Šta je novo?

Dorćolski projekti

Mi Dorcolci smo sa zgrazavanjem posmatrali jeftinu turbo transformaciju Vracara mediokritetskom arhitekturom od pocetka devedesetih I molili Boga da nam se to ne desi. Bog nam je uslisio zelje pa smo bili postedjeni tog tragikomicnog sunovrata Vracara. Na red smo dosli mi i ovo sto se sada radi na Dorcolu je u najmanju ruku korektno i kvalitetno I bice sve bolje.
A ispod ovih fotki komotno bi moglo da stoji Cubura tj. veliki deo Vracara.
Beograd je jos uvek neizgradjen/nezavrsen grad. Preskocio je prerano Savu umesto da se bavio samim sobom. A ovakvih slika bice jos dugo i na Dorcolu i na Vracaru.
 
Poslednja izmena:
Diskusija o projektima na Dorćolu, ali na drugoj temi.

 
Dorćol Centar

Dorćol Centar - 1.jpg
Dorćol Centar - 2.jpg
Dorćol Centar - 3.jpg
 
Улаз у Дубровачку из Цара Душана је затворен (у супротном смеру може), данас видео и екипу БВК, копају, вероватно повезују инсталације за Енмоне (тамо су били прошле недеље):
B04F77FC-2D76-451A-BA15-8C0EB71C9281.jpeg
 
А вуче и на индустријски/лофт. Помак у односу на домаћу праксу где се солидни зид преферира, на рачун светлости, прозрачности. А могућности су неограничене. Ко зна шта ће на крају испасти.
 
Prosao sam tuda juce, poceli su radovi, krenuli su da liju beton za dijafragmu za temeljnu jamu.
 
Meni bi lepše izgledalo da je donji deo isti kao gornji, pa koja god da je opcija od ove dve iskombinovane. Daleko je bolje od gomile zgrada koje niču ili su nikle, ali joj malo fali da bude savršena (bez zamerki).​
 
Zna li se struktura stanova i cena kvadrata

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk
 
Улаз у Дубровачку из Цара Душана је затворен (у супротном смеру може), данас видео и екипу БВК, копају, вероватно повезују инсталације за Енмоне (тамо су били прошле недеље):
Енмони су спојени пре неколико месеци:
20230113_080257.jpg

А, ови радови се односе на замену водоводних цеви у Дубровачкој улици:
20230113_080335.jpg

Слике су од пре десетак дана:
20230113_080434.jpg

И, у међувремену су завршени. Но, како сам био у немогућности да их раније поставим, овом приликом се извињавам, и у знак извињења постављам моју омиљену радну машину:
20230113_080529.jpg

И док ова симпатична вибро-жаба сада неком другом позира за кадар, да се ми вратимо на број 41 у нејакога Уроша. Још у децембру сам усликао ове кадрове:

20221217_153722.jpg


20221217_153736.jpg


А, сада су двери градилишне затворене, и мора да се гвири:

20230123_080837.jpg

Не знамо да ли ће изведба бити у складу са рендером, али знамо какав ће бити непосредан комшилук, и њихова индивидуална ложишта:
20230123_080756.jpg
 
Marko Jaric da, poznata Dorcolska stetocina. Po meni je skandal da je ova kuca dobila nagradu, kuca godine. Radi se o projektu koji je do te mere elitisticki, da 99.99% gradjana Srbije nikad nije ni uslo u takvu kucu.

Takvi projekti ne bi trebali da budu nagradjivani. A koliko su para imali, mogli su i bolje da je urade.
 
Vrh