Šta je novo?

Dorćolski projekti

Potvrdjujem, tu smo igrali basket 3 na 3 devedesetih, mesto zvano "kod dvaes 'cetvorke".
 
  • Sviđa mi se
Reagovanja: Aes
Таман сам спремио репортажицу о којечему другом, кад ме штрецну ово. Катастар каже да су власници парцеле јеврејска општина и Јокић консулт. Ови други се баве изградњом, тако да... Мислим да пропуштамо прилику да Горњи Дорћол има најстарију зграду у целом Београду (Барјакли џамија), а Доњи Дорћол добије обновљену стару синагогу из сличног периода. Таква симболика и историјски парадокс би сигурно били занимљиви, и јединствени.
 
20230313_003418.jpg


Tako je Goje, slikao sam tablu noćas.
 
Неки шејтан ми не даде мира, па сам морао и сам у обилазак сабајле:

20230313_075423.jpg

20230313_075432.jpg
20230313_075523.jpg
20230313_075536.jpg

Укратко:

- Дваешчетворка довиђењарош
- Милица лажљивица
- Темељи синагоге Ел Кал Вјеж довиђењарош

Јамачно ће 4,000,000 нових шекела приходовати само на гаражним местима. Машалах.
 
Poslednja izmena:
Стоји та табла већ дуже време, али пројекат изгледа толико “демоде” да сам у пролазу мислио да су поново окачили таблу пројекта замишљеног пре 30 година.
 
Malo bolja slika rendera.
Baš se trude da ne opravdaju stereotipe.
Pogledajte prilog 156350
Screenshot_2.jpg

Ajmo Dortjolci, malo življe! Izgleda da se sa bočne strane rendera vidi da će se projekat ili zvati "Old synagogue gallery" ili će se možda u ovom produžetku izgraditi neka vrsta zatvorenog objekta u kome će se moći pristupiti ostacime srušene sinagoge uz adekvatan sadržaj.
IMG_20230318_162316.jpg
 
Sto se cudite sto jevrejskanzajednica hoce da uzme kes za to. Ako je nekome bilo do obnove to je morala drzava da uradi. Jevreja nema ni za ovu jednu sinagogu, a ima i u Zemunu neiskoriscena.
 
Sto se cudite sto jevrejskanzajednica hoce da uzme kes za to. Ako je nekome bilo do obnove to je morala drzava da uradi. Jevreja nema ni za ovu jednu sinagogu, a ima i u Zemunu neiskoriscena.
Niko se ne čudi oko toga, više što krš institucije, počev od ZZZS Beograd i njoj bliskih, ništa ne rade po pitanju očuvanja kulturno-istorijske zaostavštine Beograda. Ovo je isključivo njihova greška, a mi i dalje finansiramo njihov (ne)rad.

Što bi rekli: This is why we can't have anything nice
 
Dvorište između Dobračina 29a i Dobračine 31

Nije mi jasno šta planiraju da rade tu, srušena je ograda kao i kućica u dvorištu (original se može videti na linku gore).

Sa vikipedije:

Добрачина број 29а​

У Добрачиној 29а, на углу са улицом Господар Јовановом, се налази кућа Марије Димић. Ова једноспратна кућа изграђена је према пројекту Драгутина Димића из 1911. Представља карактеристичан пример стамбене зграде са слободније примењеним самосталним сецесијским декоративним елементима. Фасаде ове куће прекривају стилизовани геометризовани флорални мотиви. Ова кућа има на уском угаоном делу фасаде балкон од кованог гвожђа.

Dobračina 29a.jpg
 
Дорћол Хаус не напредује лепо, тек је нешто мало столарије постављено, већ месецима млитаве:
20230410_075140.jpg


Прекопута, Дорћол центар такође млитави. Рок са табле је био фебруар 2022. али нису ни близу завршетка. Има још пуно радова споља са супротне стране, а тек унутра...
20230410_075237.jpg

Скадар у Скендебеговој се шепури новим нијансама и декоративним осветљењем, али и он пробија рок:
20230411_080143.jpg

Скадар у Дубровачкој (Енмон1) је коначно завршен, али близанац му (Енмон 2) споро напредује:
20230411_075820.jpg

Но, на крају Цара Уроша, непотребно велика зграда са леве стране се тек сада завршава (иако је усељена већ 18 месеци!!!!!!), док јој друштво прави будући монструозитет од 9 спратова, који напредује најбоље од свију:

20230410_185454.jpg
 
Uzana zgrada aa po jednim stanim garsonjerom po spratu imas toga po parizu i amsterdamu koliko hoces 😁 samo neku nakazu staklenu da ne naprave
 

Ova vrata koja lebde u vazduhu sa leve strane pripadaju stanu u kojem je bila teretana fit life ili tako nesto. Vlasnici stana su porusili udzericu pre vise od 6 meseci i planirali su da naprave nesto slicno samo modernije i da moze da se privede nameni (po njihovim recima). Gde je zapelo, ne znam.
 
🏛The new building of the Faculty of Music will be located in Dorćol and cover an area of 24,500 m2 within the "Line Park" project. Students will be able to spend time in the park and near the river, and have the opportunity to #perform part of the repertoire outdoors, as well as attend a course at the new Department of Dance.
99CC2A33-CD52-4A7A-8501-F1AB8649A172.jpeg
https://www.linkedin.com/posts/serb...7-bqzR?utm_source=share&utm_medium=member_ios
 
Vrh