Šta je novo?

Državna stanogradnja(naselje Stepa Stepanovic na Vozdovcu)

I ja sam juce pozvan i danas sam bio. Nista novo da se ne ponavljam. Strukture i ponude su blago rečeno bez veze. Odlozio sam sve za 2055. godinu u limburgu mesecu tj., 17 fazi projekta koji se zove "Dajte da Vam sto pre uzmemo pare"!!!
 
Da li iko moze da okaci sken ili kpiju te strukture, da je ja, kao enterijerista pogledam?
 
Hm, hm... situacija se ne razvija baš najbolje. Ni ja ne bi uzeo pod ovim uslovima, ali ako niko ne kupi, onda se neće ni graditi, a ako se ne gradi onda neće biti povećanog broja stanova u ponudi pa će cena mnogo sporije padati nego što bi padala inače (baš sam odvratan, ja bi da neko sada kupi i preuzme rizik, a ja da biram polako i natenane kad još padnu cene...).
A možda sam i malo preterao sa svojim kritikama, nije valjda baš sve tako crno.
Ima li iko da je do sada kupio Dulićev stan? Pozna li neko nekoga da je do sada već pazario? Možda je ovo još uvek samo opipavanje i ispitivanje, a gradnja ide za početak samo za vojsku i to finansira država.
Koja je najmanja kvadratura, nebitno za sprat i položaj?
 
stf":1kzc1bma je napisao(la):
Da li iko moze da okaci sken ili kpiju te strukture, da je ja, kao enterijerista pogledam?
Stan ima 38 kvadrata, kako bi ovo pregradio da bude jos jedna manja soba?






 
Ako dobro vidim :shok: , terasu racunaju kao kvadrat stana?
I po tome je ovaj projekt "jedinstven" u Srbiji, pa i sire. :D
 
Ohohooo!
Hvala za skice, prvi put za širu javnost. Čini mi se da je ovo prizemlje i da su sa jedne strane 4 1s, a sa druge lokali.
Kako ga prepraviti u 1.5s? Pa evo ovako - ruši se kuhinja i cela prebacuje u lođu, a dodaje se zid u produžetku zida od kupatila. Tako se dobija jedna spavaća soba širine kao kupatilo, a ono što ostane ima dubinu preko 6 metara tako da može da se ostavi ulazni hodnik sa što više ugrađenih plakara. Stan ima veliku dužinu spoljnjeg zida sa prozorima (skoro 8 metara) što mu daje velike mogućnosti za adaptaciju. Dakle, lep 1.5s stan, možda čak i 2s (sp. soba je otprilike 4,5x2,3, dnevno trp. 3,1x5 recimo). Kupatilo veliko, preveliko.
38m2 za 44-45ke, sve novo, dobar raspored, cg... Nije loše, ako bude.
A garsonjere? Verovatno prodate.
 
Jos jedna informacija sto se tice subvencionisanih stambenih kredita. Nista od kredita do usvajanja budžeta. Navodno ce ih biti manje jer su u prosloj godini lose prosli (drzava). Da li je ovo navlakusa ili ne saznacemo kad tad! Rekli su da ce do nove godine da postave na sajt i cak oni sami kazu da se sa ovim pozurilo ali kazu da ih niko nista nije pitao! E sad sta ce da postave nemam pojma jer je dosta stanova uzela vojska a nesto su rezervisali i gradjani.
 
Jel se ovo prvo grade zgrade koje su dalje od centra?

Ako jeste, da li se zna kad ce se graditi i preostale faze(da li postoji neka zvanicna dinamika radova) i da li pri biranju stanova mogu da se biraju i ti iz kasnijih faza?
 
stanisa":fsr7dl6j je napisao(la):
Ako dobro vidim :shok: , terasu racunaju kao kvadrat stana?
I po tome je ovaj projekt "jedinstven" u Srbiji, pa i sire. :D
Pa, jesmo li zaboravili omiljenu srpsku gradjevinsku aktivnost - zastakljivanje :D
 
Moze li neko ko je vec bio pozvan, samo da napise kog datuma se prijavio. Ja sam se naime prijavio 3. avgusta, i jos uvek cekam na poziv.

Pozdrav
 
stanisa":2ex7v4y2 je napisao(la):
Ako dobro vidim :shok: , terasu racunaju kao kvadrat stana?
I po tome je ovaj projekt "jedinstven" u Srbiji, pa i sire. :D
Nije jedinstven... Isto ovako je Belville bio prodavan. :)
 
Kao što je neko u prethodnim postovima rekao ukoliko ste zainteresovani nema potrebe da čekate da vas pozovu, odete u GDS na 8.sprat i kažete da bi ste hteli da pogledate projekte...i to je to. Ako želite da rezervišete mislim da niko ne proverava da li ste na spisku pozvanih ili ne.
 
stanisa":kpkbhcc4 je napisao(la):
Ako dobro vidim :shok: , terasu racunaju kao kvadrat stana?
I po tome je ovaj projekt "jedinstven" u Srbiji, pa i sire. :D
Kakva je uopste danas praksa sa racunanjem kvadrature terase?

Znam da se jedno vreme terasa racunala "skroz" u ukupnoj kvadraturi, a jedno vreme pola (znaci stan od 50 kvm "unutra" i 4 kvm terase se vodio kao stan od 52 kvm). A sad?
 
Boban1":3mjmd83d je napisao(la):
Kao što je neko u prethodnim postovima rekao ukoliko ste zainteresovani nema potrebe da čekate da vas pozovu, odete u GDS na 8.sprat i kažete da bi ste hteli da pogledate projekte...i to je to. Ako želite da rezervišete mislim da niko ne proverava da li ste na spisku pozvanih ili ne.
Bio sam prosle nedelje, bas iz tog razloga - da zaista vidim projekte pre nego sto se odlucim. Trazili su da provere jesam li na spisku za taj dan ili nisam. Mislim da je pogresna metoda ici preko reda i na mufte. Dovoljno je sto su svi odreda ovde prozvani (od ministra, preko gds-a pa sve do izvodjaca) kako nesto muvaju. Ako sada i mi krenemo tim nacinom (preko reda "samo da pitam nesto") e onda nazdravlje.
 
U vreme mračnog komunizma, terasa je ulazila u ukupnu, građevinsku kvadraturu stana sa 25%, balkon sa 50%, a lođa sa 75% svoje površine. Terasa=okolo otvoreno, a gore nebo. Balkon=okolo otvoreno, a gore isto što i dole. Lođa=sve zatvoreno osim prednje strane-ako se montiraju prozori, lođa=soba. Podrum obavezan, nije ulazio u kvadraturu. Obavezno i zajednička prostorija.
A onda je nastala demokratija...
Ćutite, dobro da lođu ne obračunavaju i u većem procentu. Ja sam svojevremeno na temi Belvil pisao kako su lođe od 12m2 u 2s stanovima naplaćene 24.000 evra, a onda mi je neko odgovorio - da, plaćene su toliko, a vrede mnogo više! :lool:
Nego, ajde neka neko snimi sa tih planova jednu garsonjeru. Nemoguće da je vojska (partijska, a i ona ''prava'') pokupila baš sve. Kažite da ste iz nekog opštinskog odbora ds-a pa ćete videti kako se iznenada pojavljuju stanovi sa mnogo boljim rasporedom od ovih na ćošku i sl.
 
hazard":3vmoigy2 je napisao(la):
stanisa":3vmoigy2 je napisao(la):
Ako dobro vidim :shok: , terasu racunaju kao kvadrat stana?
I po tome je ovaj projekt "jedinstven" u Srbiji, pa i sire. :D
Kakva je uopste danas praksa sa racunanjem kvadrature terase?

Znam da se jedno vreme terasa racunala "skroz" u ukupnoj kvadraturi, a jedno vreme pola (znaci stan od 50 kvm "unutra" i 4 kvm terase se vodio kao stan od 52 kvm). A sad?
Da ne bude zabune, u ovom slucaju se radi o terasi, a ne lodji ili balkonu. Po pravilu se za lodju odbija 30% od cene m2, a od balkona 40-50%. Van pameti je racunati "terasu" u prizemlju kao kvadrat stana. Koliko znam, u Belvillu terase imaju samo poslovni prostori, jer nema prizemnih stanova.
 
Meni je najsmesnije :D sto na "terasu" nema cak ni korekcije od 3% kao u stanu. Valjda razmisljaju ovako: "Sta ce nam korekcija terase, kad se nalazi na otvorenom. Sta ima tu da se koriguje"? :laugh:
Na kraju ispade, skuplji kvadrat otvorenog neba nego kvadrat stana.
 
stanisa":t72erkvo je napisao(la):
Meni je najsmesnije :D sto na "terasu" nema cak ni korekcije od 3% kao u stanu. Valjda razmisljaju ovako: "Sta ce nam korekcija terase, kad se nalazi na otvorenom. Sta ima tu da se koriguje"? :laugh:
Na kraju ispade, skuplji kvadrat otvorenog neba nego kvadrat stana.
Aaaaa, joj, koji crnjak! Ja taman malopre napisah kako je sreća da terasa ne ide još skuplje od stana, kad vidim da stvarno cena terase izađe po kvadratu i veća od kvadrata grejne površine.
Staniša, primi nas sve zajedno u taj Roterdam dok nismo odlepili skroz. Mi smo skroman, vredan i pošten svet, ali nećemo moći izdržati tako još dugo... :bash:
 
avalon":2bap7st0 je napisao(la):
[
Bio sam prosle nedelje, bas iz tog razloga - da zaista vidim projekte pre nego sto se odlucim. Trazili su da provere jesam li na spisku za taj dan ili nisam. Mislim da je pogresna metoda ici preko reda i na mufte. Dovoljno je sto su svi odreda ovde prozvani (od ministra, preko gds-a pa sve do izvodjaca) kako nesto muvaju. Ako sada i mi krenemo tim nacinom (preko reda "samo da pitam nesto") e onda nazdravlje.
Da ali kazes da si bio prosle nedelje i da nisi mogao da se odlucis kazes da su ti rekli da mozes da dodjes ponovo... i lupis neko prezime koje je najcesce u Srbiji, tipa JOVANOVIC. Tako je dok sam ja cekao proslo njih 5-6, samo kazu bili su prosle nedelje pa nisu mogli da se odluce...
 
Država gradi kvadrate za 700 evra

16. decembar 2010. | 00:08 | Izvor: Press
Beograd -- Na proleće će u 12 gradova u Srbiji početi izgradnja 1.017 neprofitnih stanova, u kojima će kvadrat koštati od 600 do 700 evra.


Pored neprofitnih stanova koji su namenjeni prodaji biće izgrađeni i stanovi koji će se izdavati u zakup za 50 do 70 evra mesečno, a u zavisnosti od ekonomskih mogućnosti domaćinstava. Građani koji se odluče za kupovinu neprofitnog stana, u zavisnosti od broja kvadrata i grada, plaćaće mesečnu ratu od 120 do 190 evra.

http://www.b92.net/biz/vesti/srbija.php?yyyy=2010&mm=12&dd=16&nav_id=479636
 
@Градо, Станиша, Хазард

По закону, још од 2004. године цена квадрта терасе једнака је квадрату осталог дела стана. То није специфичност ни Белвила, ни Дулвила. Толико сам пре пет година код Зире платио ја, толико су у Војводе Добрњца платили моји пријатељи, толико су летос у Војводе Бране платили моји кумови...

Онима чији су родитељи у време комунизма добили станове, који су месечно одржавање плаћали у висини паклице цигарета и које су их откупили за пар стотина или пар хиљада марака (пошто су деценијама становали џабе, ред је да им се стан поклони) социјализам стварно изгледа као обећано друштво. Мојим родитељима, којима су до пензије издвајане паре у стамбени фонд, а стан нису добили, то изгледа као обична пљачка. Поклањање политички подобнима и узимање од оних који то нису.

Узгред ови планови једнособног и трособног стана уопште нису лоши. Калимеро, ако баш мораш да преграђујеш, најбоље је да спаваћу собу направиш од трпезарије. Дакле, од зида кухиње до спољног зида (око 240 цм), односно од терасе до проширења дневне собе (такође око 240 цм).
 
Slazem se da su stanovi solidno isprojektovani i cena je dosta dobra u odnosu na nesto slicno. Problem je nacin na koji se prodaju ovi stanovi, ali sigurno i za to ima razlog. ;)
 
Vrh