Šta je novo?

Dorćolski projekti

Braće Baruh, gotovo gotova
 

Prilozi

  • 128555766_178157704022453_8177463440096589111_n.jpg
    128555766_178157704022453_8177463440096589111_n.jpg
    301,4 KB · Pregleda: 6.007
Pristojna zgrada u dozvoljenim gabaritima, fino izgleda. Zadovoljavajuće.
 
Na ovoj temi sam već ostavljao svoje kolaže i pokušaje timelapse zapisa sa lokalnih gradilišta. Nakon uspeha sa hotelom Mona, imao sam par neuspešnih pokušaja, ali ovde sam ipak imao više sreće:
K district anim.gif

Pogledajte prilog 1
 
Goje legendo! Odličan post :kk:

Nego mi izgleda da se tu dobro zagužvava, neće tu biti puno vazduha za stanare okrenute ka unutrašnjem atrijumu.
 
Da, nastavljam sa slikovanjem, jer treba da se izgrade još čitava jedna zgrada između stare BEKO zgrade i ovog novog čuda, kao i još jedno poveće čudo levo, gde su sada stigli do kote prizemlja.
 
Samo malo da usporiš vrtenje fotografija i biće super.
 
Generacija '05. tek je napustila OŠ Braća Baruh i to ovekovečila grafitom, ali tragično, jedan mladi život je odmah tu i ugašen:
20201204_082316.jpg
 
Nije arhitektura ali se tiče Dorćola... ode legenda baš u nedelju...
Koliko se sećam on je bio iz kraja oko donjeg dela Dobračine... sad je to hipsterski kraj a u čitavom 20. veku nije bilo pametno tu zalutati kad padne mrak... letele frizure dok se okreneš, bio jedan od najopasnijih delova Dorćola.

https://www.blic.rs/sudbine/umro-dzej-r ... ki/701y7qg
 
Tako je Posmatrač, bilo je dosta zeznuto pa čak i do kraja 90ih, početka 2000 i nije prolazio jedan dan da neko ne popije šamar u kraju. Prosto nisi mogao da izbegneš da sretneš problematične ljude jer su se tada svi znali.

Ali kad si se upoznao sa tom sredinom i naučio pravila ulice, mogao si da se snalaziš koliko toliko.

I pored toga bilo je to bolje vreme za Dorćol nego ova hipsterizacija.
 
spatiotecte":lwjpztk7 je napisao(la):
Tako je Posmatrač, bilo je dosta zeznuto pa čak i do kraja 90ih, početka 2000 i nije prolazio jedan dan da neko ne popije šamar u kraju. Prosto nisi mogao da izbegneš da sretneš problematične ljude jer su se tada svi znali.

Ali kad si se upoznao sa tom sredinom i naučio pravila ulice, mogao si da se snalaziš koliko toliko.

I pored toga bilo je to bolje vreme za Dorćol nego ova hipsterizacija.

Sve si rekao! Slažem se skroz. Bilo iskrenije vreme svakako. Bilo zeznuto dok nesavladaš pravila, a posle smo ih i sami pisali... :D
 
Dorćol centar ide u dubinu
 

Prilozi

  • 680C12DD-3313-46A7-B6D7-42355E6A8739.jpeg
    680C12DD-3313-46A7-B6D7-42355E6A8739.jpeg
    154 KB · Pregleda: 4.393
Redovno nailazim na taj čopor psa koji se kreće u grupi od 5-6, vodim se politikom: ne diram te ne diraš me, za sada nisam imao problem sa njima. Bukvalno prodju pored mene i ne konstatuju me.
 
Sve zavisi kakve je ko sreće. Bilo je priča kao što je tvoja, ali i onih gde su ljudi imali nemilih susreta, a isto tako su vodili svoju politiku.
 
Životinje osećaju strah kod ljudi, tada procene da možeš biti plen. Poenta je ne plašiti se u njihovom prisustvu i ponašati se prirodno.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=803675#p803675:1fluh6jr je napisao(la):
spatiotecte » 16 Dec 2020 04:57 am[/url]":1fluh6jr]Životinje osećaju strah kod ljudi, tada procene da možeš biti plen. Poenta je ne plašiti se u njihovom prisustvu i ponašati se prirodno.

Nismo na rudniku da se plasimo vukova grad je sredina u kojoj bi bilo sasvim ocekivano da nisi ekspert za zivotinjsku psihologiju i da zovom prirode u stilu krokodil dendija izbegavas copor kucica dok se probijas ulicama. Imao sam jedan ovde na vidikovcu i jednu kucarku sa kojom je celo naselje zaratilo jer je sklanjala kucice od sintera, a copor je ojadio ko zna koliko ljudi. Niko nije smeo ulicom da prodje.
 
Ja sam samo dao savet šta raditi u slučaju nailaženja na čopor.
Ljudi obično budi napadnuti jer se plaše ili se ponašaju agresivno prema psima. U 99% slučajeva svako može da izbegne problem ako reaguje smireno i neutralno. Samo je važno da oni tebe ne dožive kao pretnju ili da ne vide po tebi da su oni pretnja za tebe.
Instinkt je čudo.


Svakako se slažem da nije normalno da horde lutalica šeta po gradu, ali eto može da se desi takav susret.
 
Psi lutalice, pogotovu ovi što žive uz ljude, jako retko ujedaju da nanesu ozbiljne povrede. Oni slučajevi kad pročitamo da je pas neko dete ozbiljno povredio, u većini slučajeva su to razmažena vlasnička gamad (Pitovi, pacovski terijeri, Rotovi i slično) predugo držana na lancu ili uskraćivana od socijalizacije. Obični psi lutalice uglavnom nemaju ni interesa a ni hrabrosti da ulaze u neke veće frke.

Mene je ujeo jedan još dok sam bio klinac, 90ih. Tadašnji drug i ja trčali za autobusom, čopor nas pojurio, drug sebe spasao tako što se sakrio iza mene (kao što to obično i biva s većinom ljudi, heh... :roll: ) i jedan kucov me ujeo za butinu kroz farmerke. I odma se udaljio, i ostali sa njim. Nije bilo rupa, čak nije ni kožu probio. Primio sam injekciju naravno, ali videlo se odmah da nije strašno. I da je ujeo radi upozorenja, ne da povredi.

I čak ni nakon svega toga nikad se nisam plašio kerova. Ker, pogotovu u gradu, zna da je okružen ljudima i da je on gost tu na njihovoj teritoriji. Osim ako je baš spičen u glavu (što im kučkari obično urade ili ako ih razmaze) ker nema interes da napada. Ni oni sami ne vole kavgu, osim onih 1% najtvrdokornijih alfi i divljaka.

Za većinu slučajeva je dovoljno samo ne ustuknuti, zaurlati i zamlatarati rukama ili nogama ka njima i pobeći će. U ovim gorim slučajevima, uzmeš lepo neki prut kad prolaziš tuda, i ako se neki zaleti, odvališ po zemlji. Što glasnije, to bolje. A i ako se klepi ker prutom, nije ništa strašno. Neće mu jetra pući od jednog zvižduka prutom po nozi. (bez obzira šta kučkari i Levijapanci lupetali)
 
Rizicno je oslanjati se na “psihologiju” zivotinja. Psi, pogotovo lutalice i u coporu su nepredvidivi. Za to ima bezbroj primera. Pa i na Dorcolu. Kuckarska psihopatologija naravno ljude koji trezveno razmisljaju optuzuje da su mrzitelji zivotinja. Teorije o tome sta je pse podstaklo na napad padaju u vodi onog momenta kad budes napadnut. A za vecinu ljudi u takvoj situaciji je tesko ds ostanu pribrani i ne panice. U uredjenim sredinama psi lutalice NE POSTOJE. Zna se zasto.
 
Пре месец дана сам на Звездари видео како је пас из мањег чопора од њих 4-5 ћапио старицу за ногу из чиста мира. Повреда срећом није била озбиљна, мања огуљотина, али опет беспотребан стрес. Жени сам предложио да тужи град.
Основно животињско понашање јесте територијално и то је природно и нормалнo, да пас брани своју територију. А луталице за своју територију сматрају јавне површине. Нису сви пси агресивни свакако, али за њихово добро је исто боље да не буду на улици. Напуштени пси су склонији патњи од власничких. А локални декларативни љубитељи паса луталица боље да су их усвојили ако их стварно воле.
 
Nesto sam cuo od radnika obezbedjenja na placu gde se nalazi onaj silos izmedju Mike Alasa i Dunavske da su taj plac kupili ili planiraju da kupe neki Arapi i tu navodno grade hotel, a da je plac u blizini vec kupila neka nemacka it kompanija koja ce tu imati svoje predstavnistvo. Pominju se i neki Francuzi za neki plac tu okolo...

Zna li iko ima li istine u tome?
 
Koji bre silos moze malo to detaljnije iako su to price radnika rekla kazala...
 
Vrh