Šta je novo?

Dorćolski projekti

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=816062#p816062:e19xeoxt je napisao(la):
Bender Rodriguez » 23 Jan 2021 14:02[/url]":e19xeoxt]U nekim zemljama su u svim gradovima isti stubići na trotoarima.
U mnogim se razlikuju od grada do grada.
U nekim se razlikuju od opštine do opštine.

U Beogradu se razlikuju od bloka do bloka.
U Beogradu se razlikuju i u istom projektu. :D

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=816037#p816037:e19xeoxt je napisao(la):
svrca » 23 Jan 2021 12:34[/url]":e19xeoxt]Фино урађен плочник у Браће Барух.



Zašto je samo jedna strana popločana?
 
To je zato sto je ove nove stubiće postavio privatni investitor a one nama dobro poznate žuto crne iz doba Tita postavio grad.

Kod nas je počela praksa da privatni investitor finansira i radove na trotoarima koje podrazumevaju popločavanje i te stubiće što pravno gledano ne bi trebalo da se radi jer je trotoar svojina grada a ne tog investitora.
 
Zapravo, ti žuto crni tog tipa (na slici) su s kraja 90ih i početka 2000ih. I oni su najjači i najizdržljiviji od svih koji su se izvrteli u zadnjih 40 godina.

Oni iz doba SFRJ su imali manžetne na vrhu (ne znam kako drugačije da nazovem to).
 
Pa dobro slični su, mislim to je jedan isti tip samo druga varijanta.
A da su izdržljivi to svakako jesu.
Jedino sto su malo ružnjikavi.
 
Ok onda, znam da su bili svuda 90ih, samo sam pomesao da li su se postavljali 90ih i 2000ih ili ih je bilo i pre 90.

U svakom slucaju oni su najbolji koje je Beograd imao. A boja je najmanji problem.
 
Meni se bas svidja ta zuto crna budi emociju na neka stara vremena
 
Užas. Miloš mi je dobar drug i komšija. Zamislite koji stres ovo može da izazove kod dece, naročito ako su sami kod kuće.
 
Не хају ни за камере, позира.
 
Лоповска ба*** никад није била овако бахата и безбрижна, немају страх од казне због тромости надлежних органа.
 
Dok CU37 lepo napreduje, rekonstrukcija CD napreduje nelepo:
20210126_081852.jpg

CU37 odastraga, i nekoliko aktivnih individualnih ložišta spreda:
20210126_081601.jpg

I vlasnici pasa imaju svoje mišljenje o tome:
20210126_081730.jpg
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=812238#p812238:2g8erc6o je napisao(la):
Marc23 » 11 Jan 2021 12:13 pm[/url]":2g8erc6o]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=811902#p811902:2g8erc6o je napisao(la):
direktor » Ned Jan 10, 2021 1:25 am[/url]":2g8erc6o]Koji bre silos moze malo to detaljnije iako su to price radnika rekla kazala...

Jbg, nisam bas u terminologiji, ali onaj prostor gde je onaj usamljeni napusteni toranj na toj lokaciji.

A saznao sam tako sto sam pokusao tuda da presecem iz Mike Alasa u Dunavsku, ali je isazao neki radnik iz obezbedjenja koji mi je rekao da ne mogu tuda da prodjem jer je to privatni posed, pa mi je rekao za te Arape, Nemce i Francuze.

E sad, u pitanju je samo cuvar, koliko on zna i sta zna, pitanje je. Zato sam i pitao ima li istine u tome i da li je neko cuo ista o tim placevima.
Evo, da ovekovečimo taj prostor - da se ne zaboravi:
20210130_145824.jpg
 
Evo i divljačkog (a prelepog) objekta MIA Dorćol iz druge perspektive:
20210204_102824.jpg

I iz treće perspektive - odnos staro-novo :)
20210204_102750.jpg

Sa iste lokacije pogled unazad, crni bager - strašan bager i novi (vrlo korektan) objekat u BB ulici:
20210204_102757.jpg

CU37 (koji lepo napreduje):
20210204_082124.jpg

I za kraj, perspektiva K Districta - iz do sada neviđenog ugla (Jevrejska ulica) i visine:
20210204_103622.jpg
 
ali ove one man show firmice (zanatske radnje) sa svojim dinosaurus-cudovistima od mehanizacije :D

kao i u automobilima, srbija je otpad evrope...
 
Nagurana prevelika gde joj nije mesto. Danas raspad fasada, prizemlje živi od lokala. Unutrašnjost čudna.
 
Slazem se.

Ali tu, nazalost, sad nema pomoci..."plato" ispred zgrade, neugledan, zapisan, zapusten, isaran grafitima, izgleda kao geto.
 
Tadašnja i sadašnja skrnavljenja Dorćola imaju, naravno, iste posledice, ali nemaju isti uzrok. Tužno je to što mi u 21. veku, imamo takvo civilizacijsko posrnuće, da trpimo manjak trotoara, manjak Sunca, manjak vazduha, manjak prostora, zarad investitorskog je***** kvadratnog metra. Otkidamo i ono malo trotoara i zelenila, da bi Tomi Moni mogao da dođe autobus pun kongresnih turista, u njegovu legalnu crnu trinaestospratnicu. :bash:
 
Celu ulicu Visnjicevu su razorili pogotovo u tom delu kod te zgradurine. Deluje kao naseljeni Cernobilj
 
GOJE":29tsd5yh je napisao(la):
Tadašnja i sadašnja skrnavljenja Dorćola imaju, naravno, iste posledice, ali nemaju isti uzrok. Tužno je to što mi u 21. veku, imamo takvo civilizacijsko posrnuće, da trpimo manjak trotoara, manjak Sunca, manjak vazduha, manjak prostora, zarad investitorskog je***** kvadratnog metra. Otkidamo i ono malo trotoara i zelenila, da bi Tomi Moni mogao da dođe autobus pun kongresnih turista, u njegovu legalnu crnu trinaestospratnicu. :bash:
Dobro to za Tomu je razumljivo, ali za sve ove stambene zgrade što niču je niko drugi kriv do mi sami. Da se ne trči da se pošto poto kupi, ne bi ni nicale tolke zgrade na maltene svakom ćošku, niti bi se nenormalnom brzinom prezne / jednospratne kuće menjale višespratnicama, naravno bez prilagođavanja infrastrukture.
 
Potpuno je normalna potreba svakog čoveka da ima mesto za život, što veće i na što boljoj lokaciji, ako je moguće po što boljoj ceni.
Potpuno je normalna i potreba investitora da što više zaradi, na ovaj ili onaj način.
Potpuno je normalna i potreba šire javnosti da ima normalnu infrastrukturu i uslove za život, u skladu sa civilizacijskim dostignućima.

Civilizovana društva su zato smislila čitav niz pravila kojima se te potrebe međusobno regulišu i ograničavaju. A necivilizovana društva su prepustila da se tržište samoreguliše pravilom jačeg, bogatijeg i bogatijeg. Inače, smatram da je za jedno društvo izuzetno dobro postojanje jakih i bogatih, ali ne i samoregulisanih. Zato necivilizovana društva samo nastavljaju da srljaju u divljaštvo i kaubojštinu.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=822577#p822577:ffdv13ce je napisao(la):
GOJE » Pet Feb 12, 2021 12:16 pm[/url]":ffdv13ce]Potpuno je normalna potreba svakog čoveka da ima mesto za život, što veće i na što boljoj lokaciji, ako je moguće po što boljoj ceni.
Potpuno je normalna i potreba investitora da što više zaradi, na ovaj ili onaj način.
Potpuno je normalna i potreba šire javnosti da ima normalnu infrastrukturu i uslove za život, u skladu sa civilizacijskim dostignućima.

Civilizovana društva su zato smislila čitav niz pravila kojima se te potrebe međusobno regulišu i ograničavaju. A necivilizovana društva su prepustila da se tržište samoreguliše pravilom jačeg, bogatijeg i bogatijeg. Inače, smatram da je za jedno društvo izuzetno dobro postojanje jakih i bogatih, ali ne i samoregulisanih. Zato necivilizovana društva samo nastavljaju da srljaju u divljaštvo i kaubojštinu.
Kratko, jasno i u centar.
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=822464#p822464:ffdv13ce je napisao(la):
Posmatrac » Čet Feb 11, 2021 11:06 pm[/url]":ffdv13ce]Nagurana prevelika gde joj nije mesto. Danas raspad fasada, prizemlje živi od lokala. Unutrašnjost čudna.
Potpuno se slažem.

Ova zgrada je savršen primer jednog dela mentaliteta koji je vladao kod vlasti nekadašnje SFRJ, a koji joj mnogi zameraju (čak i oni koji nisu anti-Jugosloveni) - ''Istorija počinje od nas, a za sve ostalo nas baš briga''. U ovom slučaju, njih je bilo baš briga što je taj deo grada poznat i cenjen po starim stilovima i gabaritima. Nego su samo došli, videli praznu parcelu, i odlučili da posade veliku kutiju cipela. Verovatno sa nekom dugoročnom idejom ''tjaaa, ionako ćemo jednog dana rušiti i okolinu i praviti novije i veće zgrade''.

Kažem, to je baš savršena ilustracija tih njihovih ''Istorija počinje od nas'' momenata.
Nažalost, to zlo seme koje su oni tada posejali, se sjano primilo na Balkanistanu, pa tako dan danas imamo pun rasadnik tih ''Vreme počinje sa mnom'' mentola i hohštaplera. I u politici, i u urbanizmu, i u arhitekturi... u svemu.
 
Vrh