Šta je novo?

Demografija (statistika,analiza,projekcija)

Nadam se da neće da smeta malo svetske demografije i analize...

world-population-at-8-billion-1.jpg

8-billion-population-africa-820-.jpg

3.jpg

4.jpg

5.jpg

6.jpg

7.jpg
 
Izgleda da imamo neki medjudržavni sporazum sa Kubom

Znam da nije politički korektno, ali mnogo više bih voleo oni da ostanu nego bliskoistočni emigranti. Mislim da bi se oni lakše i brže uklopili.
Апсолутно је политички коректно, а и да није кога брига када је разумно.
 
Не знам само одакле им на постеру Европе податак да Србија има 9 милиона.
 
U popodnevnim časovima mi je svratila žena koja radi popis u mom kraju. Sve je prošlo kako treba a zadržala se okvirno 15ak minuta.
 
ЦГ и БиХ су наведене засебно. Биће да су сабрали напумпане цифре које пласирају приштински сецесионисти.
 
Релно има близу 8М. Пошто је ово документ који је податке узимао из УН институција, Косово је део Србије. Без Косова и Метохије можемо преабацити 6,5М, али ајде да сачекамо да се заврши попис.
 
Evo koliko je Rusa došlo. Da ne bude više licitiranja i maštarija.

Onda su se jako dobro rasporedili da mene prate, sa obzirom da ja na svakom ćošku čujem ruski, a dnevni radius kretanja mi je jako veliki.
 
Људи се јако слабо сналазе са бројевима. 12,000 је огроман број - само пробајте да замислите колико је то људи. И ја стално срећем хијалуронске караконџуле, и не могу да спавам ноћима због њих, па не тврдим да их има на стотине хиљада.
 
И мања места су препуна руса. Мада има их доста који су дошли и пре ове фазе рата.
 
Evo sa google trends malo zanimljivosti :) koji to Rusi nas pretrazuju :))
U sustini trend pretrage traje vec neko vreme.

Podatke koje je Premijerka iznela jesu najverovatnije za Ruse koji imaju "beli karton" tj iznajmili stan legalno i zakupodavac ih je legalno prijavio.
Takodje na primer hoteli koji si ih prijavili ili profesionalni Airbnb. Na sve to postoji 6500 rusa koji su dobili jos i radne dozvole za rad u Srbiji.
Ono sto se ne pominje jeste broj Rusa koji je sleteo u Srbiju a nema beli karton tj ili zive kod nekoga od postojecih 12k Rusa ili su iznajmili stan,kucu,sobu
a da se nisu prijavili tj da nemaju beli karton. Mislim da je to razlika. Sto znaci broj moze da ih bude i znacajno veci. Radi se da ima dosta zakupodavaca koji ne prijavljuju svoje zakupce cak i ako rade Airbnb ili izdaju na mesecnom nivou da bi izbegli da placaju porez. Pogotovo stanovi koji su sa nizim zakupninama.

Takodje cak i ako je 12k rusa ako uzmemo u obzir da je to u proseku 6.000 stanova/kuca pod zakupom to ipak jeste znacajna cifra.



Screen Shot 2022-10-05 at 8.47.39 PM.png
 
Znaci ako je neki upuceni imigrant moze da vide u realtime kada nadgledaju granicu :)))
 
Danko wtote
,, Nisam našao bolju temu od ove..
Sprečavanje ilegalne migracije u EU.... ,,
Aha ....
super tema za razgibavanje vijuga 😁

Kako smo mi okruženi članicama EUa
Svaki migrantni dolazak kod nas podrazumeva predhodni prolaz kroz EU kao sa jasnim nj. ciljem odlaska u EU.
Iz EUa u EU ... 😂
bem li ga, al nova fora iste price je njihovo uvodjenje kao nedostajuce gradjevinske radne snage i to sa pratecom legalnom našom papirologijom
a to nije bezvredna i mala stvar
 
Domaci kapitalisti, EU fasisti i radikalski sljam svakako zele da migramte sto pre nasele ovde,svako iz svojih razloga.
 
Danko wtote
,, Nisam našao bolju temu od ove..
Sprečavanje ilegalne migracije u EU.... ,,
Aha ....
super tema za razgibavanje vijuga 😁

Kako smo mi okruženi članicama EUa
Svaki migrantni dolazak kod nas podrazumeva predhodni prolaz kroz EU kao sa jasnim nj. ciljem odlaska u EU.
Iz EUa u EU ... 😂
bem li ga, al nova fora iste price je njihovo uvodjenje kao nedostajuce gradjevinske radne snage i to sa pratecom legalnom našom papirologijom
a to nije bezvredna i mala stvar
Ne bi se reklo da dolaze iz EU..

 
Све зависи да ли су мигранти пешаци из Авганистана, северне Африке и Сирије, или путујући из Индије, са Кубе и сл.
 
Vrh