Šta je novo?

Državna stanogradnja(naselje Stepa Stepanovic na Vozdovcu)

Sancho":21odcxnw je napisao(la):
Uh, ovo je veliki problem za one koji kupuju stan na kredit...
Džaba što će oni vratiti pare za kvadraturu, problem što sam kredit uzeo na prvobitnu cenu i kamata mi je uračunata... Ne znam hoće li banka umanjiti kamatu...

Pa nemoj da si pesimista, možda tvoj stan bude veći kada ga konačno premere? Ja se jedino pitam gde onda naći ostatak para (samo prevedite te skromne kvadratne metre u evre, a evre u dinare) i onda otpišite šta vam najmanje treba od nameštaja i tehnike. Hm, :rolleyes:
 
Sancho":390nph1a je napisao(la):
Uh, ovo je veliki problem za one koji kupuju stan na kredit...
Džaba što će oni vratiti pare za kvadraturu, problem što sam kredit uzeo na prvobitnu cenu i kamata mi je uračunata... Ne znam hoće li banka umanjiti kamatu...

Ma hoce malo sutra. Bas njih briga za to. U sustini to se navodi u ugovoru i svi smo bili spremni na to. Al' aj da ne bude da "ubacujem buvu" videcemo na kraju.
 
Da, i josh neshto, L1, u 4A se radi poslednja, tako da tu josh nije parket postavljen. Dodatnu izolaciju (stiropor) rade samo na betonskih delovima, ne i gde je blok cigla, tu ide samo neki termo malter (ako sam dobro razumela). Kad je suprug bio pre mesec dana, rekose mu da svugde ide i stiropor. I za mesec dana ce moci da se udje, i taj lik mu reche i da cemo ziveti na gradilishtu (kao da nismo znali), jer se ove zgrade ispred nas nece u skorije vreme zavrshiti. ne znam koji je to blok, 3 valjda?
Sad priupitah muza. Merenje stana se radi po podu, od zida do zida, bez lajsni parketa chak. Bar svugde, mozda ne u Stepi lol. U nekim pdf fajlovima na sajtu ima prikaz bruto i neto povrsine. Mi placamo onu, umanjenu za 3%, kolikoo eventualno moze da ode na debljinu zidova. Ukoliko je stan od 45.83m2, njegova porjektovana povrsina je 47.25m2 (ona ne stoji u ugovoru, vec ova prva). Placa se korisni prostor, ne zidovi i neprohodni delovi (tipa-cose za instalacije itd...)
 
Ja sam uzeo stan u 3 - rok zavrsetka radova je kraj februara + 45 dana!
 
pravnik":6hzbdq21 je napisao(la):
Ja sam uzeo stan u 3 - rok zavrsetka radova je kraj februara + 45 dana!

Pa to je to. Ako nama zavrsavaju sredinom jula, to je 7 meseci. Meni gradiliste nece da smeta :D, samo da udjem u stan.
 
kokica":ox11yygu je napisao(la):
E sad....ono na shta sam odlepila je to (nije sigurno, jer se chovek ogradjuje i kaze da mozda greshi). Ali, moj stan ima 48.51m2. A chovek reche da on koliko zna stanovi po toj vertikali imaju 46m2 :shok: . Komsho Martine, merio li si ti stan? Reci mi da se ovaj chika shali :/ . Ja kapiram odstupanja, al 2,5m2, dal' su ludi?! "Bes i pare koje ce mi vratiti kad ce mi ionako mali stan za 2.5m2 smanjiti. Smorih se strashno.

Komsinice - ne se sikiraj! ;)
Ja sam i vise nego ubedjen da se radi o dezinformaciji nekog neobavestenog koji je nesto permutovao ili pobrkao loncice ili ... whatever... jer tolika greska spada u domen fantastike i smatram da u bilo kojoj pravnoj drzavi jednostavno nije moguca i niposto ne bi smela da se desi!

Ja sam jos prilikom potpisivanja ugovora postavio pitanje vezano za eventualna odstupanja koja se utvrde tokom tehnickog prjema i dobio sam odgovor da ih najverovatnije nece biti ali cak i ako ih bude to bi bilo do najvise 0,5 m2 sto je daleko manje od navedenog.

Drugo - to je veliko odstupanje koje se jednostavno ne moze prikriti (ispada da bi na 7m duzine naseg stana morali da zakinu po skoro 0,4 m i to pod pretpostavkom da je duz tih 7 m duzine sirina svuda ista - a nije) tako da niko ne bi smeo da se igra sa time i rusi ugled bilo koga u procesu projektovanja i izgradnje.

Inace pre useljenja sam ponovo izracunao sve mere sa projekta i ispalo je da su ciste unutrasnje dimenzije 50,01 m2, umanjeno za onih 3% iznosi 48,51 m2 sto smo mi i platili. Takodje, recimo spavaca soba u projektu stoji da je 12,40 m2, umanjeno za 3% to je 12,03 m2 i toliko mora da bude mozda malcice vise ili manje ali ne onako drasticno. Kad pomnozis mere sobe od 4,68m x 2,65m dobijes 12,40m2 sto predstavlja mere koje daju onu vecu povrsinu od 50,01 m2 sto znaci da ce soba biti za neki cm manja ali nikako ne vise - narocito ne primetno vise!

Nadam se da sam sad uspeo da te umirim mada me u ovoj zemlji nista ne bi smelo iznenaditi... Ali svejedno, probacu sutra da se naoruzan metrom nekako usunjam u stan i odagnam one minimalne sumnje koje su se navukle u mojoj glavi... :cool:
 
Lebanon":2bs3zm60 je napisao(la):
U sv slucaju, kolega je uzeo stan i meni deluje prilicno atraktivno ceo projekat, pa sam hteo da se raspitam za informaciju koji sam cuo da svaki stan ima kalorimetar i da se grejanje placa shodno upotrebi...dali to na prostom srpskom znaci da to nije centralno grejanje ili jeste? i dali to znaci da cim je "on demand" to je automatski i skuplje?

Jeste centralno grejanje ali to znaci da se meri koliko energije potrosis i da ces toliko i da platis, sto ce reci ako ti je niza temperatura u stanu, npr. 22C manje ces i da platis ali zato ako odvrnes ventil na npr. 30C bice ti toplije ali ces zato i vise da platis.
Ako nisi ceo mesec u stanu smanjices na nekih 12-13C (ne preporucuje se da se skroz zatvara ventil) i platices nestoo mizerno.
Ovo je dobro jer niko nece placati komsijino grejanje kao sto sada ja cak i kad sam vise od pola meseca odsutan (odem negde za GO) placam isto kao i komsija koji je odvrnuo sve ventile do kraja jer i njemu i meni se racuna po 10,84% na ukupno izracunatu potrosnju gasa po vertikali!
Btw. nije on demand... ;)
 
Pravniče, komsija :)
jesam li od tebe pricitala da je kod nas na zgradi 3g izvodjac radova Neimar V i da su ok?
I da li sa njima treba da se dogovaram oko eventualnih sitnijih izmena /tipa pločice, vec sam pominjala i npr da mi ne stavljaju vrata na nekim sobama?

Pošto nam je zavrsetak radova tek februar 2013 da krenem odmah da ih hvatam ili da sacekam neko vreme pa tamo da ih ganjam u oktobru, novembru za te izmene

usput, koja si lamela, ja sam lamela 1 i kod nas nema podruma, samo garaže
 
anka007":3p7sops4 je napisao(la):
Pravniče, komsija :)
jesam li od tebe pricitala da je kod nas na zgradi 3g izvodjac radova Neimar V i da su ok?
I da li sa njima treba da se dogovaram oko eventualnih sitnijih izmena /tipa pločice, vec sam pominjala i npr da mi ne stavljaju vrata na nekim sobama?

Pošto nam je zavrsetak radova tek februar 2013 da krenem odmah da ih hvatam ili da sacekam neko vreme pa tamo da ih ganjam u oktobru, novembru za te izmene

usput, koja si lamela, ja sam lamela 1 i kod nas nema podruma, samo garaže


Ja nisam pravnik niti komsija ali mogu da ti kazem nesto o tome posto imam iskustava po tom pitanju.

Za sve sto zelis da ucinis tipa pomeranje vrata, da se nesto ne gradi, pomeri zid ili za plocice najbolje bi bilo da im kazes sto pre moze, pa da ih po potrebi podsetis jedanput, dvaput itd ali da ne cekas zadnji momenat jer ce biti kasno.

Sve izmene mimo projekta nisu problem sto se izvodjaca tice da ih odradi, ali ce sve to u svakom slucaju da mora da aminuje GDS i to tek kad im legne uplata - nikako pre jer ne zele da rizikuju da odstupe od projekta a neko se predomisli i po tom pitanju ih razumem. Ja sam recimo u GDS napisao koje izmene zelim i potpisao se i tek onda je nadzorni organ iz GDS nalozio izvodjacu da sme to da promeni.

To bi bilo to od mene - nadam se da sam pomogao bar malo...
 
@ Kokica

Elem, komsinice - nesto mi je upravo palo na pamet!
Nisam bas najsigurniji ali mislim da je onaj 1,5-sobni stan do nas sa terasom otprilike 45,nesto m2 sa sve terasom pa je mozda onaj cika pobrkao taj stan sa nasim i rekao tvom muzu dezinformaciju!

Meni to lici na sasvim realnu varijantu ali videcemo sta donosi sutra...
 
Martin Mystere":rezw49a3 je napisao(la):
anka007":rezw49a3 je napisao(la):
Pravniče, komsija :)
jesam li od tebe pricitala da je kod nas na zgradi 3g izvodjac radova Neimar V i da su ok?
I da li sa njima treba da se dogovaram oko eventualnih sitnijih izmena /tipa pločice, vec sam pominjala i npr da mi ne stavljaju vrata na nekim sobama?

Pošto nam je zavrsetak radova tek februar 2013 da krenem odmah da ih hvatam ili da sacekam neko vreme pa tamo da ih ganjam u oktobru, novembru za te izmene

usput, koja si lamela, ja sam lamela 1 i kod nas nema podruma, samo garaže


Ja nisam pravnik niti komsija ali mogu da ti kazem nesto o tome posto imam iskustava po tom pitanju.

Za sve sto zelis da ucinis tipa pomeranje vrata, da se nesto ne gradi, pomeri zid ili za plocice najbolje bi bilo da im kazes sto pre moze, pa da ih po potrebi podsetis jedanput, dvaput itd ali da ne cekas zadnji momenat jer ce biti kasno.

Sve izmene mimo projekta nisu problem sto se izvodjaca tice da ih odradi, ali ce sve to u svakom slucaju da mora da aminuje GDS i to tek kad im legne uplata - nikako pre jer ne zele da rizikuju da odstupe od projekta a neko se predomisli i po tom pitanju ih razumem. Ja sam recimo u GDS napisao koje izmene zelim i potpisao se i tek onda je nadzorni organ iz GDS nalozio izvodjacu da sme to da promeni.

To bi bilo to od mene - nadam se da sam pomogao bar malo...

Pa kako nisi komsija ja sam u grupaciji iza vas ;)
hvala ti, znace mi informacije i to jos kad su od nekoga ko je vec zahtevao izmene, tj ima iskustva te su mi informacije najbolje
znaci da ih odmah kontaktiram kazem sta hocu
e sad, mene interesuje npr jel oni vec sada na pocetku gradnje znaju koje ce biti plocice ili to dobijaju pred kraj, jer ako su ok zasto bi ih menjala, a ako su grozne kao u nekim zgradama, da ih menjamo

Nekako meni je najnormalnije da ja odem vidim sta imaju pa ako mi se ne svidja donesem druge...

da nisam ja malo razmazena ili jos uvek ne kapiram s kim imam posla... :rolleyes:

mislim nestaju wc solje a ja bih jos da biram :D
 
anka007":11htawbc je napisao(la):
Pa kako nisi komsija ja sam u grupaciji iza vas ;)

I to sto kazes komsinice... :)


anka007":11htawbc je napisao(la):
e sad, mene interesuje npr jel oni vec sada na pocetku gradnje znaju koje ce biti plocice ili to dobijaju pred kraj, jer ako su ok zasto bi ih menjala, a ako su grozne kao u nekim zgradama, da ih menjamo

Mozda je jos rano za plocice ali svejedno - kad pitas za ostalo pitaj ih i za plocice da posle ne bi bilo kasno i da se ne zeznes kao ja koji sam mislio da ce svuda biti one podnosljive kao u oglednom stanu a u stvari dobijemo one, kako ti kazes - grozne. Cisto da ne bi bilo - E jbg mi vec narucili, sto ne rece malo ranije...
 
@ Martin Mystere

Pa i ja shto vishe mislim, manje mi je verovatno sve to. A i muz me umirio :), kaze da se chika verovatno neshto zbunio. Ja sam sve osmislila kako da uredim i sad da mi "zakinu" dva i po' metra... Mnogo sam se potresla :) . Cenim da je greshka i izvinjavam se shto dizem paniku :). Sklona sam tome :D .

Nego, shta mislite o onim radijatorima? Nece biti problem da se pravi neki razmeshtaj? Ja bih eventualno da idu ispod prozora, bar u dnevnoj sobi. Jel' to nije prob sa ovim sistemom daljinskog grejanja? Narocito ako u biuducnosto bude nekog pregradjivanja. Malo je bezveze shto npr. u ovim nashim stanovima, komshija, ima samo na jednom zidu onih 12 rebara, il' muz nije uslikao drugi kraj sobe? Prochitaj neshto od ranije da se kao ne savetuje stanarima da prave izmene na infrastukturi (vezano za grejanje). Mislim da je nikola postavaljao neki izvod iz ugovora u kom se to spominje.
 
kokica":1sijxfiv je napisao(la):
Nego, shta mislite o onim radijatorima? Nece biti problem da se pravi neki razmeshtaj? Ja bih eventualno da idu ispod prozora, bar u dnevnoj sobi. Jel' to nije prob sa ovim sistemom daljinskog grejanja? Narocito ako u biuducnosto bude nekog pregradjivanja. Malo je bezveze shto npr. u ovim nashim stanovima, komshija, ima samo na jednom zidu onih 12 rebara, il' muz nije uslikao drugi kraj sobe? Prochitaj neshto od ranije da se kao ne savetuje stanarima da prave izmene na infrastukturi (vezano za grejanje).

Mislim da su radijatori postavljeni idiotski - na zidovima umesto da su ih postavili sami i odmah ispod prozora kao sto i jeste praksa u zadnje vreme.
Ovako postavljeni em mi zauzimaju dva zida sasvim nepotrebno tako da tu ne mogu nista da postavim (samo po jedan radijator je i u dnevnoj i u spavacoj sobi), em losije vrse funkciju bez obzira na dobru izolaciju em me zezaju posto u buducnosti nameravam da pregradim dnevnu sobu (zato sam i pomerao vrata) a tada ne bih imao radijator u maloj sobi zbog tog ocajnog resenja.

Sto se tice tih izmena poenta je da se ne menja kapacitet radijatora tj. da se postojeci ne zamenjuju nekim veceg kapaciteta (vise rebara, dodatni radijator...) ali ja planiram da vidim cak sa ovima koji su ugradjivali radijator da umesto postojeceg zamenim sa dva manja koji bi isli ispod oba prozora ali tako da zbirni kapacitet ostane isti. A ako oni ne prihvate - pa nisu jedini...
 
Da, i ja sam mislila da se obratimo onima koji su i ugradjivali i zamenimo ovaj postojeci za dva manja (taman ti ispod prozora bi bili manji, a istog ili slicnog kapaciteta kao ovaj veliki).
Cak i da se ne pregradjuje soba, taj jedan postojeci je bzvz, al' aj' sad.
A cek, kapiram da si ti pomerao vrata od spavace sobe (nema drugih :D, sem onih od dnevne do hodnika).
Meni su ta vrata vec pomerena, u odnosu na projekat, a nisam trazila, onako su priljubljena uz zid, nema prostora da iza stane plakar. Prvo sam se iznervirala, a posle uvidela da mi je to bolje resenje ako budemo pregradjivali, jer bi smo verovatno neku manju sobicu do ove velike spavace.
A danas suprugu ovaj reche da su se neki zalili, pa trazili da im se vrate vrata, ne bi li imali mesta za plakar, a neki kao ostavili. Meni sad nije jasno, shta je tu ko u startu pogreshno uradio :D.
 
kokica":295v5gpw je napisao(la):
A cek, kapiram da si ti pomerao vrata od spavace sobe (nema drugih :D, sem onih od dnevne do hodnika).

Tacno je, pomerao sam vrata od spavace sobe... al' sam pomerao i ona iz hodnika u dnevnu sobu kako bih lakse pregradio dnevnu sobu...
big%20smile2.gif


kokica":295v5gpw je napisao(la):
Meni su ta vrata vec pomerena, u odnosu na projekat, a nisam trazila, onako su priljubljena uz zid, nema prostora da iza stane plakar. Prvo sam se iznervirala, a posle uvidela da mi je to bolje resenje ako budemo pregradjivali, jer bi smo verovatno neku manju sobicu do ove velike spavace.
A danas suprugu ovaj reche da su se neki zalili, pa trazili da im se vrate vrata, ne bi li imali mesta za plakar, a neki kao ostavili. Meni sad nije jasno, shta je tu ko u startu pogreshno uradio :D.

U projektu su od pocetka stavili da vrata budu udaljena od zida 62 cm (bez dovratka) i ja sam tu planirao da iza stavim americki plakar. Kad sam otisao u stan video sam da su vrata sazidana da budu samo 7 cm od zida i tu sam se malo pobunio kod izvodjaca i GDS i oni su pristali da naprave kako je prvobitno bilo u projektu tako da sada opet imam sasvim dovoljno prostora iza tih vrata za plakar...
Inace spavaca soba mi je prilicno mala da pravim dve sobice samo od nje a cak i da sam pomerio malo zid izmedju DS i SS ka unutra i pregradio je poprecno jedna soba bi bila bez prozora sto mi nije odgovarala.

Sto se tice toga ko je sta pogresno uradio - to stvarno ne znam - da li su stavili pogresni projekat na sajt pa napravili zid kako treba ili su stavili pravi projekat a pogresno uradili, cinjenica je samo da su u stvarnosti uradili razlicito od onog kako je bilo na papiru/sajtu!
 
Neverovatno sam iznenadjen i revoltiran mnogim stvarima u vezi ovih stanova, a ponajvise samim ponasanjem GDS-a kao investitora i kontrolora celog projekta. Jos nisam kupio stan i ne mogu da zamislim kako je vama, zato vise necu potezati pricu o ceni, kupicu kada meni licno bude pogodan trenutak.
Komentarisacu, jos uvek sa nadom da cu tamo doci, i da neke stvari mogu da se izmenjaju. Poslao sam 2 poruke SBB-u sa predlogom da ukaze na to da li ce postojati bilo kakva mogucnost da sto bezbolnije udju u naselje, pa ako treba i preko Total sistema koristeci infrastrukturu zajednickih antena koja pripada stanarima. Videcu da li ce nesto da mi odgovore. Ja ne smatram Telekom za najsrecnije resenje.

Naveli su da je delove sistema grejanja uradila firma Rarex koja ce i da ga odrzava o trosku GDS-a prve 2 godine. http://www.rarex.co.rs
Negde sam citao, mozda sam i naveo da su radijatore stavljali sa strane jer su u nekim stanovima nizi prozori sa ogradicom. Problem je sto oni u startu moraju biti 12cm iznad parketa, pa mozda nisu mogli da stanu. Mada, kako su neke stvari do sada radili, ne bi me zacudilo da su od Cini-ja sa lagera kupili tonu istih radijatora po velicini, pa ih stavljali tamo gde bi mogli da se uklope. Uglavnom onaj ko bi hteo nesto da menja bilo bi najbolje ako ga ne mrzi sto pre da kontaktira ovu firmu, pre stavljanja parketa ili lakiranja, pa i da doplati ako mogucnost promene postoji, jer bi naknadne ispravke posle punjenja sistema i sl. bile mnogo skuplje. A u zgradama gde nisu zavrsili kosuljicu ispod parketa mogli bi da pomere i one kanale na vreme.
Mozda postoji problem u nekom projektovanom pritisku zasto nisu stavljali nize, a duze radijatore. Sve bih prihvatio kao opravdanje, ali ako bi se ispostavila kao tacna pretpostavka da su kupili istu velicinu radijatora sa lagera po sistemu "ko ga sisa", onda su totalni id***.


grejanje.jpg
 
Odstupanje kvadrata:
Kvadrati po projektu se računaju sa nemaltrisanim zidovima. Na to se oduzima 3% tj. oko 2-3cm maltera na zidovima. Svako odstupanje od kvadrata je neprihvatljivo, i tada se traži odšteta. To što je neko rekao toliko i toliko je kvadrata nije bitno, gleda se samo projekat.
Delenje radijatora:
Namoguće, jer ima jedan dovod cevi, osim ako se ne napravi račva u podu (kopanje košuljice, parket :bash: )
Izmena projekta:
Ako hoćeš nešto po svome, uz odobrenje investitora, mora se stalno nadzirati radovi i naravno častiti majstori, i naravno biti u pravom momentu kada se te željene izmene rade. Ako tamo nekome kažeš da se tako uradi, to je jako nesigurno i najbolje je da budeš tamo dok se to radi. Inače izvođači su jako mrzovoljni da rade izmene (gube vreme, mač sa dve oštrice ...)
 
@ Martin Mystere

Pa da, ko je lud soavacu da pregradjuje, ja cu do spavace jednu manju (da zakinem od dnevne).

@ svsavic

Pa mislim da nema veze shto je jedan odvod za cevi od radijatora, mogu da se ubace samo dodatne cevi valjda. Duze hahahaha, oko celog stana sprovedem jednu cevku i samo kachim na nju radijatore :lol: . Shalu na stranu, ko god ima centralno, znam da nije neki problem da se ubace dodatni radijatori, samo shto zadovoljstvo poprilichno koshta (shto rebra, shto ruke). Ma sve se to moze, samo da im se plati, ovim shto su ugradjivali. A mozemo i grupno, mozda nam daju neki popust :) . E sad, bash je mali parapet kod nas u zgradi konkretno, mozda stvarno nema takvih radijatora :rolleyes: .
 
Pa svaki post pochinjem sa "pa". "Oma bi se neshto svadjala :lol: . Danas su me skroz poremetili sa ovom kvaraturom. Oprostite :D
 
kokica":1fpu9yuz je napisao(la):
Pa mislim da nema veze shto je jedan odvod za cevi od radijatora, mogu da se ubace samo dodatne cevi valjda. Duze hahahaha, oko celog stana sprovedem jednu cevku i samo kachim na nju radijatore :lol: . Shalu na stranu, ko god ima centralno, znam da nije neki problem da se ubace dodatni radijatori, samo shto zadovoljstvo poprilichno koshta (shto rebra, shto ruke). Ma sve se to moze, samo da im se plati, ovim shto su ugradjivali. A mozemo i grupno, mozda nam daju neki popust :) . E sad, bash je mali parapet kod nas u zgradi konkretno, mozda stvarno nema takvih radijatora :rolleyes: .

Nije uopste isti sistem. Kod starih zgrada imas celicne cevi na svakoj vertikali koje imaju stravican pritisak i ti u stanu mozes, manje-vise, da radis sta hoces i imaces dobar protok vode.
U Stepi je potpuno drugacije grejanje. Ti te glavne vodove imas samo po vertikali u jednom ulazu. Onda se oni raspodeljuju na spratove. Spratovi se zatim raspodeljuju na stanove, a na ulazu u svaki stan imas delilac toplote za svako grejno telo. U toj kapilarnoj podeli nesumnjivo dolazi do stravicnog smanjenja pritiska i sigurno mora dosta da se vodi racuna sta moze da se promeni.
 
Sancho":1basaqqk je napisao(la):
Uh, ovo je veliki problem za one koji kupuju stan na kredit...
Džaba što će oni vratiti pare za kvadraturu, problem što sam kredit uzeo na prvobitnu cenu i kamata mi je uračunata... Ne znam hoće li banka umanjiti kamatu...

Pretpostavljam da bi u tom ili nekom sličnom slučaju (dobitak para na lutriji) mogao da iskoristiš opciju prevremene otplate osnovice kredita. Primera radi, u Intesi dozvoljavaju da se jednom godišnje otplati prevremeno osnovica do iznosa od 10,000.00 eur. Nakon toga ostatak duga (OSNOVICE) može da se reprogramira sa istom kamatnom stopom na ostatak vremenskog perioda otplate, što automatski umanjuje i mesečnu ratu a i ukupnu kamatu koja se na kraju ostavi banci. Postoji i varijanta 2. gde se nakon prevremene otplate reprogramira vreme otplate, tj. može da se smanji broj meseci otplate, ali ova varijanta se svodi na to da zapravo ponovo tražite da vam odobre kredit pa je procedura komplikovanija nego u prvom slučaju. Penali po novom zakonu više ne postoje kod prevremene otplate kredita.
 
U ovoj drzavi zaje*******anciji stvarno nikad kraja. :bash:

Da ne pisem sad koliko sam bio detaljan u poruci koju sam poslao, rekao sam da se radi o novom naselju Stepa Stepanovic, da ce biti preko 4.000 stanova, uglavnom mladi, da zelimo da znamo kakva je mogucnost za uvodjenje SBB interneta jer je Telekom tu usao kao monopolista, cak ako moze preko zajednickih antena, sta bilo samo da ne zurimo sa potpisivanjem ugovora sa Telekomom.........

Dobio odgovor od SBB-a:

sbb.jpg
 
nikola011":2rv888ca je napisao(la):
Dobio odgovor od SBB-a:

sbb.jpg

Ha, ha, ha.... Živela administracija. Maja je carica. Treba učiti od nje kako voditi marketing u firmi. fenomenalno...... :lol:
 
@ kokica

Komsinice, danas sam bio do zgrade i merio dimenzije, onako kako jesu (na podu, od zida do zida) i na osnovu onog sto sam ja iznmerio i izracunao povrsinu ispade da je stan tacno kako bi trebao da bude tj. izracunato je 48,52 m2.

E sad predsoblje i kupatilo su mi ispali neznatno manjih dimenzija ali su mi zato kuhinja i dnevna soba ispali nesto vecih dimenzija od onih u projektu medjutim to su sve tako zanemarljive razlike da ih ne treba ni pominjati (krecu se oko + ili - 1%)...

U svakom slucaju, sve je to minorno - bitno je samo da nema sikiracije zbog nepostojece razlike od 2,5m2 na nasu stetu, a na osnovu informacije nekog potpuno neupucenog u situaciju.

E sad - kad se danas nisam slogirao zbog neceg drugog nikad necu!
Na svim spratovima izmedju stepenista i onog hola iz kog se ulazi u stanove su postavljena neka zelena metalna vrata koja em sto niko ne zna cemu sluze em sto su ruzna da nema dalje!!!
Ja se nadam da je ono samo neko privremeno resenje, mada mi opet ne lici da bi neko dao tolike pare za privremeno resenje za koje se ne zna ni cemu sluzi a sigurno kosta... Pre bih rekao da je to jos jedna ingeniozna arhitektonska ideja nekog iz projektantskog tima Energoprojekta - kao da im one plocice nisu bile dovoljno sr@nja koje su napravili. :bash:
 
Vrh