Šta je novo?

Državna stanogradnja(naselje Stepa Stepanovic na Vozdovcu)

Evo, da se i ja javim, posto sam obecao da cu pogledati dispoziciju prostorija.

Mogu vam reci da su stanovi zaista dobri, i ne znam sta je u njima toliko nelogicno i lose? Bar ove koje ste postovali. U koliko sam stanova bio u svom zivotu, ovi stanovi su jos medju boljima.

@ La Grange Tvojim zahtevom za dobijanje 1.5 sobnog od 1. sobnog cu se baviti u sredu-cetvrtak, jer nemam vremena, ali sve moze da se sredi.
 
Kako je to dobro kad moras da menjas i pregradjujes? Sta ja onda plaćam 1290e? Da bih platio arhitektu, rusio i pregradjivao stan. Ovo je stvarno smesno! Da li Vi radite mozda za GDS???? Kako to, da koga god sam tamo video a bilo ih je bar 10-15 porodica niko nije bio zainteresovan za strukture tj., svi su se cudili strukturama i naravno da su odusali. Samo jedan gospodin je trazio i dobio garsonjeru!
 
niko ovde ne radi za gds, nego samo hoce ljudi da kazu da je ove stanove MOGUCE pregraditi. u moderno srpsko-tajkunskom arhitektonskom periodu precesto nastaju planovi za stanove kod kojih jedino mozesh da pregradish gredu, da se obesish o nju
 
projektnirad":3cryn0ss je napisao(la):
Kako je to dobro kad moras da menjas i pregradjujes? Sta ja onda plaćam 1290e? Da bih platio arhitektu, rusio i pregradjivao stan. Ovo je stvarno smesno! Da li Vi radite mozda za GDS????
Ко каже да мораш да мењаш и преграђујеш? 38 квадрата (са терасом) је таман довољно за једнособан стан. Али ако хоћеш да на тој квадратури имаш једноипособан, наравно да мораш да преграђујеш. Ако ти је амбиција да на ову површину сместиш трособан стан - мораћеш да се помучиш још више.
 
projektnirad":ndg4cr51 je napisao(la):
Kako to, da koga god sam tamo video a bilo ih je bar 10-15 porodica niko nije bio zainteresovan za strukture tj., svi su se cudili strukturama i naravno da su odusali.
Ajde to sto su strukture ocajne tj. sto im je sanove projektovao Pera iz klozetskog odeljenja, nego raspodela tih stanova je u najmanju ruku kriminalna. Prijavio sam se medju prvih 500, a oni mi nude zgrade na obodu naselja i stanove na cetvrtom i petom spratu i plus sa dva spoljna zida... kada ih covek pita pa gdu su stanovi do 50 kvadrata na nizim spratovima i u centralnom delu naselja i ususkani izmedju dva stana... kazu to je vec rezervisano...

Zasto projekte stanova ne stave na Internet, pa da vidimo sta je prodato a sta nije tj. sta mogu da ocekujem u GDS-e, a ovako otisao sa namerom da kupim stan i mislio sve gotovo... a izasao kao popisan iz GDS-e i samo sam gubio svoje vreme tamo... kad je to vec u napred sve razdeljeno.
 
Pa to nije ništa čudno. Mene takve stvari uvek iznerviraju, nekada baš izbace iz takta, ali me nikada ne iznenade.
Do sada su partije odlučivale samo o državnim poslovima, ali sada se otišlo i korak dalje. Po mesnim odborima g17+ u Nišu (ako se to još uvek tako zove) kruži spisak za zaposlenje u budućoj privatnoj fabrici ''Jura'', radna mesta se kupuju kao i kada se sami zapošljavate u državnij firmi, samo što u ovom slučaju radna mesta kupuje partija, za svoje članove, a plaća našim parama.
 
mradulovic":3nchw4nf je napisao(la):
niko ovde ne radi za gds, nego samo hoce ljudi da kazu da je ove stanove MOGUCE pregraditi. u moderno srpsko-tajkunskom arhitektonskom periodu precesto nastaju planovi za stanove kod kojih jedino mozesh da pregradish gredu, da se obesish o nju
U svakom slucaju, ne razumem ljude koji zele da kupe stan a razmisljaju o pregradjivanju. Pa kad su tako dobre strukure (a bilo je par komentara da jesu) sto odmah ne nadje jednoiposoban od 38 kvadrata? Naravno, zato sto ih pametne arhitekte u Stepi nisu napravili ili ih bar za sada nema. Prema tome necu ni da kupujem da bih pregrađivao ili bolje sacekati 2055 pa da vidimo i te ostale faze. Ionako ga kupujem na kredit i pitanje je sta se vise isplati. Mozda i bolje da me gazda iscedi kad nece drzava ili cu se kao i vecina vratiti roditeljima u njihov stan!
 
Moram da ponovim.

Nikola":1icfmyy9 je napisao(la):
Jel se ovo prvo grade zgrade koje su dalje od centra?

Ako jeste, da li se zna kad ce se graditi i preostale faze(da li postoji neka zvanicna dinamika radova) i da li pri biranju stanova mogu da se biraju i ti iz kasnijih faza?
 
Najblize informacije možes dobiti na (011) 3209 817, 3209 819, 3209 812.
Ali u sustini niko nista jos uvek ne zna kad je u pitanju dinamika gradnje. Iz kasnijih faza se ne može birati jer se jos uvek ne zna nista u vezi struktura stanova i daljih faza. Cim naprave projekat za ostale faze ponovo zovu sve iz pocetka. A kad???
I da, prvo se grade dalje zgrade mada ima i zgrada koje su nesto blize (u centru celog naselja, cinimi se parcela 4).
 
Pa to je izgleda ono što ja tražim!
To je sigurno ona knjiga koju oni drže na stolu i pokazuju kupcima.
Neverovatno, pa kako to nisu jasno istakli na sajtu, nego zavukli u rubriku preskliping, a objavljeno još pre mesec i po.
Ako je to validan projekat, daj broj svog tekućeg računa pa da uplatim, zaslužio si.
:kk:
 
Da, jako liči na ono sto su nam pokazali. Ne mogu da garantujem jer u GDS-u nisam gledao velike stanove. Stim da su ovde pokazali samo 6K ali se secam da su rekli da je isto i na 6G, 6L i 6D lokaciji. Naravno, kad smo mi dosli na red ovih manjih,srednjih stanova nije bilo (od 38 do 55m2). Sad me interesuje misljenje arhitekti. A evo jednog trik pitanja: Gotovo svi stanovi imaju dnevnu sobu+trpezariju od 23m2 do 30m2. Zasto nisu odvojili 5 ili 6m2 za trpezariju i od ovog ostatka napravili 2 odlicne sobe (ili 1 dnevnu i 1 spavacu). One bi u najmanju ruku imale po 9m2? Oni su nesto slicno uradili na jednom stanu tako sto su rekli da kuhinja i trpezarija cine 9,62m2 a ostavili su dnevnu sa 21m2??? Dakle, ovde sigurno postoji neka caka koju ja kao laik verovatno ne znam. Npr., moraju 2 mokra cvora pa im je to skuplje ili nesto sl. U svakom slucaju ja sam nezadovoljan ovim strukturama jer sam gledao i druge projekte (drugih izvođača) i video sam lepo stanove od 55m2 sa dnevnom i 2 manje spavace sobe! I da naglasim da su bile jako komforne jer sam bio u njima, ali ih nisam kupio zbog cene!
 
Stanovi su veeeliki za svoju strukturu. Pazi, garsonjera ima preko 35 kvadrata!
Arhitekte će verovatno reći da je to sve u redu, u skladu sa potrebama i standardima kvalitetnog stanovanja, ali mi jednostavno nemamo para da stanujemo kvalitetno i uvek od jedne sobe pravimo dve. Mali investitori su to uvažili pa već u startu kod njih nema stana od 35m2 a da nije bar 1.5s. To su sve kokošinjci, ali mi za bolje nemamo. Kada uđemo u nešto bolje i veće, onda po pravilu pregrađujemo.
Spavaće sobe su nekako uske, a duboke. Najveći i ogroman nedostatak je kod velikih stanova u kojima kuhinja nema prozor.
Kupatila su velika, a kad se navikneš, dva mokra čvora su neophodna, veruj mi.
Suma sumarum, da su uradili malo višlje zgrade sa više spratova, ali sa većim razmacima između i da cena ne ide preko 1.000 evra, država bi tu nešto malo zaradila, a niklo bi veliko, lepo plansko naselje, prvo posle 20 godina. Ovako, bojim se da će prodaja ići sporo, i možda se sve zgrade nikada i ne izgrade. A tek rizik da platiš i nikada se ne useliš, da i ne govorim.
 
Da li je iko video projekat stana od 60 kvadrata?
Ne mogu da verujem da su napravili skok od 50 do 70 kvadrata. Ili je to samo u ovom objektu. :/
 
Da to je porojekat jedne od zgrada koja je je na obodu naselja i to onaj obod koji je udaljeniji od centra. Tu su mi nudili stan, kazu ostalo samo na cetvrtom i petom spratu... (kada sam im rekao da zelim stan do 50 kvadrata) zanimljivo je da mi nisu nudili stan od 35 kvadrata koji je izmedju dva stana, verovatno vec bio rasprodat ili ga cuvaju za nekoga...
 
Molim komentar za ovaj tip stana koji se prodaje u kasarni '4.juli' iliti "Stepa Stepanovic".
 
projektnirad":3349w7rr je napisao(la):
Kako je to dobro kad moras da menjas i pregradjujes? Sta ja onda plaćam 1290e? Da bih platio arhitektu, rusio i pregradjivao stan. Ovo je stvarno smesno! Da li Vi radite mozda za GDS???? Kako to, da koga god sam tamo video a bilo ih je bar 10-15 porodica niko nije bio zainteresovan za strukture tj., svi su se cudili strukturama i naravno da su odusali. Samo jedan gospodin je trazio i dobio garsonjeru!
Zaista ne znam u cemu je problem sa ovim stanovima. Ne, ne radim za GSD, a i cemu takvo pitanje?
Pogledao sam garsonjeru i dvoiposoban stan i ne znam u cemu je problem? Objasni mi molim te, sta je tacno to sto ti je strasno?

Garsonjera je garsonjera, a ne jednoiposoban stan. Znaci da je dobra struktura za svoju namenu. Ukoliko zelis od garsonjere napraviti dvosoban stan, pa naravno da ti struktura ne odgovara. Jer to nije predvidjeno. Ukoliko zelis dvosoban, ti ga kupi.
Kod nas se jos uvek ne gradi po principu ``personalizacije stana``. To je princip po kome investitor ostavlja samo nosece gole zidove korisniku, koji ih onda sam uredjuje. Vecini ocigledno to treba. E, jbg. tako se kod nas ne gradi. Posto se gradi kako se gradi, ili imas para da kupis veliki stan, plati enterijeristuda pregradjuje hodnike i pljuj arhitektu, koji zaista nije nimalo kriv.

P.S. ovaj najnoviji postovani stan od strane Djoledjole-ta cu tek da pogledam, pa se ovi kkomentari na njega ne odnose.
 
Ja nisam strucan,ali ovaj stan od djoledjole-a izgleda lose koncipiran jer ima 51 kvadrat a jedno ipo soban je i pride ima lift pored sto nije bas lepa stvar.

Recimo moj stan u zgradi staroj 40 godina ima 53 kvadrata ali je dvo i po soban.

Mogla bi ona glavna prostorija da se podeli na 2 ali zato jer je lift tamo bila vi uzasno mala jer nema hodnika ka gornjoj sobi i wc-u.
 
stf":3fqtn746 je napisao(la):
projektnirad":3fqtn746 je napisao(la):
Kako je to dobro kad moras da menjas i pregradjujes? Sta ja onda plaćam 1290e? Da bih platio arhitektu, rusio i pregradjivao stan. Ovo je stvarno smesno! Da li Vi radite mozda za GDS???? Kako to, da koga god sam tamo video a bilo ih je bar 10-15 porodica niko nije bio zainteresovan za strukture tj., svi su se cudili strukturama i naravno da su odusali. Samo jedan gospodin je trazio i dobio garsonjeru!
Zaista ne znam u cemu je problem sa ovim stanovima. Ne, ne radim za GSD, a i cemu takvo pitanje?
Pogledao sam garsonjeru i dvoiposoban stan i ne znam u cemu je problem? Objasni mi molim te, sta je tacno to sto ti je strasno?

Garsonjera je garsonjera, a ne jednoiposoban stan. Znaci da je dobra struktura za svoju namenu. Ukoliko zelis od garsonjere napraviti dvosoban stan, pa naravno da ti struktura ne odgovara. Jer to nije predvidjeno. Ukoliko zelis dvosoban, ti ga kupi.
Kod nas se jos uvek ne gradi po principu ``personalizacije stana``. To je princip po kome investitor ostavlja samo nosece gole zidove korisniku, koji ih onda sam uredjuje. Vecini ocigledno to treba. E, jbg. tako se kod nas ne gradi. Posto se gradi kako se gradi, ili imas para da kupis veliki stan, plati enterijeristuda pregradjuje hodnike i pljuj arhitektu, koji zaista nije nimalo kriv.

P.S. ovaj najnoviji postovani stan od strane Djoledjole-ta cu tek da pogledam, pa se ovi kkomentari na njega ne odnose.
Ukratko da ne sirimo vise. Ako Vam se pregrađuje imate moju dozvolu!
 
stf":1ifv3xam je napisao(la):
Objasni mi molim te, sta je tacno to sto ti je strasno?
Zar tebi nije strasno to sto lift prolazi kroz dnevni boravak? :rolleyes:
I bez toga, ovaj stan je lose isprojektovan, dusu dao za ove sto hoce da "pregradjuju". :kafa:
Da nije "strasno", bilo bi "mnogo smesno". :grand:
 
Ovo gore je u suštini garsonjera sa spavaćom sobom, ali velika. :)
Ako moraš proći kroz jednu sobu da bi ušao u kupatilo ili u drugu sobu, onda po meni to nije 1.5s. Postoje u Dulvilu i pravi 1.5 stanovi, a postoje, pored ovog tipa, i stanovi koji se vode kao 1.5s, a u sp. sobu se ulazi iz dnevne.
Problem je u velikoj dubini stana. Onda se dobije ovakva soba koja ima skoro 6 metara dubine, a široka je svega 2,7. Po meni, normalna soba je ili četvrtasta ili blago izdužena. Ako je jako izdužena, onda je ja nazivam tunel-soba, a ako je kao neke u Dulvilu, onda su to već malo teže perverzije.
Dakle, samo da je što više kvadrata za prodaju, što dublje zgrade, samo da se iskoristi što više prostora. Da su mogli, verovatno bi projektovali i da jedna ulazi u drugu.
Meni lično je nekako najslađa ona garsonjera na vrhu, a može i da se u dnu dnevne napravi i jedna mala spavaća sobica. Eto.
Ima li iko da je do sada kupio, mislim odneo pare i uplatio?
 
stanisa":3cfthp1i je napisao(la):
[Zar tebi nije strasno to sto lift prolazi kroz dnevni boravak?
Ma nije, samo posle par godina zivljenja u takvoj dnevnoj sobi ces da skrenes i pocnes non-stop da vices "OKRECITE BEOGRAD" .


:)
 
stanisa":30pctg1u je napisao(la):
stf":30pctg1u je napisao(la):
Objasni mi molim te, sta je tacno to sto ti je strasno?
Zar tebi nije strasno to sto lift prolazi kroz dnevni boravak? :rolleyes:
I bez toga, ovaj stan je lose isprojektovan, dusu dao za ove sto hoce da "pregradjuju". :kafa:
Da nije "strasno", bilo bi "mnogo smesno". :grand:
U proslom postu sam napisao da nisam jos pogledao stan koji je postovao Djoledjole. Pogledao sam ga sa jos jednim enterijeristom i evo zakljucaka. :)

20rrcye.jpg


Kada se oduzme povrsina koju zauzima komunikacija, dobija se mizerna povrsina dnevne sobe i trpezarije. Sve obelezeno plavim je nekorisno, a zeleno je korisna povrsina tih prostorija.
Ulaz u spavacu sobu je postavljen besmisleno, jer se postavljanje vrata uvek vrsi u liniji, ili se bar tome tezi. Dakle, kada ta vrata izmestimo, dobijamo povrsinu koja se moze upotrebiti za radni sto (obojeno oker bojom)
U sustini, lift kroz dnevnu sobu nije toliko tragicno, jer se danas proizvode gotovo besumni liftovi, veci je problem sto ce stan zimi gubiti dosta toplote kroz taj zid. Sve se to lako resava termo i zvucnom izolacijom, koja za ovu povrsinu zida i nije neki trosak.
 
Vrh