Šta je novo?

Dorćolski projekti

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=811902#p811902:31gicsh7 je napisao(la):
direktor » Ned Jan 10, 2021 1:25 am[/url]":31gicsh7]Koji bre silos moze malo to detaljnije iako su to price radnika rekla kazala...

Jbg, nisam bas u terminologiji, ali onaj prostor gde je onaj usamljeni napusteni toranj na toj lokaciji.

A saznao sam tako sto sam pokusao tuda da presecem iz Mike Alasa u Dunavsku, ali je isazao neki radnik iz obezbedjenja koji mi je rekao da ne mogu tuda da prodjem jer je to privatni posed, pa mi je rekao za te Arape, Nemce i Francuze.

E sad, u pitanju je samo cuvar, koliko on zna i sta zna, pitanje je. Zato sam i pitao ima li istine u tome i da li je neko cuo ista o tim placevima.
 
Taj napušteni toranj se nekada video sa ove terase, ali ga je ovo čudo u Mike Alasa zaklonilo:
20210107_130944.jpg

Tako da se radi o parcelama iza ove zgrade, ali ne bih znao ništa da kažem o njihovoj daljoj sudbini, osim što se Miki Alasu očigledno smeši kanjonizacija.
No, evo Cara Uroša 37, kao svetliji primer:
20201221_134128.jpg

Onda opet monstrumizacija Jovanove:
20210109_125335.jpg

Sa dva povučena sprata i brdom kvadrata iza:
20210109_125420.jpg

I za kraj - desetogodišnjim radovima na Infinity zgradi u Dobračinoj nikad kraja:
20210109_151724.jpg

Važno je da je makar spoljna fasada gotova i uvek nam ukrasi dan, kad prođemo tuda:
20210109_151723.jpg
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=812251#p812251:2423hthi je napisao(la):
GOJE » Pon Jan 11, 2021 12:36 pm[/url]":2423hthi]Taj napušteni toranj se nekada video sa ove terase, ali ga je ovo čudo u Mike Alasa zaklonilo.
Tako da se radi o parcelama iza ove zgrade, ali ne bih znao ništa da kažem o njihovoj daljoj sudbini, osim što se Miki Alasu očigledno smeši kanjonizacija.

Hvala za pojasnjenje.

Upravo se radi o parcelama iza te velike zgrade. E sad, koliko je radnik obezbedjenja (cuvar) upucen, to je upitno, ali ocigledno da je nesto nacuo cim mi je spomenuo Arape i hotel gde je taj toranj, neke Nemace koji planiraju pored tu regionalnu ispostavu njihove it agencije i jos neke Francuze koji su tu kupili ili planiraju da kupe plac pored.
 
Amin, ako krenu da fetišiziraju ta skladišta kao Stari Savski most dićiću ruku na sebe, trole mi.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=812324#p812324:c0v4n9uz je napisao(la):
Bender Rodriguez » Pon Jan 11, 2021 3:40 pm[/url]":c0v4n9uz]Ti verovatno misliš na ovo - https://goo.gl/maps/h3tee1LFuuzx4h6d8

Što se mene tiče, ceo taj blok izgleda ko Kandahar, tako da šta god da se napravi, biće bolje.

Jeste, hvala.

Mislio sam na ceo taj potez.
 
Ta Dunavska ulica mi u sećanju ostaje samo po mnoštvu fatalnih saobraćajki koja smo kao deca išli da gledamo dok su trajali uvidjaji... ćošak Dubrovačke i Dunavske imao saobraćajnih ko najcrnje tačke na Ibarskoj... svi kamioni tuda prolazili, a malo i umorni neki vozači bili pa kad zakucaju u auto koji tuda skretao iz Dubrovačke u Dunavsku, jezivo bilo šta ostajalo od auta. Verovatno jedna od najodvratnijih ulica u gradu bila. Sad se malo menja ali taj miris odvratnosti ostao.
 
Чуди ме да још нема новоградње у блоку Дунавска-Јеврејска-Мике Аласа-Тадеуша Хошћушка.
 
Јер је ту као искључиво комерцијална зона по ПДР

У том делу уз Дунавску становање једино у блоку Цара Уроша - Мике Аласа - Дунавска - Браће Барух
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=803515#p803515:l7wcnrji je napisao(la):
solecar » Uto Dec 15, 2020 5:59 pm[/url]":l7wcnrji]
131326038_10159074702739087_5383418875397193632_n.jpg


izvor: FB

Psi iz Pančićeve su tada bili na Beogradskoj hronici, jedan je ugrizao majku dok je nosila dete iz onog privatog vrtića. Valjda se ona zainatila pa izgurala da se pokrene priča na televiziji. Psi su ove godine skupili 27 prijava za ujede, a registrovani su na nekog lika koji ih razmešta po kraju. Taj ni ne živi na Dorćolu nego ima još neki plac gde povremeno skloni pse. U prilogu su rekli da je podignuta krivična prijava protiv njega, ali da ga je teško pronaći.
To je bilo u decembru, a lik je nedavno opet vratio pse na lokaciju, dovukao im kućicu i dušeke i sad sve kreće po starom.
 
Taj ni ne živi na Dorćolu nego ima još neki plac gde povremeno skloni pse. U prilogu su rekli da je podignuta krivična prijava protiv njega, ali da ga je teško pronaći. To je bilo u decembru, a lik je nedavno opet vratio pse na lokaciju, dovukao im kućicu i dušeke i sad sve kreće po starom.
Pa da, kao i većina današnjih kučkara - glumi humanost i dobrotu na uštrb tuđeg mira i bezbednosti.
No dobro, i za to ima leka.
 
Meni je oduvek bilo fascinantno kako se uvek nađe neko ko se iz petnih žila trudi da se ne uhvate kučići lutalice koji su agresivni. Tako kod mene u kraju bila jedna ženka sa štencima koja je bila veoma agresivna, i niko nije mogao normalno da prolazi ulicom. Prijavljivali smo više puta, ali svaki put bi to mesto bilo prazno, ni nje ni kučića. Tek iz nekog desetog puta su je uhvatili, dok su recimo agresivne kučiće koji su bili na relaciji Prokop - Hajd park, uhvatili iz prvog puta. Ti iz Hajd parka su čak i kučiće koji su imali gazde, napadali.
 
Inače, dobro je da će ovaj deo pored Dunavske dobiti na atraktivnosti jer je zapravo na kilometar i po od Trga Republike a u fazonu Kandahara je kao što je neko rekao. Možda i da produže 26 tuda kako bi pokrilo i ovaj deo Dorćola kada se već širi Dunavska.
 
Ako će da se širi sve do Žorža Klemensoa, onda ima smisla preusmeriti 26, ali ako će da bude samo ovo parče uz K - distrikt, onda nema nekog preteranog smisla.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=813371#p813371:1ocpvgmx je napisao(la):
solecar » Čet Jan 14, 2021 11:42 pm[/url]":1ocpvgmx]Ako će da se širi sve do Žorža Klemensoa, onda ima smisla preusmeriti 26, ali ako će da bude samo ovo parče uz K - distrikt, onda nema nekog preteranog smisla.

Bilo je price da ce Dunavsku siriti celom duzinom, pa onda neko vreme niko nista ne spominje, i tako u krug...

Svakako ce izgradnjom i doseljavanjem ljudi na Novi Dorcol i potencijalnom gradnjom novih stanova i poslovnih prostora biti potrebe za prosirenjem, jer ce mnogo vise kola cirkulisati tuda, tako da bi mi prosirenje bilo logican potez...
 
Jel predlagano ikad ovako nešto? Bilo na ovoj ili na nekim drugim temama vezanim za Dorćol...
Mislim ovo je toliko očigledno da me čudi da nije do sad predlagano.
Dunavska.jpg
 
Па планирана је, деценијама, нова Дунавска магистрала, од крњих рампи са Панчевца до уласка у тунел у Француској; предиђени улаз у тунел померен је до СУП-а у 29. новембра, а у ГУП-у је и даље уцртана улица првог реда тим неким правцем, и доста је права.

(Да прокоментаришем, хиљадити пут: проклети недовршени град са улицама патрљцима и магистралама у плановима.)
 
Верујем да ће врло брзо доћи до ширења и исправљања Дунавске због Новог Дорћола, као шти је већ дошло до ширења због К дистрикта, баш на овој линији коју је Бендер уцртао. Мада не би ме чудило да ураде тај део прво, а да оставе део Дунавске од Тадеуша Кошћушка до Жоржа Клемансоа какав јесте за сада.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=813434#p813434:uyz302tj je napisao(la):
Дошљак » Pet Jan 15, 2021 9:33 am[/url]":uyz302tj]Верујем да ће врло брзо доћи до ширења и исправљања Дунавске због Новог Дорћола.

To bi negde bilo i logicno...Kada sam ranije isao na reku, prelazio bih Dunavsku kod Telekoma (Dubrovacka) bez problema, nije uopste bilo toliko vozila, a sada kad se odlucim da tuda predjem ulicu, bukvalno cekam da me neko zbrise, bez obzira sto postoji pesacki prelaz. Vozila idu kao po traci, skoro bez stajanja, bez obzira na pesacki.

Nadam se da ce neko nekako to resiti, jer, kako stvari stoje, saobracaja ce tuda biti sve vise, a resenja nigde, tako da bi prosirenje bilo jedina moguca opcija.
 
Braće Baruh, skoro gotovo:
20210120_080613.jpg

CU37 fino raste, ali su okupirali čitavu ulicu i već mesecima je koriste kao skladište:
20210121_082153.jpg

I pored činjenice što već imaju ovu parcelu, a koriste je kao parking:
20210121_082210.jpg

Kaubojština u Knićaninovoj - otpozadi:
20210120_123736.jpg

I sledeća novogradnja, sa autentičnim ambijentom u prvom planu:
20210120_123727.jpg

I iz Knićaninove spreda:
20210120_123552.jpg

A, u Milorada Gavrilovića kanjon je skoro kompletiran:
20210120_123609.jpg

Evo i sa druge strane:
20210120_123411.jpg
 
Фино урађен плочник у Браће Барух.



 
U nekim zemljama su u svim gradovima isti stubići na trotoarima.
U mnogim se razlikuju od grada do grada.
U nekim se razlikuju od opštine do opštine.

U Beogradu se razlikuju od bloka do bloka.
 
Vrh