Šta je novo?

Dorćolski projekti

Ima na periferiji Vranja naselje Ledena stena, koje stvarno liči na solitere na Donjem Dortjolu.
 
Svakaka obrazlozena kritika je dobro dosla ali reci da je donji Dorcol u rangu sa periferijom Leskovca i Vranja mi deluje izuzetno preterano.
Pa me zato zanima sta mu toliko smeta.
Ajde pokusaću sa par slika 1km od Kneza.
Screenshot_20221211_155955.jpg
Screenshot_20221211_160118.jpg
Screenshot_20221211_160143.jpg
Screenshot_20221211_160201.jpg
Screenshot_20221211_160011.jpg
Screenshot_20221211_160030.jpg
Screenshot_20221211_160056.jpg


Smeta mi dakle zato što je ovo širi centar grada. Što kaže Vladeta salonski mason ko Marinkova bara da je...
 
Čubura kao ni Leskovac nisu u zoniranju Parking servisa dok ova mahala dole jeste.
 
@Vračarac
Sve sto si pokazao stoji. Dakle zaista postoje takva mesta i ona su proizvod duge kulturno-etničke istorije donjeg Dorcola.

Ovako izvučeno iz konteksta zaista moze da liči na periferiju Leskovca ili Vranja ali pokazao si samo tu jednu stranu sto ne moze biti merodavno.

Donji Dorćol svakako ne moze da se svede na te straćare kojih zaista ima mnogo ali treba biti fer i pokazati sve sto je arhitektonski kvalitetno jer toga ipak ima i to poprilično, sto istorijsko sto u novijem obliku. A trenutno ceo kraj hvata talas novogradnje koji je prilično pristojan ako se izuzmu par promašaja.
 
Poslednja izmena:
A trenutno ceo kraj hvata talas novogradnje koji je prilično pristojan ako se izuzmu par promašaja.
Da, ja sam posle dužeg vremena pogledao šta se sve gradi i to je stvarno mali cunami novogradnje :) . . Možda je vreme da se posle 10god ponovo pokrene priča o izgradnji tunela do Pariske ili Karadjordjeve.
 
A i ja bu**** pa uzmem da stajem na stranu @spatiotecte da bi ovaj kulirao i pravio se mutav dok isprdak sa Cubure pise sve i svasta i jos ga posle podrzava u lupetanjima. Znacu bar za ubuduce da ne ponavljam takve greske. Ovaj forum je vazda bio i bice skup raznih lasica i sebicnjaka.
 
Ne razumem te Bendere, sta sam kulirao?
Rekao sam mu da mislim da nije merodavno to kako je okarakterisao donji Dorćol jer se uhvatio za sve sto ne valja negirajući ono sto je kvalitetno.
Ne znam da li si pročitao moj post do kraja, uopšte nisam podržao njegov stav.
 
Naprednjačka dostignuća:

600 miliona za prenos fudbala
600 miliona za opravku energetskog sistema i otplatu nepotrebnih dugova (i raste još)
250 miliona za nacionalni stadion koji niko ne želi
100 miliona za aerodrom u bestragijama Trebinja

Ukupno 1.5 milijardi evra spaljeno i bačeno na gluposti u vreme najveće i najobuhvatnije svetske krize od Drugog svetskog rata naovamo.
Imate 1.5 milijardi razloga da se pokrijete ušima i da zabijete glavu sebi u dupe ili u pesak i da se više nikada ne oglasite.

Ali kao što to obično biva, prazno bure najdalje se čuje, pa tako ne sumnjam da ćete vi sve to da iznesete puni ponosa i sreće. Kao onaj vaš kromanjonac od zamenika načelnika Komunalne policije koji se pre par godina bez trunke zadrške i stida hvali novinarima kako su prošle godine napisali čak 10 prijava zbog pisanja grafita. :ROFLMAO:
 
 
Vrh