini mi se da je ta cinjenica sasvim solidan dokaz da ova prica sa stanovima na Vozdovcu ima buducnost...
 
djoledjole":3fzfemt2 je napisao(la):
Evo jos jednog tlocrta stana iz kasarne Stepa Stepanovic
Molim cenjene enterijeriste za misljenje u vezi ovoga stana
stf HVALA na prethodnom misljenju u vezi stana sa 'liftom u okviru stana'.
[url]http://www.dodaj.rs/t/z/ch/1wOwckHl/scan0003.jpg[/url]
ja licno ne volim stanove u koji se ulazi velikim hodnikom i odmah nailazi na druga vrata
sam hodnik je od skoro 7m2 i kostace te 10k eura, jeste da mozes da ugradis plakar ...

suvise mi je yus standard raspored
 
Za rušenje ovih zidića se slažem (crveno).
Šta si zamislio sa spajanjem kupatila i WC-a (plavo, žuto)?
I kako se odvaja spavaća soba od kupatila, kako se ulazi u nju?
 
pa ja bih pomerio malo vrata izmedju spavace i kupatila makar smanjio sa 1m2 spavacu sobu
u kupatilu bi totalno ukinuo wc i napravio pored hodromasayne kade tus kabinu
onaj plavi deo izmedu wc i kupatila bi napravio ne u ormar nego u ostavu sa kliznim vratima
 
Vrh