Šta je novo?

Državna stanogradnja(naselje Stepa Stepanovic na Vozdovcu)

Pala mi je na pamet danas jedna ideja oko malko drugacijeg rasporeda prostorija u stanu i interesuje me da li je ko od vas uspeo da promeni nesto u stanu, i koja je procedura oko svega toga i da li dodatnto naplacuju.
 
I mene interesuje da li je neko pomerao radijatore, i kako uopšte sa skice stana da pročitamo gde su planirani radijatori?
 
sa skice stana nije moguce videti gde su radijatori, moze samo da se nasluti... :) u sv sl ko hoce nesto da menja treba to da uradi sto pre i da bude uporan... (najverovatnije za to treba saglasnost od GDS. Neke druge stvari, tipa uticnica i sl mogu da se dogovore i sa izvodjacem)... koliko vidim neki su ponesto uspeli neki ne... srecno...

ps. Naravno, pod uslovom da se ne radi o GP4 ili nekim drigim zgradama gde su te instalacije vec razvucene, gde je vec prosla faza kada bi to bilo moguce malo pomeriti
 
Hvala na brzom odgovoru :)
Ja sam u grupaciji 3A, trenutno su izgradili do 5-tog sprata. Ne znam u kom trenutku da odem, pošto se ne razumem u građevinske radove, a da ne bude kasno, a ni suviše rano.
 
@Nada

bolje suvise rano nego kasno... Sto pre se raspitajte gde su predvidjeni radijatori, sa koliko rebara (ili sta to sad dodje :/ ) na kojoj visini su prozori i sl. da bi videli koliko vam sta smeta, kako bi vam odgovaralo i kako sta moze. Ovo grejanje, cela mreza nije kao do sada... ako se vratite u nazad ima bas dosta na tu temu, zato sto pre... ;) Srecno
 
Dobar dan svima,

ja sam reservisao danas stan u 3V. Eh sad da vidimo dalje. U petak imam sastanak kod banke u vezi kredita.
:)

Pozdrav Joki
 
Какав циркус!

На парцели 7 треба да се раде завршни радови а не фасадна столарија и унутрашње малтерисање. Рок за завршетак је 03.07.2012. године!

Неопходно је да се сви купци станова у објектима на парцели 7 са роком завршетка 03.07.2012. године што пре окупе и договоре заједничке акције. Дана 03.07.2012. године треба да се нађемо у ГДС и да нам кажу како планирају да нас обештете.

Тужба је најгора ствар, треба извршити притисак на њих да изађу са конкретним понудама (завршени непродати станови у другим зградама или новац сваког месеца). Размислити и о радикалнијим мерама као што су штрајк глађу или усељење у њихове службене просторије ако не изађу са неким прихватљивим решењем.
 
Rok je 3. 07 ali racunaj 30 + 15 dana!!!! To je rok u kom moras da se uselis procitaj ugovor
 
Рок за завршетак зграде је 03.07.2012. године и ако она до тада не буде готова ми немамо шта да чекамо, у том случају је рок пробијен и ми више незнамо када ће она да буде завршена.

У суштини у ГДС једва чекају да нешто чекамо, па да их после нешто тужимо,...Њихови службеници кроз осмехе поручују да их тужимо ако зграда не буде готова.
 
Zeka":11dkunr9 je napisao(la):
У суштини у ГДС једва чекају да нешто чекамо, па да их после нешто тужимо,...Њихови службеници кроз осмехе поручују да их тужимо ако зграда не буде готова.

Naravno da porucuju kroz osmeh posto mi njih (citaj drzavu) tuzimo, to dospe na sud, ista ta drzava sudi i ... pogodi u ciju korist ce da presude!? I sto je jos bitnije - kada ce da presude, posto je dobro poznato koliko kod nas znaju da traju parnice...

Na stranu to sto je ugovor smandrljan tako ofrlje tako da mogu da rade sta i kako hoce... i oni tako i rade. Npr. pravno gledano komotno mogu da ne stave parket jer ne pise nigde u ugovoru da su u obavezi, vec umesto njega mogu da stave linoleum...

Na zalost sve mogu, a tu smo krivi mi (ukljucujuci i mene) jer smo potpisali takav ugovor koji ih nista ne obavezuje i gde nista nije precizno definisano - nikakva specifikacija ili nesto slicno...
 
pravnik":3f493etq je napisao(la):
Rok je 3. 07 ali racunaj 30 + 15 dana!!!! To je rok u kom moras da se uselis procitaj ugovor.

SLAŽEM SE! :kk:

Zeka":3f493etq je napisao(la):
Рок за завршетак зграде је 03.07.2012. године и ако она до тада не буде готова ми немамо шта да чекамо, у том случају је рок пробијен и ми више незнамо када ће она да буде завршена.

У суштини у ГДС једва чекају да нешто чекамо, па да их после нешто тужимо,...Њихови службеници кроз осмехе поручују да их тужимо ако зграда не буде готова.

Ne znam kako mislite da ih tužite kada oni zvanično nisu probili rok. Oni (GDS) se vode time što smo mi potpisali, a to je rok izgradnje + 45 dana=krajnji rok
Ja sam ZA tužbu, ali kada se probije krajnji rok, a ne rok izgradnje, jer nema tu šta da se tužimo nema osnova.
Ako kasne sa izgradnjom ne mora da znači da će kasniti sa primopredajom.....
Vi kako hoćete, naravno ;)
 
Ja sam kupio stan od GDS u naselju Brace Jerkovic Padina.Useljenje je trebalo da bude u septembru 2011.Zatim su pomerili za decembar,a evo stigao je i jun 2012.a od useljenja nema nista.Kada god im se obratimo pitanjem sta se desava,pomeraju rokove i navode neke nove probleme.Vec smo izgubili svaku nadu.Molim da se javi neko ko je kupio stan u ovoj zgradi,da razmenimo misljenja i informacije.
 
По ономе што су на свом сајту написали за напредак радова на зградама на парцели 7 пробијање рокова завршетка је сасвим извесно.

Од 03.07.2012. године ГДС треба купцима тих станова да плаћа месечну новчану надокнаду у висини месечне кирије за стан исте величине у том делу града, све док не заврше зграде. За период од завршетка зграде до усељења, када се буде вршио технички пријем и буду радили употребна дозвола и решења (30+15 дана), не би морали да плаћају ту надокнаду.
 
Zeka":2x4av5co je napisao(la):
Од 03.07.2012. године ГДС треба купцима тих станова да плаћа месечну новчану надокнаду у висини месечне кирије за стан исте величине у том делу града, све док не заврше зграде.

Zeko i ja sam podstanar i placam kiriju i ratu kredita jos od decembra prosle godine ali moram da ti kazem da nisi u pravu.
Oni se nicim nisu obavezali da ti moras da se uselis u tu zgradu 03.07.2012. godine pa tako nemaju ni obavezu da ti pocevsi od tog datuma ista placaju. E nakon 45 dana od tog roka to je vec neka druga prica ali otom potom medjutim za ovo prvo ne bi mogao da isteras nikako.
Voleo bih da si u pravu jer je i meni rok za zavrsetak zgrade 04.07. ali jednostavno moram da ti kazem kako se ne bi dzaba nadao... :|
 
@Martin

Ne znam sta si hteo sa radijatorima, ali su bas na dobrom mestu i odusevljen sam francuskim balkonima jer je stan mnogo svetliji. Meni se inace u Stepi nije svidelo sto su prozori u sobama prilicno mali, a kako su sobe dugacke, deluju jako mracne. Radijator onog tipa mora bar 10cm iznad poda, nema sanse da ide ispod prozora, a tebi su stavili bas velike, meni je OK, cak je i kupatilo super, nista ja tu ne bih menjao...
Kako si ga opisivao, pomislio sam da je tvoj stan najgori, a meni deluje medju boljima iako nema terasu.

Susenje vesa, moze kao na slici, iskoristiti prednost medjusobne udaljenosti objekata, a mozes i da zavaris dve sipke na ogradicu i izmedju par zica da stavis, vec znas da ti je komsinica iznad OK, pa nece nista bacati po istom.

ves.jpg
 
nikola011":j7f4qm6a je napisao(la):
Ne znam sta si hteo sa radijatorima, ali su bas na dobrom mestu i odusevljen sam francuskim balkonima jer je stan mnogo svetliji. Meni se inace u Stepi nije svidelo sto su prozori u sobama prilicno mali, a kako su sobe dugacke, deluju jako mracne. Radijator onog tipa mora bar 10cm iznad poda, nema sanse da ide ispod prozora, a tebi su stavili bas velike, meni je OK...

Mislio sam da ih stavim ispod prozora posto sam sobu od 24,40 m2 mislio da pregradim i dobijem jos jednu spavacu sobu od 9m2 (ima jedan prozor) i dnevnu sobu od 14,80m2 sto je obzirom na izmene koje sam napravio tokom izgradnje sasvim izvodljivo ali pri ovakvoj situaciji druga spavaca soba ostaje bez radijatora...

Meni je nedostatak terase stvarno nedostatak ali sam lakse presao preko toga posto su prozori stvarno veliki, sto mi se prilicno dopalo a soba je sasvim svetla a verujem da ce biti jos svetlija. (onde je jos zaklonjena skelama i prozori su jos prljavi od maltera)

nikola011":j7f4qm6a je napisao(la):
...cak je i kupatilo super, nista ja tu ne bih menjao...
Kako si ga opisivao, pomislio sam da je tvoj stan najgori, a meni deluje medju boljima iako nema terasu.

Na drugi pogled mi se kupatilo ucinilo sasvim OK, samo da su bar stavili belu fugu izmedju plocica pa da sve vizuelno deluje kao da se radi o plocicama 10x10, onako ona siva fuga bas odudara...
Videcu bar prvo da sam stavim belu fugu umesto one sive - jednostavno mora da bude lepse... a ako mi se bas ni to ne dopadne ... pa videcemo sta dalje.
 
Gledao sam ona vrata koja si rekao da su cudo. Pa ako gledas americke filmove, u njihovim zgradama i hotelima stepeniste jeste odvojeno vratima, i pisu spratovi kako se penjes ili silazis...

Zasto su samo kod vas, to ne znam, ali ja u njima vidim ogromnu prednost.
-usteda energije, jer kad svako od komsija izadje ili udje u stan doprinosi nekoj temperaturi hodnika. Zasto bi zimi izasao u potpunu ledaru. Kod mene je ovde zimi u hodniku kao napolju, a to utice i na temperaturu stana.
-higijena- hodnici se ne ciste svakog dana i dize se prasina hodanjem. Zasto bi tebi padala prasina dok komsinica na spratu iznad izadje za macom ili kucom koji trckaraju dok se ceka lift. Mnogo je cistije i intimnije. Na kraju krajeva, sami stanari jednog sprata mogu cesce cistiti ako su saglasni jer niko sa strane nece prljati.
Smatra se i da ces stepenice redje koristiti jer imas lift, pa prema prethodno navedenom, bolje da ih bude.
A stvarno mi nije jasno zasto su samo kod vas. Mozda je to neki Energoprojektov standard.

P.S. Po meni su fuge dobre, to ti se cini, one se uvek kupuju kao kontrast od plocica da bi iste dosle do izrazaja. Svetle plocice uvek idu sa tamnim fugama, bar tako dizajneri kazu. Ako ih posvetlis, mozda ces dobiti efekat kao da plocica i nema, bice prilicno bezlicno, kao okrecena soba.
Fuge nije lako menjati, one su napravljenje ne da budu samo dekoracija, vec i da stite plocice od uvlacenja vlage. One su se stegle i napravile dobar spoj izmedju plocica. Ili je varijanta da ove kopas pa da stavljas druge, a pri tom mozes ostetiti plocice, ili ove da farbas, ali to nece izgledati bas lepo jer ne znam koju bi boju mogle da prime. Ne mozes samo druge da stavis preko ovih, ne bi se "primile".
Meni su drugovi rekli da je ovo moja pesma, ja cu je sad dati i tebi da ne upadnes u slicna razmisljanja :)
http://www.youtube.com/watch?v=gFpGQySodqI
 
Hmmmm, nesto mi tu ne stima - nesto si danas posebno (citaj pozitivno) raspolozen a kad je tako raspolozen neko ko je uve spreman na kritiku tu nesto nece da valja...
bluesky.gif


nikola011":oool1vzo je napisao(la):
Gledao sam ona vrata koja si rekao da su cudo. Pa ako gledas americke filmove, u njihovim zgradama i hotelima stepeniste jeste odvojeno vratima, i pisu spratovi kako se penjes ili silazis...A stvarno mi nije jasno zasto su samo kod vas. Mozda je to neki Energoprojektov standard.

Prvo sam pomislio da se izmedju ostalog radi o nekom vidu protivpozarnih vrata medjutim ono staklo me je na neki nacin demantovalo da se moze raditi o tako necemu tako da sam jos uvek zbunjen.

nikola011":oool1vzo je napisao(la):
Zasto su samo kod vas, to ne znam, ali ja u njima vidim ogromnu prednost.
-usteda energije, jer kad svako od komsija izadje ili udje u stan doprinosi nekoj temperaturi hodnika. Zasto bi zimi isazao u potpunu ledaru. Jo ovde gde stanujem kad otvore ulazna vrata da se vetre i gore nesto na vrhu pa samo zavija kosava...
-higijena- hodnici se ne ciste svakog dana i dize se prasina hodanjem. Zasto bi tebi padala prasina dok komsinica na spratu iznad izadje za macom ili kucom koji trckaraju dok se ceka lift. Mnogo je cistije i intimnije. Na kraju krajeva, sami stanari jednog sprata mogu cesce cistiti ako su saglasni jer niko sa strane nece prljati.
Smatra se i da ces stepenice redje koristiti jer imas lift, pa prema prethodno navedenom, bolje da ih bude.

U pokusaju da i ja razmisljam pozitivno, i meni su cim sam ih video pale slicne prednosti istih na pamet... U sustini meni ona uopste ne smetaju, samo nekaa ih za ime Boga miloga prefarbaju u neku manje upadljivu boju!!!

nikola011":oool1vzo je napisao(la):
P.S. Po meni su fuge dobre, to ti se cini, one se uvek kupuju kao kontrast od plocica da bi iste dosle do izrazaja. Svetle plocice uvek idu sa tamnim fugama, bar tako dizajneri kazu. Ako ih posvetlis, mozda ces dobiti efekat kao da plocica i nema, bice prilicno bezlicno, kao okrecena soba.

Ne znam - mozda si u pravu, ali sta da radim kad mi se jednostavno ne dopada onako.
smoke_elephant.gif
 
Martin Mystere":2o2ic0w4 je napisao(la):
Hmmmm, nesto mi tu ne stima - nesto si danas posebno (citaj pozitivno) raspolozen a kad je tako raspolozen neko ko je uve spreman na kritiku tu nesto nece da valja...
bluesky.gif

Prilicno ste postali neraspolozeni u poslednje vreme, a ja opet moram da kontriram da bismo odrzali neku ravnotezu :)
I opet link na moju pesmu...
http://www.youtube.com/watch?v=gFpGQySodqI
 
nikola011":14pkrwmf je napisao(la):
Martin Mystere":14pkrwmf je napisao(la):
Hmmmm, nesto mi tu ne stima - nesto si danas posebno (citaj pozitivno) raspolozen a kad je tako raspolozen neko ko je uve spreman na kritiku tu nesto nece da valja...
bluesky.gif

Prilicno ste postali neraspolozeni u poslednje vreme, a ja opet moram da kontriram da bismo odrzali neku ravnotezu :)
I opet link na moju pesmu...
http://www.youtube.com/watch?v=gFpGQySodqI

Ja sam i dalje raspoložena i pozitivna, ali videćemo kakva ću biti kada moja zgrada bude bila pri kraju :laugh:

P.S. Ovo je 100% tvoja pesma u 70% postova hehehe
 
nikola011":2xnt7q5j je napisao(la):
Prilicno ste postali neraspolozeni u poslednje vreme, a ja opet moram da kontriram da bismo odrzali neku ravnotezu :)

Mislis otkad je sve izvesnije da nece biti u mogucnosti da ispostuju rokove koje su sami postavili...
 
Martin Mystere":1zqwogey je napisao(la):
nikola011":1zqwogey je napisao(la):
Prilicno ste postali neraspolozeni u poslednje vreme, a ja opet moram da kontriram da bismo odrzali neku ravnotezu :)

Mislis otkad je sve izvesnije da nece biti u mogucnosti da ispostuju rokove koje su sami postavili...

Ako sam ja dobro izračunala tebi je krajnji rok oko 15.08.
Nemoj tako negativno, mislim da je to dovoljno vremena da sve završe. Za dva meseca mogu i dve zgrade da završe (jednu po jednu).....Samo ako hoće ;)

P.S. Koliko sam ja pratila, tvoja zgrada i nije imala nekih velikih problema ili grešim?
 
Vrh