Šta je novo?

Dorćolski projekti

Ovako nesto kortenovano kao u rajvosa
20230416_110819.jpg
 
Zavisi kako ga uklopis ovo u sa izgleda uzasno mada i sa izgleda uzasno tj uzasno je sta su od onakvog grada naoravili
 
🏛The new building of the Faculty of Music will be located in Dorćol and cover an area of 24,500 m2 within the "Line Park" project. Students will be able to spend time in the park and near the river, and have the opportunity to #perform part of the repertoire outdoors, as well as attend a course at the new Department of Dance.Pogledajte prilog 159911https://www.linkedin.com/posts/serb...7-bqzR?utm_source=share&utm_medium=member_ios
Да ли ми се то само чини или ће се ФМУ градити на самој површини наводног парка, и то баш на месту где парк једино захвата ширину да би се могао звати парком?
 
Nije projekat (mada bi mozda mogao da bude🙂) ali me zanima da li znate koja je ovo zgrada?
IMG_20230512_171052.jpg


Donji Dorcol, blizu Mie. Bas sam pomislila kako bi lepo bilo da se sredi u tom fazonu roze cigle i preuredi u stambeni prostor, podseca me na Njujork i lepsa bi bila od svih novogradnji na donjem Dorcolu.
Pored Mie se nesto gradi, znate li sta?

IMG_20230512_171244.jpg
 
Nije projekat (mada bi mozda mogao da bude🙂) ali me zanima da li znate koja je ovo zgrada?
Pogledajte prilog 161540

Donji Dorcol, blizu Mie. Bas sam pomislila kako bi lepo bilo da se sredi u tom fazonu roze cigle i preuredi u stambeni prostor, podseca me na Njujork i lepsa bi bila od svih novogradnji na donjem Dorcolu.
Pored Mie se nesto gradi, znate li sta?

Pogledajte prilog 161541
Ta stara zgrada je zgrada čuvene firme Informatika. Unutra je skroz “high tech” bila još pre 20 i više godina. Verujem da je i sada takva. Kao bunker je uradjena. Zidovi su izuzetno široki (debeli).
 
Сликао сам то пре десетак дана, када је кренуло рашчишћавање, као мини ексклузиву, али заборавих да објавим:
20230506_121917.jpg
Сада, у знак мале пажње шаљем слику чувене Скендербегове руже:
20230511_074822.jpg

20230511_074844.jpg
 
Jel ima nekih blizih informacija oko Brace Baruh, sta se gradi
 
Новак Ђоковић угасиће свој тениски клуб до 1. јуна и вратиће терене граду Београду пренео је Спорт клуб.

Спорт клуб је пренео да су сви радници на Дорћолу већ обавештени о тој намери, и да ће њихов радни однос престати до тог датума, а једино ће се са неким већ спонзорисаним играчима задржати сарадња.

Центар постоји око 15 година, на њему је одиграно седам АТП турнира и један ВТА, као и безброј мањих такмичења. Он је и главна база Новакових припрема и тренинга, али и бројних других тенисера, и српских и иностраних.

Колико је овакав потез неочекиван доприноси чињеница да је ТСС пре неколико дана најавио да ће се неки од турнира из програма "Нови век српског тениса" играти на теренима Центра Новак.

Пре Новаковог преузимања терени су били у склопу Спортског центра "Милан Гале Мушкатировић".

- РТС
 
Da je pametan da beži iz ove proklete avlije,čoveka pljuju kao da je pokrao pola Srbije...
Да је паметан да у овој авлији поштује закон као што поштује закон у држави у којој има пребивалиште, не би ни та авлија била проклета...
 
Срећно Ђоковићима у Сурчину, а овај простор на Дорћолу надам се да ће да буде враћен у оригинално стање.

Добро је што и да га не врате одмах лакше ћемо се борити за то него што би да је то остао "Новаков центар". Он је имао јединствену подршку међу рајом коју нико други неће имати ако покуша да силује неко ширење терена или спортских центара на том месту. Ако ишта, сад постоји и аргумент "то је лоша локацију ето ни Ђоковићу није ваљало, боље да држава изгради негде где има више смисла"
 
Nije projekat (mada bi mozda mogao da bude🙂) ali me zanima da li znate koja je ovo zgrada?
Pogledajte prilog 161540

Donji Dorcol, blizu Mie. Bas sam pomislila kako bi lepo bilo da se sredi u tom fazonu roze cigle i preuredi u stambeni prostor, podseca me na Njujork i lepsa bi bila od svih novogradnji na donjem Dorcolu.
Pored Mie se nesto gradi, znate li sta?

Pogledajte prilog 161541
Последња зграда у јеврејској улици је зграда магацина банке Николе Бошковића, а сада седиште фирме Информатика АД. Та архитектура је можда и била делимична инспирација за зграду МИА, у смислу индустријског шмека, Ево нешто слика:
20230523_190310.jpg

20230523_190415.jpg

Ево и Мије:
20230523_190044.jpg

Е сад, у Браће Барух, овај плац је насут, и бетонирани су шахтови. Да ли то значи да ће простор привремено бити паркинг, или је насипање извршено за лакше маневрисање машина за шиповање?
20230523_190120.jpg
Одговор ће дати Гранит-инвест, који је и сазидао Мију, са све лајфстајл голубарником преко 2 додатна спрата.
 
Easy money. Одмах ће оплодотворити капитал, без по муке. Ко зна колико сада коштају додатни спратови, и да ли уопште има с ким да се разговара на ту тему.
 
Vrh