Šta je novo?

Državna stanogradnja(naselje Stepa Stepanovic na Vozdovcu)

Martin Mystere":14nqk6lo je napisao(la):
Sa te tacke gledista sve sto oni dalje naprave deluje kao odraz njihove dobre volje da nam eto izadju u susret.

Upravo tako, to si i potpisao, za sve ostalo kleci, moli, potplati, zavisi sta ko od administracije voli.

Zasto mislis da sam ja ovoliko besan, ali zaista ponekad i frustriran koliko covek mora da se suoci i prihvati cak i neke neshvatljive stvari, ali tako je.
Mislis da ako prodaja slabo ide da ce spustiti cene? Ne bi me cudilo da ostatak neprodatih stanova kupi grad za razmenu za eksproprijaciju zemljista bez tendera. U ovoj drzavi je apsolutno sve moguce. A sve mi to na neki nacin placamo po malo.
Vidis kako ministar voli da mu pises preko twitera i da ce on srediti. Pa ko je on da razmislja o nekim sitnim internim transakcijama, to nije njegov posao. Oni vole da im hranis Ego, cena je nebitna, i onako ce gradjani sve to platiti.
 
nikola011":14lmxbib je napisao(la):
Zasto mislis da sam ja ovoliko besan, ali zaista ponekad i frustriran koliko covek mora da se suoci i prihvati cak i neke neshvatljive stvari, ali tako je.

Ma razumem ja od samog pocetka uzroke tvog besa/frustracije ili kako bi to i ti sam nazvao.

Razumem ja i njihov bezobrazluk - jednostavno moze im se samo sto i pored toga sto sve razumem ne mogu bas tako da prihvatim to tako olako...

Mozda se nekom to cini sitnicom ali u situaciji kad dosta investitora u zgradama stavlja kuhinjske plocice u kuhinje a one za kupatilo tamo gde vec idu, dok se jedan investitor eto ingeniozno seti da iste plocice ugradi i u kupatilo i u kuhinju jer ce joj
a) te plocice svakako biti jeftinije od onih za kupatilo i
b) zamisli jos popust kad kupi vecu kolicinu, onako na kilo,

i to u situaciji kad si dao 1290e/m2 sto je sve samo ne malo, jednostavno ne mogu to da prihvatim kao sitnicu! Znaci svi ostali su glupi samo su eto oni pametni (a na kraju ce ispasti i da jesu)!
 
Martin Mystere":1qpzb0bh je napisao(la):
i to u situaciji kad si dao 1290e/m2 sto je sve samo ne malo, jednostavno ne mogu to da prihvatim kao sitnicu! Znaci svi ostali su glupi samo su eto oni pametni (a na kraju ce ispasti i da jesu)!

Meni tvoje kupatilo zaista nije lose, ako si bas uocio da su losije klase od drugih, pre svega od onih iz oglednog stana, ti razgovaraj sa njima. Stvarno nemoj sebe uzalud da nerviras, mozda ce zato neke druge stvari biti bolje, mozda su bolje nalepljene i sl pa ce biti trajnije. Nije sve samo do izgleda plocica.
U zivotu ce doci mnogo veci problemi, poput stapica za usi. :lol:

mole-se-stanari.jpg
 
Bio sam u subotu na gradilištu i pričao za zgradu 5B. Kažu GDS im duguje pare, što se tiče njih mogu da završe za 3 meseca, samo da na vreme plaćaju. Inače počeli su da zidaju cigle, završili su krov, tako da je sada krenulo polako. Svuda gde stoje sa radovima problem je do GDS-a jer ne plaćaju na vreme. Valjda će sada da bude bolje kad se malo stiša ovo oko izbora i kada naprave vladu.
 
Komsho, odakle ti to za lift? Mislim, ok je da se funkcionisanje lifta (odrzavanje itd) vezuje za formiranje skupstine stanara, ali da puste da se ljudi useljavaju bez lifta je suludo.
Ja na 6 sprat sa bebom necu ni da se uselim onda :)

Ja sam takođe na 6 spratu, sve sam ručno morao da teglim, nažalost. :(.
 
nikola011":roi4tr8w je napisao(la):
Meni tvoje kupatilo zaista nije lose, ako si bas uocio da su losije klase od drugih, pre svega od onih iz oglednog stana, ti razgovaraj sa njima. Stvarno nemoj sebe uzalud da nerviras, mozda ce zato neke druge stvari biti bolje, mozda su bolje nalepljene i sl pa ce biti trajnije. Nije sve samo do izgleda plocica.

Kad pogledas malo mozda bi moglo i da prodje samo da genijalci nisu stavili tamno sive fuge umesto nekih svetlih (belih ili svetlo sivih) pa bi se sve lepse uklopilo i cinilo bi se da je kupatilo sacinjeno iz onih malih plocica dimenzija 10x10, ovako sve to i dalje izgleda vrlo ruzno...

qw0bkaydvymvylrmjis2_thumb.jpg

4xxqqft08k5ahtsrm8ks_thumb.jpg
 
mikkele":3ps1gpz2 je napisao(la):
Komsho, odakle ti to za lift? Mislim, ok je da se funkcionisanje lifta (odrzavanje itd) vezuje za formiranje skupstine stanara, ali da puste da se ljudi useljavaju bez lifta je suludo.
Ja na 6 sprat sa bebom necu ni da se uselim onda :)

Ja sam takođe na 6 spratu, sve sam ručno morao da teglim, nažalost. :(.

Kad si se uselio, gde (zgrada, lamela), stanje stana pre useljenja (jel bilo puno primedbi i kakvih), struja, voda, opsti utisci...
 
Kad si se uselio, gde (zgrada, lamela), stanje stana pre useljenja (jel bilo puno primedbi i kakvih), struja, voda, opsti utisci...

Dobio sam kljuceve 03.05, zgrada 4i Lamela2. Zadovoljan sam stanjem pre useljena, nije bilo najbolje okreceno, ali sam ionako hteo da prekrecim stan u neke boje. Smetalo mi je sto u kupatilu nisu plocice bile stavljene do plafona ali tu nisam nista mogao da se bunim, pa sam to sredio u mojoj reziji. Sto se tice primedbi, bile su sitne, roletna nije radila (sam sam je popravio), u kupatilu ispod lavaboa plocica je bila napukla, to su zamenili... Inace nisam se jos uselio, jel je svuda prasina i blato, iskreno mislim da jos ne moze tamo da se zivi, jer postoji samo jedan put ka Kumodraskoj po kome idu i kamioni, kola, buldozeri, bageri... Kad bi izbio put na Vojvode Stepe bilo bi mnogo bolje, jer ako ne ides kolima na posao vec prevozom po vrucini ces biti prasnjav a po kisi blatnjav. Imaju dva pesacka izlaza na Vojvode Stepe, jedan kroz rasadnik, i jedan malo vislje, ali u slucaju kise, putem kroz Rasadnik jos i mozes da nekako da prodjes a da se ne usvinjis, ali kroz onaj drugi nikako. Vecina stvari je unesena u stan ali cu zbog prilozenog sa useljenejem jos verovatno sacekati. Pozdrav
 
@ Martin Mystere

Hvala na odgovoru u vezi grejanja.

Interesuje me jos jedna stavka a to su ostali "skriveni" troskovi... NPR:

1.) Overa ugovora - neko mi je rekao da je 300 EUR
2.) dali se placa prikljucak za struju, vodu, grejanje
3.) dali se placa telefonski broj, odnosno uvodjenje istog?

Dobio kopiju ugovora na uvid koju treba da potpisem i moram priznati da je to jedan od najgorih ugovora koje sam ikada procitao, vrlo je prost, poreski obveznici su tu "kopiju" sigurno platili debelo a neko ga je napisao za jedno popodne...u sv slucaju da se vratim na gore pomenute stvari, nigde nije decidno napisano i oznaceno koje su to stvari koje ce neko sam morati da placa nakon toga?

E da, jos jedna bravura GDS-a... specifikaciju stana dobijes kad potpises ugovor :) :) :) :) :) :) :)
 
Lebanon":enbodnn2 je napisao(la):
@ Martin Mystere

Hvala na odgovoru u vezi grejanja.

Interesuje me jos jedna stavka a to su ostali "skriveni" troskovi... NPR:

1.) Overa ugovora - neko mi je rekao da je 300 EUR
2.) dali se placa prikljucak za struju, vodu, grejanje
3.) dali se placa telefonski broj, odnosno uvodjenje istog?

Dobio kopiju ugovora na uvid koju treba da potpisem i moram priznati da je to jedan od najgorih ugovora koje sam ikada procitao, vrlo je prost, poreski obveznici su tu "kopiju" sigurno platili debelo a neko ga je napisao za jedno popodne...u sv slucaju da se vratim na gore pomenute stvari, nigde nije decidno napisano i oznaceno koje su to stvari koje ce neko sam morati da placa nakon toga?

E da, jos jedna bravura GDS-a... specifikaciju stana dobijes kad potpises ugovor :) :) :) :) :) :) :)

Overu ugovora plaćaš u zavisnosti od vrednosti stana, na oko 65k evra je oko 300 evra.
http://prvisud.rs/test/templates/js_optimus_free/overa.php

Priključke mislim da plaćamo sami, to stoji i u ugovoru
 
Priključke mislim da plaćamo sami, to stoji i u ugovoru

Mislim da ne placamo prikljuchke, tj. sigurna sam. Placaju se takse za prenos tih prikljuchaka, sa gds-a na nashe ime Mislim da je to neshto malo.
 
mikkele":2cw1fazt je napisao(la):
Kad bi izbio put na Vojvode Stepe bilo bi mnogo bolje, jer ako ne ides kolima na posao vec prevozom po vrucini ces biti prasnjav a po kisi blatnjav. Imaju dva pesacka izlaza na Vojvode Stepe, jedan kroz rasadnik, i jedan malo vislje, ali u slucaju kise, putem kroz Rasadnik jos i mozes da nekako da prodjes a da se ne usvinjis, ali kroz onaj drugi nikako. Vecina stvari je unesena u stan ali cu zbog prilozenog sa useljenejem jos verovatno sacekati. Pozdrav

Da, to što si naveo je problem, očekivala sam da će izlaz na Vojvode Stepe biti bliži nama u GP45 (i regularniji), sve ostale opcije su okolo-naokolo, pa preko Male Krsne...
A što se tiče prolaza kroz Rasadnik, to zapravo i nije "prolaz", nego su oni tolerantni (za sada). Mene su zatekli u plasteniku (nisam ni znala da sam ušla u Rasadnik, mislila sam da je to onaj drugi prolaz koji je nešto dalje) i kada su počeli mrko-popreko da pogledavaju u mom pravcu, brže-bolje sam se dohvatila kante i počela da zalivam cveće....
Druga solucija je izlaz na Kružni put, koji je gori doživljaj nego samo gradilište (prašina, buka, drumske krstarice koje tutnje). Da li da se nadamo da će nešto osmisliti bolje, ili je to to?
 
kokica":oko1b75q je napisao(la):
Priključke mislim da plaćamo sami, to stoji i u ugovoru

Mislim da ne placamo prikljuchke, tj. sigurna sam. Placaju se takse za prenos tih prikljuchaka, sa gds-a na nashe ime Mislim da je to neshto malo.

To bi svakako trebalo proveriti jer nisam dobio niotkoga informaciju na papiru jasno i glasno koliko ce dodatno to sve da kosta.

Mislim da je opsta situacija s obzirom gde zivimo vrlo "korektna" ali mislim da je slaba tacka u GDS-u informisanost potencijalnih zainteresovanih... tipa, od specifikacije, do cene garaze (za koju moram da saznam po forumima), do ostalih troskova, pa cak i izgleda fasade... ja nigde do sada nisam nasao presek zgrade ili sl...
 
Informacija za 6Z,6I,6J i 5A.
Bio sam u petak do gradilišta i razgovarao sa jednim od šefova gradilišta firme izvođača "Ratko Mitrović Dedinje". Očigledna je njegova zabrinutost, naravno ne zbog naših stanova, već zbog situacije do koje ih dovodi GDS i njen direktor. Kaže da je reč o tipičnoj korupciji, jer njihov direktor nije hteo da da novac(reket) direktoru GDS-a, tako da su sada u svađi, a ovaj vrši opstrukciju tako što im GDS ne uplaćuje novac na račun ili im daje na kašičicu. On misli da GDS ima para, jer su svim ostalim izvođačima uplatili novac sem njihovoj firmi, a lično očekuje, da je cilj da ih zamene drugim izvođačem, pošto oni navodno kasne sa izgradnjom...
Ratko Mitrović radi koliko može - po malo, ali nemaju para za podizvođače. To se najbolje vidi na zgradi 6I, na kojoj su stali sa ugradnjom prozora, ugradili su koliko su imali para...
Čovek mi je rekao da snimim zgradu(6I) kako bi ljudi videli da umesto 50-ak radnika koji non-stop cirkulišu, na celoj zgradi radi samo par njih. Kada bi im uplatili novac zgrada bi bila očas završena, jer, kako on kaže, zgrada je smešno laka za izgradnju, u odnosu na to kakve projekte njihova firma inače radi.
Postavio sam pitanje danas Duliću, na Twitter-u, u vezi sa tim...pa ćemo videti da li će odgovoriti i šta... Mada, možda bi bilo bolje obratiti se Agenciji za borbu protiv korupcije?
 
mikan":1i4sqr5h je napisao(la):
Kaže da je reč o tipičnoj korupciji, jer njihov direktor nije hteo da da novac(reket) direktoru GDS-a, tako da su sada u svađi, a ovaj vrši opstrukciju tako što im GDS ne uplaćuje novac na račun ili im daje na kašičicu. On misli da GDS ima para, jer su svim ostalim izvođačima uplatili novac sem njihovoj firmi, a lično očekuje, da je cilj da ih zamene drugim izvođačem, pošto oni navodno kasne sa izgradnjom...
Ratko Mitrović radi koliko može - po malo, ali nemaju para za podizvođače. To se najbolje vidi na zgradi 6I, na kojoj su stali sa ugradnjom prozora, ugradili su koliko su imali para...

Ma da, a oni su nevinasca i nikad ne bi uzeli ni dinara...

Ili je mozda problem sto direktori Ratka Mitrovica i GDS nisu mogli da se dogovore kako i koliko da podele pare...?

Koliko sam ja upoznat sa celom pricom oko Ratka Mitrovica oni su u velikom problemu, da ne kazem u goMnima do guse, jos pre citave ove price jer su pred stecajem i cisto sumnjam da je bas to sto taj dobri i preposteni cikica kaze uzrok sto oni ne zavrsavaju posao.

Da se razumemo - niposto ne branim GDS, jer su oni poslednji koje treba braniti ali mi uvek zasmeta taj politicki fazon kada se neko ko je daleko od postenja odjednom seti da se moze biti i posten i pocne da vice "drzte lopova"...
 
Martin Mystere":1ttvf247 je napisao(la):
mikan":1ttvf247 je napisao(la):
Kaže da je reč o tipičnoj korupciji, jer njihov direktor nije hteo da da novac(reket) direktoru GDS-a, tako da su sada u svađi, a ovaj vrši opstrukciju tako što im GDS ne uplaćuje novac na račun ili im daje na kašičicu. On misli da GDS ima para, jer su svim ostalim izvođačima uplatili novac sem njihovoj firmi, a lično očekuje, da je cilj da ih zamene drugim izvođačem, pošto oni navodno kasne sa izgradnjom...
Ratko Mitrović radi koliko može - po malo, ali nemaju para za podizvođače. To se najbolje vidi na zgradi 6I, na kojoj su stali sa ugradnjom prozora, ugradili su koliko su imali para...

Ma da, a oni su nevinasca i nikad ne bi uzeli ni dinara...

Ili je mozda problem sto direktori Ratka Mitrovica i GDS nisu mogli da se dogovore kako i koliko da podele pare...?

Koliko sam ja upoznat sa celom pricom oko Ratka Mitrovica oni su u velikom problemu, da ne kazem u goMnima do guse, jos pre citave ove price jer su pred stecajem i cisto sumnjam da je bas to sto taj dobri i preposteni cikica kaze uzrok sto oni ne zavrsavaju posao.

Da se razumemo - niposto ne branim GDS, jer su oni poslednji koje treba braniti ali mi uvek zasmeta taj politicki fazon kada se neko ko je daleko od postenja odjednom seti da se moze biti i posten i pocne da vice "drzte lopova"...

Da se razumemo, preneo sam informacije koje sam dobio od radnika firme Ratko Mitrović, kao što ću preneti eventualnu poruku ministra Dulića, nikako ne želim da kažem da je problem samo u GDS-u...
Meni je sve jedno ko je kriv, pokušavam da ih trgnem iz sna, jer mi se bliži trenutak kada počinjem da otplaćujem i ratu kredita i kiriju...a tada će biti kasno za žalbe...
 
mikan":1x47e5hd je napisao(la):
Postavio sam pitanje danas Duliću, na Twitter-u, u vezi sa tim...pa ćemo videti da li će odgovoriti i šta... Mada, možda bi bilo bolje obratiti se Agenciji za borbu protiv korupcije?

Mislim da se neces ovajditi oko bilo cega, oni ce da rade tempom i sistemom kako su naumili. To sto ces ti da budes kolateralna steta u njihovom prepucavanju nikog u ovoj drzavi nije briga. Problem je sto jos niko zvanicno nije probio rok za dodelu kljuceva, a to sto ti vec vidis da ce da kasni, ispada kao sumnja, ali ne i dokazana stvar.

Malo da se nasalim, mozda ce poceti pregovori sa novim investitorima koji su stigli u Beograd :kk:

investicije.jpg
 
nikola011":3pctov9u je napisao(la):
mikan":3pctov9u je napisao(la):
Postavio sam pitanje danas Duliću, na Twitter-u, u vezi sa tim...pa ćemo videti da li će odgovoriti i šta... Mada, možda bi bilo bolje obratiti se Agenciji za borbu protiv korupcije?

Mislim da se neces ovajditi oko bilo cega, oni ce da rade tempom i sistemom kako su naumili. To sto ces ti da budes kolateralna steta u njihovom prepucavanju nikog u ovoj drzavi nije briga. Problem je sto jos niko zvanicno nije probio rok za dodelu kljuceva, a to sto ti vec vidis da ce da kasni, ispada kao sumnja, ali ne i dokazana stvar.

Malo da se nasalim, mozda ce poceti pregovori sa novim investitorima koji su stigli u Beograd :kk:

investicije.jpg

Misliš da će od pametovanja biti neke koristi? :violina: :violina: :violina:
Ti ili si se već uselio u stan ili radiš u GDS-u!?
 
Ocigledno nisi pratio forum neko vreme. Ja sam ovde oznacen kao "najgori" koji iskljucivo nalazi mane naselju i GDS-u. Retko kad se desilo da sam rekao bilo sta pozitivno.

Samo sam ti rekao sta je realno. Ja sam stavio post gde se zna da GDS godinama kasni sa izgradnjom stanova po Srbiji, i da je par meseci kasnjenja manje-vise u Stepi prakticno kao privilegija.

Samo ti kazem da jos uvek nemas nikakav osnov za zalbu, a mozes da "talasas".
 
nikola011":36kjvvvd je napisao(la):
Ocigledno nisi pratio forum neko vreme. Ja sam ovde oznacen kao "najgori" koji iskljucivo nalazi mane naselju i GDS-u. Retko kad se desilo da sam rekao bilo sta pozitivno.

Samo sam ti rekao sta je realno. Ja sam stavio post gde se zna da GDS godinama kasni sa izgradnjom stanova po Srbiji, i da je par meseci kasnjenja manje-vise u Stepi prakticno kao privilegija.

Samo ti kazem da jos uvek nemas nikakav osnov za zalbu, a mozes da "talasas".

Izvini, nisam te odmah prepoznao, ti si onaj visoki sa slike iznad!!!? :laugh: :kk:
 
mikan":211xqz5o je napisao(la):
Informacija za 6Z,6I,6J i 5A.
Bio sam u petak do gradilišta i razgovarao sa jednim od šefova gradilišta firme izvođača "Ratko Mitrović Dedinje". Očigledna je njegova zabrinutost, naravno ne zbog naših stanova, već zbog situacije do koje ih dovodi GDS i njen direktor. Kaže da je reč o tipičnoj korupciji, jer njihov direktor nije hteo da da novac(reket) direktoru GDS-a, tako da su sada u svađi, a ovaj vrši opstrukciju tako što im GDS ne uplaćuje novac na račun ili im daje na kašičicu. On misli da GDS ima para, jer su svim ostalim izvođačima uplatili novac sem njihovoj firmi, a lično očekuje, da je cilj da ih zamene drugim izvođačem, pošto oni navodno kasne sa izgradnjom...
Ratko Mitrović radi koliko može - po malo, ali nemaju para za podizvođače. To se najbolje vidi na zgradi 6I, na kojoj su stali sa ugradnjom prozora, ugradili su koliko su imali para...
Čovek mi je rekao da snimim zgradu(6I) kako bi ljudi videli da umesto 50-ak radnika koji non-stop cirkulišu, na celoj zgradi radi samo par njih. Kada bi im uplatili novac zgrada bi bila očas završena, jer, kako on kaže, zgrada je smešno laka za izgradnju, u odnosu na to kakve projekte njihova firma inače radi.
Postavio sam pitanje danas Duliću, na Twitter-u, u vezi sa tim...pa ćemo videti da li će odgovoriti i šta... Mada, možda bi bilo bolje obratiti se Agenciji za borbu protiv korupcije?

Isto su meni rekli za 5B (Građevinar Kocić, rade još i 6V, 6G valjda), imaju problem sa GDS-om da ih ne plaća. Rekoše mi da će oni da završe u roku a posle će da se ganjaju oko para.
 
mikan":1u5qwfwi je napisao(la):
nikola011":1u5qwfwi je napisao(la):
mikan":1u5qwfwi je napisao(la):
Izvini, nisam te odmah prepoznao, ti si onaj visoki sa slike iznad!!!? :laugh: :kk:

Opet greska, pre cu biti onaj nizi :kk:

Mislio sam na spomenik! :lol: :kk:

A ako si mislio na spomenik, onda ne mogu biti nizi, ja uvek proverim pre nego sto nesto platim. :kk:
 
Vrh