Šta je novo?

Demografija (statistika,analiza,projekcija)

Eh, koliko li od preostalih Srba ima "Srba" samo da mi je znati. Asimilacija se događa lakše nego što se može zamisliti.
To uopste nije ni vazno, zar ne? Ako neko govori nas jezik, postuje nase obicaje i kulturu i oseca se gradjaninom ove zemlje, on je Srbin kao i svi mi ostali. Kao sto smo mi i Sloveni i Iliri i Kelti i Rimljani i Avari i svi ostali narodi koji su ikada ziveli na ovom prostoru, genetika to jasno pokazuje, oni nisu nestali vec su se samo ukljucivali u drustva novih sila koje su preuzimale vlast. Neka nas je sto vise i da napredujemo sve ostalo su prazne price.
 
Vrlo je važno. Nemoj mešati građansku sa etničkom pripadnošću, a ni etničku pripadnost sa pedigreom (dobrim i lošim nasleđem). Nije Srbin isto što i Srbijanac. Gore u Vojvodini i da ne govorim kome sve na čelu piše Srbin samo zato što su u 20. veku uzeli slavu i postali dvojezični. Ima dosta i Podunavskih Švaba, Slovaka, a svaku tu etničku grupu, ili bolje reći njihovu regionalnu varijaciju karakterišu određene osobine. Oterali smo nemačke preduzetnike da bi doveli crnogorske klanove.

Švedska već pokazuje prve znake dekadencije nakon dugoročnog prihvatanja bliskoistočnih migranata čije su generacije odrastale u drugačijim društvenim uređenjima. Zato je vrlo važno koga teramo, a koga prvilačimo. Lošeg da se rešimo, a dobro da primimo. Kapiš? Sa novim Putinima nećemo napredovati, u to sam ubeđen.

Mene ta "ekskluzivna inkluzivnost" užasno iritira. To vreme brojčano jači=nadmoćni u 21. veku više ne funkcioniše. To je samo teret, posebno kada se dovlači Kurta i Murta. Ima to neželjene posledice. Danas možemo sa veoma malom populacijom biti vrlo moćni ukoliko se fokusiramo na razvoj domaćih multinacionalnih koroporacija koje bi kontrolisale resurse drugih, mnogo većih ekonomija. Zato je bitno da vratimo one koje smo oterali, a ne da dolivamo ulje na vatru, i još se više unazadimo. :coffee:
 
Sve vise ruskih zena se poradja u Srbiji :)
Imaju i Facebook grupu!!

Evo i prevod otprilike (ne zamerite ako sam
malo omasio) za one koji se ne snalaze sa Ruskim dobro.

——
Mozete da mi posaljete licnu poruku, rodila sam dvoje dece u Srbiji u drzavnim porodilistima, sa boravisnom dozvolom, mogu da Vam ispricam svoje iskustvo. O zdravstvenoj nezi, porodilistima i slicno. Vise puta se o tome pricalo na Facebook grupi “Mame u Srbiji”.

B0CDF7B1-6477-400D-9F8C-E7A0636F3861.jpeg



9926C6FC-81E1-4AAC-A499-F2C10B27BB23.jpeg
 

Prilozi

  • 761DF3D9-CCF3-4DEB-A34C-9252B0BE94DC.jpeg
    761DF3D9-CCF3-4DEB-A34C-9252B0BE94DC.jpeg
    86,9 KB · Pregleda: 95
Mogla bi ta grupa da održi seminar za svoje sunarodnike ''kako zatvarati vrata za sobom'' i ''kako ostavljati stvari za sobom onako kako su zateknute''.
 
Malo drugačije mišljenje u vezi migracije, profesor je sublimisao i moje vidjenje stvari u vezi toga. Problem emigracije kod nas je pogrešno percipiran i iz toga slede pogrešne mere

 
Vrlo je važno. Nemoj mešati građansku sa etničkom pripadnošću, a ni etničku pripadnost sa pedigreom (dobrim i lošim nasleđem). Nije Srbin isto što i Srbijanac. Gore u Vojvodini i da ne govorim kome sve na čelu piše Srbin samo zato što su u 20. veku uzeli slavu i postali dvojezični. Ima dosta i Podunavskih Švaba, Slovaka, a svaku tu etničku grupu, ili bolje reći njihovu regionalnu varijaciju karakterišu određene osobine. Oterali smo nemačke preduzetnike da bi doveli crnogorske klanove.

Švedska već pokazuje prve znake dekadencije nakon dugoročnog prihvatanja bliskoistočnih migranata čije su generacije odrastale u drugačijim društvenim uređenjima. Zato je vrlo važno koga teramo, a koga prvilačimo. Lošeg da se rešimo, a dobro da primimo. Kapiš? Sa novim Putinima nećemo napredovati, u to sam ubeđen.

Mene ta "ekskluzivna inkluzivnost" užasno iritira. To vreme brojčano jači=nadmoćni u 21. veku više ne funkcioniše. To je samo teret, posebno kada se dovlači Kurta i Murta. Ima to neželjene posledice. Danas možemo sa veoma malom populacijom biti vrlo moćni ukoliko se fokusiramo na razvoj domaćih multinacionalnih koroporacija koje bi kontrolisale resurse drugih, mnogo većih ekonomija. Zato je bitno da vratimo one koje smo oterali, a ne da dolivamo ulje na vatru, i još se više unazadimo. :coffee:

Светска економија не функционише тако да ћеш ти са периферије отвориш мултинационалну корпорацију. Ти можеш да имаш шрафцигер индустрију и евентуално неке ИТ услуге и то је то.

А Шведски пример је погрешан, ту имамо проблем што муслиманске мањине неће да се асимилирају, а не што се асимилира Курта и Мурта.
 
Mogla bi ta grupa da održi seminar za svoje sunarodnike ''kako zatvarati vrata za sobom'' i ''kako ostavljati stvari za sobom onako kako su zateknute''.

Ови имигранти из Русије (и Украјине) су најбоље што се може добити у Европи данас по свим питањима, од образовања до могућности асимилације.

Ако ти баш и не одговарају сви њихови обичаји, не брини се брзо ће то исчезнути, и већ за живота постаће Срби, ако и не њихова деца сигурно хоће.
 
Malo drugačije mišljenje u vezi migracije, profesor je sublimisao i moje vidjenje stvari u vezi toga. Problem emigracije kod nas je pogrešno percipiran i iz toga slede pogrešne mere

Odličan članak, pogotovo o praksi da se u Srbiji poreza oslobađaju oni koji imaju najviša primanja.

Jedna zanimljivost, autor očigledno ima ukrajinsko ili rusko prezime :)
 
Ако ти баш и не одговарају сви њихови обичаји, не брини се брзо ће то исчезнути, и већ за живота постаће Срби, ако и не њихова деца сигурно хоће.
За остављање смећа баш не верујем, или можда хоће руско остављање смећа али ће зато усвојити српско остављање смећа.
 
Светска економија не функционише тако да ћеш ти са периферије отвориш мултинационалну корпорацију. Ти можеш да имаш шрафцигер индустрију и евентуално неке ИТ услуге и то је то.

А Шведски пример је погрешан, ту имамо проблем што муслиманске мањине неће да се асимилирају, а не што се асимилира Курта и Мурта.
Svi su stvarali dok smo mi rušili. Daj samo vremena mladim ambicioznim ljudima sa poslovnim vezama i iskustvom iz inostranstva i rezultati će doći sami.

Ti "nesuđeni Šveđani" su takvi upravo zbog ogromnog kulturno-ideološkog jaza između njihovih bliskoistočnih domovina i Švedske. A Kurta i Murta, uslovno može, upravo i rekoh do treba pažljivo birati dobre ljude a ne neke probleme kojih u nekim populacijama bilo istorijski više. Amerikanci nas već ceo vek dobro selektuju. Mislim da bi mi najviše koristi imali od privlačenja naše ne samo visokokvalifikovane dijaspore već i ljudi koji istinski žele da doprinesu ovoj zemlji, ali i njihovih prijatelja koji su postali ljudi u kapitalističkoj ekonomiji.

Mi smo praktično sve industrijalce proterali po etničkoj osnovi, što je prekršaj koji se teško zaboravlja. Ništa ne opravdava proterivanje življa koji je doprineo zemlji, ma koliko njihova domovina želela da naudi. Briga države je da da otpor protiv okupacije, a ne protiv sposobnih preduzetnika. Ali šta ćeš kad emocije i impulsivnost uvek nadjačaju razum. Jevreje nismo progonili, ali ih nismo baš ni privukli komunističkom ideologijom.
 
Хвала Богу па смо према српским индустријалцима били бољи него према немачким и јеврејским...

Како год, прекјуче ми је први пут у Београду пиво донео конобар који не говори српски.
 
Kapital je spreman da uvozi radnu snagu. Za 50E mesecno manje troskova.
Uvoz bliskoistocne i azijske radne snage nepovratno bi nas promenio, unistio.
On nam ne trbaju, oni trebaju samo kapitalistima.

Sva sreca da je vec pocela duboka ekonomska kriza.
Mnoge prodavnice skracuju radno vreme, pada standard i smanjice se potreba za migrantima.
Zamislite kako c ebiti dobro kad ljudi vis ene budu imali novca za kafice. Konobari nec enikom trebati.
Opcija ce im biti da napuste Srbiju ili da beru voce.

Ekonomski kolaps posle koga bi se oslonili na svoje snage je najbolje sto je moglo da nam se desi.
 
Хвала Богу па смо према српским индустријалцима били бољи него према немачким и јеврејским...

Како год, прекјуче ми је први пут у Београду пиво донео конобар који не говори српски.

Ako nije tajna, gde (ne mora tacan lokal) i kog je porekla konobar?
 
Svi su stvarali dok smo mi rušili. Daj samo vremena mladim ambicioznim ljudima sa poslovnim vezama i iskustvom iz inostranstva i rezultati će doći sami.

Ti "nesuđeni Šveđani" su takvi upravo zbog ogromnog kulturno-ideološkog jaza između njihovih bliskoistočnih domovina i Švedske. A Kurta i Murta, uslovno može, upravo i rekoh do treba pažljivo birati dobre ljude a ne neke probleme kojih u nekim populacijama bilo istorijski više. Amerikanci nas već ceo vek dobro selektuju. Mislim da bi mi najviše koristi imali od privlačenja naše ne samo visokokvalifikovane dijaspore već i ljudi koji istinski žele da doprinesu ovoj zemlji, ali i njihovih prijatelja koji su postali ljudi u kapitalističkoj ekonomiji.

Mi smo praktično sve industrijalce proterali po etničkoj osnovi, što je prekršaj koji se teško zaboravlja. Ništa ne opravdava proterivanje življa koji je doprineo zemlji, ma koliko njihova domovina želela da naudi. Briga države je da da otpor protiv okupacije, a ne protiv sposobnih preduzetnika. Ali šta ćeš kad emocije i impulsivnost uvek nadjačaju razum. Jevreje nismo progonili, ali ih nismo baš ni privukli komunističkom ideologijom.


To su potrošene priče sa početka 90ih, o našoj dijaspori koja će da se vrati uvede kapitalistička pravila i preporodi ekonomiju. Kada su se takvi i vraćali sa harvardskim diplomama, spavali su kod tetke na kauču, a odlazili sa 50 miliona evra narodnih para na računu.

Više mi liči na Srbina Galeb koji je polu-Somalijac poreklom, nego princ Filip koji i dalje ne zna naš jezik.

Česi su isto proterali svoje Švabe, mnogo ih je bilo više, i mnogo su bili bogatiji, pa im to ne smeta da imaju industriju i danas.

Što se tiče Jevreja i komunističke ideologije, to je bila zajednica koja je ubedljivo najviše podržavala komunizam, dok je medju srpskim seljacima ta ideologija bila nepoznata.
 
Ima jedna Kubanka koja radi ni manje ni vise nego kao rostiljdzija u Leskovackom rostilju u Decanskoj.

Ne zna srpski. Zna samo da izgovori i procita one pojmove s kojima barata tu na poslu (prilog, velika, mala, cevap, sis...) inace cim treba nesto drugo ne zna ni da bekne.

Ne znam koja je bila logika da se ona stavi na takvu poziciju a jos vise ne znam kako je to pravno i birokratski reseno (verovatno nekim mitom). Ali dobro, ovde je sve moguce. A i ipak smo sad ekonomski tiganj.
 
Vrh